Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kaza yapmamak için yan yatırma

Motovento
    REKLAM ALANI
    montrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dalgınlık ve dikkatsizlik sonucu olarak motoru devirmişsiniz gibi geldi bana
    Geçmiş olsun.
    Yolcu0 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    senin sorunun bence yol vermemek

videoyu izlerken kendim sürüyo gibi yaptım. baktım orada kalabalık var ben durdum. yol verdim insanlar geçsin diye derken bi baktım sen gidiyorsun aa kazaya davetiye galiba dedim ve ani freninle düştün. sakin olsan düşmezdin.

bence acele gerek yok? adamlar ağaç değil azcık bekle centilmenlik görsünler yol ver. adamlar her motorcuya yol vermek yada her yerde motorcu arayıp aman motorcuya çarpmayayım diye inceleme yapamaz. bu yüzden onlarında trafikte yol hakkı olduğunu var.

sadede gelir isek araç sürücüsü solunda araba var oradan başka taşıt gelmez zihniyeti ile oraya hiç bakmadı bu kadar net
    Yolcu0 ve Mengu16 bunu beğendiler.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    aracın suçu olmamasına rağmen durup ailecek yanına gelmeleri çok hoş. duygulandım.
    Yolcu0 bunu beğendi.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Geçmiş olsun. Muhtemelen freni dozajlamadan ani yapmışsın. Ancak asıl hatan trafiği okuyamamak. Seninle aynı istikamette ilerleyen bir araç yol vermek için durduğunda sen de durmalısın, yol alan taraf şeritteki araç durup yol verdiği için diğer istikamete bakar haklı olarak. Bu tip yerlere yaklaşırken hızın düşük dahi olsa parmaklar manete gitmeli ve düzgün fren yapmak için hazır ve konsantre olmalısın
    Yolcu0 ve samet10 bunu beğendiler.

eminemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250 Ironmax
    Yalnız düştükten sonra yardıma koşan, kadın erkek o şaşkın ifadeler. Yine memlekette iyi insanlar da var. Sanırım düşerken geöen araç da az ilerde durup, sürücüsü bakmaya gelmiş.
    Yolcu0 ve SweentLy bunu beğendiler.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. çok daha tehlikeli olayları atlattım fakat şu olayda motoru yan yatırdım. hatalı olan benim. denizi geçip derede boğulmuşum gibi hissediyorum :( sanırım bir süre motosiklete binmeyeceğim. kişisel sorunlarım beni hataya sürüklüyor...

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Geçmiş olsun. Lastiklerin markası ne?
    Yolcu0 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. çok daha tehlikeli olayları atlattım fakat şu olayda motoru yan yatırdım. hatalı olan benim. denizi geçip derede boğulmuşum gibi hissediyorum :( sanırım bir süre motosiklete binmeyeceğim. kişisel sorunlarım beni hataya sürüklüyor...
    Merhaba yolcu...

Uzulme... her insanın başına gelebilecek şeyler bunlar... Ayni tarzda kazayı bende yaptimmmm ... yağmurlu bir sürustu, görüşüm düşüktü ve önümdeki arac aniden şerit degistirdiginde bulunduğum hız ile yoluma devam etseydim dusmezdim... ancak aniden frene dokunuverdim. Yagmur oldugundan ve siddettli yağdığından arabayı ve mesafeyi kestiremedim halbuki takip mesafesi bıraktığım halde... dursam bile durulurdu o mesafede o derece... çok sukur canımıza bisey olmadı...

Bu sana su an bir tecrübe oldu. Bu tarz durumla tekrst karşılaştığımda ne yapmalı nasıl düşünmeli... araç yola çıkacak mi çıkmayacak mi kontak kurmalı miyim... selektor göz bas ile kontrol... elinle yapacagin bir dakika ile gozunle yapacsgin iletişim gerekli mi... ya da yol mu vermelisiniz .. bunları dusun. Ayni durumla tekrar karsilastiginda da kendinle gurur duy bence....

Psikolojik olarak yorgun dalginken zaten motor surmemeliyiz .

