Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arka Stand Gorevi Gorecek Ucuz Kriko veya Kaldirici Oneriniz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Iyi geceler ,

Bugun zincir temizleme yaglama isini yaparken yine lanetler,yine kufurler. Uzun suredir aklimdaydi bu isler icin arka stand yerine bir urun ariyorken karsima su cikti ;

http://www.ebay.co.uk/itm/Portable-M...8AAOxygj5SiU4e

Fiyat gereksiz pahali, bu sekilde isimi gorecek bir urun aradim aliexpress`de ama bulamadim.

Arka stand almak istemiyorum, sirt cantamda tasiyabilecegim, arka tekeri kaldirmama yardim edecek uygun bir urun onerebilir misiniz ?

30-40 TL gibi satilan arac krikolari isimi gorur mu diye dusunuyorum ama, o kadar agirligi yanimda tasimaktansa bu sekilde bir sey ariyorum.

Evet, imalati cok kolaydir herhangi bir sanayiye gitsem fotografini gostersem aynisini yapip verirler belki ama zamanim yok.

Yardiminiz icin simdiden tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    adres ver, yaptırıp evine yollayalım hayrına.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Motorunun alt (yan değil) ayağı yok mu? İşe yaramıyor mu? Ne sıklıkta zincir bakımı yapıyorsun ki sürekli olarak sırt çantanda fazladan 1-2 kilo ağırlık taşımayı düşünüyorsun, anlaşılamadı.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Orta sehpası olsa zaten mantıken stand aramaz...

Basit bir çizim yaparak demircilerde yaptırabilirsiniz heralde ama yanınızda taşınabilcek birşey olacağını hiç sanmıyorum... 2 tane yaptırıp birini evde birini işyerinde veya okulda bırakıp zincir ile kilitleyebilirsiniz.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adres ver, yaptırıp evine yollayalım hayrına.
    Allah razi olsun, sagolun Bir iki urun buldum ama free shipping yapan yok, astari yuzunden pahaliya geliyor. Bulamazsam yaptiracagim ben de.

Alıntı etarhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunun alt (yan değil) ayağı yok mu? İşe yaramıyor mu? Ne sıklıkta zincir bakımı yapıyorsun ki sürekli olarak sırt çantanda fazladan 1-2 kilo ağırlık taşımayı düşünüyorsun, anlaşılamadı.
    Orta ayakligim yok, her zaman yanimda bulunsun diye degil, sadece zincir yaglama islemi yaparken tasiyabilecegim bir urun ariyorum.

Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta sehpası olsa zaten mantıken stand aramaz...

Basit bir çizim yaparak demircilerde yaptırabilirsiniz heralde ama yanınızda taşınabilcek birşey olacağını hiç sanmıyorum... 2 tane yaptırıp birini evde birini işyerinde veya okulda bırakıp zincir ile kilitleyebilirsiniz.
    Hocam ne isyerimde,ne ev etrafinda ne de okulda zincir yaglama isini yapmam mumkun degil. Motosikleti yikadigim gun (ayda bir, veya zincir durumuna bagli) zincir temizligi ve yaglamasini da yapiyorum. Sirt cantamda zaten gazyagi zincir yagi tasiyorum o gun. Bir adet de boyle bir aparat olsa cok yardimi dokunur bana.

Boyle giderse ya bir scooter, ya da orta ayakli bir motosiklet hic olmadi bir topcase alacagim

Aliexpress`de arastiriyorum soyle bir sey, ebay uzerinde bir tane var ama free shipping yok bir sonraki temizlik isine kadar halletsem iyi olacak

Oneriler icin herkese tesekkurler.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    O cross motor sehpası sana yaramaz. Herhangi bir arabanın krikosu işini görür.. alttan tak kaldır yan ayağa doğru yatır işini hallet.. Ben gt250r dan tut duke390 a kadar hepsinde araba krikosu kullandım.. Zincir temizleme ve yağlama da çok büyük kolaylık.. Arka kaldırma sehpaları için hem çok para istiyorlar hemde koyacak yer sıkıntı..

Benim kullandığım budur.Tek farkı üst kısmında kestamit var ve taktığın yer çizilmiyor. Duke 390 da egzoz altta olduğu için mecbur arka maşaya takıp kaldırıyorum.. Yine sıkıntı yok yani.. Ayrıca eskiden abim galerici idi.. Galeriden kalan 3-5 krikodan biri =)

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Gel sen bi orta sehpa yaptır, hem parkta, hem bakımda kullan ha?

