Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Honda Finans'tan Kredi Kullanıp Motosiklet Alan Oldumu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Ebu Tarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    “Kim Allah’a karşı gelmekten sakınırsa, Allah ona sıkıntıdan çıkış kapıları açar.

Onu hiç ummadığı yerlerden rızıklandırır.
    Allah’a dayanıp güvenene Allah kâfidir.” (Talak, 65/2-3).
    hafız mısın, ne diyon?

Alıntı Hsynymn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün dönüş yaptılar 250 CC için 24 ay vade yapıyorlar ve faiz oranı 1.49 cbr 250 için 14.500 dediler yaklaşık herşeyiyle beraber 20 bini buluyor.
    senin hesaba yatacak para ne kadar, toplam geri ödemesi ne kadar? 14500'ü alıp -ya da senin adına bayiye ödeyip- toplam taksit ödemesi 20 kağıt mı olacak?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Başlık din dersine dönmüş.
    mandarake bunu beğendi.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Bu ne yahu hoca gelip vaaz veriyor alenen motosiklet forumunda,sanane kardesim sana mi soracaklar diger tarafta adamin hesabini ? Iyice mahalle kahvesine cevirdiniz burasini.

Gunumuz dunyasini,ekonomisini,sistemini 1000 yil oncenin dogmalariyla kiyaslayip hoop haram,yanacaksinn deyip ahkam kesmekle olmuyor bu isler,vereceksen para ver adam motor aliyormus hazir madem gunaha girmesini istemiyorsun bir mu'min latifesi yapmis olursun hem.
    tinerci, computeus ve dejavoo bunu beğendiler.

Hsynymn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial ZNU 125 Nostalji
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hafız mısın, ne diyon?

senin hesaba yatacak para ne kadar, toplam geri ödemesi ne kadar? 14500'ü alıp -ya da senin adına bayiye ödeyip- toplam taksit ödemesi 20 kağıt mı olacak?
    S.a öncelikle motorun fiyatını 14500 hesapladı. 14500 üzerinden 1.49 faizle kredi geri ödemesi 18 bin kusur sigorta ustune alma falan derken 20 bini buluyor sıfır cbr 250

Motosikleti
    turuncu
    S.a öncelikle motorun fiyatını 14500 hesapladı. 14500 üzerinden 1.49 faizle kredi geri ödemesi 18 bin kusur sigorta ustune alma falan derken 20 bini buluyor sıfır cbr 250
    Taşıt kredisi olarak mı çıkıyor bu? Keza faizi yüksek. Şansın varsa başka bankalara da bi bak. Ben garantiden ihtiyaç kredisini 1,29'la aldım (maaş müşterisiyim gerçi).

Yani faiz oranı yüksek. Araştırmadıysan başka bankalara da bi uğra.

Motosikleti
    Mondial ZNU 125 Nostalji
    Taşıt kredisi olarak mı çıkıyor bu? Keza faizi yüksek. Şansın varsa başka bankalara da bi bak. Ben garantiden ihtiyaç kredisini 1,29'la aldım (maaş müşterisiyim gerçi).

Yani faiz oranı yüksek. Araştırmadıysan başka bankalara da bi uğra.
    Bayiden biraz faiz oranı yüksek maaş bağlantılı bankam yapı kredi bankası bakalım araştırmaya devam.

Motosikleti
    turuncu
    Bayiden biraz faiz oranı yüksek maaş bağlantılı bankam yapı kredi bankası bakalım araştırmaya devam.
    Maaşlı çalışan isen git kendi bankandan ihtiyaç kredisi çek, muhtemelen daha düşük faiz ile alırsın.

Taşıt kredisi çekersen araca kasko yaptırmak zorundasın. "Benim kapalı garajım var, çalınmaz etmez" diyorsan, kasko masrafı da yapmamış olursun. "Ha yok gene de kasko yaptırırım, dünyanın binbir türlü hâli var" dersen, olursa taşıt kredisi alırsın; taşıt kredileri ihtiyaç kredilerinden genelde daha ucuz olur (yanılmıyorsam yapı-kredi yamaha'ya taşıt kredisi veriyor).

