Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MOTOSİKLET MOTİVASYONU

Motovento
    REKLAM ALANI

işin içine biraz mizah koyarak bir motivasyon konuşması hazırladım umarım yeni başlayacaklar ve tüm motorcular için yararlı olur.
    https://www.youtube.com/watch?v=PDzwh78TH1k

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

10 sene evvelki hali ahvalim , coşkudan sonra ne olacak ona geçelim , her teşebbüste önünüze duvarlar çıkacak, ya çarpacak yada önünde saygı ile domalı..acak , yavaş yavaş ama istikrarlı şekilde durumu kabullenip , hayat zormuş denilecek..

Felasifenin sonu : 33/AHZÂB-72: Şüphesiz biz emaneti göklere, yere ve dağlara sunduk da onlar bunu yüklenmekten kaçındılar ve ondan korkuya kapıldılar. Onu insan yüklendi. Şüphesiz o çok zalimdir, çok cahildir
    prosodi bunu beğendi.

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 sene evvelki hali ahvalim , coşkudan sonra ne olacak ona geçelim , her teşebbüste önünüze duvarlar çıkacak, ya çarpacak yada önünde saygı ile domalı..acak , yavaş yavaş ama istikrarlı şekilde durumu kabullenip , hayat zormuş denilecek..

Felasifenin sonu : 33/AHZÂB-72: Şüphesiz biz emaneti göklere, yere ve dağlara sunduk da onlar bunu yüklenmekten kaçındılar ve ondan korkuya kapıldılar. Onu insan yüklendi. Şüphesiz o çok zalimdir, çok cahildir
    hayat elbette ki her haliyle her şekliyle zor. Motivasyon konuşmaları ise insanları bu umutsuzluktan kurtarmaya biraz da olsa yardımcı oluyor. benim bu video da yaptığım ise bir motivasyon konuşmasının parodisi yani mizah katılmış versiyonu sadece bu çok ayrıntılı düşünmemek lazım kanımca :D

Alıntı prosodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayat elbette ki her haliyle her şekliyle zor. Motivasyon konuşmaları ise insanları bu umutsuzluktan kurtarmaya biraz da olsa yardımcı oluyor. benim bu video da yaptığım ise bir motivasyon konuşmasının parodisi yani mizah katılmış versiyonu sadece bu çok ayrıntılı düşünmemek lazım kanımca :D
    İmza .

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    videoyu seyredemedim (TTNET sağolsun) ama başlığı görünce diek yazayım dedim. ben 23 yaşındayım. Motorsiklet alarak hayatım boyunca ilk defa sorumluluk sahibi oldum. Bana çok ağır gelen bişey oldu bu. Her yola çıkmadan önce binbir türlü şeyi düşünüyorum bazen paranoyaya bağlıyorum.

Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videoyu seyredemedim (TTNET sağolsun) ama başlığı görünce diek yazayım dedim. ben 23 yaşındayım. Motorsiklet alarak hayatım boyunca ilk defa sorumluluk sahibi oldum. Bana çok ağır gelen bişey oldu bu. Her yola çıkmadan önce binbir türlü şeyi düşünüyorum bazen paranoyaya bağlıyorum.
    ben de motosiklete binmeden önce tedigin oluyorum ama bindikten sonra dertlerimi unutuyorum üzerinde bir nevi beni rahatlatıyor
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı prosodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de motosiklete binmeden önce tedigin oluyorum ama bindikten sonra dertlerimi unutuyorum üzerinde bir nevi beni rahatlatıyor
    hocam nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum. Ben okul sebebiyle istanbulda yaşıyorum. Bana göre motosiklet zevk aracıdır. Bu sebeple istanbul dışında bir yere çıkarsam ben de o tedirginliği üstümden atarım diye düşünüyorum. ama maalesef dersler fena hiçbir yere çıkamıyorum. şu an akışkanlar mekaniği dersine çalışırken yazıyorum (önümde kitap var).Geçen motoru bir kontrol ettireyim bi servise götüreyim dedim randevu alacak zamanım yok. Çevreyi bi dolaşayım desem, levent'in trafiğini görüyorum ve geri dönüyorum.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    hocam nerede yaşıyorsunuz bilmiyorum. Ben okul sebebiyle istanbulda yaşıyorum. Bana göre motosiklet zevk aracıdır. Bu sebeple istanbul dışında bir yere çıkarsam ben de o tedirginliği üstümden atarım diye düşünüyorum. ama maalesef dersler fena hiçbir yere çıkamıyorum. şu an akışkanlar mekaniği dersine çalışırken yazıyorum (önümde kitap var).Geçen motoru bir kontrol ettireyim bi servise götüreyim dedim randevu alacak zamanım yok. Çevreyi bi dolaşayım desem, levent'in trafiğini görüyorum ve geri dönüyorum.
    Senin ilacın burda başgan.

