Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

KTM RC250 vs Yamaha R25 or MT25(kullanıcılardan tavsiye bekliyorum.)

Motovento
    REKLAM ALANI
    pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Fiyatı en yüksek olandır, ama teknoloji ve donanım olarak aralarında en iyisi KTM rc 250'dir..
    (Dikkat rc 125 veya rc 200 demiyorum)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    kıyaslamaya gerek yok İki motoru da test etme imkanı bulabilirsen, aradaki farkı anlarsın.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    R25in görüntünüsunu daha çok begeniyorum , aslında hepsinin kendine göre bi çekiciliği var.Ama o kadar para veriyorum alıyorum madem parama değsin diye ktm tarafına kaydım.Duke güzel motordur illaki ama gözümde diğerleri kadar albenisi yok.Ktm rc diyordum bugüne kadar ama çok rahatsız denmiş en iyisi bayiye gidip üzerine oturmak.Kimisi rahat diyor kimisi rahatsız diyor kimisi titrer diyor kimisi titremez diyor anlamadım neden motoru kullananlar ortak seyler söylemiyor anlam veremedim gerçekten :D

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı murat 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ktm bakım aralıkları cok sık seni uzer madem ögrencısın al yamaha yı
    Ktm'nin bakım aralıkları ile yamaha'nınkini yazar mısınız?
    berkcigdem bunu beğendi.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı Muhammed911 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    R25in görüntünüsunu daha çok begeniyorum , aslında hepsinin kendine göre bi çekiciliği var.Ama o kadar para veriyorum alıyorum madem parama değsin diye ktm tarafına kaydım.Duke güzel motordur illaki ama gözümde diğerleri kadar albenisi yok.Ktm rc diyordum bugüne kadar ama çok rahatsız denmiş en iyisi bayiye gidip üzerine oturmak.Kimisi rahat diyor kimisi rahatsız diyor kimisi titrer diyor kimisi titremez diyor anlamadım neden motoru kullananlar ortak seyler söylemiyor anlam veremedim gerçekten :D
    Ben 250 kullanmadım, bilmiyom; ama Duke 390 var bende, ona istinaden söyleyim bir iki şey. Zaten 250 ile 390 modellerinin motor (aynı motor ama küçük hacim 250'lik) ve şasi aynı.

Üst devirlerde, sağ ayaklığa fena titreşim geliyor. Yani göreceliğe kapalı bir titreşim. "Ben motoru alacam, tapa gaz, son gaz, son hız gidecem" diyosan, rahatsız eder.
    7-8000 devirlere kadar belki 9000 de olabilir, tam o esnada devre bakmadım, motorun çalıştığını hissettierecek düzeyde bir titreşim oluyor, ben rahatsızlık duymuyorum bundan.

KTM'lerde şu güzellik var, yukarıda da belirttiğim devirler, motorun maksimum torkunu verdiği devirlerin bile üstü. 7-8000 arasında maksimum tork veriyor motor. Yani sen bu motoru alıp, 4-5-6000 devirlerde çekişte bi eksiklik hissetmeden rahatça kullanırsın. Bu ne demek? Yakıt tasarrufu...

Ben 390'lık 100km ortalamada, göstergede 2.8 litre gördüm. Yamaha'da sittin sene göremezsin bu değeri.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 250 kullanmadım, bilmiyom; ama Duke 390 var bende, ona istinaden söyleyim bir iki şey. Zaten 250 ile 390 modellerinin motor (aynı motor ama küçük hacim 250'lik) ve şasi aynı.

Üst devirlerde, sağ ayaklığa fena titreşim geliyor. Yani göreceliğe kapalı bir titreşim. "Ben motoru alacam, tapa gaz, son gaz, son hız gidecem" diyosan, rahatsız eder.
    7-8000 devirlere kadar belki 9000 de olabilir, tam o esnada devre bakmadım, motorun çalıştığını hissettierecek düzeyde bir titreşim oluyor, ben rahatsızlık duymuyorum bundan.

KTM'lerde şu güzellik var, yukarıda da belirttiğim devirler, motorun maksimum torkunu verdiği devirlerin bile üstü. 7-8000 arasında maksimum tork veriyor motor. Yani sen bu motoru alıp, 4-5-6000 devirlerde çekişte bi eksiklik hissetmeden rahatça kullanırsın. Bu ne demek? Yakıt tasarrufu...

Ben 390'lık 100km ortalamada, göstergede 2.8 litre gördüm. Yamaha'da sittin sene göremezsin bu değeri.
    normal şartlarda hep bu değerlerde mi yakıt tüketimi?
    eğer öyleyse 390 cc için gayet uygun rakamlar.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal şartlarda hep bu değerlerde mi yakıt tüketimi?
    eğer öyleyse 390 cc için gayet uygun rakamlar.
    Bu değeri şehirlerarası yolda gördüm. Hızım 90-100 arası bi şeylerdi.

Şehiriçinde 3-3,5 arası oynuyor.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu değeri şehirlerarası yolda gördüm. Hızım 90-100 arası bi şeylerdi.

Şehiriçinde 3-3,5 arası oynuyor.
    3-3,5 de gayet iyi bi rakam. benim cbr bile 3,5 den aşağı pek inmiyor şehir içinde

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    rc250.....

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    R25 hızım 90-100-110 km ort yakıt 3.6 litre

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    Alıntı Muhammed911 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr250 düşünmüyorum ,ktmdeki abs , lastik , kaydırmalı debriyaj , wp amortisörler , bybre kaliperler bunlar güzel detaylar.Sanki r25 boş motormus gibi bi algı oluştu ama kullanmadığım için bilmiyorum malesef.
    al bi duke 250 bak keyfine yamahayı bende seviyorum ama şehir içinde ekonomik güçlü ve kıvrak makina istiyosan DUKE250 sana yeterince zevkli güçlü ve ekonomik gelicek.
    Hayat ENDURO yla başlar
    ENDURO yla devam eder
    ENDURO yla biter.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Kararımı verdim arkadaşlar pazartesi günü mt25 alacağım , hayırlısı olsun

CieM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R - 2015
    bende senin bu yorumları yazdığın zamandaki ruh halindeyim şuanda.
    r25 mat gri için sıraya girdim fakat gelgelelim kimse ne zaman motorun geleceğini bilmiyor ve bu bekleyiş sıktı beni. rc250 almayı planlıyorum ama merak ettiğim şey servis bakımları çok pahalı demişti birisi. ktm sahibi biri cevaplayabilirse sevinirim klasik bakımların maliyeti ve servis güleryüzlülüğü nasıldır memnun bırakıyor mu ?

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Mt25 in parasını verdik r25 istemedim aradaki fiyat farkıyla lastik taktiracagim.Çarşamba günü aldım yarın bi aksilik cikmazsa plaka ruhsat hazır olacak.Ailem baya karşı araba al araba al diyorlar.Motoru aldık yarın elime gecicek hala sattirip araba aldırma peşindeler bu konudan dolayı biraz sıkıntıya girdim.Umarım bunlarda düzelir keyifli bi şekilde kullanırım şu motoru artık

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)