Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KTM RC250 vs Yamaha R25 or MT25(kullanıcılardan tavsiye bekliyorum.)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Merhaba arkadaşlar , motor alma arefesindeyim.Yaklaşık olarak 17bin lira bütçem var max. Ben öğrenci olduğum için motoru okula gidip gelmede kullanacağım genellike.Yani şehir için de daha çok vakit geçiricem.Yamaha bayisine gidip inceledim r25 ve mt25 i.Grenaj harici bi farki yok zaten ama bu iki motordan birini bile alsam cebimden en az 16bin lira çıkacak.Ktm düşünme sebebim bu aradaki performans farkı ne kadardır ? Rc250den bi 125lik gibi sıkılır mıyım ? Donanım olarak birsürü artisi var çünkü.Bu donanım ve artılar piyasada kendini ispatlamış genel anlamda memnun kalınan r25e karşı tercih etmeye değer mi ? Yamaha ktmden daha iyidir ama mt25 mi al dersiniz yoksa şehiriçinde naked motor daha kıvraktır vs. 1 aydır araştırıyorum inceliyorum ama birtürlü karar veremedim.Yardımcı olursanız memnun olurum.Motor konusunda tecrubeli abilerim kardeşlerimin tavsiyelerini bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Honda cbr 250r repsol.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    R25 al geç
    Diğer yorumları dikkate alma
    Bu seçimlerin arasında seni en mutlu edecek tek motor o

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Öğrencisin. Çok para bayma.
    İkinci el Duke200 hatta Bajaj alınabilir.

Ama illa yukarıdakilerden birisi olacaksa ben Mt25 alırdım.
    rebel_punto bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Cbr250 düşünmüyorum ,ktmdeki abs , lastik , kaydırmalı debriyaj , wp amortisörler , bybre kaliperler bunlar güzel detaylar.Sanki r25 boş motormus gibi bi algı oluştu ama kullanmadığım için bilmiyorum malesef.

Duke 250 düşünebilirsin. Hem hafif. Hem de 31 bg. R25 maksimum torku 11bin devirde verirken ktm 7bin devirde veriyor. RC 250 çok rahatsız bir makina. ABS yabana atılacak bir özellik değil. Bu kadar para verip abs si olmayan bir motor alınmamalı bence. 2nci eli düşünürsen cbr 500r tavsiye ederim.
    127 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı Muhammed911 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr250 düşünmüyorum ,ktmdeki abs , lastik , kaydırmalı debriyaj , wp amortisörler , bybre kaliperler bunlar güzel detaylar.Sanki r25 boş motormus gibi bi algı oluştu ama kullanmadığım için bilmiyorum malesef.
    Kaydırmalı debriyaj var r25 de
    Paralel çift silindirdir olması sıralı çift silindirden
    daha iyi tork daha iyi ivmelenme daha iyi ses var

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Ktm alsam sıkılma durumu oluşur mu bi sure sonra ? Ayrıca rc250 neden rahatsız makina ?

MT 25 ve R 25 100 er km civarında kullandım. MT 25 oturuş pozisyonu biraz daha rahat ve biraz daha fazla rüzgar alır. R 25 duruşu daha güzel tabiki. RC 250 hiç sürmedim fakat üstüne oturdum. Sürüş pozisyonu diğer ikisine göre daha rahatsız fakat malzeme kalitesi bi tık daha iyi sanırım. fiyatı, bulunduğun yerdeki servisi, sürüş rahatlığı ve rc 250 nin kendinde saydığın üstünlüklerini hesaba katarak seçimini yap. 3 motorda off bunu almasaydım keşke demeyeceğin motorlar şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    İstanbulda avrupa yakasında yasıyorum. E5 ve Tem üzerinden gidip geliyorum bu yüzden 250cc istiyorum.Mt25 i naked çok rüzgar yer diye istemiyorum ama r25de lastik masrafi ve abs olmaması benim için baya sorun.Ktmde powerparts sele takip kullanmayı düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Ktm alsam sıkılma durumu oluşur mu bi sure sonra ? Ayrıca rc250 neden rahatsız makina ?
    Motoru sürerken depoyu bacaklarınla kavra ne demek istediğimi anlarsın:D

Depoda acayip titreşim var
    Alt devirlerde depodaki titreşim daha fazla
    Motorda genel anlamda titreşim mevcut
    Ktm nin sesini dinle bir de r25 in sesini dinle
    Sittin sene tek silindirli motor almazsın

Ktm nin servis bakım ücretini sor bakalım servise
    Bir arkadaş 390 tuttuğunu söyledi

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    R25'te kaydırmalı debriyajın olmadığını biliyordum.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı matrix506xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaydırmalı debriyaj var r25 de
    sallama be!