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Bir tanidigim yaptirmisti 10tl ye mal olmus ayrica cok pratik olduğunu soyluyordu sizde direk yaptirin bence

Diyorum ki almışken bi fork lift alayım komple motosikleti kaldırmış olurum , eğil kalk derdinden de kurtulurum

Araba krikolarına da baktım ama ağır ve büyük oldukları için almıyorum, destek amaçlı uygun bir demir olsa işimi görecek.

http://www.onlinehirdavatci.com/netl...a-2000-kg-7242

Bu ürünü Karaköy civarında ucuza bulursam almayı düşünüyorum.

5-6 dolara bulurum aliexpresste diyordum, kimsenin mi aklına gelmemiş ucu L olan vida ayarlı bir demir yapmak.

Öneriler için teşekkürler.

Son seçenek olarak demirciye gidip fotoğrafını gösterip " aha bunu istiyom" demeyi düşünüyorum.

Uygun fiyatta yapan bir yer bulursam, veya uygun fiyata araç krikosu, kriko standı bulursam burdan paylaşırım.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    turuncu
    ben marangozdan iki takoz kestirdim. biri küp şekline yakın yan ayağın altına koymak için, diğeri de bahsi geçen demir gibi uzun ve yere temas edecek tarafına da ayak çaktırdım ki sağa-sola ileri-geri hareket etmesin. 20 lira aldıydı insafsız.

motorun sağına geçip yan ayağın altına küp takozu koyuyorum, son gene sağ taraftan motoru yan ayağın üzerine eğerek kaldırıyorum, arka maşanın sağ tarafının altına da uzun takozu koyup temizliyorum.

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    bi tane paddock sehpa alın tamamdır, motosikletin temizliğini de evinizde yapın çiçek. ne gerek var krikoya,ahşaba vs.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    kaldırmadan yapacaksan şöyle alternatif bir üründe var hem evde kendin bile imal edebilirsin bu ürünü ,garajın yoksa da sehpa gibi yer kaplamaz

şöyle alternatif bir ürün var ama türkiye de bulamadım ben , bir ara yapan firma ile görüştüm depoda vardı galiba abi dönüş yapalım dediler halen arayan yok

jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi tane paddock sehpa alın tamamdır, motosikletin temizliğini de evinizde yapın çiçek. ne gerek var krikoya,ahşaba vs.

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aliexpress`de arastiriyorum soyle bir sey,...
    Uzaklarda aramaya gerek yok. O aletin adı araç sehpasıdır, piyasada mebzul miktarda bulunmaktadır. Tek mahzuru, yüksekliğinin fazla olmasıdır, o açı ile motoru dengede tutmak zor olur, ön tekerleği duvar gibi bir yere dayamak gerekir. Esasen ille de sehpaya almak gerekmez, herhangi bir oduncudan istediğin yükseklikte kırılmamış bir odun parçası alabilirsin. İlk verdiğin resme bakacak olursak, henüz kalıp hazırlama aşamasında olan herhangi bir inşaata gidip 20 cm uzunlukta bir 10 x 10 kereste rica etsen kalıpçı herhalde seni kırmaz.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    ağaç olur dersen ve istanbulda isen uğra kesip vereyim.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    paddock un rahatlığı hiçbir zamazingoda yok

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaldırmadan yapacaksan şöyle alternatif bir üründe var hem evde kendin bile imal edebilirsin bu ürünü ,garajın yoksa da sehpa gibi yer kaplamaz

https://www.youtube.com/watch?v=xdb_4ob_2yU

https://www.youtube.com/watch?v=i7GaTJF4rb0

şöyle alternatif bir ürün var ama türkiye de bulamadım ben , bir ara yapan firma ile görüştüm depoda vardı galiba abi dönüş yapalım dediler halen arayan yok

https://www.youtube.com/watch?v=I3HGiGEkoVE
    okulun torna atölyesinde bunu yapacam abi hakkaten iyi düşünmüş bunu yapan

iduzen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03
    görselde gösterdiğine benzer bir aparatı yaptırdım ben, 15 tl'ye üstelik, tamamen hurda vaziyetteki materyallerden. boyamaya gerek yok derseniz maksimum 10 dk da yapılıyor... iş yerindeyim fotoğraf ekleyemiyorum ama kesinlikle çok işe yarar bir şey..

Hazir motor sehpasi 100 tl falan

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    HAYAT KIZGIN BOĞA BEN KIRMIZI PELERİN: ::

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)