Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kaskım top gibi yuvarlandı.Ne yapmam gerek ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Arkadaşlar merhabalar, bugün talihsiz bir play yaşadım.İcon airframe ghost carbon kaskım var ve babama merdivene koyması için verdim.Babam merdivenin 2.basamağına koydu ve ordan ilk basamağa düşüp kaldırımın üzerinde top gibi 3-4 kere döndü.Malum kaskın fiyatı belli 2000 lira civarında bir şey.Yenisini almakta kolay değil.Simdi kask korumasını kaybetmismidir ? Yeni bi kask mi almam gerekiyor yoksa gerçekten bir şey olmamıştır ondan diyip devam etmek mi ? Gönlüm hic rahat değil açıkçası takip devam etme konusunda..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

2000lik kask yuvarlanmayla bozulucaksa kazada neler olur acaba birşey olmamıştr bence
    antilop_skul bunu beğendi.

Kaskın sağ ve sol tarafından baskı uygula ve dinle çat çat ses gelmiyorsa sorun yok aynı baskıyı ön ve arkadan da yaparak dinle. Barkın bayoğluna bu soruyu sormuştum bu cevabı verdi

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    kaç bedendi kullanmıycaksan öğrenim de...
    yürekçe bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Aldigin yere git içindeki herşeyi söktür.
    Sadece plastik kısım kalınca iyice incele göçen biryer varmı. Varsa kask çöptür.
    Benimde kask icon 2 kere yere dustu biri aynadan biride bel mesafesinden icinde bi göçük yok

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Darbe esnasında kaskın içinde ağırlık (kafa) olmadığı sürece aldığı darbeler sorun yaratmaz. (Motorun selesinden düştü, elimden düştü, vb) Bu yazdığım kendi görüşüm değil Arai mühendisinin cümlesidir. Dandik kasklarda bu durum geçerli olmayabilir ama sahip olduğunuz kask kaliteli bir kask.
    yusufozugenc ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

brigantes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Falcon Freedom 250
    Birşey olmaz merak etme için rahat olsun

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ucuz kask olsaydı o kask kullanılmazdı atılırdı ama pahalı kask olunca bişey olmaz denir

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuz kask olsaydı o kask kullanılmazdı atılırdı ama pahalı kask olunca bişey olmaz denir
    tamamen katılıyorum

ne olursa olsun o kask 300 le yere vurunca işe yaraması icin var yerde yuvarla top oyna bise olmaz bu olaya karsıyım ,( KASK SATICILARININ KASK SATABİLMEK İCİN SALLADIGI BİR OLAY BENCE )
    YERUÇAĞI ve Murat Ustaoğlu bunu beğendiler.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Göçük v.s yoksa kullan dostum. Herkes kask düştüğünde koruma özelliğini yitirir yeni kask alınması gerekir der ama kimse yüzlerce lira verip aldığı kaskını bir veya birkaç kez düştüğü için çöpe atmaz. Ben 200 lira verip ls2 kask aldım. Bir buçuk yıl içinde defalarca seleden düştü hiç de değiştirme gereği duymadım. Yok çatlak ilerliyomuş da ilk kaza anında kask kırılıyomuş. Bunu diyen iki arkadaşım vardı. İkisinin de kaskı gymkhanada gözümün önünde düştü. Bir tanesi motordan düşüp yere kafayı vurdu bir de yani. Yanlarına gidip bu çatlak muhabbetini söylediğimde "yok kanka ya bişey olmamıştır" deyip geçiştirdi. Geçelim bu kask düşünce özelliğini yitirir yenisi alınır muhabbetlerini.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç bedendi kullanmıycaksan öğrenim de...
    Small

Kask 3 kere yere temas etmiş biri vizorle yerin temasi , biri alt taraftan digeride yan taraftan darbe almış.Bende bir şey olacağını sanmıyorum ama o yuvarlanisi görünce gözlerim bi dolmadı değil :D

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Off kullanılmaz o kardeşim, ver bana ben imha edim onu, nerde buluşalım?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kılcak çatlaklar varsa kaza anında o kılcal çatlakların cart ayrılması gerekmiyomu

omeraydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690smc-R
    Yumurtaya vurursunda küçük bir göçük olur minicik. Onun gibi bişi varmı
    GezeGeze bunu beğendi.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O kask bitti kardeşim hele hele top gibi yuvarlandıktan sonra birisi gelişine bir tane vurduysa hiç şansı yok.Ben sana özelden adresimi veriyorum sen o kaskı bana yolla kimseye bir şey olmadan ortadan kaldırayım onu.

Şaka bir yana normal olarak başınıza takılı vaziyette kaza atlatmadıysanız,darbe almadıysa.Yada normal durumlarda çok sert şekilde darbe almadığı sürece çokta sorun olacağını sanmıyorum.Hele hele dediğiniz gibi 5-10 cm lik basamaktan yere düşüp yuvarlanmasından hiç bir şey olmaz.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    yuvarlanırken içinde kafa yoksa sorun olmaz.
    Peripella bunu beğendi.

Motosikleti
    gt250r
    Şöyle düşün, kaza esnasinda kafani kaskla 1 kere yere vurup tekrar motorun üstüne binmiyorsun,yere vurmalar,sürtünmeler tekrar yere vurmalar yaşaniyor,eğer en ufak bi yere düşmede özelliğini yitirecek olsa kaza esnasinda da korumazdi.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Göçük yok çizik bile yok sadece toz var kaskın üzerinde.Daha yeni gri aynali vizör almıştım sanırım bir şey olmadan gönül rahatlığıyla kullanmaya devam edicem.Teşekkürler fikirleriniz ve tavsiyeleriniz için Adres vericek arkadaşlar keşke zengin olsamda hepinizin adresine bitane yollasam 3 ay biriktirdiğim parayla anca bitane kendime alabildim Daha iyileri size nasip olur inşallah

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Kapitalizmin oyununa gelme. Kompozit kaskta gözle görülemeyecek kadar ufak bir çatlak olsa bile o çatlak ilerlemez. Termoplastik malzemeden yapılmış kasıklarda ilerleyebilir. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz kanaatindeyim.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ağır bir kaza geçirmediyseniz devam.
    yalnız, kaskların da DOT tarihleri vardır, aynı lastikleri gibi..
    sık sık da kaskınızı kontrol edin, genel anlamda söylüyorum ( yolda bir lastikten sıcrayan taş vs haberiniz olmadan zarar vermiş olabilir )
    çizik, ezik, göçük gibi durumlarda değiştirin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)