Konuyu açana da:
    Şekilciyim diyosan R25 al; yok "ben paramın karşılığını almak istiyorum" diyosan RC250 al.

Aralarındaki performans farkını, uzun düzlük dışında anlamazsın.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk motorumu 2.5 ay önce aldım. Duke 200 dü. Şuan ki aklım olsa direk 250 lik alırdım. Duke 250 gerçekten çok güzel bir makine ve bu yazdıklarının arasında hem en ucuzlardan hemde en güvenilir makine. Üstünde 1000 tl lik lastik ve ABS özelliğiyle geliyor sana. Kesinlikle Duke 250 derim. MT 25 den çok daha iyi bir alet. R25 dersen Racing ciysen al ama racing ci değilsen adam akıllı bir motorum olsun beni yormasın beni yarı yolda bırakmasın beni üzmesin diyorsan kesinlikle Duke 250.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Duke düşünmüyorum çünkü arada artçıyla yolculuk yapmayı düşünüyorum ve artçı için kötü bir arka koltuğa sahip okudugum yorumlara.Eğer gerçekten aradaki performansi düzlük haricinde anlamicaksam ve titreşim bakımından rahatsız etmezse rc250 alıp konfor sele taktirip devam etmek istiyorum.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Duke düşünmüyorum çünkü arada artçıyla yolculuk yapmayı düşünüyorum ve artçı için kötü bir arka koltuğa sahip okudugum yorumlara.Eğer gerçekten aradaki performansi düzlük haricinde anlamicaksam ve titreşim bakımından rahatsız etmezse rc250 alıp konfor sele taktirip devam etmek istiyorum.
    RC250 den vazgeçtin diye Duke önerdim ama RC250 hala listendeysen sırf ABS için bile KTM alınır. Konfor sele bir süre idare edecektir ama sürekli artçılı sürüşlerde bu saydığın motorların hiçbirinden bir medet umma. Bir enduro değil bu modeller öyle 2. kişiyi rahat ettirsin. Şayet Duke 200 le kardeşimi çok gezdirdim en ufak bir şikayetini de duymadım. RC250 de kısa mesafede rahatsız olmaz ama uzun mesafe de rahatsızlık yaratır.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Seleye takılma o kadar, toto alışıyor bi süre sonra ha diyosan rahatıma düşkünüm tarzında, gider kaplatırsın daha az masraf olur. Aşağı yukarı 2 aydır kullanıyorum bu motoru matrix adlı uzman arkadaşın dediği gibi titreşimden duramama olayını yaşamadım henüz. Titreşim illa ki olur ama abartmaya da gerek yok kardeşim, bu forumda bazı arkadaşlarımızın, yamaha hissedarı olduğunu düşünmeye başladım artık yani ne zaman bi r25 karşılaştırması olsa diğer motorları öyle bir gömüyorlar ki ktm-bajaj-honda motor üretmemeli, fabrikayı kapamalılar

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    ktm bakım aralıkları cok sık seni uzer madem ögrencısın al yamaha yı

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    mt25 i denemedim ama diğer iki modeli kullandım hocam
    eğer ktm alacaksan duke al, rc alma.
    çünkü rc nin oturuşu gerçekten çok rahatsız. 600 lük motorlarda bile o kadar eğilmene gerek kalmaz yani.
    r25 ile mt25 arasında ise eğer spor tarz seviyosan, şeklim olsun, millet baksın istiyosan r25 al derim, ama ben sadece sürecem arkadaş, artizliğe gerek yok diosan mt25 de alabilirsin. motoru devirince felan karenaj kırıldı, çizildi derdin olmaz.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Yazılarına bakılırsa rc250'yi beğenmişsin. Aklında olan motor da o. Sadece başkalarının da onaylamasını istiyorsun.

Abs, kaydırmalı debriyaj, lastik ve amortisör farkı var. Şekli de kötü değil aletin. Sadece tek silindir titreme yapar, r25'e göre daha yavaş kalır. Önceliklerine göre birini seçersin.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)