Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr 250r yarış grenajı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    herkese merhaba.şimdiden söyleyeyim lütfen konu kaynayıp geyiğe dönmesin gerçekten bilgi sahibi arkadaşların görüş ve düşüncesine ihtiyacım var.çevrenizde yada elinizde cbr250r yarış grenajı varmı.belki aramızda daha önce pistte vs kullanmış ama şimdi boşta olan varsa fiyatı ile yardımcı olabilirse sevinirim.(amacım piste cıkmak degil motoruma daha değişik bir görüntü kazandırmak far konusunu dert etmeyin sıralı gündüz ledi döşeyeceğim aydınlatması harıka )

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:06 ----------

bu şekilde mesela

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Kardeşim bunu Türkiye'de "BELKİ " bulursun. Parça ve takım grenajlar için Ebay yada Aliexpress e bakarsan bulunabilir.
    fearlesboyy bunu beğendi.

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Trafik polisi bu gönderiyi beğendi.

Aracın büyük ihtimalen çekilir bağlanır muayeneden geçmez. İstediğin kadar led çek bunlar yarış için. Sokakta hiç de güzel durmayacağına eminim

Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Bartas3010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafik polisi bu gönderiyi beğendi.

Aracın büyük ihtimalen çekilir bağlanır muayeneden geçmez. İstediğin kadar led çek bunlar yarış için. Sokakta hiç de güzel durmayacağına eminim
    araç muayeneye zaten gitmeyecek tabiki bu işler tamamen görsel ve zevk ama üzerinde far oldugu sürece sıkıntı olacagını sanmıyorum helede bizim buralarda,çok uzun süre hyosungun grenajlarını cıkarıp yerine farklı bir far ile gezdim en ufak sorun görmedim.

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    araç muayeneye zaten gitmeyecek tabiki bu işler tamamen görsel ve zevk ama üzerinde far oldugu sürece sıkıntı olacagını sanmıyorum helede bizim buralarda,çok uzun süre hyosungun grenajlarını cıkarıp yerine farklı bir far ile gezdim en ufak sorun görmedim.
    Bence yapma ama yarışan elemanlae var youtubeda onlara sorabilirsin yardımcı olurlar

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Güvenlik, muayene vs. gibi konuları sormamış arkadaş bu nedenle bu konulara girmek gereksiz.

Hotbodies ve Sharskinz markaları var. Türkiyede satan yer görmedim fakat yurtdışından getirtebilirsin. Kendi sitelerinden incele istersen. Benim motor için (CBR500R)grenaj takımının kalıbını alıp fiberglasstan üretmeyi planlıyorum, beklediğim gibi olursa fotoğrafları ve yöntemini paylaşırım.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten bu motosiklet hızlı ve iyi viraj alan bir motosiklet değil, niye masraf yapasın ki? Ben lastik dışında orjinalin dışına çıkmayı doğru bulmayanlardanım.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    yarış karenajı dediğin üzerinde sadece bir sürü etiket olan karenajlar mı?

Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yarış karenajı dediğin üzerinde sadece bir sürü etiket olan karenajlar mı?
    hayır resımdekı gibi düzde olabilir orjınal renge boyatmak için ama araştırmalarım sonucu bayagı pahalı olduğunu gördüm.bu işi yapan fiberciler varmış onlar uygun oluyormuş.oda buralarda yok neyse kalsın bakalım.

Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaten bu motosiklet hızlı ve iyi viraj alan bir motosiklet değil, niye masraf yapasın ki? Ben lastik dışında orjinalin dışına çıkmayı doğru bulmayanlardanım.
    hız yada piste çıkma niyetim yok .zaten motorum yapsada hız yapmıyorum.benımkı tamamen görsel bir değişiklik hakkında bilgi almaktı mesela geçenlerde bir arkadas r25 için yarış grenajı almış pistte yarışmış sonra kenarı cıkarmış atmıştı çokda uyguna veriyordu.o anlamda sormustum.

bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Türkiye'de bi şey bulacağını sanmıyorum ebayde de fiyatlar 400 dolardan başlıyo yarış karenajları için.
    Thailandlılar görsel modifiye konusunda aşmış durumdalar. Kendi motorunla ilgili bi facebook grubu vs. bulabilirsen oraya bakmanı öneririm ben.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı Hondolog adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon,
    Hızlı kavramı sizde kaç km h dan sonra başlıyor? 150 km h ise cbr ın son hızı 170 civarı.
    Viraj açısı kaç derece? Peg değdirsek olmaz mı? Cbr ı yermek konusunda üstünüze yok, başka bir motosiklet ile kıyaslanırsa ozaman mantıklı olan eksiklerinide yazarız.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    CBR ve Ninja 250'nin yaris karenajlarini bulmanin zor olacagini zannetmiyorum çünkü mevcut 250'likler içerisinde yarisabilen bir bu ikisi var.
    Tmf'de yarisan pilotlarla kontakt kurarsan yardimci olacaklardir.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pardon,
    Hızlı kavramı sizde kaç km h dan sonra başlıyor? 150 km h ise cbr ın son hızı 170 civarı.
    Viraj açısı kaç derece? Peg değdirsek olmaz mı? Cbr ı yermek konusunda üstünüze yok, başka bir motosiklet ile kıyaslanırsa ozaman mantıklı olan eksiklerinide yazarız.
    Ben 2015 modelini ikinci motor niyetiyle aldım ama şehirde her işimde primer olarak kullanıyorum, yakıtı, vergisi, bakımı vs şimdiye kadar beni üzmedi, motoru kötülediğim yok yalnız insan sahip olduğuyla duygusal bağ kurmamalı, bak sen motosikletinin avukatı olmuşsun bunlar altı üstü eşya. Bu yaşamda başrol sizsiniz, cebinizdekiyle satın aldığınız değil. Çalınması 120 sn sürüyor. Motosiklete gelecek olursak hızlı değil, virajı zayıf, o çok övdüğün 170 km hızda da can çekişiyor. Zamanla anlarsın. Fikrim benimdir, beni bağlar.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayır resımdekı gibi düzde olabilir orjınal renge boyatmak için ama araştırmalarım sonucu bayagı pahalı olduğunu gördüm.bu işi yapan fiberciler varmış onlar uygun oluyormuş.oda buralarda yok neyse kalsın bakalım.
    sabah fotoğraf görünmüyordu o yüzden sordum.
    bence 250 lik bi makine için bu tür aksiyonlara gerek yok yav

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yukaridaki fotografta olan karenajlar pek hos durmuyor.
    Fakat Moriwaki 250 cup yarislarinda kullanilan Honda'larin karenajlari gayet güzel.

Bunlardan uydurabilirsen gayet gûzel kisisellestirilebilir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Acaba YBR yede böyle bir grenaj bulabilir miyiz? :D Yurt dışında satılıyor mu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)