Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

-Bilgi Sahibi Arkadaşlar Yardımcı Olursa Çok Sevinirim-

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hus Te 250 İ - Tri Th 900 C - Duc Pa 1299 S
    Öncelikle herkese merhaba, konuyu çok uzatmadan kısaca durumu size açıklayacağım. Şimdiden yardımlarınız ve anlayışınız için teşekkürler.
    Motosiklet kullanmaya yaklaşık 7-8 yaşların da başladım ve şuan yaşım 25 lakin bu ara sürenin tamamın da aktif olarak motosiklet kullanmadım ve tahmini söylemek gerekirse aktif olarak motosiklet tecrübem 8 yıl civarıdır. Son 5 yıldır (ara ara kullanmaları saymıyorum) motosiklete binmiyorum ve bu durum dürüst olmak gerekirse bende panik yapmaya başladı yani tam olarak açıklayamam elbet ama sanki büyük bir motosiklet alsam hakkını veremem gibi hissediyorum nasıl anlatmam gerektiğine emin değilim, şimdi ise 25.000 TL civarı bir bütçe ayırdım kendime yalnız bu bütçe'nin 5.000 TL si ekipman almak için yani 20.000 TL nakit olarak motosiklete verebileceğim rakam, son motosikletim Limited Edition K9 du ve ben yıllar önce onu 21.500 TL e satmıştım şimdi ise 28.500 TL gibi ve üzeri rakamlar söz konusu nasıl oldu da bu kadar zamlandı fiyatlar anlayamadım. Sizden ricam 1. Bu bendeki psikoloji hakkın da bir fikriniz varmı veya sizde de bu tarz şeyler oldumu ? 2. 600cc supersport önerisi olan varmı ? Öncelikli olarak donanımı yüksek olsun istiyorum misal kaydırmalı debriyaj vb... Birde Tulum Eldiven ve Botları Alpinestar alacağım sanırım kimse buna hayır demez ama Kask olarak Agv K3 Sv dışında önerileriniz olursa veya kullanan arkadaşlar varsa çok mutlu olurum, şimdiden yardımlarınız ve anlayışınız için teşekkürler. Sağlıcakla Kalın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Ufuk Uzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yıllar önce onu 21.500 TL e satmıştım şimdi ise 28.500 TL gibi ve üzeri rakamlar söz konusu nasıl oldu da bu kadar zamlandı fiyatlar
    Merhaba , Sizde ashab-ı Kehf mensubluğu sezdim az , kıtmir nerde?

Celallenmez umarım ^^

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Merhaba, dolu dolu geçen 16 yılın ardından kıtmiri geçen sene kaybettik, tuzla hayvan mezarlığın da defin işlemleri yapıldı ve gerçekten hala üzgünüz, özlüyoruz.

Testi geçtiniz, mt forumda karşılaşabileceğiniz envyai mesajlardan bir örnek idi.

Âla , yıllar ve enflasyon özet ile, hasılı zam almış olması olağan, sıradışı olan ise sizin uzak kalmanız, hoşgeldiniz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Öncelikle sabah ve akit gazetelerini okumayı bırakıyoruz ve televizyonu ahaber ve 24 dışındaki kanallara çeviriyoruz.
    Bu;
    fiyatların ne ara böyle fırladığı hakkındaki şaşkınlığını kısa sürede giderecektir.
    Ayrıca böylelikle ashab-ı keyf ithamlarından kurtulursun.( umarım köpeğin yoktur)

Korku konusunda yapacak bir şey yok. Fakat 600'lük yarış motosikleti bakacağına daha yumuşak başlı modellere yönelmen daha isabetli olur.
    K9 kullandım diyorsun ama ne kadar kullandın ve daha önemlisi kullanabildin mi?
    Tehlikeli aletler bunlar.
    Eğer uzun yıllar motosiklet keyfi yaşamak ve korkunu çabuk yenmek istiyorsan daha önce de yazdığım gibi 500-750cc arası naked ya da yol motosikletlerinden bir tercih yapıp bir süre kullanmanı tavsiye ederim.
    Spor modellere sonra geçersin.
    mostro, mantila ve zaferce bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hoş bulduk efendim, yani anlamadığım nokta neredeyse 10.000 TL bir fark var ve genel yükseliş bu yönde. Misal üretimi durur modelin bulunması zorlaşır anlayabilirim ama üretimi devam eden standart modellerin şuan ki 2. el piyasası gerçekten çok yüksek. Bu classic car piyasa durumu gibi olmuş, satıcılar biraz adaletsiz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:13 ----------

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle sabah ve akit gazetelerini okumayı bırakıyoruz ve televizyonu ahaber ve 24 dışındaki kanallara çeviriyoruz.
    Bu;
    fiyatların ne ara böyle fırladığı hakkındaki şaşkınlığını kısa sürede giderecektir.
    Ayrıca böylelikle ashab-ı keyf ithamlarından kurtulursun.( umarım köpeğin yoktur)