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Bence en iyisi Finansbank Enpara. LİNK
    10 bin TL X 24 Ay taksitle = 12.267,64 TL

Motosikleti
    Mondial ZNU 125 Nostalji
    Maaşlı çalışan isen git kendi bankandan ihtiyaç kredisi çek, muhtemelen daha düşük faiz ile alırsın.

Taşıt kredisi çekersen araca kasko yaptırmak zorundasın. "Benim kapalı garajım var, çalınmaz etmez" diyorsan, kasko masrafı da yapmamış olursun. "Ha yok gene de kasko yaptırırım, dünyanın binbir türlü hâli var" dersen, olursa taşıt kredisi alırsın; taşıt kredileri ihtiyaç kredilerinden genelde daha ucuz olur (yanılmıyorsam yapı-kredi yamaha'ya taşıt kredisi veriyor).
    Koç finans olarak kredi veriyolarmis

onurordek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150>GW 250>RX3İ>XMAX400+RKS RT 250+SHERCO 250
    Katılım bankası düşünebilirsiniz.

Kuveyt Araç Finansmanı

10 bin TL X 24 Ay taksitle Ödenecek Toplam Tutar: 11,981.78 TL

Ya da emin oto olabilir. Aceleniz yoksa.

Alıntı onurordek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılım bankası düşünebilirsiniz.

Kuveyt Araç Finansmanı

10 bin TL X 24 Ay taksitle Ödenecek Toplam Tutar: 11,981.78 TL

Ya da emin oto olabilir. Aceleniz yoksa.
    Aynen arkadaşın dediği gibi Emin Otomotiv olabilir ,biraz beklersin ama istediğin motoru alabilirsin.Motoru kendisi alıp size satmak kaydıyla.Bu şekilde araba alan tanıdıklarım var.Sistem şöyle işliyor ödediğiz miktar, istediğiniz tutarın yarısına gelince.Anlaştığınız fiyat üzerinden İstediğiniz aracı alabilirsiniz.
    Açıklamak gerekirse 15000 tl paraya ihkiyacınız varsa 7500 tl öderseniz 15000 tl lik aracı alabilirsiniz. Tabi peşin olarak köşede bir miktar paranız varsa işiniz daha kolay.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Faizsiz bankacılık var arkadaşlar. Faiz almıyorlarmış diyorlar. Şimdi ben 10.000 tl para alsam 3 yıl sadece 10.000mi ödeyeceğim. Enflasyon farkı ne olacak? Kur farkı ne olacak? Bu herifler nereden para kazanacak? 21. Yüzyıla geldik, sanayi devrimi yaşandı, aydınlanma devrimi yaşandı, uzay çağına girdik, hala 1400 yıl önceki tarım toplumu kafası ile yaşayanlar var. O haram bu haram, deveye binin kardeşim o zaman, yavruyken ucuza alır büyütür işinizi görürsünüz. Maalesef bisiklet alıp büyütüp motosiklet yapamıyoruz.

En son geçen yıl araba alırken kredi kullandım 1.10 aylık faiz oranı vardı. Tüketici kredisi ile kıyaslayın, hangisi uygunsa onu kullanın. Honda kredisi kullanırsanız, araca ipotek koyarlar. Bunu da göz önünde bulundurun.
    S6453 bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Alıntı dejavoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Faiz haramdır da faizsiz yolunu söyleyin? Para biriktirip almak mı?15.000 lirayı kaç sene biriktiricen, aracın fiyatı da seni bekleyecek...
    klasik savunma psikilojisi illa sana git 15binlik motor al diyen mi var bütçen kadar alırsın olur biter. Bunlar hep bahane işte akıl hocası şeytan olanın burnu poktan kurtulmuyor maalesef ( bu kısmı size değil genelleme) sana ne diyen, adam kendi ödemeyecek mi siz ne karışıyorsunuz diye serzenişte bulunan arkaşlar inançlarını bilmem ama müslüman biri için mümin bir kardeşinin yanlışını düzeltmek o müminin görevidir. uyarıdan sonra tercih kendisine aittir.

