Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

opsiyon aksesuar takılınca orjinal parça paraya dönüşür mü ?

Motovento
    REKLAM ALANI

iyi günler.öncelikle yaşım 22 çorlu da üni okumaktayım kız arkadaşım ile memleketimiz şarköye 2 haftada bir gitmekteyiz sahip olduğum motor yamaha ybr 125 esd 2014 model.öncelikle motordan çok memnunum anlık gelen bi düşünce ile scooter rahatlığı düşünüyorum(benim çiçek motorumdan rahatsa tabi).kız arkadaşım xmax hayranı ancak benim için motoru almak değil yürütme maliyeti önemli 15 bin bakımı 750 tl diye duymuştum.neyse konuya dönelim ola ki seneye nmax 125 alırsam bu bizi üzer mi ayrıca ben ybr alırken michelin lastik takınca orjinal lastiğimi 150 tl den saydılar.nmax e tur camı çanta demiri,ve konfor sele taktığımda bunların yerine çıkan tüm parçalar paraya dönüşür mü yoksa elimde kalır onlarla eve mi dönerim.zahmet edip okuyup ve 2 kat zahmet edip yazan herkese şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Nmaxin rahatlığını falan bilmemde taktığın parçalar yerine çıkarttığın parçaları satma. Orjinalleri sende kalsın zaten para etmezler o yüzden koltuğunun altına alıp eve dönmen çok daha sağlıklı.

Fakat xmaxi konfor konusunda tartışmam. sanki evdeki koltuklarda oturuyosun...

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    Motor bakarken her zaman aksesuarlara + puan yazarım. Ekstrasız motorda pek bakmam. Ortalama fiyat versem yapılan aksesuarın maksimum 3 de 1ini fiyata koyarım. Şahsen binmiyeceğim motora kesinlikle masraf yapmam.

oo berk bey hoşgeldiniz xmax benimde hayalim ancak yürütme maliyeti ve ilk alım benim için yüksek çalışan biri olsam neyse.ondan dedim a dersen o zaman hiç alma ybr devam daha iyi eyv.yani orjinal parçayı paraya çevireyim muhabbetimde yine tamamen maaliyetsel..

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:03 ----------

zealous valla tam olarak anlamadım demek istediğinizi ama ekstra konusunda haklısınız zaten bende alırsam dediğim gibi direkt sele cam çanta herşeyiyle alırım sormak istediğim bunları takınca çıkan parçaları para olarak düşerler midir diye
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    ikinci el motor satışında motoruna ekstra masraf yapmamış adam : motoruna bakmamış eşşek niyetine ısıtmadan binmiş özen gösterilmemiş binlerce kilometre zift yağla halada yürüyen motoru bitik halde alırsam ne kadar toplarım bakışı.

4 liraya aldığım motora bin liralık lastik takıyorsam , üstümüzdeki ekipmana motordan fazla para verdiysek şu yok halimizle güzel satalım diye değil bi yerimiz kırılmasın gereksiz yere diyedir yoksa satarken rahat satalım diye değil. Görürüz seni ve motora gösterilen ilgiyi o kadar iş paraya gelince işler değişir ne yazık ki yani bu iş keyif işi abim para pul ikinci plan hep.

Ybr vs nmax artçılı dersen senin için vitesliyi büyüt mt mesela ,ama sevdiğin içinse nmaxi büyüt. madem scootera fitsin nmax konforu seni geçtim artçın için muhteşem hacı kazasız belasız gezin ekipmana yatırın paranızı oldukça sonra taşlar yerine oturunca en kralını alırsın kafandaki neyse (yaşını kıskandım lol;)

Motosikleti
    Moto Guzzi Griso (2007) HD Sportster XL (1997)
    Alıntı SenC_an adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci el motor satışında motoruna ekstra masraf yapmamış adam : motoruna bakmamış eşşek niyetine ısıtmadan binmiş özen gösterilmemiş binlerce kilometre zift yağla halada yürüyen motoru bitik halde alırsam ne kadar toplarım bakışı.

4 liraya aldığım motora bin liralık lastik takıyorsam , üstümüzdeki ekipmana motordan fazla para verdiysek şu yok halimizle güzel satalım diye değil bi yerimiz kırılmasın gereksiz yere diyedir yoksa satarken rahat satalım diye değil. Görürüz seni ve motora gösterilen ilgiyi o kadar iş paraya gelince işler değişir ne yazık ki yani bu iş keyif işi abim para pul ikinci plan hep.

Ybr vs nmax artçılı dersen senin için vitesliyi büyüt mt mesela ,ama sevdiğin içinse nmaxi büyüt. madem scootera fitsin nmax konforu seni geçtim artçın için muhteşem hacı kazasız belasız gezin ekipmana yatırın paranızı oldukça sonra taşlar yerine oturunca en kralını alırsın kafandaki neyse (yaşını kıskandım lol;)
    Dostum konu dışı belki ama ya yazdığın saat dolayısıyla uykulu falan olduğun için, ya da türkçe cümle yapısını bilmediğin için bu ve birkaç mesajını daha anlamak için kendim boşlukları dolduruyorum. Konulara vakıfsın, güzel şeyler anlatıyorsun, ama beni yoruyorsun Ben kendi adıma biraz daha dikkat etmeni istiyorum. Yazdıktan sonra yollamadan bi oku ne anlatmak istemişim ama ne anlatmışım diye;)
    MotorKafa bunu beğendi.

Günaydın hatta iyi öğlenler öncelikle. Yaşımı kıskanmışsn herhalde baya fark var Aramızda abi şöyle diyim kusura bakma mesajdan birşey anlamadım zift yağ ile iki ay gitmek demişsin öncelikle motora iki günde bir yaptığım yola bağlı olarak haftada bir zincirbakımı yıkama debriyaj yağlama herşeyi yaparım. Ekstrasız motor diyorsan dikkat edersen zaten nmax alırsam full opsiyon alırım dedim yani konfor sele bile dahil. Scooter de çok fit değilim sürekli yol halindeyim rahat olur diyr düşündüm xmax isterim ama opsiyon ile almak 19 bin tl bakım yakması şuan ki durumumum ın katı.yani Ekstrasız motor alırım değil tüm ekstraları alınca elimde kalan orjinal parçaları tutmayıp satabilirsem bir öğrenci olarak benim için iyi olur teşekkürler..

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çinli motoruma Mişlen lastik , koruma demiri , çanta , demiri vs takmıştım satarken kimse onlara bakmadı üzerinde Mişlen lastik vs var diyorum adam lastiği sök öyle ver diyo 2 liraya verdim o günden sonra çinli defterini kapattım extra varsa daha iyi olur tabiki

Timeshift valla geçmiş olsun ölümü çok yani. Bende aksesuar önem veririm yani mesela şuan para var diyelim tam motora yetecek kadar asla almam tur camı krom ayaklık çanta hepsi olmalı sürekli yol yapıyorm işte onları takıp bidaha çıkarmayacağım için dedim çıkan orjinal parça da satarız malum öğrenci olunca en ufak indirim kaçırmamak şart

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)