Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İran'a Motosiklet Yolculuğu Hakkında (Araç girişi nasıldır)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Biz nasipse bu yaz iki motosiklet İran turu yapmayı planlıyoruz fakat ülkeye motorla/araçla girme hakkında pek bilgimiz yok. Varsa yakın zamanda araçla motorla girenler bizi aydınlatırsa mutlu oluruz. Bazı tecrübeli abilerin yolculuğu olmuşku daha önce zevkle okumuştuk yol raporlarını fakat giriş prosedürü hakkında bilgi bulamadım. Aracı İrana sokmanın masrafı, çetrefili, evrakı çok mudur? Şimdiden teşekkür ederim.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçtiğimiz aylarda Motoscape sayfa adıyla bir facebook kullanıcısı iran üzerinden Pakistan-Hindistan-Malezya turu yapmıştı Suzuki DRZ 400 ü ile, onunla da iletişime geçebilirsin.

Motosikleti
    Alıntı oenaj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz aylarda Motoscape sayfa adıyla bir facebook kullanıcısı iran üzerinden Pakistan-Hindistan-Malezya turu yapmıştı Suzuki DRZ 400 ü ile, onunla da iletişime geçebilirsin.
    haaa evet evet, doğru hatırladım şimdi, sağol. Dur yazim

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haaa evet evet, doğru hatırladım şimdi, sağol. Dur yazim

yazdım ama sayfa aktif görünmüyor. en son 1 martta, artık fazla paylaşım yapılmayacaktır notu düşülmüş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:55 ----------

Gençler ettim tuttum bişi bulamadım konuyla ilgili. Google reisi aradım taradım taze bilgi yok. Bilenler bi el atsın bi zahmet. İran resmi konsolosluk elçilik sitelerinde bile bi bilgi yok. Bir tek turing bürosuna ulaştım ama onların sözüne güvenmiyom tek yaptıkları vatandaşı söğüşlemek. Triptik kaldırıdı demişlerdi hala nu yaptırman gerek diyorlar 270 tlye. Birde 200 dolar bir teminat yatırmaktan bahsetti. Nedir bilgisi olan yokmu? toplam harcayacağım para kadar masraf çıkardılar gitmeden. Bi el atın gözünüzü sevem

Motosikleti
    xmax250
    İran, Suriye gibi Asya ülkelerininde bambaşka uygulamaları var, mesela triptik (yani gümrük geçiş karnesi) gerekiyor. Ülkelerin farklı uygulamaları olduğundan burada yer vermedik.

alınt: http://www.bizevdeyokuz.com/ozel-aracla-yurt-disi

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    İran elçiliğini aramayı denediniz mi?

Veya Türkiye'nin Tahran elçiliğini?

Mail atınız. Döneceklerdir.

Tabii, şu soruyu da sormadan geçemeyeceğim; iranda ne işiniz var .

Gitmekten ziyade dönüp dönemeyeceğinizi de sorgulamanız gerekir diye düşünüyorum.

Veya, İran ve bilumum aynı kategorideki ülkelerin bendeki imajı bu şekilde ...

Sizi orada karşılayacaklar, gezdirip dolaştıracaklar varsa, neyse de, öyle indim uçaktan istanbula gibi olmayabilir her yer ...

Adamların tolerans anlayışı farklı bi kere ...

Birine yan bakcanız, kalcanız oralarda ...
    hyanax100, Tolgakan ve Ertugyigit bunu beğendiler.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    konsolosluktan bilgi almaya çalışabilirsin belki

Motosikleti
    MT-25 ABS
    Hocam boşver iranı sen
    Tolgakan bunu beğendi.

