Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KM Ve Devir göstergesi takılır mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Arkadaşlar 150cc lik atv mde devir ve km göstergesi yok.Yani stock olarak sadece boş ve geri vites göstergesi var.Bunlara ek olarak devir ve km göstergesi takılabilir mi ?

Cevaplarınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Sonradan takılabiliyor diye biliyorum, ama ne kadar sağlıklı olur veya ne kadar doğru ölçer bilemem. Aliexpress gibi sitelere "aftermarket speedometer" yazarsan bir şeyler bulabilirsin.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    KM göstergesi tekerleklere bir şekilde uydurulur ama devir göstergesinin sensörü bir çok motorda kranktan okuma yapıyor bu yüzden devir göstergesi montajı belki sorunlu olabilir.Bunun dışında emin değilim ama distribitör veya ateşleme sistemine bağlıda devir okuma yapılabiliyor.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KM göstergesi tekerleklere bir şekilde uydurulur ama devir göstergesinin sensörü bir çok motorda kranktan okuma yapıyor bu yüzden devir göstergesi montajı belki sorunlu olabilir.Bunun dışında emin değilim ama distribitör veya ateşleme sistemine bağlıda devir okuma yapılabiliyor.
    Telefonda olduğum için tam bakamıyorum.Uygun fiyatlı devir saati ve km saati bulabilirmisiniz dediğiniz ateşlemeye uygun.ateşlemeye göre uyduruluyomuş

Kardeşim takılır .
    Şöyle ki atvnin aksına rediktor uydurman lazm şayet bu işlem biraz sıkıntılı ebay dan elektronik speedmetre al mıknatıslı güzel bi kalibrasyon la %5yanilma payi olur .
    Devir saati mevzusuna gelince 2 cesit var birisi mekanik bunu yaptrman çok zor değmez .
    İkincisi elektromanyetik bunu her yerden temin edersin dandik bi scooterde bile var .
    Bu devir saatinde 3 kablo var biri bobine biri şaseye biri +kutbuna baglandimı olur .
    Şimdi bazıları nasıl olcak vs gibi boş eleştiride bulunacak .
    Krankin dönme hızına bağlı statorun ürettiği elektorigi devir saati hesaplar ve kadranı yükselir .
    Ben kendi bildgm şekilde yazdm yazm hatalarm varsa Affola .

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı tyfn06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim takılır .
    Şöyle ki atvnin aksına rediktor uydurman lazm şayet bu işlem biraz sıkıntılı ebay dan elektronik speedmetre al mıknatıslı güzel bi kalibrasyon la %5yanilma payi olur .
    Devir saati mevzusuna gelince 2 cesit var birisi mekanik bunu yaptrman çok zor değmez .
    İkincisi elektromanyetik bunu her yerden temin edersin dandik bi scooterde bile var .
    Bu devir saatinde 3 kablo var biri bobine biri şaseye biri +kutbuna baglandimı olur .
    Şimdi bazıları nasıl olcak vs gibi boş eleştiride bulunacak .
    Krankin dönme hızına bağlı statorun ürettiği elektorigi devir saati hesaplar ve kadranı yükselir .
    Ben kendi bildgm şekilde yazdm yazm hatalarm varsa Affola .
    Önerebileceğiniz gösterge var mı uygun fiyatlı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

http://m.aliexpress.com/item/32244567827.html

Rpm ölçer olarak bu olur mu ?

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Teker çapı, vites oranlarının hepsi biliniyorsa eğer, km saati ve bu km saatinden devir hesaplama yapılabilir. Sadece bisikletlerdeki mıknatıslı km sayacı bile uygun veri ile bunu yapabilir ama bu yazılıma sahip bir aygıt var mı hiç bilmiyorum.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teker çapı, vites oranlarının hepsi biliniyorsa eğer, km saati ve bu km saatinden devir hesaplama yapılabilir. Sadece bisikletlerdeki mıknatıslı km sayacı bile uygun veri ile bunu yapabilir ama bu yazılıma sahip bir aygıt var mı hiç bilmiyorum.
    Vites yok ileri geri boş ;)

Motosikleti
    Nc 750s dct
    Devir göstergesi elimde adetli mevcut ateşleme bobininden kabloyu takıyosun hepsi bu sana 50 tl den verebilirim

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı pertry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir göstergesi elimde adetli mevcut ateşleme bobininden kabloyu takıyosun hepsi bu sana 50 tl den verebilirim
    Aliexpresstekini almayı düşünüyorum

Motosikleti
    Husqvarna Nuda 900 / BMW R1200RS / R1200GSA
    Merhaba, ilk motorum için almıştım devir sensörünü bujiye takmıştık. http://www.ebay.com/itm/Trail-Tech-R...RWT8aS&vxp=mtr

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı vitalx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ilk motorum için almıştım devir sensörünü bujiye takmıştık. http://www.ebay.com/itm/Trail-Tech-R...RWT8aS&vxp=mtr
    Bir öğrenciye göre pahalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Bunu almayı düşünüyorum bağlantıları nasıl yapacağım açıklarsanız sevinirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:34 ----------

http://www.ebay.com.au/itm/400976861689

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Devir göstergesini hızı ne yapıcan kardeş, bizde varda biz bakıyomuyuz.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devir göstergesini hızı ne yapıcan kardeş, bizde varda biz bakıyomuyuz.
    Karbüratör ü temizleyip performans hava filtresi takıcam.Yani karbüratörü ayarlarken deviri görmem lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Şu devir saatindeki 3 kabloyu nasıl bağlıcam.Kırmızı +,siyah - ,diğer kabloyu ateşleme bobinine nasıl bağlıcam? Kabloyu bi yerden açıp içine ek falan mı yapıcam ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)