Motosikleti
    Mondial ZNU 125 Nostalji
    Yaptığınız yorumlar için teşekkür ederim. Emin oto biraz mantıklı geliyor ama araştırmak gerekir tabikide

Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    klasik savunma psikilojisi illa sana git 15binlik motor al diyen mi var bütçen kadar alırsın olur biter. Bunlar hep bahane işte akıl hocası şeytan olanın burnu poktan kurtulmuyor maalesef ( bu kısmı size değil genelleme) sana ne diyen, adam kendi ödemeyecek mi siz ne karışıyorsunuz diye serzenişte bulunan arkaşlar inançlarını bilmem ama müslüman biri için mümin bir kardeşinin yanlışını düzeltmek o müminin görevidir. uyarıdan sonra tercih kendisine aittir.
    Müslümanlığı, müminliği öğretmek sana mı kaldı?
    Başkalarının inancını sorgulayarak kul hakkına girmiyor musun?
    mandarake bunu beğendi.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Faiz in haram olup olmaması karışık bir durum bence evet faiz haram eyvallah ama nasıl faiz hangi faiz? Peygamber efendimiz dönemindeki faiz işleri bir nevi günümüz tefeciliğidir. Bu şekildeki faiz haramdır. Ama mesela benim birikmişim var ve ben bu parayı işletmesi için bir arkadaşa verdim o da gitti işyeri açtı vs aylık karından bana payımı verdi bunun neresi haram oluyor?
    Mesela ben bankaya maaşımdan para yatırıyorum diyelim altındı borsaydı dövizdi uğraşmadan tahminler dışında önümü görerek yani ne alıp ne vereceğimi bilerek yatırım amaçlı bankaya para yatırıyorum ve belli oranda faiz alıyorum. Ben buraya paramı vererek işletiyorum ve dükkan örneğinde olduğu gibi benim paramla yapılan işlemden karımı alıyorum bunun neresi haram oluyor?
    Diğer bir hususta birikmişini kimse evde saklamaz herhalde bu dönemde bankaya yatırdınız vadesiz hesaba faiz yok ama sizin para orada yatıyor mu yoksa banka işliyor mu kendi adına o canlı verdiğiniz para online olunca canlı parayla banka ne iş görüyor?

Faiz işi biraz kişiye göre değişir gibi geliyor bana, bence günümüz koşulları altında gözden geçirilmeli.
    banro ve S6453 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    jimi_hendrix ve telike bunu beğendiler.

Motosikleti
    Keşke İnazuma olsa
    "Paranın zaman değeri" ile "tefecilik" konularının anlamlarını bilmeden ortaya hadis kasmak...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı mhmtesk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlız faizleri kol gibi,

Şöyle bir şey düşünelim; 15.000 tl lik krediyi 36 ay vade ile 19.692 tl olarak ödüyorsunuz,
    Aslında faiz oranı piyasadan düşük. Garanti ihtiyaç kredisine baktım şimdi 15 bine 20,2 geri tahsil ediyor 36 ayda..

Bu arada anti faizci arkadaşlar da başkalarına ayar vermeyi bıraksınlar lütfen. İsteyen kredi çeker , istemeyen uygun bulmayan çekmez.

Alıntı dejavoo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında değeri çok fazla düşmüyor.3 yıl sonra motorun 2. el fiyatı 15.000den fazla ediyor.
    5 yıl önce 30.000 e aldığım arabanın 2. eli şimdi 36.000 civarlarında.

Sormak isterim peki 5 sene önceki 30 bin ile alabileceklerinle şimdiki 36 bin le alacakmısın ? Kağıt üstünde kar dasın ama reel de malesef değilsin dostum 😊

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)