Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Acemilik zamanında yediğim ekipman kazığım

Motovento
    REKLAM ALANI
    SULH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '15 Xmax 250 10bin km - '13 CBF150 21bin km
    Mont alırken gerçektende 4 mevsim giyiceğimi düşünmüştüm :D kışın donup yazın ter içinde kalınca anladım böyle bişey olmadığını )
    Tefoo bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    bende sana benzer hatalar yaptım . yani videolar cok izliyordum ama motor kültürüm sadece kask giyiliyordan ibaretti gittim shoei gt air alıp eldiven i ve ayakkabımı çinden aldım :D montum 270 tl lik bir prohel ceketti . şimdi bakalım değiştiriyorum yavaş yavaş kotu aldım korumalı yakında ceketi alıcam deri aklım olsaydı su para verdigim şeylere alırdım belki ama o hataları yapmadanda öğrenemzdik
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

bu kazıktan bende yedim, aradan ne vakitler geçse de yine de insanın canını kızdırıyor. Kafama büyük kask, bedenime büyük mont elime büyük eldiven.. Bir beden de olsa, bir beden bir bedendir , farkeder. Ben sonradan farkettim. İnsanın etrafında motosiklet kullanan eş, dost, arkadaş olmadığı zaman hele de ben gibi , internetin nimetlerini kullanmayı akıl edemeyince durum böyle olabiliyor.

Halbuki, nasıl bir kask almalıyım, araştırması içerisine girip, fullface olmasına karar vermiş, beden ölçümü de mağaza da öğrendiğimi sanmıştım

Halbuki,montun korumalarının oturması gerektiğini yine internetten keşfetmiş, denediğimde montu, kendimce kontrol edip, oturduğu kanısına varmıştım,meğerse dönebiliyorlarmış

Halbuki eldiveni denemiş, genişler lan bu demediğim için, genişlediğinde bollaşan bir tekstil eldivene sahip olmuştum

de gidi de, ne güzel günlerdi.

Kazasız belasız

adenizkusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500 R
    ben motor kazığı yemiştim ilk ekipman değilde. ilk motor olunca haliyle orasına burasına pek bakmıyorsun
    kuzan14 ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Sadece motosiklet ekipmanı için değil her konuda geçerli bir durum. Neler almanız gerektiğinin kararını önceden vermez iseniz dükkan sahibinin insafına kalmaya ve muhtemelen olmayacak mallara olmayacak paraları vermeye mahkumsunuz.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ana problemimiz zaten fiyatlar. Ama fiyatları kabul edincede problem çözülmüyor ki.
    kask beğenirsin, o kaskın o rengi kalmadı abi, desenli bulursun o boyut kalmadı, haftaya gelicek derler, 2 ay beklersin, gelmez. bu ülkede herşey kalmadı haftaya gelicek. Daha yazarım ama uzamasın.

Sonra bide fuarlar var dimi, fuarda herşey ucuz zaten. Paramla kepaze olmak istiyorum diyorsan fuardan alışveriş yap. Tabi ürün haftaya gelicek.

Vücut ölçülerimi biliyorum, iki tıklıyorum, 15-20 gün sonra istediğim şey, istediğim şekilde ve daha ucuza kapıya geliyor, kafam rahat, bide sorun çıktığında adam almanyadan beni arayıp özür diliyor. Büyük lüks.
    Ben fiyatıda gectim. Tamam ahim sahim butcem yoktu ozamanlarvama herif resmen fazla satilmayan seyleri iteledi bana ve ne ekipmanlarin birbirleriyle ne rengi tutuyor, ne modelleri tutuyor eldiven desen bol, mont ondan hallice. :D eger dogru duzgun arastirip gitseydim hemen hemen ayni fiyatlara uygun ama daha duzgun seyler alabilirdim en azindan. Saticiya guvenip onerdigini (iteledigini) alan bendede suc yok degil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

bu kazıktan bende yedim, aradan ne vakitler geçse de yine de insanın canını kızdırıyor. Kafama büyük kask, bedenime büyük mont elime büyük eldiven.. Bir beden de olsa, bir beden bir bedendir , farkeder. Ben sonradan farkettim. İnsanın etrafında motosiklet kullanan eş, dost, arkadaş olmadığı zaman hele de ben gibi , internetin nimetlerini kullanmayı akıl edemeyince durum böyle olabiliyor.