Uzulme,her geçen gün çok daha guzel surusler dilerim..

Geçmiş olsun
    Yolcu0 bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı oluroyle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba yolcu...

Uzulme... her insanın başına gelebilecek şeyler bunlar... Ayni tarzda kazayı bende yaptimmmm ... yağmurlu bir sürustu, görüşüm düşüktü ve önümdeki arac aniden şerit degistirdiginde bulunduğum hız ile yoluma devam etseydim dusmezdim... ancak aniden frene dokunuverdim. Yagmur oldugundan ve siddettli yağdığından arabayı ve mesafeyi kestiremedim halbuki takip mesafesi bıraktığım halde... dursam bile durulurdu o mesafede o derece... çok sukur canımıza bisey olmadı...

Bu sana su an bir tecrübe oldu. Bu tarz durumla tekrst karşılaştığımda ne yapmalı nasıl düşünmeli... araç yola çıkacak mi çıkmayacak mi kontak kurmalı miyim... selektor göz bas ile kontrol... elinle yapacagin bir dakika ile gozunle yapacsgin iletişim gerekli mi... ya da yol mu vermelisiniz .. bunları dusun. Ayni durumla tekrar karsilastiginda da kendinle gurur duy bence....

Psikolojik olarak yorgun dalginken zaten motor surmemeliyiz .

Uzulme,her geçen gün çok daha guzel surusler dilerim..

Geçmiş olsun
    teşekkür ederim. başlangıçta merhaba yolcu diyişiniz beni lise yıllarıma götürdü anılarım aklıma geldi bunun için ayrıca teşekkür ederim.

aonal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 esd idi
    Geçmiş olsun öncelikle..

Motosiklette giderken kimseye güvenme bu önüme çıkar bişey olur diye düşün ve selektörünü kornanı seni görmeleri için kullan tekerin daima düz bassın
    Yolcu0 bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı yasoyaso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Lastiklerin markası ne?
    ön metzeler me22 arka pirelli dura traction

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Çok geçmiş olsun. Her işte bir hayır vardır mantığıyla düşün. Bu düşmen, belki de senin sürüş tarzını, trafiği okuma alışkanlıklarını, daha defansif bir tarzının olmasını sağlayacak. Bunlar da hayatta kalma, kaza yapmama şansını arttıracak.
    Normal şartlarda hızın çok değil araca çarpmadan frenle durabilirdin. Ama panik yaparak, panik sonucu yanlış frenleyerek ve iç güdüsel olarak motoru yatırmışsın.
    Yukarıda ki gibi bir durumla karşılaştığımda ben durup araçlara yol veriyorum. Zira ikinci aracın sizi görme şansı yok. Arkasında yaya da olabilir veya başka bir motorcu da. Yine aynı şekilde yolcu indiren minibüs, otobüslerin yanından geçerken çok dikkat etmek lazım. Önünden yaya çıkıyor.
    Trafikte her zaman kendimizi koruyacak şekilde sürüş yapmak, tedbirli olmak bu ülkede hayatta kalmak için gerekli. Ayrıca lütfen motora bindiğinizde zihninizi boşaltın. Başka hiç bir şey düşünmeyin. Yola ve trafiğe konsantre olun.
    Yolcu0 bunu beğendi.

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    ABS olsaydı yorumu gelmemiş çok ilginç :O
    Geçmiş olsun kaza sonrası motora binmemek istemen doğal, ama kaza öncesinde severek biniyoduysan önce boş bi alanda biraz kontra, fren falan çalış biraz yavaş yavaş turla baktın gerçekten kafan dalgın ve bu durum motor sürmene engel oluyor ozaman sıkıntıları halledene kadar motoru biraz dinlendirirsin
    Yolcu0 ve Mengu16 bunu beğendiler.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS olsaydı yorumu gelmemiş çok ilginç :O
    Geçmiş olsun kaza sonrası motora binmemek istemen doğal, ama kaza öncesinde severek biniyoduysan önce boş bi alanda biraz kontra, fren falan çalış biraz yavaş yavaş turla baktın gerçekten kafan dalgın ve bu durum motor sürmene engel oluyor ozaman sıkıntıları halledene kadar motoru biraz dinlendirirsin
    rutinleşmeye başladı diyebilirim. öğrenci oluşum memleketimden başka bir şehirde yaşayışım evin okula uzak oluşu motosikleti hayatımda zorunlu kılmaya başladı. birde memlekette fren çalışıyorum sonra okula gelince asfalt çok kötü değişiyor. sınavlar bitsinde memlekete gidince 1 hafta yatırcam sanırım kendimi toplarım hem biraz yürümek iyi gelecektir ve eski dostlar

