Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

A2 Direksiyon dersine suzuki intruder 1800 ile gelmek

Motovento
    REKLAM ALANI
    TanerPasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250mct
    Yeğenimi sınava getirdim dedim ben götüreyim 250cc makinemiz var oturur ehliyet alanlara şekil yaparız. Oturdum kenara yeğenimi izliyorum. Bi kaç genç gelip gidiyor sorular yöneltiyor motosikletimle ilgili. Bende yanıtlıyorum falan böyle havalı havalı. Iyi gidiyor ilgi görüyorum 3 bin tl lik alete göre. Bi ses geldi. İki sokak öteden (274727 sokak ötesi de olabilir tam tespit edemedim) feci bir egsoz sesi geliyor. Geldi makinemin yanına bıraktı. Kaskını çıkardı. Yanımda ne kadar genç varsa makinenin başına toplandı. Orda bankın içine sokuldum resmen 190 boyunda adam ben, fare kesildim. Sınava girecekmiş ehliyeti henüz yok direksiyon dersine gelmiş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Arardım polisi ehliyetsiz motor sürmekten kitlerlerdi bir 1800 tl

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı Ali Bircan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arardım polisi ehliyetsiz motor sürmekten kitlerlerdi bir 1800 tl
    Yani o plan basariya ulasmaz da... Ulaşsa da 1800TL o adama koymaz. Yani her turlu failed...
    Ali Bircan bunu beğendi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani o plan basariya ulasmaz da... Ulaşsa da 1800TL o adama koymaz. Yani her turlu failed...
    Maksat adama koyup koymaması değil amaç kuralları ihlal edenleri yakalatmak bu kadar basit...
    Kısaca ben;

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Çok güzelmiş ama motor

A2 yine yetmeyecek o motosiklete o nasıl olacak?
    Ali Bircan bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şimdi biraz sessizlik

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Ben bi kere o motosiklete dokunmuştum...
    Haa bir defa da F4 agusta'nin selesine elini koymuştum... ne günlerdi beeee!
    mkoni bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Alıntı EmreKocyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 yine yetmeyecek o motosiklete o nasıl olacak?
    Adam 30 lu yaşlardaydı zaten eğitimini ayrı bir motosikletle yapti muhtemelen direkt A ehliyet alıyor. 600 cc lik naked bi kawasaki verdiler adama. Yeğenim ybr125 ile tamamladi parkuru. Ybrnin gözleri yaşlı benim mondial pes etmiş. Adami izliyoruz.
    AWESQME ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

Ehliyet sinavinda 600cc mi veriyorlar

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet sinavinda 600cc mi veriyorlar
    Evet yeni yasa böyle
    Kısaca ben;

Alıntı TanerPasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam 30 lu yaşlardaydı zaten eğitimini ayrı bir motosikletle yapti muhtemelen direkt A ehliyet alıyor. 600 cc lik naked bi kawasaki verdiler adama. Yeğenim ybr125 ile tamamladi parkuru. Ybrnin gözleri yaşlı benim mondial pes etmiş. Adami izliyoruz.
    Bildiğim kadarı ile 2 yıl A2 sahibi isen ehliyeti yenilediğinde otomatik A ehliyet yazılıyor bu dediğim doğruysa adamın hiç ehliyeti yok bu duruma göre de bu motoru başlangıç motoru adam bildiğin 600lük 1000lik mevzusunu aşıp 1800lük almış kafa rahat

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Bildiğim kadarı ile 2 yıl A2 sahibi isen ehliyeti yenilediğinde otomatik A ehliyet yazılıyor bu dediğim doğruysa adamın hiç ehliyeti yok bu duruma göre de bu motoru başlangıç motoru adam bildiğin 600lük 1000lik mevzusunu aşıp 1800lük almış kafa rahat
    Yeni yasada alınan A2 2 yıl sonra otomatik A sınıfı olmuyor A sınıfı için almaya hak kazanıyorsun yani birdaha kursa yazılıp 750cc eğitim alıp sınava dreksiyon sınavına giriyorsun bende A sınıfını yeni aldım eğitim ve sınavımıda Honada nc750x tamamladım
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni yasada alınan A2 2 yıl sonra otomatik A sınıfı olmuyor A sınıfı için almaya hak kazanıyorsun yani birdaha kursa yazılıp 750cc eğitim alıp sınava dreksiyon sınavına giriyorsun bende A sınıfını yeni aldım eğitim ve sınavımıda Honada nc750x tamamladım
    Demek istediğim bu yasadan önce A2 ehliyeti olan 2 yıl dolunca yenilerse otomatik A oluyorsa bu arkadaşın daha önce hiç ehliyeti olmayışı. Takıldığım nokta tam olarak 2 yıl solunda otomatik A olup olmaması sürekli bundan bahsediliyordu benim hafızamda böyle kalmış. Hatam olabilir

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı MeNGuC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek istediğim bu yasadan önce A2 ehliyeti olan 2 yıl dolunca yenilerse otomatik A oluyorsa bu arkadaşın daha önce hiç ehliyeti olmayışı. Takıldığım nokta tam olarak 2 yıl solunda otomatik A olup olmaması sürekli bundan bahsediliyordu benim hafızamda böyle kalmış. Hatam olabilir
    O 2 yıl yaş ile alakalı 24 yaşını geçtiysen 2 yıl filan kalkıyor direk A oluyor. Ben ehliyetimi 2015 de aldım yaşım 26 ve direk A yaptırabiliyorum ama gidip uğraşmadım, ehliyet ile kimlik birleşeceği için ayrı ayrı para vermiyim dedim
    Kısaca ben;

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O 2 yıl yaş ile alakalı 24 yaşını geçtiysen 2 yıl filan kalkıyor direk A oluyor. Ben ehliyetimi 2015 de aldım yaşım 26 ve direk A yaptırabiliyorum ama gidip uğraşmadım, ehliyet ile kimlik birleşeceği için ayrı ayrı para vermiyim dedim
    Eski yasada yani 2016 1 ocaktan önce A2 alanlar çevirince saten A A2 A1 mevcut

Bizim bahsetiğimiz 2016 1 ocaktan itibaren yeni yasada 18 yaşında bir birey A2 alırsa 2 yıl sonra 20 yaşında A sınıfı için kursa yazılıp yeniden ücret eğitim ve direksiyon sınavına büyük cc giricek ve alabilicek veya benim gibi 30 yaşındaysanız yeni yasada direk A sınıfına yazılıp eğitimi ve direksiyon sınavını büyük cc tamamlarsanız alabiliyorunuz.
    jimi_hendrix bunu beğendi.
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Mondial 250mct
    Oh oh bana gerek kalmamış sevindim herkes kendi arasında anlaşıp sonuca ulaşmış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)