Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

4 ve 5. viteste ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Cb125e kırmızı
    Arkadaslar motorla bugün otabana çıktım avcılardan bahçelievlere gittim 1,2 ve 3 biteslerde son devirde bile gaz kesilmesi yok ama 4 ve 5. Viteste kesilme tekleme yaptı 4. Viteste 80 den sonra tekliyor motor adeta sessizlesiyor gibi yavaşlıyor ve tekliyor 5. Viteste ise 95 den sonra aynısı oluyor ve motor 100 ü geçmiyor neden olabilir acaba ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Hava filtre'ni kontrol etmeni tavsiye ederim. Hızdan ziyade devir olarak bilgi verirsen daha çok kişi yardımcı olabilir.

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtre'ni kontrol etmeni tavsiye ederim. Hızdan ziyade devir olarak bilgi verirsen daha çok kişi yardımcı olabilir.
    Honda CB 125 E de devir saati olsa söyler adam
    shruikan bunu beğendi.

bagriacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT600E - Custom Cafe Racer
    Alıntı ZamboKage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CB 125 E de devir saati olsa söyler adam
    Genel olarak biz motor kullanıcıları motorumuzun çevirdiği maksimum deviri biliriz. Sizi bilemem. Motorun sesi devir saatidir.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı SerkanGng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motorla bugün otabana çıktım avcılardan bahçelievlere gittim 1,2 ve 3 biteslerde son devirde bile gaz kesilmesi yok ama 4 ve 5. Viteste kesilme tekleme yaptı 4. Viteste 80 den sonra tekliyor motor adeta sessizlesiyor gibi yavaşlıyor ve tekliyor 5. Viteste ise 95 den sonra aynısı oluyor ve motor 100 ü geçmiyor neden olabilir acaba ?
    Daha once max hiz ne gordun duz yolda?
    Karburatoru temizletmen gerekebilir.

Motosikleti
    Honda Cb125e kırmızı
    Alıntı bagriacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel olarak biz motor kullanıcıları motorumuzun çevirdiği maksimum deviri biliriz. Sizi bilemem. Motorun sesi devir saatidir.
    Hocam 9 bin ila 10 devir arasi yapiyor ama sadece 4 ve 5. Viteste yapıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha once max hiz ne gordun duz yolda?
    Karburatoru temizletmen gerekebilir.
    Hocam motoru yeni aldım bugün izinliydim bir deneme yapmak istedim fakat 4. Ve 5. Viteslerde oluyor sadece 9 bin devirden sonra ortalama hava filtresi bujinve yağı yeni değiştirdim. 1-2-3. Viteslerde motorun cani çıkana kadar deneme yaptım en ufak tekleme yok sadece 4. ve 5. Viteslerde yapıyor.

Ali Bircan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motor mu, ne motoru ? motor ne arar la ögrencide
    Alıntı SerkanGng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 9 bin ila 10 devir arasi yapiyor ama sadece 4 ve 5. Viteste yapıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:13 ----------

Hocam motoru yeni aldım bugün izinliydim bir deneme yapmak istedim fakat 4. Ve 5. Viteslerde oluyor sadece 9 bin devirden sonra ortalama hava filtresi bujinve yağı yeni değiştirdim. 1-2-3. Viteslerde motorun cani çıkana kadar deneme yaptım en ufak tekleme yok sadece 4. ve 5. Viteslerde yapıyor.
    Yeni aldım derken ? rodajı bittimi bitmediyse geçmiş olsun...

Motosikleti
    HONDA CB 125 E
    aynı motor bendede var bende aynı yolu kullanıyorum 4 .ve 5. vitesteyken bır kerelık gaz kesiyor ve bi anlık one yıgılma oluyor
    honda servise sordugumda zıncırden olabılır demişti zincire baktık bı problem cıkmamıstı sımdı motorun yagını degıstırdım zıncır gergınlıgı ayarlattım 4. ve 5. viteste sadece bı kere oldu bu sorun baktırdıktan sonra dipnot motora motul yag koyun birde zıncırınızı yaglayıp normal gergınlık ayarına getırın sonrasında 4. viteste 100u devirebilirsiniz 5. vitestede 125 130a cıkablıyor duz yolda şimdi bi çok kişi inanmayabilir resim bulursam atarım

Motosikleti
    Honda Cb125e kırmızı
    Alıntı Ali Bircan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni aldım derken ? rodajı bittimi bitmediyse geçmiş olsun...
    2. El olarak yeni aldım motor 14 binde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:49 ----------

Alıntı mertcan1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı motor bendede var bende aynı yolu kullanıyorum 4 .ve 5. vitesteyken bır kerelık gaz kesiyor ve bi anlık one yıgılma oluyor
    honda servise sordugumda zıncırden olabılır demişti zincire baktık bı problem cıkmamıstı sımdı motorun yagını degıstırdım zıncır gergınlıgı ayarlattım 4. ve 5. viteste sadece bı kere oldu bu sorun baktırdıktan sonra dipnot motora motul yag koyun birde zıncırınızı yaglayıp normal gergınlık ayarına getırın sonrasında 4. viteste 100u devirebilirsiniz 5. vitestede 125 130a cıkablıyor duz yolda şimdi bi çok kişi inanmayabilir resim bulursam atarım
    Hocam hava filtresi, buji ve yagini castrol yag ile degistirdim ve debriaj ayariyla zincir ayarini yaptirdim zinciri gerginleştirdim yine ayni yapti. Acaa neden yaparki?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)