Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YAKIT TÜKETİMİ

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Hayırlı akşamlar mt üyeleri 11 litre benzinle 160 km üstünü göremedim. Yüksek devir kullanıyorum ama redline sokmuyorum.Ne kadar gaz açarsan aç bu makinenin bu kadar yakmaması gerekmezmi hesabıma göre ortalama 6.8 litre falan yakıyor. Çok zorladım 4 4.5 litre yaktırdım diyenler yalanmı söylüyor yoksa benim motosikletimdemi sıkıntı var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Senin motorda bariz sikinti var

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Yağı suyu tam hararette yapmıyor.Sesinde solunda gidişinde gaz tepkilerindede sorun yok.Sebeb ne olabilirki aldığımdan beri 5 6 bin km geçti yakıt değerleri bu devirlerde kullandığımda hep aynı.Rodaj gibi kullanıncada 40 50 km daha fazla gidiyor.Sürekli nette yakıt tüketimlerine denk gelince artık iyice kıllanmaya başladım.Bir ara az yaktırdığım olmuştu 3.5 litre civarı ama onuda nasıl yaptım bilmiyorum. En son depoda rodaj devirlerinde kullanayım dedim yine çok yaktı.Benden kaynaklı sorun illaki vardırda yinede bu motorun ne yakadar yüklenirsen yüklen bu kadar yakmaması gerekmezmi.

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Servise göster dostum o motoru. Benim motor o kadar yakmıyor.
    redmap bunu beğendi.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    benim ortalamam 4 litre. 250cc okadar yakması normal değil. servise göstermelisin.
    redmap bunu beğendi.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    bizde opel astra var 1.6 o kadar yakıyo

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Yuksek devir kullanıyorum demişsin ama. Ondan olabilirmi?

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı redmap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı akşamlar mt üyeleri 11 litre benzinle 160 km üstünü göremedim. Yüksek devir kullanıyorum ama redline sokmuyorum.Ne kadar gaz açarsan aç bu makinenin bu kadar yakmaması gerekmezmi hesabıma göre ortalama 6.8 litre falan yakıyor. Çok zorladım 4 4.5 litre yaktırdım diyenler yalanmı söylüyor yoksa benim motosikletimdemi sıkıntı var.
    Trafikte farkedilmek icin aragaz veriomusun peki tek mantigi bu yoksa cidden fazla yakio...

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    bu senin gözlemine dayalı ölçümün mü; yoksa göstergenin gösterdiği mi?

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Buji ve hava filtresi de oldukça etki ediyor. Bir de lastiklerinin doğru basınçta olduğundan emin ol.

Kullanımla da alakalı bir şey. 3.8 litre yakan motorumu sattığım arkadaş sen nasıl 3.8 yakıyorsun, 5'in altına indiremedim ben diyordu.
    Sonra motoru geri aldım kendisinden ve şu anda yine 3.8 yakıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu senin gözlemine dayalı ölçümün mü; yoksa göstergenin gösterdiği mi?
    Benim hesapladığım ölçüm. Depoyu fulleyip tripmetreyi sıfırlıyorum depo boşaldığında 160 km civarlarında oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuksek devir kullanıyorum demişsin ama. Ondan olabilirmi?
    Ne kadar yüksek devirde olsa redline sokmadım.Kesiciye sokup vites atsan yinede bukadar yakmaması lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji ve hava filtresi de oldukça etki ediyor. Bir de lastiklerinin doğru basınçta olduğundan emin ol.

Kullanımla da alakalı bir şey. 3.8 litre yakan motorumu sattığım arkadaş sen nasıl 3.8 yakıyorsun, 5'in altına indiremedim ben diyordu.
    Sonra motoru geri aldım kendisinden ve şu anda yine 3.8 yakıyorum.
    Kazadan önce çok net ölçümler yapmıyordum ama yine yakın değerler çıkıyordu.Belkide benim kafa bu ara çok yoğun öncesini sonrasını net hatırlayamıyorum.Kazadan sonra bir sıkıntı olmuşda olabilir.Gerçi üzerinden 2000 km civarı geçti. Ateşlemede problem varsada benzini istikrarlı yakmadığından çok fazla tüketim olabiliyormuş.Motor daha yeni bujilerde eskime değilde sarsıntıdan dolayı başka bir problem olmuş olabilirmi acaba.Şimdi götürsem motoru servisden çıkarmak bir derd motorumu toplayan ustada şu anda uzağımda.Şimdilik patlayana kadar devam

simurgg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Benim hesapladığım ölçüm. Depoyu fulleyip tripmetreyi sıfırlıyorum depo boşaldığında 160 km civarlarında oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:30 ----------

Ne kadar yüksek devirde olsa redline sokmadım.Kesiciye sokup vites atsan yinede bukadar yakmaması lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Kazadan önce çok net ölçümler yapmıyordum ama yine yakın değerler çıkıyordu.Belkide benim kafa bu ara çok yoğun öncesini sonrasını net hatırlayamıyorum.Kazadan sonra bir sıkıntı olmuşda olabilir.Gerçi üzerinden 2000 km civarı geçti. Ateşlemede problem varsada benzini istikrarlı yakmadığından çok fazla tüketim olabiliyormuş.Motor daha yeni bujilerde eskime değilde sarsıntıdan dolayı başka bir problem olmuş olabilirmi acaba.Şimdi götürsem motoru servisden çıkarmak bir derd motorumu toplayan ustada şu anda uzağımda.Şimdilik patlayana kadar devam
    Ayni motor var bende. Son benzin aldigimda sifirlamistim kilometreyi. Bugun 197 km olmusken tek dişe dustu gosterge, tekrar fullettim. 5.5 litre benzin aldi ama agzina kadar doldurmadi pompaci; 1-2 litre daha alirdi herhalde. Bu hesaba gore cidden senin motorda sorun var ama baska hic bir gosterge yokken iki kat benzin nasil yakabilir anlamasi guc.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    KawasakiZ50SL
    Alıntı simurgg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayni motor var bende. Son benzin aldigimda sifirlamistim kilometreyi. Bugun 197 km olmusken tek dişe dustu gosterge, tekrar fullettim. 5.5 litre benzin aldi ama agzina kadar doldurmadi pompaci; 1-2 litre daha alirdi herhalde. Bu hesaba gore cidden senin motorda sorun var ama baska hic bir gosterge yokken iki kat benzin nasil yakabilir anlamasi guc.
    Sorun var kesinde senin motorun benzin seviye sistemindede kesin sorun var. Ben tek çizgiye düştüğünde benzin alınca 8 litre civarı benzin alıyor.Senin motor depo yarıya gelince tek çizgiye düşüyor vede 197 km yolmu gitmiş oluyor hadi canım ordan sende şaka yapma. Ama bir iki litre daha alırdı diosun fullememişsin demekki. İmkanı yok tek çizgiye düşünce 5.5 litre benzin almasının.

Motosikleti
    gt250r
    Kaza yaptim diyorsun,sarsintidan hava filtre kutun yerinden cikmis olabilirmi?

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamam da motor ne?
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam da motor ne?
    Kawasaki Z250SL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)