Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik Sigortası Hakkında Son Gelişme!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/ha...iyat-hazirligi

Benim anladığım kadarıyla belli kıstaslara göre gruplandırma yapılacak ve her grubun fiyat aralığı belirlenecek bu fiyat aralığında teklif verilecek.(Yada onun gibi birşey)Linkte bu haber hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İnşallah bunda da kurslara gelen taan fiyat uygulaması gibi saçma birşey getirip işi daha da çıkmaza sokmazlar.

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayata geçmesi 2017 yi bulur...
    Panashira bunu beğendi.
    2014 Salcano Wolf 125 > 2017 Bajaj Pulsar 200NS ABS > 2020 YAMAHA YZF-R25

Motosikleti
    Forza 250
    Devlet sigortadaki manyak kar'ı gördü ve saldırıyor. Devlet sigortası ne yaw aq ! Devlet devlet değil ticari işletme !
    Panashira bunu beğendi.

Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Bugun itibariyle ilk etapta %20 lik bir indirimin ele alinacagi bir duzenleme soz konusu, detayli bilgiler linkte yer aliyor.

http://m.sabah.com.tr/ekonomi/2016/0...zde-20-indirim

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    ilk etapta %20 indirimden bahsediliyor ama ne zaman indirileceğine dair bir tarih yazmıyor, öte yandan %80 ila %300 arasında bir artış söz konusuyken bu indirimin %20 olması bizlere ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye benziyor. tahminimce 2 aydan önce bu indirim gerçekleşmez, bana 158 gelirken 470 geldi yani 470-94=376 lira sigorta ödemem gerekecek, yani sonuç ne 158 öderken 376 ödeyeceğim artık, Sıtma dedikleri olay bu işte, başa dönüp farka baktığımızda ise yine %200 ün üzerinde bir artış söz konusu.
    computeus bunu beğendi.

Merhaba,
    yapılan bu düzenleme trafik fiyatlarını düşürmez. Ayrıca yasa tasarısı meclisten geçse bile mahkemeler bunu bozacaktır.
    şöyle ki : trafik sigortalarının zarar ettiği kısım ölüm tazminatları. Bu yasa diyor ki kişinin mesleği ve gelirine bakılmaksızın belirli tazminat ödensin. Şöyle bir örnek vereyim sizlere üniversitede muhendis,doktor vb,, okuyan öğrenci trafik kazasında öldüğünde bunların destekten yoksun kalma tazminatını asgari ücretten ödeyecek yeni yasa. Şu anki hesaplama bunların bu meslekli yaptığında ailesine sağlayacak destekten yoksun kalma tazminatını hesaplıyor. Bakan çıkıyor diyor ki trafik fiyatları düşecek ama arkasından hazine müşteşarı böyle bir çalışmamız yok diyor. Ben kısa vadede fiyatların düşeceğine inamıyorum. On yılı aşkın bu sektördeyim ve siz uygulamalara bakın derim gazetelerin çakma haberlerine itibar etmeyin.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hubalahubhub adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun itibariyle ilk etapta %20 lik bir indirimin ele alinacagi bir duzenleme soz konusu, detayli bilgiler linkte yer aliyor.

