Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

UCUZ YIRTTIĞIM KAZA VİDEOM

Motovento
    REKLAM ALANI

kavşak geçişinde yandan gelen araçın dur tabelasında durmadı ve ben de araç durur diye öngördüğümden bir kazanın eşiğinden döndüm sayılır Allahtan ikimizde hızlı değildik. Ayağımı son anda yere koyarak motorun devrilmesini engelleyebildim.
    https://www.youtube.com/watch?v=srNdxOgRbMw

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Hocam sizmi cok sağdan gidiyorsunuz yoksa adam üstünüze dogru kilitlenmiş bir şekilde mi geliyor anlayamadım geçmiş olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    motorcu hızlı gidiyor lakin adamda geçeceğini planlıyo

Alıntı kursaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam sizmi cok sağdan gidiyorsunuz yoksa adam üstünüze dogru kilitlenmiş bir şekilde mi geliyor anlayamadım geçmiş olsun.
    sağ şeridin solunda konumlanmıştım diğer sola geçecek araçlarla çakışmamak için. ama adam üzerime üzerime geldi sanki belkide o da benim duracağımı zannetmişdir.

Kamera modeli nereye nasıl monteli olduğu konusunda bilgilendirici birşeyler yazar mısınız?

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O noktayı biliyorum biraz karışık bir kavşak.
    İkiniz de hatalısınız. Siz tam dönüşü bitirmeden hemen sağa geçmek istemişsiniz. O da daha yola girmeden sola geçmek istemiş. İkiniz de önce kendi şeritlerinizde bir süre gidip sağa-sola dönmeliydiniz.

Alıntı lostmymindd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kamera modeli nereye nasıl monteli olduğu konusunda bilgilendirici birşeyler yazar mısınız?
    kamera gitup git2 modeli ve kaska çeneden monteli

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:31 ----------

Alıntı bindiregandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O noktayı biliyorum biraz karışık bir kavşak.
    İkiniz de hatalısınız. Siz tam dönüşü bitirmeden hemen sağa geçmek istemişsiniz. O da daha yola girmeden sola geçmek istemiş. İkiniz de önce kendi şeritlerinizde bir süre gidip sağa-sola dönmeliydiniz.
    fakat birde araç sürücüsünün olduğu yolda dur tabelası var ona uyması da büyük önem arz ediyor

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Ben o kavşağı arabayla bile zor dönüyordum Motorla iyi geçmişsiniz gene.

Hataya gelince; bence bi öndeki otobüsün kuyruğuna çok daha önceden yapışmalıydınız; veya yapışmayı denemeliydiniz; güvenli mesafeden ama daha yakın takip olarak yani; sol dıştan veya sağ dıştan olarak; tam arkadan değil; kaçış alanınız kalacak şekilde yani, otobüs yavaşlayacak, duracak olsa...

Arada boşluk olmasına izin verirseniz, girmeye çalışacaklardır. Öndeki aracın perdesinde ise araya girmeye çalışmayacaklardır...

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    orda icten donmek sart cunku kimse frene basmiyor bu kavsakta

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    İki taraf da haksız. Fakat her zaman söylendiği gibi kaza yaptıktan sonra kimin haklı kimin haksız olduğunun bir önemi kalmıyor.
    Naçizane tavsiyem, karşı tarafa güvenmemen yönünde olacak.
    Emin değilsen bekle geçsin. Arkadan gelenlerin, beklemene müsaade edeceğinden emin değilsen, yani çarpabilirler diye düşünüyorsan düz git. En fazla 3-5 kilometre fazladan yol yaparsın. Zararlı değil karlı çıkmış olursun. Risk almamak adına girmediğim çok sapak oldu. Tek zararım bi kaç litre yakıt olmuştur. Yada motoru geri geri iterken ayaklarımın ağrıması.

Motosikleti
    cıks
    1 hafta öncesine kadar o metro projesinde çalışıyordum oradaki şantiye değil ama...
    o kavşak gerçekten sakat bi yer...

Alıntı pikatel34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orda icten donmek sart cunku kimse frene basmiyor bu kavsakta
    o kavşakta içten dönmek işe yarıyo mu? ben de belki daha kolay olur diye dıştan dönmeye başlamıştım.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    O kavsaktan araba ile yuzlerce kez motosiklet ile 10 15 defa gecmisimdir.

dendigi gibi cok tehlikeli bi kavsak yuzde yuz arabada suc var. Yol ustunlugu her zaman kavsagi donenindir aracin yol vermesi gerekir..motosikletin haksiz oldugu tek konu erken serit degistirmesi ama centilmenlik yapip prosodi kardes yol vermis iyi de yapmis..

kaza olunca sadece haksiz olan ölmüyor.. trafikte yayalardan sonra en gucsuz olan motosiklet suruculerinin cok daha dikkat etmesi gerekiyor.
    prosodi bunu beğendi.

