Merhabalar Arkadaslar

Uzun zamandir foruma girip birseyler yazamiyordum.Oncelikle Bialystok neresi dediginizi duyar gibiyim Suanda egitim icin gelmis oldugum Polonyanin kucuk bir kenti olan Bialystok'da bugun motor festivali varmis.Motor festivali varmis diyorum cunku acikcasi bu sabaha kadar bende bilmiyordum.
Yurt penceremin onunden yuzlerce motorun sabah saatlerinde gecmesiyle "Allah Allah bugun ne var ki" diye arastirmamla basladi hersey
Tabi kisa bir arastirmanin ardindan hemen festivalin oldugunu (daha dogrusu sezona merhaba partisi gibi birseymis ama halkada acik) ve kent meydaninda yapilacagini ogrendim. Tabi yaklasik 7 aydir motosiklet selesine oturamamanin verdigi motorsiklete ozlem birde etkinligin sadece benden 2 km otede oldugunu ogrenince hemen hazirlanip ciktim...
Gercekten yurtdisinda minikde olsa bir festivale katilmis olmak benim icin cok farkli bir tecrube oldu...Simdi festivalde gordugum birkac farkliligi sizlerle paylasmak istiyorum

Oncelikle bu etkinlik tamamen halka acikti. Bunun bana dusundurdugu ilk sey pozitif geri donutunun , bizim yaptigimiz gibi oraya buraya motosiketleri farkedin demekten yada yazmaktan cok daha ileri bir boyutta olacagiydi.Ancak belirtmek gerekirse asagida yazdiklarimin ne yazik ki uzulerek bizim ukemizde yapilamayacak olmasidir.

Festivalde icecekler ucretsiz olarak verildi heee bu arada icecekler oyle meyve suyu vs degil isttedigin karisim milkshakedi.Ben balli bogurtlenli ve muzlu aldim Ve ilginc olan hic kimse ucretsiz icecek almak icin birbirini ezmedi yada bitmeyecekmis gibi kuyruklar yoktu. Festivalde ucretsiz sandvic dagittilar yine kimse birbirini ezmedi ve kuyruklar olusmadi.
Etkinlikte gorseniz korkacaginiz Harleyci abiler egilerek kucuk cocuklarla gulusup motorsikltlerine oturttular. Sonrasinda guzel bir rock konseri dinledik. Mukemmel bir atmosfer vardi.. Simdi size sormak isterim bu guzel cumartesi gunu o meydandan gecen bir cocuk boyle bir etkinlikte istemeden de olsa yer alsa bir motorsiklete oturmus olsa ve bu guzel insanlar ona icecek vermis olsalar gulseler konussalar, bu cocuk buyudugunde arabanin direksiyonuna gectiginde yaninda ki motorcuya " hey sen motorsiklet suruyorsun senin yerin sol serit degil " yada " Sen motorsikletsin fren yapacaksin benim ciktigimi goruyorsun " der mi ? Gercekten merak ettim dogrusu...

Bu uzun yaziyla degerli vaktinizi aldigim icin sabriniza tesekkur eder hepinize iyi surusler dilerim Yeni sezonda umarim cok daha az kaza cok daha az yaralanma olum haberi duyariz..

Cogunlukla video cektigim icin ve cektigim fotograflarda bircok kisi oldugundan kisilik haklari gerekcesiyle paylasamiyorum ancak 1-2 tane fotograf paylasabilirim sanirim