http://m.sabah.com.tr/ekonomi/2016/0...zde-20-indirim
    Son iki yılda nerdeyse %400 e yakın hatta bazı il,yaş gruplarına %1000 e yakın zam yapıldı şimdi %20 inidirim resmen dalga geçer gibi.Fiyatlar iki yıl öncesi oranlara dönmedikçe bu iş çözülmez.Milyonlarca sigortasız araç trafikte dolaşmaya devam eder,araç satışları durma noktasına gelir,ekonomi de buna bağlı olarak küçük de olsa darbe alır.Ondan sonra başımızdaki süper zekalar suçu paralele atar.Devlet devlet değl ki günü kurtarıp cebini doldurmaya çalışan ticarethane.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son iki yılda nerdeyse %400 e yakın hatta bazı il,yaş gruplarına %1000 e yakın zam yapıldı şimdi %20 inidirim resmen dalga geçer gibi.Fiyatlar iki yıl öncesi oranlara dönmedikçe bu iş çözülmez.Milyonlarca sigortasız araç trafikte dolaşmaya devam eder,araç satışları durma noktasına gelir,ekonomi de buna bağlı olarak küçük de olsa darbe alır.Ondan sonra başımızdaki süper zekalar suçu paralele atar.Devlet devlet değl ki günü kurtarıp cebini doldurmaya çalışan ticarethane.
    Öncelikle devlet değil hükümet, hükümetin aslında şu sıralar yaptığı saçma bir projede şu ki, bes e zorunlu kayıt yaptırma dönemi başlıyor. Bes nedir bireysel emeklilik sistemi değil mi bakınız adında dahi bireysel var ve bunu zorunlu kılıyor hukumet artık ben istemiyorum zaten halihazırda sgk benden kallavi bir ücreti kesiyor birde bankalara bes mi ödeyecem, hükümeti anlayan beri gelsin arkadaşlar.
    Zorunlu sigorta da geri adım atılmaya çalışılıyor farkındalar yanlışın ama sigorta terörü bunun ardını kolayca bırakmazlar neden balın tadını aldılar çünkü.
    Gss de aynı halt oldu önce istem dışı sigorta yaptılar korkuttular bu olur şu olur ntv,cnn vs hepsi de çanak tuttular ne oldu kaldırmaya çalıştılar sonra da ... hükümetin bu sigorta olaylarına girmemesi iyi olur çünkü bir değil iki değil hepsi mi yanlış olur, ya adam gibi bir uzman bulurlar hükümete bu konuda danışman olarak yada hiç girmesinler bu toplara eski düzen devam etsin(ufak oynamalarla iyi olabilir kanaatimce).

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Benim anladığım kadarıyla da ortada bir gruplaştırma söz konusu. Devlet vatandaşa, sigortacı vatandaşa, sonra hepsi vatandaşa olacak şekilde..

Motosikleti
    Yamaha R25
    Devletin bizzat duruma el atması gerek, 2014 ten önceki gibi fiyatları kendi belirlese daha iyi olacak, sigorta şirketlerinin insafına kalırsak durum daha da vahim bir hal alacaktır.

Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Merhaba arkadaslar son haberlere gore, fiyatlar da bir iyilestirme olmayacagi sadece daha fazla fiyat artisinin engellenecegi seklinde bir gelisme soz konusu. Yani gecen sene 120 liraya yaptirdiginiz sigortaya bu sene 600 verdiyseniz seneye 601 olmayacak bu sene verdiginiz ucretin 1 lira dahi fazlasi olmayacağı seklinde.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Zaten %300 arttı, 5 yıl hiç zam yapmazlarsa ne olacak, giren baya girdi. Çin işi motosiklet alıp muayene, sigorta vs falan yaptirmadan dikkatli kullanmak kendimce en iyi çözüm. Yakalandığı yerde motoru alsalar ne olacak. Ha sigortaya ödemisim, ha motoru kaptirmisim hiç farketmez.

kursaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R125-Mt-09-CBR650R
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen varya adamsın..
    Varlığım TÜRK varlığına armağan olsun.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Ben belirli bir hata kriterinin uzerinde birden fazla kazaya karisan soforlerin priminin cok arttirilmasini destekliyorum. Belki bu sayede insanlar bir miktar daha kazadan kacinur hale gelir. Simdi nasil kasko bozulmasin diye takla atiliyoesa ayni durum sigorta icinde olur. Ayrica sigortasiz arac sayisi artar denmis. Devlet bos durmuyor aninda sıkı denetim / yasa duzenlemesi cikar sigortasiz araclari baglamaya baslarlar. Simdiki durumda baglaniyor zaten diye biliyorum.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Iki tane haber linki ikisi de yandaş medyanın haberi vatandaş gelme oyuna ülkede herşeyi güllük gülüstanlık gösteren bir medya var peki gerçek böyle mi millet ay sonunu getiremiyor bankaya borcu olmayan yok gibi zengin aldı başını daha da zenginleşti fakir çalışmadan yorulmadan kazanmanın tadına vardı olan orta direğe oldu uyanın artık sabah oluyor saat neredeyse 5

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)