Korku konusunda yapacak bir şey yok. Fakat 600'lük yarış motosikleti bakacağına daha yumuşak başlı modellere yönelmen daha isabetli olur.
    K9 kullandım diyorsun ama ne kadar kullandın ve daha önemlisi kullanabildin mi?
    Tehlikeli aletler bunlar.
    Eğer uzun yıllar motosiklet keyfi yaşamak ve korkunu çabuk yenmek istiyorsan daha önce de yazdığım gibi 500-750cc arası naked ya da yol motosikletlerinden bir tercih yapıp bir süre kullanmanı tavsiye ederim.
    Spor modellere sonra geçersin.
    Merhaba dediğim gibi 16 yılın ardından kıtmiri toprağa verdik. Naked modellerin viraja giriş çıkışları oturuş pozisyonları vb... kullanım tarzımı bozacağını düşündüğüm için kişisel olarak naked almaya karşıyım kendi adıma, lakin rc390 düşündüm üzerinden gerekli her şey var bence mükemmel bir motosiklet ve görsel olarak güzelliği inkar edilemez ama diyorum belki de bu duygu uzun süredir binmemiş olmaktan kaynaklı ona tam karar veremedim açıkçası, yinede size katılıyorum ortada şüphe bile varsa düşük tercih her zaman daha iyi çünkü kullanmak demek kullanıyor olma anlamına gelmiyor gerçekten kullanabilmek sadece olağan dışı bir durum da ortaya çıkıyor rc390 deneyeceğim birde arkadaşım 2013 r6 var onu da kullanacağım sonra hala aynı korku varsa rc390 alırım sanırım.

Hocam Merhaba,

Sizinle benzer durum içerisindeyim. Geçmişte motor alıp hatırı sayılır bir süre kullanıp sattım. Ama beş seneyi geçti elime değmeyeli. Şimdi duke 390 veya onun maddi değerinde 650 lik touring mi alsam diye düşünüyorum. Motosikletin hakkını vermek derken ne demek istediğinizden emin olamadım ama benim çekincem acaba bu geçen zaman içerisinde ne kadar köreldiğim. Daha işin içinden çıkamamış olsam da planım motoru alırsam hemen binmemek. Kendi öz-denetimimle yeterli gördüğüm süre boyunca alıştırma yapıcam evimin yakınındaki boş asfalt alanda. Baktım olmuyor tekrar gs1 ve gs2 alırım (zaten almıştım ama 9 sene olmuş) diye düşünüyorum.

Fiyat konusunda geri dönüş yapınca ben de fiyatlara çok şaşırdım. Doların yükselişinin bu konuda çok faydası olmuş. Motor fiyatlarını da etkilemiş. Forumdaki konuları geriye dönük okuyunca bunu görebiliyorsunuz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Merhaba,

Sizinle benzer durum içerisindeyim. Geçmişte motor alıp hatırı sayılır bir süre kullanıp sattım. Ama beş seneyi geçti elime değmeyeli. Şimdi duke 390 veya onun maddi değerinde 650 lik touring mi alsam diye düşünüyorum. Motosikletin hakkını vermek derken ne demek istediğinizden emin olamadım ama benim çekincem acaba bu geçen zaman içerisinde ne kadar köreldiğim. Daha işin içinden çıkamamış olsam da planım motoru alırsam hemen binmemek. Kendi öz-denetimimle yeterli gördüğüm süre boyunca alıştırma yapıcam evimin yakınındaki boş asfalt alanda. Baktım olmuyor tekrar gs1 ve gs2 alırım (zaten almıştım ama 9 sene olmuş) diye düşünüyorum.

Fiyat konusunda geri dönüş yapınca ben de fiyatlara çok şaşırdım. Doların yükselişinin bu konuda çok faydası olmuş. Motor fiyatlarını da etkilemiş. Forumdaki konuları geriye dönük okuyunca bunu görebiliyorsunuz.
    Tek olmadığımı bilmek hoş, teşekkür ederim. Sanırım uzun süre kullanmamanın vermiş olduğu bir durum ama dediğiniz gibi başlangıç olarak trafikten önce az trafikli veya kapalı alanlar bizim adımıza daha sağlıklı durmakta. Hakkını verememek aslında biraz yanlış ve kaba oldu daha doğrusu motorun üstünde o ne olursa olsun kontrol bende duygusunu yakalayamamak. Bakalım görüşlere göre bizden tecrübeli kişiler neler diyecek olmadı biraz daha ufak bir şey alıp yeniden eski kullanıma gelene kadar ona bineceğiz.
    godfather bunu beğendi.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Öncelikle tekrar aramıza katılmana sevindim. Ayrıca eski motorcuyum ben diyerek kafana göre direk bir işe kalkmadan, bilgi toplama isteğinde takdir edilesi. İkinci el motosiklet fiyatları malum, çok fazla söylenecek bir şey yok. Ekonomi ve ülke gidişatı yeterince her şeyi açıklıyor zaten. Çevrende büyük cc sayabileceğimiz aletleri kullanan birileri varsa en azından kapalı alanlarda denemen ne kadar köreldiğinin sadece bir kısmını gösterir. Gerekli zamanlarda gerekli refleksleri sağlayıp sağlamayamadığın zor anlarda belli olur. Her şeyi kaybetmiş değilsindir ama genede baştan başlamak, hızlı bir şekilde yükseltmen senin için daha makul sayılır. Honda eğitimlerinde ise 1'e gerek olmadan 2 ve 3'ü alarak rahat edersin. Tekrar hoşgeldin
    godfather bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)