Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Selamlar yaş 46 motosiklet eğitimi almak istiyorum.ama....

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    1 günlüğüne Eskişehire gelebilirseniz eğitiminizi yapabilliriz. Motosiklet ve ekipmanınız Honda da olduğu gibi bizim tarafımızdan temin edilmektedir.

Detayları www.osocanriders.com adresinde bulabilirsiniz.

Sevgilerimle
    ERCEYLAN bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ERCEYLAN bunu beğendi.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Sevgili kardeşim. Motorun yaşı yoktur. Hatta ve hatta 40 yaş üstü insanlar, trafiği daha iyi okuduklarından, daha tedbirli ve sorumlu davrandıklarından dolayı kaza yapma riski, gençlere göre çok daha azdır.
    Bu yaşta motor kullanılır mı diyenlere kesinlikle itibar etmeyin. Ben 52 yaşındayım, 650 cc motor kullanıyorum. Keyif amaçlı olarak geziyorum.
    Sizi çok iyi anlıyorum. Belli bir yaştan sonra insanlar yaptıklarından zevk almamaya başlıyorlar. Durup geriye bakınca; bolca çalışma, iş, güç, stres yaşadığımızı, kendimiz için ise hiç bir şey yapmadığımızı anlıyorsunuz.
    Bu nedenle benim herkese tavsiyem; mutlaka kendinize vakit ayırın, hobileriniz olsun, onlar ile uğraşın ve kafanızı dağıtın. Hayat kısa, mümkün olduğunca kaliteli, keyifli, mutlu günler geçirmek en iyisi.
    ERCEYLAN, GezeGeze, İlker41 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Tam 40'ından sonra başladım

İyi geldi!
    ERCEYLAN bunu beğendi.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    40 başlamak için ideal yaş
    sadece keşke daha önce başlasaydım diyorsunuz...
    işin içinde 20 yıllık trafik tecrübesi olunca işler biraz daha kolaylaşıyor...
    herkes karşı çıkacaktır ama ben 600 cc ile başladım, hiçte pişman olmadım...
    ERCEYLAN bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    kardeşim bende 46 yaşında bir sürücü olarak motordan aldığım keyfi hiç bir vasıtada alamadım ve alamamda çünkü iki teker aşk ve muazzam sevgidir sende iyi bir eğitim aldıktan sonra aramıza katılırsın inşallah.
    ERCEYLAN bunu beğendi.

motorcu adam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000 FA
    Gis akedemi var abi. Unutma hic bir sey icin gec degil.
    ERCEYLAN bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    Motora başlama yaşı diye bir yaş yoktur tabiki özel bir salık sorununuz yoksa. 60 yaşında gençler, 35 yaşında içi geçmişler var. Başlama yaşına kendinizi hissettiğiniz yaşa göre kendiniz karar vermelisiniz. Motosiklet gayet yoğun fiziksel aktivite ve güçte gerektirir. Mesela, prostat, böbrek taşı gibi sorunlar varsa sorun olabilir. Bu konuda bir genelleme dünya da yok.

Eğitim konusunda Murat Denizhan hoca Honda motor eğitim merkezinin kurucusudur emekli olmuştur ve istanbul tuzla f1 pisti yanında özel sertifikalı eğitimler vermektedir. Dilerseniz pm den telefonunu atabilirim veya google dan da aratıp ulaşabilirsiniz. Kesinlikle öneneririm gerçek bir sürüş hocasıdır. Çayı çorbası sohbeti de 10 numaradır.
    ERCEYLAN ve 007mac bunu beğendiler.

yaşa neden tak(dır)dınız.
    hayat iki sıkıntıdan ibarettir: geçim ve can sıkıntısı. geçim sıkıntısını çözerseniz; pohu yersiniz.
    zayıflatma diyetleri, iştah antrenörüdür. böyle olmasa; diyetisyenler aç kalır. kilo vermek istiyorsanız; ruhunuzu doyurmalısınız. (doğru yoldasınız)
    motosiklet kullanmak, hayat kadar olmasa da; tehlikelidir.
    rasgele
    ERCEYLAN bunu beğendi.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili Kardeşim,
    Ben 3 yıl önce 52 yaşımda iken başladım. Motora başlamanın yaşı yok. Bizim gibi ileri yaşlardaki kişiler bilakis daha tedbirli ve bilinçli kullanıyor. Ayrıca bizde otomobil kullanımından kaynaklana trafik okuma tecrübesi var.