Halbuki, nasıl bir kask almalıyım, araştırması içerisine girip, fullface olmasına karar vermiş, beden ölçümü de mağaza da öğrendiğimi sanmıştım

Halbuki,montun korumalarının oturması gerektiğini yine internetten keşfetmiş, denediğimde montu, kendimce kontrol edip, oturduğu kanısına varmıştım,meğerse dönebiliyorlarmış

Halbuki eldiveni denemiş, genişler lan bu demediğim için, genişlediğinde bollaşan bir tekstil eldivene sahip olmuştum

de gidi de, ne güzel günlerdi.

Kazasız belasız
    Aynen eldivenlerim kalin ve boldu banada mont ehh ondan hallice bir kaskim tamdi o kaskta komediydi L beden kask dusun ve onun icini doldura doldura daralttiklarini dusun. Kafamda kocaman duruyordu icerden tam olsada. Feciydi yani renk ve modellere deginmiyorum bile :D

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben fiyatıda gectim. Tamam ahim sahim butcem yoktu ozamanlarvama herif resmen fazla satilmayan seyleri iteledi bana ve ne ekipmanlarin birbirleriyle ne rengi tutuyor, ne modelleri tutuyor eldiven desen bol, mont ondan hallice. :D eger dogru duzgun arastirip gitseydim hemen hemen ayni fiyatlara uygun ama daha duzgun seyler alabilirdim en azindan. Saticiya guvenip onerdigini (iteledigini) alan bendede suc yok degil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:25 ----------

Aynen eldivenlerim kalin ve boldu banada mont ehh ondan hallice bir kaskim tamdi o kaskta komediydi L beden kask dusun ve onun icini doldura doldura daralttiklarini dusun. Kafamda kocaman duruyordu icerden tam olsada. Feciydi yani renk ve modellere deginmiyorum bile :D
    saçlarım uzun diye 2 beden büyük elde kalmış kaskı satmışlardı. Sanırım sizede aynı yalanı söylemişler.

Bu arada sadece açıklık getirmek amacıyla bir bölümü düzelteyim, ahım şahım bir bütçem yoktu diyen kullanıcılar şu anki parayla 700-800TLsından bahsediyorlar.

Ayrıca başımıza gelen olaylar komik değil, en azından bana göre komik değil, halen o firmaların reklamlarına denk geldiğimde nezaketi bir kenara bırakıp ana avrat söverim.

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Geçmiş olsun genel bizim esnaf işte gördülermi bilmeyeni itelerler aga kural bir bilenle gidin yoksa farkında olmadan güzel öperler he bide biliyorum sananlardan uzak durun onlarda birşey bilmiyor bu sefer 2 katı itelerler ondan gerçekten bileni götürün

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    valla ben araştırmadan pek bir şey almadığım için mağduru olmadığım durum. yanlış seçim yapabilirim ancak satıcının önerdiği malı kesinlikle incelemeden almam ya da en azından çok mantıklı anlatmış olması gerekmektedir.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Ben kendim akıllı adamımdır diye düşünüyorum mesela, antalya'da hangi motor ekipmanı satan yere gideceksem önceden sitelerinde fiyatlara bi göz atar onların fiyatlarını aklıma kazıyıp selam verip içeri dalarım. Baktım adamlar sitedeki aynı fiyatları söyleyip, olurunu söylüyorsa oradan alışveriş yaparım ama sitedeki fiyatın üstüne koyup da oluru için sitedeki fiyatı söylüyorsa koşarak uzaklaşırım ordan

Motosikleti
    gt250r
    Eminim çok kişi vardır böyle,forumda 6ayda bir güncellemek sartiyla 0-800 / 800-1200 / 1200-1500 / 1500-2000 / 2000- xxxx arasi alınabilecek en iyi ekipman tavsiyesi adi altında sabit bir konu şart. Belki bi kaç kişinin pişman olmamasına yarar
    Morphin bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Markasını, modelini, kalitesini çok bilmediğiniz durumlarda, yani özellikle yeni başlarken, kendinizi satıcının yönlendirmesine bırakmak en doğrusu; tabii ki öncelikle satıcı sizde bir güven oluşturmuşsa.

