Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Acemi Motorcuya Önerileriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Herkese iyi akşamlar diyerek başlamak istiyorum.

Motor merakım youtube videoları izlerken Altın Elbiseli Adamın videolarına denk geldim ve çoğunu izledim nerdeyse. Bende de bundan sonra aşırı bir istek oluştu.

Şimdi benim linea aracım var ve şimdi de sport tarzı bir motor almak istiyorum.

Bu zamana kadar daha motora bile dokunmadım yani öyle uzağım motora ama teorik filgilere fazlasıyla sahibim.

Ben hız yapmayı seven bir insanım arabayla gitmediğim yer kalmadı nerdeyse hatta birkaç kez yurt dışına bile çıktım rekor sürelerle, sürekli kendi rekorumu kırmaya çalışıyorum elimden geldiğince.

(hız yapmanın yanlış olduğunu söyleyebilirsiniz haklısınız bu başka bir konu fakat yaptığım bu hızlar şehirlerarasında ve uygun koşullarda geçerli şehir içinde normal kullanmaktayım)

Motorları da inceledim başlarda ninja zx 10r veya 6r lere baktım ve çok hoşuma gitti fakat başlangıç olarak bana uygun kaçmaz heralde 1000cc lik motorlar

Bir yandan hızlı ve sport tarzı arıyorum bir yandan da bu kulvarın çok yabancısı olduğum içinde aşırı çekiniyorum ne yapacağımı bilemiyorum yanlış bir şey de yapmak istemiyorum.

Kendimden az çok bahsettim siz değerli üstatların bana vereceği tavsiye ne olur merakla beklemekteyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arayışta
    Hani Altın Elbiseli Adam diyorsunuz ya o adamın videolarını izlememişsiniz, bence biraz izleyin ve hatta başlangıç motoru videosunu birkaç defa izle sonra bu sitenin arama kısmını kullan biraz da, daha sonra bir daha konuşalım.
    Not : Mobildeyim imla sıkıntılı olabilir.
    pea ve Mustaphalanx bunu beğendiler.

iskender123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan 150c
    Abi, benden büyüksündür, ama ilk Motor bence o kadar güclü olmamali,100-150 cc bi motorla başlayıp sonrasında buyutmelisin,kendini gelistirmelisin,motorla alakam olmadi diyosun ,mondial drift,tvs apache,discover tarzi bi motor hem sport hem uygun olur bence , sen bilirsin ama büyük motor daha erken olduğunu düşünüyorum. Saygilar

Motosikleti
    Superlight200
    Hocam ben burda başlangıç motoru tavsiyesinden ziyade 1000lik bir motorla da başlanılsa olur mu demek istedim. Başlangıç motoru tavsiyesi zaten almam gider 250cc 20-30hp alır çıkarım artık ezberlenildi bunlar.

İlle de şart mıdır düşük motorla başlamak, sonuçta yüksek bir model alıp Allah ne verdiyse basmayacağım işin piri olana kadar.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Tavsiyem şudur
    A2 ehliyet alın, özellikle söylüyorum bunu
    A sınıfı almayın ki kendinizi mecburen frenleyin.
    Hız tukunu olduğunuza göre frenleme ile ilgili sorunlarınız var belli ki :D

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı sadraf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... fakat başlangıç olarak bana uygun kaçmaz heralde 1000cc lik motorlar
    siz değerli üstatların bana vereceği tavsiye ne olur merakla beklemekteyim.
    Şefin tavsiyesi. Suzuki GSX1300R, Kawasaki Ninja ZX-14, MV Agusta F4R-312
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şefin tavsiyesi. Suzuki GSX1300R, Kawasaki Ninja ZX-14, MV Agusta F4R-312
    Malzemeler

3 su bardağı ince irmik
    2,5 su bardağı şeker
    350 g margarin (veya dilerseniz tereyağı)
    2,5 su bardağı süt
    2,5 su bardağı su
    İrmik Helvası Tarifi'nin Yapılışı
    İrmik helvası yapmak için ilk olarak küçük bir tencereye şeker ve suyu alarak kaynamaya bırakalım. Ayrı bir tencereye sütü alarak ayrıca kaynatalım.

hazırlanışı;

Bir tencerede yağı eritelim. Yağımız kızdıktan sonra fıstık kullanacaksanız onları atarak kavurun yoksa irmiği ekleyerek orta ateşte kavurmaya devam edelim (rengi dönünceye kadar.)

Kavurduğumuz irmiğe şerbeti ardından da sıcak sütü yavaş bir şekilde ilave edelim. Bu aşamada eklediğiniz şerbet sıçrayabilir dikkatli olmanızı öneririm. Tencerenin kapağı yakınınızda olsun ilk sıçramalar geçene kadar kısa bir süre kapağı kapatın. Daha sonra kısık ateşte suyunu iyice çekene kadar karıştıralım. İstediğimiz kıvama gelince karıştırmayı bırakarak ateşten alıp, kapağını kapatıp demlenmeye bırakalım. İrmik helvası servise hazır, Afiyet olsun.
    wing41, topgun1111, KaskReis ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Madem hıza yatkın yapınız var SAKIN gidip 250cc motosiklet almayın. Motorda hızla arabadan alacağınız zevk 5 katı , 250lik spor motorla da rekor denemeleriniz olacak ve o küçümsediğiniz hacim rahatlıkla sizi motoru kontrol edemiyeceğiniz hızlara çıkaracak.

