Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Herkese Merhabalar - Yamaha ESD 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Cümleten selamın aleyküm,
    2009 dan beri üyeydim pek girmiyordum son 1 senedir gezi resimlerine bakıp cıkıyordum, öğrencilik son bulup iş hayatına başladık, 2007 windy motorumu geçen sene hatırı sayılır bir paraya sattım kendimde ikinci el almıştım bana baya deneyim kazandırdı tamirci oldum neredeyse ..

Her neyse konuya geleyim, şimdiler de bir Yamaha ybr ESD düşünüyorum ybr ana konusunada yazdım gerçi ama pek cevap gelmedi, dün fiyat aldım bayiden 2016 6.230 TL dediler, 2015 bulursak 150 - 200 TL ucuza alabilirsin denildi bende bir bilgialayım dedim kasa değiştirecekmi ESD ? ve kullanan, kullanmış olan varsa bilgi alabilirmiyim ? Yazın yaşadığım yere 150 Km olan sahile günü birlik gidip geleceğim kafamı dinleyeceğim falan öyle 500 600 km yapabileceğimi sanmıyorum birden tatil günümde binmek için, kullanışlımıdır kronik sorun yakıt vs hakkında bilgi alabilirsem sevinirim simdiden yardım eden etmeyen herkese teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Bence ybr o fiyatı haketmiyor kronik sorunlarıda var diyolar ama bilmiyorum olmayadabilir onun yerine bajaja bakabilirsin

Motosikleti
    SYM Joymax 250i, Bajaj Pulsal 150NS
    Pulsar 150 NS al sen.

Murat Ceylan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Bencede pulsar 150 ns bak derim.Bugün gördüm baya hoştu.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Pulsar 150NS bence parasını hak eden bir model değil, YBR de pahalı ama ondan iyidir. Görsel olarak Pulsar daha hoş olabilir ama mekanik rafinelik ve kendini ispatlamış bir model olduğu için ben YBR tavsiye ederim. Kronik sorunu çok göze batan şeyler değil, benim kurcaladığım bütün YBR'lerde debriyajın olması gerektiği kadar ayırmaması, elektrik tesisatının çok güçlü olmaması ve subap sesinin fazlalığı var. Bunlar standart kullanıcı için kullanımı etkileyen şeyler değil.

YBR benim ilk motorum, çok kıyak bir motordur. Oldukça az yakar, ortalama 80-90 ile istediğni kadar mesafeyi sorunsuz bir şekilde gidebilirsin. Ben en son 121 gördüm alette, fakat çok az aşağıya eğim vardı ve motor son devrindeydi. Çok uzun tutmadık o nedenle.

Şehiriçi kullanması en kolay motosikletlerden biridir. Ben 2012 model kullanıyordum, daha sonra R25 satın aldım. Şu an da eski motosikletim 283574448 ilan numarasıyla satılık, 2012 model siyah esd.

Sıfır da alabilirsin, fakat yeni başlayacaksan eğer sıfır motosiklet almamanı öneririm. Sonuçta öğrenme ve alışma sürecinde elbet düşüşler, kalkışlar yaşayacaksın. Ciddi kazalar olmasa bile bunlar başına gelecek

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar 150NS bence parasını hak eden bir model değil, YBR de pahalı ama ondan iyidir. Görsel olarak Pulsar daha hoş olabilir ama mekanik rafinelik ve kendini ispatlamış bir model olduğu için ben YBR tavsiye ederim. Kronik sorunu çok göze batan şeyler değil, benim kurcaladığım bütün YBR'lerde debriyajın olması gerektiği kadar ayırmaması, elektrik tesisatının çok güçlü olmaması ve subap sesinin fazlalığı var. Bunlar standart kullanıcı için kullanımı etkileyen şeyler değil.
    sıkıntı cıkarmadıktan sonra benım ıcın pek sakıncası yok sıbob sesı, far konusunda ıse çin mallarından guzel gosterdıgınden emınım kullanan akrabam var bana basarılı geldı belkıde kotunun ıyısıdır bılemem ama bajaj benımde tarzım degıl eskıtecegımı dusunmuyorm motoru gunluk kullanımda 5 10 km anca yaparım
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)