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kadar mesafede bisiklet olsa o bile dururdu.
    hidrolik diskli bisikletler commuterler den ve pek çok motosikletten daha iyi duruyor
    videoya gelirsek öncelikle geçmiş olsun. Trafiği okumayı öğrenmek lazım, bunun için de düşünerek, kendi kendimize konusarak beynimize bazı davranışları kazımamız gerekebilir.
    Lastik havalarını kontrol edebilirsin.
    İyi bir lastik takabilirsin, ama her şey den önemlisi bol bol fren pratiği yapmalısın
    Yolcu0 bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Kardeş o nasıl bir düşmedir... Geçmiş olsun.
    Yolcu0 bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş o nasıl bir düşmedir... Geçmiş olsun.
    sağolun hocam düşmenin neresini beğenmediniz ? :D

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Yol boş 3 araba durmus kesin araba sürücülerindede kararsızlık vardır böyle durumlarda yavaslayın durun ya da ani biseyde kaçabilicek veya durabilicek sekilde geçin geçerkende bol bol kornaya basın malesef panik yapmıssınız herkesin basına gelebilicek birsey en büyük kazanız bu olsun iyi günler
    Yolcu0 bunu beğendi.

Motosikleti
    ybr 125 esd
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol boş 3 araba durmus kesin araba sürücülerindede kararsızlık vardır böyle durumlarda yavaslayın durun ya da ani biseyde kaçabilicek veya durabilicek sekilde geçin geçerkende bol bol kornaya basın malesef panik yapmıssınız herkesin basına gelebilicek birsey en büyük kazanız bu olsun iyi günler
    amin. çok teşekkür ederim

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı Yolcu0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolun hocam düşmenin neresini beğenmediniz ? :D
    Motoru yatırmanın bir mantığı vardır, onu çözememişsin. Yani düşmek için yatırmışsın o derece... Yatırmak dediğin virajda bariyere girmemek için, çok hızlı gelip duramayacağını, kaza yapacağını anladığında atlama rampası gibi arabaya çarpıp uçmamak için yapılır. Sen baya baya kendi kendini düşürmüşsün. Bu kadar düşük hızlarda motoru yatırmanın hiç bir anlamı yok, hatta motordan ayrılamayıp altında kalırsın sonra keşke çarpsaydım daha iyi olurdu dersin. Normal frene bassan dururdun zaten frene öyle bir yapışmışsın ki altında sabunlu su var gibi düşmüşsün. Yatırmanın sebebini geçtim bir usulü de vardır, ön freni sıkıp yatırılmaz motor. Kazaya göre kontra verir arka frenle müsait tarafa yatırırsın ki altında kalmayasın, virajda uçurumdan uçacaksan kendini ters tarafa atmak için falan ne taraf uygunsa o tarafa yatırırsın. Ön frenle yatırırsan mazallah sen motorun önünde ya da aldında yolla motor arasında kıyma olursun. O olmadı sen arabaya girersin arkandan da motor sana girer arada tost olursun. Ölümcül hatalar yapıyorsunuz az dikkat edin yav... Videoyu izleyince şok oldum, ortada kaza yapacak hiç bir şey yok gün içerisinde trafikte buna benzer durumları kaç kere yaşıyoruz her seferinde motor yatırırsak ne can kalır ne mal..
    Yolcu0 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)