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı MazhaRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ilacın burda başgan.
    yağı da kendim değiştirdim. Garantili motor, bişey olsa " sen bunun yağını kendin değiştirmişsin" demezler inşallah.
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

ben de okul nedeniyle istanbuldayım. motosikletim bağlandı 1 hafta motorsuz kalınca kıymetini anladım hayatımı meğer ne kadar da kolaylaştırıyormuş. Motoru aldıktan sonra 2 kes kaza yaptım 1 tanesi özellikle riskli bir kazaydı beni bayağı korkuttu hala korkarak biniyorum ama gariptir ki korkuttuğu gibi sürerken zevk de veriyor namussuz. tavsiyem motosikleti bir rahatlama aracı olarak kullanın derslerin ve istanbulun kaosundan uzaklaşmak için örneğin ben cumartesi güneş doğduktan sonra çıkıp çengelköy sahile gidiyorum o saatlerde trafik de olmadığından güvende hissi de veriyor size de öneririm erken saatlerde kısa sürüşler yapmayı biraz deniz kokusu almayı :D
    jimi_hendrix bunu beğendi.

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Hocam amerika filmlerinin konuşma tarzı gibi olmus ama ben begendim ellerinize saglık
    prosodi bunu beğendi.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Dostum güzel gaza gelmişsin de bişeyi atlamışsın neden villalara para harcayarak mutlu olmaya çalışıyorsun diyorsun da. Sen naptın motosikleti tavladın mı? Çıkma mı teklif ettin? Motor senden etkilendi de gel bana bin mi dedi? Hevesini kırmak istemem ama saçmalamışsın. Gerçekçi olun motosiklet sadece araçtır. Onu da para ile alırsın paran yoksa alamazsın binemezsin. Bike is a bitch, bike is my bitch.
    Adam tekne alarak mutlu oluyo, yalısında pinekleyerek mutlu oluyo, lambo ile gezerek mutlu oluyo sen motora binerek oluyosun. Fikirlere düşüncelere saygı duy bence n
    prosodi ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum güzel gaza gelmişsin de bişeyi atlamışsın neden villalara para harcayarak mutlu olmaya çalışıyorsun diyorsun da. Sen naptın motosikleti tavladın mı? Çıkma mı teklif ettin? Motor senden etkilendi de gel bana bin mi dedi? Hevesini kırmak istemem ama saçmalamışsın. Gerçekçi olun motosiklet sadece araçtır. Onu da para ile alırsın paran yoksa alamazsın binemezsin. Bike is a Slave, bike is my Slave.
    Adam tekne alarak mutlu oluyo, yalısında pinekleyerek mutlu oluyo, lambo ile gezerek mutlu oluyo sen motora binerek oluyosun. Fikirlere düşüncelere saygı duy bence n
    """Bike is a Slave, my bike is only my Slave""" Tuttum bu lafı adamsın telike bro
    telike bunu beğendi.

Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum güzel gaza gelmişsin de bişeyi atlamışsın neden villalara para harcayarak mutlu olmaya çalışıyorsun diyorsun da. Sen naptın motosikleti tavladın mı? Çıkma mı teklif ettin? Motor senden etkilendi de gel bana bin mi dedi? Hevesini kırmak istemem ama saçmalamışsın. Gerçekçi olun motosiklet sadece araçtır. Onu da para ile alırsın paran yoksa alamazsın binemezsin. Bike is a bitch, bike is my bitch.
    kahkaha attım yeminle. Elbetteki tavlamadım motoru :D .Zaten ciddi olmak gibi bir amacım yok ki maksat makara tukara, video da konuştuğum herşek freestyle yani o anda aklıma geleni söyledim öyle çok düşünüp tartmadım konuşurken. Ama hala söylediğim şeyin arkasındayım mutlu olmak için milyon dolarlar harcamaya gerek yok, küçük bir oyuncak, gülümseme, hediye bile insanı mutlu edebilmeli. Motosiklet ise villalarak kıyasla çok ucuz kaçan birşey o yüzden öyle tasvir ettim.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ellerinize, emeginize sağlık
    Motivasyon iyidir, motosiklet de iyidir, her şey dozajinda iyidir ama kendin olmak herşeyden daha iyidir.
    Bence, sakin bir müzik ile yapsaydin ve amerikanvari underground rap tarzı değil de;

"Yaşamak üstüne gelse de, trafikten vs den bunaldiginda alıp başını gideceğinden de, ise yetişirken de al kaskini, giy ekipmanını ve tecruben doğrultusunda uzan özgürlüğüne... Saha sonra ucmayi öğrendikçe uzaklara ama haddini bilerek " deseydin bence..
    Cunku, sizin deyimle o iki parmağı kontrol edemeyen pek çok kişi artık aramızda değil. Motivasyonu ovmussunuz, evet.. Motivasyon zor şartlara karşı direnç sağlamaya yarar ama bu öyle kırlara çık çiçek topla tarzı bir şey değil. Motosiklet.. Baştan sona bir yaşam felsefesi, öğrenilmesi ve geliştirilmesi bitmeyen, ölüm kalım savaşı olabilen ve bazen de özgürlük tutkusu iceren bir harman...
    Her yurek kaldıramaz bunu.
    Nacizane, bir dahaki klibinde daha dikkatli olursan sanırım amacımıza ve motosiklet sevdamıza yahut felsefemize yakışır sanırım.
    Tekeriniz düz bassin ;)
    prosodi bunu beğendi.

Alıntı kursaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam amerika filmlerinin konuşma tarzı gibi olmus ama ben begendim ellerinize saglık
    çok teşekküe ederim.

Motosikleti
    Bu arada

http://www.motosiklet.net/forum/moto...za-videom.html

Kendi videonda, motosiklet kullanırken de, hayat çok zor deyip duruyorsun. Motosiklet tek başına yeterli değil, mutlu eden şeylerin toplamıdır mutluluk.. Unutma, sağlık sağlık ve sağlık...

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerinize, emeginize sağlık
    Motivasyon iyidir, motosiklet de iyidir, her şey dozajinda iyidir ama kendin olmak herşeyden daha iyidir.
    Bence, sakin bir müzik ile yapsaydin ve amerikanvari underground rap tarzı değil de;

"Yaşamak üstüne gelse de, trafikten vs den bunaldiginda alıp başını gideceğinden de, ise yetişirken de al kaskini, giy ekipmanını ve tecruben doğrultusunda uzan özgürlüğüne... Saha sonra ucmayi öğrendikçe uzaklara ama haddini bilerek " deseydin bence..
    Cunku, sizin deyimle o iki parmağı kontrol edemeyen pek çok kişi artık aramızda değil. Motivasyonu ovmussunuz, evet.. Motivasyon zor şartlara karşı direnç sağlamaya yarar ama bu öyle kırlara çık çiçek topla tarzı bir şey değil. Motosiklet.. Baştan sona bir yaşam felsefesi, öğrenilmesi ve geliştirilmesi bitmeyen, ölüm kalım savaşı olabilen ve bazen de özgürlük tutkusu iceren bir harman...
    Her yurek kaldıramaz bunu.
    Nacizane, bir dahaki klibinde daha dikkatli olursan sanırım amacımıza ve motosiklet sevdamıza yahut felsefemize yakışır sanırım.
    Tekeriniz düz bassin ;)
    yazdığın metin hoşuma gitti birsonraki videomda alıntı yapabilirm iznin olursa. Açıklamada da belirttim işin içine mizah ta kattım amerikan vari konuşma da mizahın bir parçası. ben bu konuşmayı yaparken hiç böyle düşünmedim hatta hiç düşünmedim :D direk aklıma geleni söyledim çok ciddiye almayın söylediklerimi umarım diğer arkadaşlar da her söylediğimi kelimesi kelimesi örnek alıp yanlış anlamazlar kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Fakat ana bir tema var o da mutluluğu elde etmek için milyarlarca para harcamaya gerek olmadığıdır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Bu arada

