Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İkinci el motor piyasasının saçma yükselişi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Merhaba,

Konu hakkında pek çok kişinin küfürler ederek ilanlara baktığını biliyorum, ben de öyleyim. Son dönemde Triumph Tiger 800 almaya niyetli birisi olarak uzun süredir ilanları takip ediyorum. Balıkesir' de gerçekten güzel bir motor buldum ancak o zaman o kadar para toparlayamadığım için alamadım. Aradan biraz zaman geçti ve ilan yeniden düştü. Sahibinin 28250 TL' ye koyduğu ilan iki hafta sonra Denizli' de bir galeri de 32500 TL' den satışa sunulmuştu.

Eski ilan linki : https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...536/pasif-ilan

Yeni ilan linki : https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7637496/detay/

Bu şekilde saçma sapan artış yapanları şiddetle kınıyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

"Serbest piyasa ekonomisi.."
    "Sen alsan ve satacak olsan fakirleşmemize rağmen ucuza mı satacaktın"
    "Kimsenin suçu yok, fakirleştik. 0 fiyatları da tavan yaptı zaten."
    Konunuza gelecek yorumların genel içeriği olacak
    Umarım ki güzel günler görürüz. Altın serpiştirilmemiş motosikletler
    antilop_skul, bindiregandi ve Thracian bunu beğendiler.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    motoru önceden sahıs satıyormus ama suanda galeri satıyor anladıgım kadari ile

ee galerici taşmı yesin ? bide sezon olayı var sezon acıldımı fiyat yükselir. kısın fiyatlar düsünce tüh neden düştü 30 bin tl lik motor 28 olmus ama 30 dan satıyorlardı diyormusunuz ?

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı BarisC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Serbest piyasa ekonomisi.."
    "Sen alsan ve satacak olsan fakirleşmemize rağmen ucuza mı satacaktın"
    "Kimsenin suçu yok, fakirleştik. 0 fiyatları da tavan yaptı zaten."
    Konunuza gelecek yorumların genel içeriği olacak
    Umarım ki güzel günler görürüz. Altın serpiştirilmemiş motosikletler
    Serbest piyasa ekonomisi tamam da, her malın bir ederi vardır. Ben zamanıda 2500 tl ye aldığım Regal Raptor' u, piyasası 3000 tl lere çıktığı halde tanımadığım birisine 2500 tl ye sattım. Sadece 3 ay kullanmıştım. Ben sadece malın değerini anlamsızca yükseltenlere serzenişte bulunuyorum

Ama gelecek yorumlar konusunda haklısınız Ben sadece bir serzenişte bulundum açıkcası

serkani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Made in Japan!
    HAHAHAHAA

Kimse kusura bakmasın da o fahiş fiyat isteyenlerin motosikletleri ellerinde patlayacak, patlasın da...

10.000km üzeri 2008/2009 model, yani 8 senelik Honda Transalp 700 veya Honda NT 700 V Deauville fiyatLarı 24-25.000TL

Ya kaza kayıtları var, ya garaja girerken oluşan çizikleri(?), ya da olduğu yerde düşmeleri(?). Hiçbirşey olmasa boya ve plastik aksam solmalaarı vs vs...

Sıfır kilometre 2016 model Yamaha Tenere 29.000TL...

Sıfır kilometre 2016 model Honda NC750X 30.000TL...

Piyasayı sallayacak olan yeni Yamaha modeli Tracer 700 piyasaya 29.000TL bandında girebilir...

Pek kıymetli 8-10 senelik motosiklet sahipleri bekleye dursunlar.
    Ertugyigit bunu beğendi.
    Honda Today 50 • Honda Beat 100 • Yamaha YBR 125 • Kawasaki ER5 • Yamaha Fazer FZ6 • V-Four Racing 800 ABS

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru önceden sahıs satıyormus ama suanda galeri satıyor anladıgım kadari ile

ee galerici taşmı yesin ? bide sezon olayı var sezon acıldımı fiyat yükselir. kısın fiyatlar düsünce tüh neden düştü 30 bin tl lik motor 28 olmus ama 30 dan satıyorlardı diyormusunuz ?
    Galerici taş mı yesin derken? Arada iki hafta oynuyor, öyle aylar oynamıyor. Bu söylediğiniz düpedüz bu kişilere çanak tutmak.
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    2009 Ducati Monster 696
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serbest piyasa ekonomisi tamam da, her malın bir ederi vardır. Ben zamanıda 2500 tl ye aldığım Regal Raptor' u, piyasası 3000 tl lere çıktığı halde tanımadığım birisine 2500 tl ye sattım. Sadece 3 ay kullanmıştım. Ben sadece malın değerini anlamsızca yükseltenlere serzenişte bulunuyorum

Ama gelecek yorumlar konusunda haklısınız Ben sadece bir serzenişte bulundum açıkcası
    kendin ne güzel itiraf etmişsin bak. 2500 e alıp 3 ay bindiğin motoru yine 2500 e sattığını. başka da bişey demeye gerek yok sanırım.
    antilop_skul bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Tiger yükselsin laf yok

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı alpbdr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendin ne güzel itiraf etmişsin bak. 2500 e alıp 3 ay bindiğin motoru yine 2500 e sattığını. başka da bişey demeye gerek yok sanırım.
    Evet. 2500e aldım, lastik aldım, 3 ay bindim, sıfır gibi lastikle aldığım fiyata sattım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:46 ----------

Alıntı cem_fb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tiger yükselsin laf yok
    Ama hocam ciğerci kedisi gibi oldum, o kadar güzel motor ki... Şiir gibi...

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Galerici taş mı yesin derken? Arada iki hafta oynuyor, öyle aylar oynamıyor. Bu söylediğiniz düpedüz bu kişilere çanak tutmak.
    ticaretle ugraşmıyorsanız olayı kavramanız biraz zordur .

bir ürünü alırsın para baglarsın nekadar ucuz veya nekadar ahalı aldıgın değildir önemli olan .
    bu ürünü elinden ne kadar zamanda cıkarabileceginiz hesaplar paranı çalıştırrsın .
    ayrıca galerici satın almış olabilir . ( normalde sözlesme yaparlar ) satın aldıgı icin noter ve sigorta masrafı yapmıstır e parasınıda buna yatırdı adam pazarlıkta yapacak alan kişi o yüzden o fiyatı yazmıstır.

bu motosiklet yerine sunu sorgulamak lazım 0 km alınan honda 2, elinin 0 nin 2 bin tl üzerine satılıyorsa bunun gibi seyleri arastırmamak lazım =)
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

Rodaj yapmaktan korkan ama başkasının yaptığına güvenen sıfır araba eşya bişey alıp onun tertemiz kokusunu duymamış,sıfır almayı kafasında enayilik ikinci eli prim olarak gören dünyadan bihaber toplum yüzünden ikinci elle sıfırın fiyatları nerdeyse aynı.hatta cam takıp sıfırdan pahalı satmaya kalkanlar dolu ve alıcı da buluyorlar.bu işin tek çözümü toplu bi şekilde sıfıra yönelip açgözlü satıcıların elinde bırakmak ama bu kafalarla imkansız.birazdan gelirler sigorta bandrol plaka vs vs laf cambazlığına devam ederler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    siz burda pahalı ucuz diyorsunuzda mal satmak ne kadar zor 25 yazsa 20 verecekler oda 32 yazıyor 30 a vermeye çalışıyor

burda ağlayan kişiler satışta nasıllar acaba sıfır mondial motorlar 3000-3500 tl

girin bakalım sahindene 1 tane düzgün motor varmı heryeri kırık bakımsız motrolar 2500 lira 2000 liraya bir tane düzgün motor yok,söze gelince herkes çok iyi ama 2500 liraya düzgün motor yok, kazalıyada razıyım ama yok heryeri kırık binmekten koltuk yırtılmış ama ne hikmetse 3000 km de bide plaka da yok elden satılık efendi ben senin çalıntı olup olmadığı (tabiki çalıntı) belirsiz olan malına neden 2000 tl vereyim ?

sonuç olarak 3000 tl ye mondial sıfır motor satıyor ama gel görki 2000 tl ye düzgün motor yok...

param olsa acımıcam gene su sogutmalı scooter alıcam ama sıkışığım sıfır mondial de olsa sıfır almak istemiyorum satarken çok değer kaybediyor 2. el de motor yok çıkamıyorum işin içinden...

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı ivan bebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj yapmaktan korkan ama başkasının yaptığına güvenen sıfır araba eşya bişey alıp onun tertemiz kokusunu duymamış,sıfır almayı kafasında enayilik ikinci eli prim olarak gören dünyadan bihaber toplum yüzünden ikinci elle sıfırın fiyatları nerdeyse aynı.hatta cam takıp sıfırdan pahalı satmaya kalkanlar dolu ve alıcı da buluyorlar.bu işin tek çözümü toplu bi şekilde sıfıra yönelip açgözlü satıcıların elinde bırakmak ama bu kafalarla imkansız.birazdan gelirler sigorta bandrol plaka vs vs laf cambazlığına devam ederler
    hocam hakkaten bu olaya katılıyorum. Geçenlerde arkadaşım work&travel ile amerika'ya gitmişti. şimdi 900$'a 1998 model Honda Accord 2.4 almış
    ivan bebek ve Ertugyigit bunu beğendiler.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben olsam 5-6 liralık bişey alır geri kalan parayıda cebime koyardım.

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam hakkaten bu olaya katılıyorum. Geçenlerde arkadaşım work&travel ile amerika'ya gitmişti. şimdi 900$'a 1998 model Honda Accord 2.4 almış
    Biz de öğrenciliğimin başında bulgaristanda arkadaşlara ortak böyle bir şekilde araba alıp kullanıp sonra satmıştık.o da bu şekilde çok çok ucuzdu.bu araba motor mevzusu değil zaten insanların bilinci yok şuuru kapalı hocam haklısınız

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    bence çok haklısınız ancak en iyi cevap o motoru almamakla olur... örneğin sıfırı yok diye 10 yaşlarında shadowlara 26 27bin isteyenler var bitane ilan vardı sıfır intruder 36000 tl adam 2015 ine 37 istiyor neymiş aksesuarları varmış almayacaksın o zamaan kardeşim... alanlar olunca adamlar uçuyor... nasıl olsa birisine geçiririm diyor

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rise of the machines , makinekerin yükselişi

yükseliyorlar durduramıyoruz!

RamuthRa ve nokiaxxx bunu beğendiler.

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Bu da bir şey mi? Geçenlerde, liste fiyatı 5250 tl olan ama pazarlıkla peşin 4900 e alabildiğimiz honda cb 125e modeline birisi 6000 tl yazmış. Bunu nereye koyacaksınız?

Serbest piyasa falan hikaye, burada serbest piyasa sevicileri var ama o iğne bir gün sana da battığında diyebilecek misin " SERBEST PİYASA"?

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı balamir01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu da bir şey mi? Geçenlerde, liste fiyatı 5250 tl olan ama pazarlıkla peşin 4900 e alabildiğimiz honda cb 125e modeline birisi 6000 tl yazmış. Bunu nereye koyacaksınız?

Serbest piyasa falan hikaye, burada serbest piyasa sevicileri var ama o iğne bir gün sana da battığında diyebilecek misin " SERBEST PİYASA"?
    Kardeş, sen anlamamışsın. Serbest piyasa demek mal değerini bulur demek. Kimse alır mı 6000e almaz. E ne oldu? Elinde kaldı. Eğer satmak istiyorsa fiyat düşürür. Serbest piyasanın kimseye girdiği çıktığı yok yani.
    Sahibindende ilan vermek bedava, millet yazıyor.
    Ama fiyat kısıtlaması da bedava. Ordan istediğin aralığı seçer bakarsın nedir derdiniz.

balamir01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki VanVan
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş, sen anlamamışsın. Serbest piyasa demek mal değerini bulur demek. Kimse alır mı 6000e almaz. E ne oldu? Elinde kaldı. Eğer satmak istiyorsa fiyat düşürür. Serbest piyasanın kimseye girdiği çıktığı yok yani.
    Sahibindende ilan vermek bedava, millet yazıyor.
    Ama fiyat kısıtlaması da bedava. Ordan istediğin aralığı seçer bakarsın nedir derdiniz.
    Sen neden üzerine alındın? Esas olaya tersten bakan sensin. Aynı lisanı konuşuyoruz. O şahıs 6000 yazar elinde patlar ama olay orda bitmiyor. Adam diyor ki " Eleman 6000 yazmış ben de 3000 lik malı 4000 e çekerim." sonrası malum. Benim lafım "EVET OLUR FİYAT NORMAL ADAM İSTEDİĞİNİ YAZAR VE KİMSE KARIŞAMAZ" modunda olanlara. Sen ya da başka biri fark etmez. Bunlara dur demez ve ilanı hoplatanlara iki kelam etmezseniz suçlu sizsiniz de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Alıntı ivan bebek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İmzamı atarım...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)