Motosikleti
    walla tamamen turistik amaçlı gidicez. Yapmayın gözünüzü seveyim bari en çok önyargıya maruz kalan biz önyargılı olmayalım. Giden baya insan var ama araçla ilgili bilgi bulamadım. Aslında plan geçen seneden kalan baştanbaşa gürcistan ve bir kısım rusya (kırım filan tarafları,soçi) planıydı ama malumunuz rusya işi iptal. gürcistan işi ise kolay onla ilgili problem yok yapıcaz. İran çok ucuz ve görülecek çok şey var, kapalı kutu diye heyecanlandırdı bizi. Elçilik sitesine girdim bişi yok ordaki telefonuda denedim ama bir sıkıntı var sanırım bağlanamadım.

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Ülkedir gezilir bence. Ancak ekşiden okumak iyidir tarafsız yorumlar olur. Yoksa kimse gezim kötüydü demiyor. Bana dersen gider misin avrupa,japonya,tayland dururken iran zurnanın son deliği olur(dubainin yeri ayrı).Umarım olur bizi bilgilendirirsiniz

Motosikleti
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkedir gezilir bence. Ancak ekşiden okumak iyidir tarafsız yorumlar olur. Yoksa kimse gezim kötüydü demiyor. Bana dersen gider misin avrupa,japonya,tayland dururken iran zurnanın son deliği olur(dubainin yeri ayrı).Umarım olur bizi bilgilendirirsiniz
    İran bir takıntı veya illa o olacak diye değil. Biraz mecburiyetten aslında. Doğuda çok zaman almayacak gidilecek yakın ülke yok ne yazık ki. Aslında azerbaycan istiyorum ama vize istiyor gardaş (?) ülke. Elin farsı, gürcüsü istemezken onların istemesi beni ayar ediyor. Vize oldukça gitmem orya. Onun harici zaten başka memleket yok, alayı kavga dövüş içinde. Zaman kısıtlı olmasa dediğin harika fikir baştan başa tertemiz gezilir ama işte.. İranın egzotik esrarengizliği, görülecek çok derin tarihi ve en önemlisi ucuzluğu cezbedici :-) ama eğer dedikleri triptik filan saçmalıkları varsa bir albenisi kalmaz. Sırf triptik 270 tl 3000-5000 km yolun benzin parası

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Isid irak a saldirinca bir gece İran a kacmistik. Yani o cografyada çalıştım. 9 ay kaldım. Korkacak bişey yok. Genel toplum değerlerine saygı gosterirsen sıkıntı çıkmaz. Adam yemezler.

Benim gibi ramazan ayında elinde şu şişesi ile gezme, polis aplalar çok güzel kiziyorlar.
    sheriff87 bunu beğendi.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    2 yıl önce motorla gitmiştim. Turing kurumundan yada gümrükten triptik alacaksınız , iran içinde 200 dolar depozito yatırmanız lazım. Bunu gümrükteki PTT den de yapabilirsiniz gitmeden de yapabilirsiniz. Triptik yaklaşık 100 dolardı en son. İran dönüşü 200 dolar depozitoyu almak için triptik belgenizi vakıfbank yada halkbank hesap cüzdanınızla beraber Turing merkezine yolluyorsunuz. 200 dolar hesabınıza yatıyor ancak triptikde gidiyor. Ek olarak irana girmeden önce sigorta yaptırmanız lazım. Devletin sigorta acentası 1 senelik yapıyor yaklaşık 100 dolarda onlar aldı. Farsça yazan kıytırık bi kağıt veriyorlar. Yaptırmamakta bir seçenek ancak kazaya karışırsanız ne olur bilemiyorum. Gümrükte motoru bırakıp yaya olarak irana girip ordaki sigortacılardan daha ucuza 15 günlük vs sigorta yapılabiliyormuş. Biz denemedik.
    sheriff87 bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    facebook üzerinden ulaşmaya çalışırsan daha kısa sürede dönüş yaparlar
    motoscope olması lazımdı elemanın facebook hesabı