Arabaya benzemez , en masum görünen viraj, en ufak taş , kuş, hatta böcek rahatlıkla hastaneye davetiyedir. Ama derseniz ki bu yaştan sonra sakat kalamam 600 üstü modellere yönelin bize laf düşmez.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    abi zx6r denilen makineleri hangi arabalarla karşılaştırıyorlar önce onlara bir bakın. bir de motor dengesiz alettir. arabayla çok ani hızlansanız en fazla koltuğa yapışırsınız ve fren ayağınızın altında olur. motorla ani bir hızlanmada altınızdan uçar gider. motor çok dengesiz hızlanan bir alettir araba gibi lineer tork vermez. Bu bahsettiğiniz motorları kullanan birisinin arkasına oturun anlarsınız.
    edit: pistte ap2 s2000, e46 m3, 911 turbo s tecrübesi yaşamış birisiyim
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Arabayı aynı sizin gibi kullanıyorum aynı tutkuya sahibim.motor olarak çok acemiyim kuzenimin 600 cc motorunu hayatımda bir defa kullandım gazı biraz daha sert açsam aya doğru yükselebileceğime ciddi ciddi inanmıştım.siz bilirsiniz ama bu tutkuya sahipken 250yi geçmeyin derim

Motosikleti
    HONDA CB 125 E
    eğitim alın eğitimde zaten büyük motorların başlangıçta size yaratacağı dezavantajlarları soylerler 600 luk 1000cclık ss makıne ıle uzun yol yapabilirmisiniz bilmem ama o motorlarında şakası olmaz hastaneye değil direk toprağa götürür kötü bi kazada.
    Gitmek için değil,sürmek için gidiyorum

Ben de motor almaya heves eden ama aylarca kendimi eğitip başlamak için de en ufak motorlardan birini seçecek biriyim.

Motor araba gibi değil kesinlikle, araba gibi kaportan yok, araba gibi hava yastığın yok. İlk temas, son temas, her şey bizde, ekipman tam da olsa hıza bağlı olarak çok önemi yok.
    Az önce okudum şu linkte arkadaşın yaşadığı üzücü kazayı. Sen de oku isterim. Allah kimsenin başına vermesin.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/155474-240km-ile-yaptigim-kaza-ilk-motorunu-alacaklar-icin-yaziyorum-8.html

Motosikleti
    Superlight200
    Çok teşekkürler herkese. Anlaşılan o ki şu durumda en fazla 600 gider.

Öyle al sat yapacak kadar pek zamanım olmuyor o yüzden öğrenene kadar değilde artık motor bitene kadar kullanırım anca ondan sonra yeni motor alırım.
    Tekrardan ciddiye ayıptan cevap verenlere teşekkür ederim

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Evet evet 1000'lik çok gelir, 600 çok mantıklı olur

Motosikleti
    Superlight200
    Eğitimini zaten mutlaka alacağım bu şekilde trafiğe çıkmam.
    Hiz sevdalıyım dedim ama serseri de değilim yanlış anlaşılmasın arabayı da tam öğrenene kadar 3.vitesi bile gecmedim o yüzden motoru alıp 200u devirecek değilim tam işi öğrenene kadar.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kolay mi sandin 600luk surmeyi, sur de geber ya

Motosikleti
    Superlight200
    Dediğim gibi al sat yapacak zamanım olmuyor o yüzden ömürlük alacağım. 600 de alsam 1000 de alsam standart kullanacagim her şey oturana kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

Allah sana kaza bela vermesin merdo eyvallah

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Abi tekrar ediyorum
    Eğer ehliyetin yoksa A2 ehliyet al, seni bir tek o frenler.
    Kendimden biliyorum, A2 ehliyet aldım azcık palazlanınca aklım 600cc ve üzeri racinglere ve güçlü chopperlara kaymaya başladı..
    Eğer paraya kıyıp A alsaydım kesin elimdekini satıp tecrübesiz halimle yanlış bişeyler yapacaktım.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    inşallah discoery 150s
    sadraf

Dediğim gibi al sat yapacak zamanım olmuyor o yüzden ömürlük alacağım. 600 de alsam 1000 de alsam standart kullanacagim her şey oturana kadar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

Allah sana kaza bela vermesin merdo eyvallah
    600 luk alırsanız omürlük olur gerçekten. ilk hatanızda ölürsünüz kısacık hayatınızda ilk ve tek motorunuz olur.
    bir tavisyem olacak eğer dinlerseniz.oda şu:
    a2 ehliyet alın. honda ve yamahadan güvenli sürüş eğitimi alın. 250cc bir super sport alın (cbr 250 tavsiyem).koruyucu ekipman alın ve direkt istanbulparktaki pist günlerini gidin. çünkü pist yalanmakinasıdır. kim iyi kim kötü direkt ortaya çıkarır. ben hızlıyım rekor peşindeyim kendimi zorlarım diyenler orada viraj dönemediği oluyor. gidin oraya saliselerle yarışın.madem bu kadar hızlısınız transponder ve kamera ile kayıt altına alırsınız. tur ve tur kendizi izler eksik yönlerinizi geliştirirsiniz hatta california super bike school gibi kurumlardan viraj eğitimi alırsınız. hatta hem karayolunda terörist gibi bir masum insanın canını almazsınız hemde gazeteye televizyona çıkıp motorcunun feci ölümü diye haber olmasınız. kazan kazan durumu siz ölmez kendinizi denersiniz bizde sizin ölümünüden sonra oluşan kamuoyu baskısı ile uğraşmayız yok motor tehlikeli vs diye.
    h
    jimi_hendrix bunu beğendi.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Bu gariban daha motordan düşmemiş bi düşeydi anlardı mevzuyu ne kadar dil dökseniz boş ölü taklidi yapın

Not.helva parasını kenara ayır

Lucien bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)