Antalya kuba ilhan motorun yanında Serkan vardı, Motolife... Çocuk motorcu zaten. Bakıyorsun, bu bu işten anlıyor diyorsun. İşini tutkuyla yapıyor.

Hani, tezgahtar tipi vardır, nerden girdim bu işe der, akşam olsa da eve gitsem diye düşünür, primle çalıştığından da size ne bulsa itelemeye çalışır... Öylelerinden uzak durun...

Serkan'la sohbetimiz kısa ve öz oldu. Bir şeyden anladığım yok, sen yakıştır dedim. Motorun rengini sordu. Ona göre kasktı, pantolondu, monttu... farklı beden denedik, farklı kesim denedik... üst baş düzdük...

Bir uğrarsam bi merhaba diyeyim, bak aklıma geldi ...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    siz hangisini elinize alıp incelesiniz fiyatı az yada çok eliniz boş çıkmayın diye evet o çok güzel, en çok satan modelimiz, ona zam gelicek, elimizde kalan son ürün vs. deyip neyi elinize alsanız onu övüp itelemeye çalışırlar. bununla beraber giyiminiz pek iyi değilse elinize alacağınız iki üründen ucuz olanı överler çünkü eliniz boş çıkmanızı istemez. herşeyi geç içinden dalga geçeni hatta küfür edeni saymıyorum bile. kısacası alacağınız eşya ne olursa olsun biyere girdiğiniz zaman kimseyle muhattap olmayın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, anlatacağim konuyla ilgili veya ilgisiz sizinde bir anınız varsa anlatın bir saf ben miyim meraktayım. :D

Motora yeni baslayan arkadaslar genelde motosiklet videolarini yalayip yutmus oluyorlar yani bircogu. Ben nedense ilk baslayacagim zaman hic motosiklet nasil surulur, nasıl ekipmanlar alinir ogrenmeden bu işe daldım tezcanliligimdan olsa gerek.

Elime geçen parayla koştur koştur motosiklet magazasina daldim. Tabi ozaman yasadigim sehirde pek bol magaza yoktu mecbur ona gidecektim. Gittim ve markalardan birhaberim zaten elimdeki butcede ozamanlar cok bol değil. Neyse ufak tefekte bir kizcagizim ya heralde beni çok sallamadilar diye dusunuyorum. Bastan savma bir şekilde magazadan bir guzel kask, eldiven, mont topladik. Ama cidden topladik, toplama bilgisayar gibi olmuştum. Mont ayrı dünyada, kask ayri dunyada butun ekipmanlar ayri telden caliyor. Neyse sirtlik ve dizlik alayım dedim adam senin montunun sirtligi var zaten (süngeri kastediyor) sen neye biniyon dedi 150lik commuterim vardi. Dandik bir belliği bu olur sana deyip iteledi. Dizlik olarakta resmen bisiklet dizligi gibi bisey verdi ki bir onu almadim Allahtan. Çiktım, saf gibi nasılda mutlu mutlu ayrildim oradan. :D Sonra tabi ekipman heyecani gecince ben ne almisim boyle dedim. Ehh birazda neler iyidir, neler kotudur arastirinca tirt seylere o parayi verdigimle kalmistım. Allah onlari bildigi gibi yapsin ustunden kaç sene gecti unutmam bunu -.- Sonra en baştan ekipman dizdim.
    sen yine iymişşin bana 4 mevsim diye yazlık montu sattılar :D kendi eşekliğim olduğu için çok bulandırmadım :D

İllegalRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Elbet bir gün..
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kazığı hepimiz yedik sanırım. Sadece 1 kez motosiklet ekipmanları alışveriş yaptım türkiyeden. soyup soğana çevirmişlerdi beni.
    Çevremdeki hiç kimseye izin dahi vermiyorum. soran olursa araştırıp yurtdışından temin ediyoruz, mutluyuz. Yurtdışı hem çeşit bol hem, fiyatlar güzel.
    Aliexpress üzerinden mi alıyosunuz?
    Ölüm , gaz açan elde ; yaşam direksiyon tutan kollardadır. Bunun eğlencesi ise ; Ölümüne gaz açıp hayata tutunmaktır. MOTOSIKLET AŞKTIR....