Alıntı goreny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kavsaktan araba ile yuzlerce kez motosiklet ile 10 15 defa gecmisimdir.

dendigi gibi cok tehlikeli bi kavsak yuzde yuz arabada suc var. Yol ustunlugu her zaman kavsagi donenindir aracin yol vermesi gerekir..motosiklete haksiz diyenler neye gore diyorlar anlamiyorum resmen yol hakkini gasp etmis ama centilmenlik yapip prosodi kardes yol vermis iyi de yapmis..

kaza olunca sadece haksiz olan ölmüyor.. trafikte yayalardan sonra en gucsuz olan motosiklet suruculerinin cok daha dikkat etmesi gerekiyor.
    sonuçta olan olmuştu orada kavga çıkarmak da bana bişey katmayacaktı. Bende böylelikle dersimi almış oldum her ne kadar yol hakkı ben de olsada daha dikkatli olmak gerek sonuçta burası Türkiye :D

O dedigin serefsizlerin birine sinirden olmek uzereyken inip birinin kafasina sikicam kendimi yakcam videoyu ytye koyup heepinizi kurtaricam
    prosodi bunu beğendi.

Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O dedigin serefsizlerin birine sinirden olmek uzereyken inip birinin kafasina sikicam kendimi yakcam videoyu ytye koyup heepinizi kurtaricam
    sakin ol başkan :D değmez
    velizrsln bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Suçlu olan araç burada. Kavşaktan yola katılıyorsun. Durup bekleyeceksin bunun alternatifi yok. Yol hakkı motosikletin.

Tabii kurallara göre böyle. Türkiye'de motosikleti fark edip üzerine süren, geçmesini beklemeyip kenara gitmesini savunan bir güruh var. Bunlar motorcuyu fark etmeyen topluluktan daha tehlikeli. Direkt cana kasıt var ortada. Araba gibi zınk diye durabileceğimizi sanıyorlar herhalde bilmiyorum.

Neyse. Buradaki eleman da bu sürüden. "Lan şimdi bu kesin çıkar" deyip yavaşlamak burada motorcunun alternatifiydi. Bence yapmalıydı da. Kurallara rağmen tek kusuru bu diyebiliriz.
    prosodi bunu beğendi.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Biraz daha yorumlamak gerekirse Evet kavşaktan çıkıyor, evet kontrolsüz çıkıyor, evet o bir öküz Fakat kardiş sen de öyle bir odaklanmışsın ki o araç durup yol verse bile gidip ona çarpacakmışsın gibi bakıyorsun. Baktığın yere gidersin mantığı ile odaklandığın şekilde arabaya doğru gidiyorsun Halbuki o sinyal vermiş olan mavi minibüsün ve/veya siyah jipin hizasında ilerlesen bir sorun yaşamayacaksın, orada rahatlıkla kendine yer bulacağın bir boşluk var

Tabi tüm bunlar sürüş esnasında düşünülemeyebilir. Özellikle baktığın yere gidersin şeklindeki odaklanmayla illaki o aracın üstüne çıkarsın

Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Mustaphalanx bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Bende bulgurludayım her sabah akşam ordan geçerim senin abarttığın kadar sıkıntılınbir yer değil bence.bide motovlog yapıcaz diye bazılarınız çok hata yapıyorlar ki ikinizde haksızsınız.
    berkcigdem bunu beğendi.

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz daha yorumlamak gerekirse Evet kavşaktan çıkıyor, evet kontrolsüz çıkıyor, evet o bir öküz Fakat kardiş sen de öyle bir odaklanmışsın ki o araç durup yol verse bile gidip ona çarpacakmışsın gibi bakıyorsun. Baktığın yere gidersin mantığı ile odaklandığın şekilde arabaya doğru gidiyorsun Halbuki o sinyal vermiş olan mavi minibüsün ve/veya siyah jipin hizasında ilerlesen bir sorun yaşamayacaksın, orada rahatlıkla kendine yer bulacağın bir boşluk var

Tabi tüm bunlar sürüş esnasında düşünülemeyebilir. Özellikle baktığın yere gidersin şeklindeki odaklanmayla illaki o aracın üstüne çıkarsın

Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    ulan bu araç durur mu durmazmı hesabı yapana kadar odaklanıp kalmış olabilirim doğrudur. butür olaylarda insan herzaman mantıklı davramanıyor o da tecrubeyle artacak birşey

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:17 ----------

Alıntı k_ayhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bulgurludayım her sabah akşam ordan geçerim senin abarttığın kadar sıkıntılınbir yer değil bence.bide motovlog yapıcaz diye bazılarınız çok hata yapıyorlar ki ikinizde haksızsınız.
    trafik kanınlarına göre giçbir şekilde haksız yanım yok burda haksızlık'dan bahsedilmesinin sebebi hiç bir insanın kurallara uymaması yol hakkı olanların ise uyulmayan kurallara göre stratejiler geliştirmesi. benim burada yanlış strateji ile ilerlemem haksız olduğumu göstermes o aracın orda durması ŞART. Bu kavşağın sıkıntılı olmasının sebebi ise hiçbir trafik ışığının olmaması en çok kaza yaşanan noktalar kavşaklardır, o yüzden hiç trafik akışı olmayan kavşaklarda bile trafik ışığı koyulmalı kaldı ki bulgurlu gibi araç trafiği yoğun olan bir kavşağa kaza yaşanmaması için ışık koyulması şart. Yoksa trafik bakımından Hindistan'dan farkımız kalmaz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)