Lütfen eğitim al, ayrıca ekipmana acıma, iyisini al. Tekerin düz bassın.
    ERCEYLAN, İlker41 ve 007mac bunu beğendiler.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

arkadaşlar herkese teşekkürler.pazar günü saat 12 de hondanın sürüş eğitimi kayıt sayfası açılacakmış.kaydımı yenileyeceğim.bakalım zaman ne gösterecek.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    arkadaşlar,

maxi scooter almayı planlıyorum, motor öncesi güvenli sürüş eğitimi için hondayı düşünmüştüm, ancak maxi scooter kullanacak birisi için bu eğitimi önerir misiniz? sonuçta vitessiz bir motor, yamaha rider academy'deki max scooter eğitimi daha mı uygun olur?

yorumlarınız için şimdiden teşekkürler
    ERCEYLAN bunu beğendi.

sayın hocam halen ardahandamısınız?kısmetse doğu karadeniz gezisi yapacağim hayatımda ilk defa.hem sizinle tanışmak hemde kucağınızdakini sevmek isterim.evde golden besleyen hayvansever olarak.
    saygılarımla.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ERCEYLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın hocam halen ardahandamısınız?kısmetse doğu karadeniz gezisi yapacağim hayatımda ilk defa.hem sizinle tanışmak hemde kucağınızdakini sevmek isterim.evde golden besleyen hayvansever olarak.
    saygılarımla.
    Evet buradayım, beklerim
    ERCEYLAN bunu beğendi.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    O zaman Sezen Aksudan gelsin..

Alıntı ERCEYLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evde golden besleyen hayvansever olarak.
    Golden beslemek pişmanlıktır, benim aslan 8 yaşına geldi ben 8 senede 20 yaş ileri attım..
    ERCEYLAN bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    seni sevdik biz... ;)
    ERCEYLAN bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    dostum ben senınle yasıtım
    hayatımda ılk kez 38 yaşımda bır arkadasın 100cc yamaha scoterına bındım
    cok hosuma gıttı ankaraya gelınce 150cc mondıal aldım
    bır sene o motorla gezdım ehlıyetımı aldım sadece bır kez yokus yukarı donusde motoru devırme anında yakaladım
    sonrasında 250cc maxıscooter aldım yazlıga da once 150cc bır mondıal sonrada 125cc cok serı bır alet
    gecen haftada gemlıkten 15 yasındakı ogluma 125 cc sym orbıt 2 satın alıp 500km yok getırdım gecen yıl aldıgım 50cc yı sattım
    ne bır tehlıke atlattım ne panık yasadım
    8 yılda 7 motorda toplam 38.000km yol yaptım
    halen uc adet sym motorum var bırı 250cc maxı dıgerlerı 125cc normal scooter

ucuz bır motor al ıkıncı el kullan ogren sonra buyuge gec gecmek ıstersen tanıkı
    ben hıc vıteslı motor dusunmedım
    cunkı yazlıkta ankarada dur kalk park su bu scooterlar bana cok pratık geldı
    arzu etsem vıteslı ıstedgım marka aletı de alabılırım ama ben boyle bu mutevazı aletlerden cok memnunum
    ERCEYLAN ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman Sezen Aksudan gelsin..

https://www.youtube.com/watch?v=h_qVwEedYBo

Golden beslemek pişmanlıktır, benim aslan 8 yaşına geldi ben 8 senede 20 yaş ileri attım..
    benimki 5 yaşında.hakikaten meşakkatli evde hayvan beslemek.bahçede kulube yapar bakarız diye aldık.o nerdeyse bizi kulubeye atacak.ama iş yorgunluğu eve gidince oyun oynamak ister gibi bakışları yokmu.birde çok zeki hayvanlar.

007mac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 25 2020 alacağım
    Ben motosiklet ehliyetimi 57 yaşımda aldım. Yamaha cygnus L (102 cc) ile 2 kez Alanya-Antalya arası gittim geldim. 7 baş Mersin- Alanya arası sürdüm. Her baş 350 km dir. Emekli öğretmenim. Şu an yaşım 65. Yamaha MT 25 almayı düşünüyorum Türkiye turlarına çıkacağım.
    Full koruma + Fulll dikkat...

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı 007mac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motosiklet ehliyetimi 57 yaşımda aldım. Yamaha cygnus L (102 cc) ile 2 kez Alanya-Antalya arası gittim geldim. 7 baş Mersin- Alanya arası sürdüm. Her baş 350 km dir. Emekli öğretmenim. Şu an yaşım 65. Yamaha MT 25 almayı düşünüyorum Türkiye turlarına çıkacağım.
    Sevgili öğretmenim hürmetler , iki kez " baş" yazınca merak ettim sizin bulunduğunuz yerde "defa" yerine mi kullanılır eleştiri olarak yorumlamıyorum yanlış anlaşılmasın , ilk defa duydum..

Uzun turlara çıkacaksanız mt25 gibi rüzgar koruması ve sele konforu vasat , yüksek devir seven , 250 cc ye göre çok tüketen bir motor tavsiye etmem nacizane..

Honda Crf250 yada Suzuki 250 inazuma/vstrom gibi motorları da inceleyin derim , çok daha konforlu ve ekonomik seyehatleriniz olacaktır bu sınıf motorlarla..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)