http://www.motosiklet.net/forum/moto...za-videom.html

Kendi videonda, motosiklet kullanırken de, hayat çok zor deyip duruyorsun. Motosiklet tek başına yeterli değil, mutlu eden şeylerin toplamıdır mutluluk.. Unutma, sağlık sağlık ve sağlık...
    Hayat çelişkilerin bir toplamıdır. önerim videoları film eleştirmeni gibi izleme keyif almaya bak bir gün söylediğim ertesi gün söylediğimi tutmayabilir bu ruh halime göre yada o anki ortama göre değişiklik gösterir. İnsan oğlunun doğasında var bu sürekli çatışma(conflict) içinde olmak. tek düze bir hayat yaşamıyoruz bir gün yediğimiz yemek ertesi gün yediğimiz yemek ile aynı olmuyor.

Motosikleti
    Elbette, değişmeyen tek şey değişimdir.
    Ama, takmayin vs diyosun ya, hanı günübirlik vs tarzı.
    Yanı su anlam mi çıkıyor : " ben bugün ne soyleditsem anlamsızdır. Günü birlik yaşarım. Bugün motosiklet ozgurluktur derim, yarın bir iç çatışma yaşarım, motosiklet saçmalıktır, esarettir diyebilirim"

?
    Değişim, iç çatışma vs kişilik gelişimi için iyidir ama karakter ve tutarlılık da sosyolojik ve psikolojik açıdan gereklidir.
    Her gün senin bir önceki dusuncenden ne değişti ve bugünkü ruh hali nasıl diye beklememeli çevrendekiler.
    Yanı,bence öyle

Elbette, değişmeyen tek şey değişimdir.
    Ama, takmayin vs diyosun ya, hanı günübirlik vs tarzı.
    Yanı su anlam mi çıkıyor : " ben bugün ne soyleditsem anlamsızdır. Günü birlik yaşarım. Bugün motosiklet ozgurluktur derim, yarın bir iç çatışma yaşarım, motosiklet saçmalıktır, esarettir diyebilirim"

?
    Değişim, iç çatışma vs kişilik gelişimi için iyidir ama karakter ve tutarlılık da sosyolojik ve psikolojik açıdan gereklidir.
    Her gün senin bir önceki dusuncenden ne değişti ve bugünkü ruh hali nasıl diye beklememeli çevrendekiler.
    Yanı,bence öyle
    öncelikle tartışma bana keyif verdi seviyorum böyle zekice sorular soran insanlarla tartışmayı :D .Bugün ne söylediysem anlamsızdır manası çıkmamalı bence demek istediğim çok didiklersen 100lerce 1000lerce kusur bulursun Holywood filmlerinde bile onlarca kusur bulmak mümkün üstelik o filmlerin arkasında 100 kişilik beyin takımı varken bile. Biraz oluruna bırakıp o an izlediğin videodan keyif almaya çalışmanın daha iyi bir yöntem olduğu görüşündeyim. Aksi taktirde kendimizi kusur bulmaya odaklarsak bu bizim karakterimize de nüfuz etmiş olur ve yaşam kalitemizi düşürür.
    yürekçe bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)