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ekipman parasını trafik sigortasına yatırdığım için kazık yiyemiyorum.
    jimi_hendrix ve DusenAdam bunu beğendiler.

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Ben sizi erkek sanıyordum
    jimi_hendrix bunu beğendi.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mont biraz büyük olsun kışın kalın giyinince olur işte burada çok büyük bir salaklık yaptım yazında tişörtle giyince mont çuval gibi

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Ben nispeten daha bilincliydim ama benim bile pismanligim var..

kalin bi tekstil mont aldim icligini cikarir yazin bile giyerim dedim ama icligin cikmasina ramen simdi bile baya terletiyor yazin sicaginda napicam bilmiyorum..

yazlik fileli mont alayim diyorum bu seferde korumalari baya dusuk oluyor yerde surtununce ne olacak onu dusunuyorum..

hasili simdiki aklim olsa hepsine ayri ayri para verecegime guzel bi deri mont alir yaz kis terletsede usutsede ayni koruma ile kafam rahat ederdi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siz hangisini elinize alıp incelesiniz fiyatı az yada çok eliniz boş çıkmayın diye evet o çok güzel, en çok satan modelimiz, ona zam gelicek, elimizde kalan son ürün vs. deyip neyi elinize alsanız onu övüp itelemeye çalışırlar. bununla beraber giyiminiz pek iyi değilse elinize alacağınız iki üründen ucuz olanı överler çünkü eliniz boş çıkmanızı istemez. herşeyi geç içinden dalga geçeni hatta küfür edeni saymıyorum bile. kısacası alacağınız eşya ne olursa olsun biyere girdiğiniz zaman kimseyle muhattap olmayın.
    Bununla beraber paralı gorunursenizde kazıklıyorlar. Evlendikten sonra esimle bastan asagi ekipman yenileyelim dedik. Gittik magazaya zaten istedigimiz seyler belliydi onlari alıp cikicaz fiyatlarini sormadik hicbirinin şunu, şunu, şunu diye seçip kasaya yolluyorduk. Zaten biraz fazla bir miktar cikcagi belliydi bunu gözden cikartmistik. Gittik taaaa neyden sonra fişe tesadufen baktik fazladan baska bir eldiven parasida ödemişiz. Tabiki 100TL ile batmadik onlarda cikmadi ama müşteri kaybettiler. Bidahaki ekipman ihtiyacimizdada oraya gidecektik artik gitmiyoruz, gitmicez. Yanlislikla yaptiklarini dusunemiyorum cunku hesap kariscak kadar bir yogunluk yoktu magazada bir tek biz vardik o ara alisveris yapan neredeyse. -.-

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

Alıntı goreny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben nispeten daha bilincliydim ama benim bile pismanligim var..

kalin bi tekstil mont aldim icligini cikarir yazin bile giyerim dedim ama icligin cikmasina ramen simdi bile baya terletiyor yazin sicaginda napicam bilmiyorum..

yazlik fileli mont alayim diyorum bu seferde korumalari baya dusuk oluyor yerde surtununce ne olacak onu dusunuyorum..

hasili simdiki aklim olsa hepsine ayri ayri para verecegime guzel bi deri mont alir yaz kis terletsede usutsede ayni koruma ile kafam rahat ederdi.
    Aynen bende deri mont kullanıyorum şuan. Tekstilde var ama deriyi kullaniyorum genelde. Bundan sonrada tercihlerim deriden yana olur.
    Kuzeyli57 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)