Motosikleti
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıl önce motorla gitmiştim. Turing kurumundan yada gümrükten triptik alacaksınız , iran içinde 200 dolar depozito yatırmanız lazım. Bunu gümrükteki PTT den de yapabilirsiniz gitmeden de yapabilirsiniz. Triptik yaklaşık 100 dolardı en son. İran dönüşü 200 dolar depozitoyu almak için triptik belgenizi vakıfbank yada halkbank hesap cüzdanınızla beraber Turing merkezine yolluyorsunuz. 200 dolar hesabınıza yatıyor ancak triptikde gidiyor. Ek olarak irana girmeden önce sigorta yaptırmanız lazım. Devletin sigorta acentası 1 senelik yapıyor yaklaşık 100 dolarda onlar aldı. Farsça yazan kıytırık bi kağıt veriyorlar. Yaptırmamakta bir seçenek ancak kazaya karışırsanız ne olur bilemiyorum. Gümrükte motoru bırakıp yaya olarak irana girip ordaki sigortacılardan daha ucuza 15 günlük vs sigorta yapılabiliyormuş. Biz denemedik.
    hah işte aradığım cevap bu. Hocam çok sağol triptik kaldırıldı diye nette ararken bazı haberler gördüm. Onu merak ediyorum. Teminat geri alınıyorsa sıkıntı yok. Ama sigortada 100 dolarsa çok olur. triptik almadan giriş yapılmıyor mu acaba?
    Uyarın için sağol zuzuuw o konuda endişem yok. zaten g.doğuda yaşıyorum, ortadoğu idmanlı sayılırım :-)

Motosikleti
    Ybr 125(satıldı) yamaha xmax ABS
    facede sırt çantalı gezginler grubu bilebilir

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Triptik bir çok ülkeye girişte kaldırıldı ancak iran da devam ediyor. En doğru bilgiyi Turing kurumundan alırsınız. Siz en kötü 100 doları gözden çıkartın sigorta için ama sınırdaki sigortacilardan ucuza yaptırmanız olası.
    sheriff87 bunu beğendi.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    İran'a bu kadar önyargılı olmayın çok güzel yerleri var ve ucuz olduğu için tercih edenler oluyor .Mahalleden bir abi X-max 250 ile tur yapmıştı güzel yerler gezdi.

Başınıza birşey gelme ihtimali İstanbuldan daha azdır
    sheriff87 bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında azerbaycan istiyorum ama vize istiyor gardaş (?) ülke. Elin farsı, gürcüsü istemezken onların istemesi beni ayar ediyor. Vize oldukça gitmem orya.

İşte bende buna ayar oluyorum. Yeri geldikleriden Tek billet İki devlet demesini biliyorlar.
    Azerbaycan devleti Ruslarla çok daha samimi çok daha güveniyor onlara. Bizi adamdan saymıyorlar. Kardaş falan değiller böyle kardeşlik olmaz...
    sheriff87 bunu beğendi.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İran'a bu kadar önyargılı olmayın çok güzel yerleri var ve ucuz olduğu için tercih edenler oluyor .Mahalleden bir abi X-max 250 ile tur yapmıştı güzel yerler gezdi.

Başınıza birşey gelme ihtimali İstanbuldan daha azdır
    Ne zaman gitti acep, ona ulaşma ihtimalimiz var mıdır ki?

Turing para kazandığı için kaldırılan ülkeler için bile durumu bilmeyene satar. Aradım zaten dün konuştum triptik var dedi.

Evet internette gördüğüm kadarıyla her giden İstanbuldan güvenli diyo.

Hiç! kardaş işte yersen.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Ne zaman gitti acep, ona ulaşma ihtimalimiz var mıdır ki?

Turing para kazandığı için kaldırılan ülkeler için bile durumu bilmeyene satar. Aradım zaten dün konuştum triptik var dedi.

Evet internette gördüğüm kadarıyla her giden İstanbuldan güvenli diyo.

Hiç! kardaş işte yersen.
    Yanılmıyorsam geçen yaz gitti , ismi halil çağlayan faceden iletişime geçebilirsiniz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler