Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

iki motor seçimi arasında kaldım :(

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle bütün motor severlere selam, ben iki motor arasında ikilemde kaldım. Sizce mantıklı olan hangisidir. Motorların fiyatları aynı ama özellikleri söyle:

1. Hyosung GV 650 2007 model 33000 binde ve yağ pompası eksantrik zincirleri contaları koreden getirilip yeni değiştirilmiş durumda
    (yani 2007 model bir motor almak doğru mudur? İlerde sorun çıkarır mı? satışı kolay mıdır? vb.)

2. DAELİM DAYSTAR 250 2015 model sıfır makina

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    iki motorunda piyasası yok sayılır o yüzden alıp 3 5 sene kullanayım diyorsan Daelim derim ama nasıl bi motor sorun çıkarıyomu onu araştırmak sana kalmış

Panashira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    ikisinden de uzak dur bence..
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

Eyvallah uzak durayımda bana peki 13000 tl civarlarında chopper öneriniz varmıdır?

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Regal raptor cafe racer model bi motor çıkarmış 250 cc, fiyatıda 10 bin civarı bi bak derim

Regal raptor, Kore mali olan Hyoung dan dahamı iyi?

Motosikleti
    YMH Dragstar650 sport
    Ne kadar motosiklet tecrübesine sahipsin ? Öncelikle bunu bilirsek daha iyi yardımcı olabiliriz. Ama yinede 2 sinden de uzak durmalısın. Gv 650 Çok seri hızlı ve güçlü bir makinadır. Ancak sorunludur. canını sıkar. Piyasası yok. Dealim ise okadar para bağlanacak bir motor değil. 13 000 TL dolaylarında kafan rahat binebileceğin bikaç alternatif bulabiliriz. Dragstar 650 gibi mesela.

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    bunalara bi bak derim
    kawasaki-vn800 veya en500

suzuki Marauder 800 veya VL 250 Intruder veya LS 650 Savage

yamaha virago veya XVS 650 Drag Star
    Panashira bunu beğendi.
    HAYAT KIZGIN BOĞA BEN KIRMIZI PELERİN: ::

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Alıntı darkheaven44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah uzak durayımda bana peki 13000 tl civarlarında chopper öneriniz varmıdır?
    GV 250 olabilir mesela.

bu arada daelim daystar arkadaşların yazdığı gibi kötü yerden yere vurulacak bir motor değil regallerden daha iyi olduğunu düşünüyorum. gv650 motosiklet tecrübene göre al veya alma tabi temiz olduğunu farzediyorum. malum 80 bg civarı bir alet.

yavuz benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Daha iyimi bilgim yok açıkçası ben görüntü olarak çok beğendim

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı kuvvetmira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunalara bi bak derim
    kawasaki-vn800 veya en500

suzuki Marauder 800 veya VL 250 Intruder veya LS 650 Savage

yamaha virago veya XVS 650 Drag Star
    O bütçeye kuvvetmira'nın bahsettiği modelleri kesinlikle düşünmelisin; bence aralarından EN500, VL250 Intruder ve LS650 Savage'ı çıkar tabi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Öncelikle bütün motor severlere selam, ben iki motor arasında ikilemde kaldım. Sizce mantıklı olan hangisidir. Motorların fiyatları aynı ama özellikleri söyle:

1. Hyosung GV 650 2007 model 33000 binde ve yağ pompası eksantrik zincirleri contaları koreden getirilip yeni değiştirilmiş durumda
    (yani 2007 model bir motor almak doğru mudur? İlerde sorun çıkarır mı? satışı kolay mıdır? vb.)

2. DAELİM DAYSTAR 250 2015 model sıfır makina
    Eğer tecrübeniz az ise Daystar alınız bu tercihlerin içerisinden. Sıvı soğutmalı, ön-arka disk frenli, ayarlanabilir manetli gayet kullanışlı bir araçtır.

GV650 2. el piyasası pek olmayan, eski modelleri yıpranmış olan, yeni distribütör artık getirmediğinden yedek parçasını yurtdışı siteler haricinde bulamayacağınız, karakteristik olarak cruiser sürüşünün çok dışında 80 beygirlik bir alet. Evet çok iyi ve görsel olarak müthiş bir motosiklet. Ancak tecrübesiz adamı fukara sümüğü gibi yapıştıracak kadar güçlü.

Kullanmadan ahkam kesenlerin söyledikleri bir yana önerilen 10-15 yaşındaki Japonlara da parça bulamayacağınızı hesaba katarsak iyi amaçlarla da yazmış olsalar bile sizi yanlış tercihlere yönlendirebilirler.

Her zaman için üretimi devam eden, yedek parçası ulaşılabilir olan motosikletleri değerlendiriniz. Sırf bu sebeple GV250'yi bile öneremeyeceğim artık. Aslında cruiser istiyorsanız 250 cc'ye kadar olanlar içerisinde en ideal tercih odur ama maalesef distribütör umursamazlıkları markanın değerini günden güne düşürüyor.

Benim fikrim 2. tercihinize yönelmenizden yana olacaktır. 2 motosikleti de sürmüş, denemiş ve bu tarzda pek çok motosikleti sürme fırsatı yakalamış biri olarak yazıyorum bunları.

Şimdiden hayırlı olsun.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motor tecrübem cbr 250 ile yaklaşık 4000 km var ama chopper kullanmak istiyorum artık ve bunun için önerdiğimiz motorlar baktım güzeller ama bendeki bütçe ile çok eski modeller var 1999 ciharı bu kadar eski motor almak mantıklı mı? Bu arada bu benim ikinci motorum olacak onun için detaylı soruyorum size ve şimdiden ilgilenen bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim

Motosikleti
    YMH Dragstar650 sport
    Motor tecrübem cbr 250 ile yaklaşık 4000 km var ama chopper kullanmak istiyorum artık ve bunun için önerdiğimiz motorlar baktım güzeller ama bendeki bütçe ile çok eski modeller var 1999 ciharı bu kadar eski motor almak mantıklı mı? Bu arada bu benim ikinci motorum olacak onun için detaylı soruyorum size ve şimdiden ilgilenen bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim
    Ben 97 model 650 dragstar kullanıyorum bu tip motorlarda temiz kurlacanmamış ve orjinali bulursan ardına bakmadan binersin gönül rahatlığıyla şuan bende motorumu satıyorum alacağım motor da 98 model olacak. Korkmadan basıp marşa dünya turu atabilirim kendi motorumla o yüzden chopper cruser motorlarda km veya yaşı bakımlı ve orjinalse dert etmiyorum. Yağını suyunu bakımını eksik etme dilediğince bin dirayetli dayanıklı ve sorunsuzdur dragstarlar o yüzden tavsiye edebilirim.
    Bi artısı da şu pazarı olan motorlar hırpalamadığın sürece aldığın rakamlara herzaman satabilirsin 97 98 99 model japonları.

Ben olsam o fiyata dragstar 650 alırdım . Hastasıyım o motorun. Maddi sebeblerden dolayı alamadım başka motor aldım. Ama arkadaşımda var arada biniyorum yok böyle bi zevk anlatılmaz yaşanır. Ben olsam dragstar alırdım ama daystar alacaksan 10500 tl ye var bi tane sahibinden.com da.

Motosikleti
    YMH Dragstar650 sport
    Nerede yaşıyorsun ? Fikir sahibi olabilmen açısından bikaç motor denetebilirim. Çevremin olduğu bi bölgede isen.

2. el bir inazuma alabilirsin görünüş olarak seni tatmin ederse.

Istanbul maltepedeyim. Anadolu yakasında

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    İki birbirinden farklı tarzda motosikletler. Oturuş pozisyonu, frenleme, sürüş dinamikleri, dönüş, ağırlık her şey birbirinden farklı. O sebeple çok yüksek hacme yönelmemenizi şahsen tavsiye ederim. Çünkü bir anlamda cruiser için tecrübesiz bir sürücü olacaksınız.

Yıllanmış motorun ciddi bir sorunu yoksa alınmasında aslında sakınca yoktur. Ancak şöyle bir takım sorunlar yaşamanız muhtemeldir:

1- Satarken 2. elde eskinin de eskisi bir motosiklet olacağından hiçbir zaman öncelikli tercih olmayacak motosikletiniz.
    2- Yurtiçinde yedek parçasını bulmanız mümkün olmayacak. Bunun temel sebebi bir markanın getirdiği bir model için 10 yıl yedek parça stoğu bulundurması şartıdır. Yani üretiminin üzerinden 10 yıl geçmiş bir modelin yedek parçasını distribütöründen bile bulamayabilirsiniz. O sebeple yurtdışına yönelmeniz gerekecek.
    3- Satın aldığınız motosikletin metal yorgunluğu ve aşınma dayanımı süresi belki 10 kilometre sonra size patlayabilir. Değişecek parçalarla masrafınız fazlasıyla artacaktır.
    4- Kullanıma bağlı deformasyonlar. Ufak tefek özellikle plastik ve kauçuk aksamlarda deformasyonlar mevcut olacak ve bu parçaları bulamadığınız takdirde, sanayide sağda solda kalıp olmadan imal ettirmeniz mümkün olamayacaktır.
    5- Piyasadaki yeni nesil araçların teknolojik özellikleri sizin aracınızda olmayacağından pek çok şeyin eksikliğini hissetmeniz mümkündür.
    6- Zamana bağlı olarak oluşan korozyon metal aksamı çürütür ve ince özen ister. Aynı şekilde boyanın da yenilenmesi gerekecektir.
    7- Kullanıcı geçmişini her zaman bilemeyeceğiniz için sizin ve hatta sizden önceki kullanıcının bile farketmemiş olabileceği bir sorun yaşanmış olabilir.

Ben bu sebeplerden ötürü çok eski modellere yönelmiyorum. Yönelenleri de desteklemediğim gibi köstek olmak da istemiyorum çünkü bütün bunlara rağmen aşırı titiz kullanan insanlara da denk geliyorum. En doğrusu durumu kendi açınızdan değerlendirmeniz olacaktır. "Ben bunları göze alıp motosikletime gerekenin de üstünde özen gösterecek miyim ?" sorusunu kendinize sorunuz.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    YMH Dragstar650 sport
    [IMG][/IMG]

Maşallah Boncuğuma :D
    İlker41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)