Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Ehliyet ve Kimlik

Motovento
    REKLAM ALANI
    Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Merhaba arkadaşlar, daha önce de bahsettiğim üzere yeni ehliyetler daha çok bilgi barındırmalarına rağmen(çünkü hepsi çipte ve bu teknolojiyi nedense kullanamıyorlarmış )kimlik olarak kullanılamıyor(en azından şimdilik durum bu). İlk yenilediğim zaman bankalarda(iş bankası, ziraat ve garanti) işlem yapmıştım bu kartla ama bilgi alayım diyerek emniyet mensubu memurlarımıza danıştım ve kimlik olarak kullanılamayacağı bilgisini almıştım. Şimdi de artık haberlerde de yer almaya başladı. Yeni ehliyete geçen arkadaşlar bu hususta dikkatli olsunlar. Nüfus cüzdanı taşımanız gerekiyor.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/t...k_zorunlu.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Elli tane kart taşımaya ne gerek var anlamıyorum. Kimliğe ehliyet bilgilerini de ekleyecek einstein ne zaman çıkacak bakalım ülkemizden. Yıl 2016 hâlâ akıl eden olmadı.
    planet58 ve MimTolga bunu beğendiler.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elli tane kart taşımaya ne gerek var anlamıyorum. Kimliğe ehliyet bilgilerini de ekleyecek einstein ne zaman çıkacak bakalım ülkemizden. Yıl 2016 hâlâ akıl eden olmadı.
    Fikirlerime tercuman oldun hocam. Bir zamanlar da sigorta kimlik belgesi denen birşey vardı. 21. yüzyılda hala elli tane kartla dolaşıyoruz, bir de nüfus cüzdanı kartvizirliğe sığmıyor. Bazı yerlerde de nüfus cüzdansız hala işlem yapmıyorlar. Adama resmi olarak ehliyet kimlik yerine geçmiyor mu diye soruyorsun. kimliksiz işlem yapmıyoruz diyor . Çıldırıyorum.
    Draconian bunu beğendi.

kukuleta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Doğru bilgi çalıştığım banka yeni sürücü belgeleri geçerli kimlik belgesi olarak kabul etmiyor(anne-baba adı yazmadığı için)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)