Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

tek teker yapabilmek..bikaç sorum var...

Motovento
    REKLAM ALANI
    burak.findik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    arkadaşlar tektekerin iki yöntemi var biri gaz açmak ikincisi debriyaj tokatlamak...ama hep yaz açarak yapmaya çalısıyorumki pulsarım bu konuda pek başarılı değil..debriyajı bırakma yonteminden korkuyorum çünkü motorun geri takla olmasından korkuyorum..debriyaj toktlamada hızlı bırakırsak motor geri devrilmezmi..tekere gelince dururmu nedir bu işin sırrı açıklayın hele...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    tek teker yapmadım hiç ama tahminimce debriyajla yapılan yöntem motor sağlığı açısından doğru olmaz çünkü ani ivmelenme en basitinden zincir gergi ayarını bile bozabilir..tabi gazla yapılarak yöntemde de aynı şey geçerli..her iki metodta da debriyajın sıyırması kaçınılmazdır..sana tavsiyem illa ki yapacaksan Gazı kapatmadan daha fazla gaz vererek elcikleri yukarı doğru çekerek yapman.en önemlisi uygun pozisyonda olabilmen.senin pulsar yabana atılıcak güçte değil tahminimce 20-30/km hızlarda yapılması mümkün gibi..
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Linç başlar birazdan. Yerimizi alalım.
    velizrsln, gorkemerden, hknmrtc ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Benim Pulsar motoru bağırtıp debriyajı bırakırsam ya patinaj atıyor yada debriyaj kaçırıyor. Halbuki Pulsar reklamlarında motora düz binen yok. Neden böyle yanıltıcı reklam yapıyolar basit bi 125'lik vitesli motor bile daha kolay tekere geliyo.
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    gaz açmayla en fazla bikaç karış kaldırabildim AAMA DEDİĞİM GİBİ GERİ DEVRİLMEKTEN KORKUYORUM...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Pulsar motoru bağırtıp debriyajı bırakırsam ya patinaj atıyor yada debriyaj kaçırıyor. Halbuki Pulsar reklamlarında motora düz binen yok. Neden böyle yanıltıcı reklam yapıyolar basit bi 125'lik vitesli motor bile daha kolay tekere geliyo.
    sen yinede yokuş çıkarken deneme mengü
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    pulsarda olmuyo la, bende denedim

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Tek ayağın arka frende olsun, motorun çok kalktığını hissedersen basarsın.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek tekere kaldırmak için doğru pozisyondamısın ona bak..videolar ve yazılarla doğru pozisyonlara bir bak derim.çünkü gram patinaj çekmeden ne fındık motorlu cihazlar var adamlar yapıyor..gidonu kendine ne derece çekebiliyosun ?
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Cesaretin yoksa seyretmeye mahkumsun...
    jimi_hendrix ve Jemand bunu beğendiler.

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    150 cc Tvs Apache ile Tekteker denemelerimiz böyle. O büyük kazayı yapmadan önce çekilmiş bir video. Kaskın önemini anlamadan önce.

http://youtu.be/ngpguX41xXA

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    bende cbr 250 var. gaz ile teker yapmak imkansız cbr 250 ile. o yüzden debriyaj ile yapıyorum. ama motora çok zarar veriyor debriyaj ile yapmak bunu bil. aynı zamanda zaten tekere geldikten sonra gazı köklemezsen, örneğin gazı sabit bile tutsan motor yere iniyor. sürekli aç kapa aç kapa yapman gerekiyor gidebilmek için. yani debriyaj ile denersen baya bir başarısız ve yeteneksiz olman lazım sırt üstü düşebilmek için. ya da gidonu çok çok kötü tutarsın sen ivme yüzünden arkaya giderken istemsizce gaz kolunu çekersin o şekilde düşebilirsin. altın elbiseli adamın teker videosu var onu bir izle istersen. aynı zamanda bana sorarsan hiç deneme gerek olmayan bir şey. ben sadece parkurda 8 falan çizerken yorulduktan sonra öyle eğlencesine bir iki tane yapıyorum.

bu arada gaz ile teker yapmak imkansız derken motoru kendine çekmeden ekstra bir kuvvet uygulamadan imkansız cbr 250 ile.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı halo1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende cbr 250 var. gaz ile teker yapmak imkansız cbr 250 ile. o yüzden debriyaj ile yapıyorum. ama motora çok zarar veriyor debriyaj ile yapmak bunu bil. aynı zamanda zaten tekere geldikten sonra gazı köklemezsen, örneğin gazı sabit bile tutsan motor yere iniyor. sürekli aç kapa aç kapa yapman gerekiyor gidebilmek için. yani debriyaj ile denersen baya bir başarısız ve yeteneksiz olman lazım sırt üstü düşebilmek için. ya da gidonu çok çok kötü tutarsın sen ivme yüzünden arkaya giderken istemsizce gaz kolunu çekersin o şekilde düşebilirsin. altın elbiseli adamın teker videosu var onu bir izle istersen. aynı zamanda bana sorarsan hiç deneme gerek olmayan bir şey. ben sadece parkurda 8 falan çizerken yorulduktan sonra öyle eğlencesine bir iki tane yapıyorum.

bu arada gaz ile teker yapmak imkansız derken motoru kendine çekmeden ekstra bir kuvvet uygulamadan imkansız cbr 250 ile.
    debriyaj ile teker yapmak motora zarar vermez. En iyi tekeri bisiklette öğrenebilirsiniz. Bisikletteki 3-5 metre motosiklette rahatça 30-40 metre götürür.
    Bisiklet bisiklet bisiklet

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj ile teker yapmak motora zarar vermez. En iyi tekeri bisiklette öğrenebilirsiniz. Bisikletteki 3-5 metre motosiklette rahatça 30-40 metre götürür.
    Bisiklet bisiklet bisiklet
    arka dişliye torku bir anda verdiği için dişlinin dişlerini çok çabuk yamultuyor diye biliyorum. aynı zamanda şanzımana da bir zarar veriyor diye duydum ama çok emin değilim. vites dişlilerine falan zarar veriyor olabilir. ama emin değilim ikinci söylediğimden

Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek teker yapmadım hiç ama tahminimce debriyajla yapılan yöntem motor sağlığı açısından doğru olmaz çünkü ani ivmelenme en basitinden zincir gergi ayarını bile bozabilir..tabi gazla yapılarak yöntemde de aynı şey geçerli..her iki metodta da debriyajın sıyırması kaçınılmazdır..sana tavsiyem illa ki yapacaksan Gazı kapatmadan daha fazla gaz vererek elcikleri yukarı doğru çekerek yapman.en önemlisi uygun pozisyonda olabilmen.senin pulsar yabana atılıcak güçte değil tahminimce 20-30/km hızlarda yapılması mümkün gibi..
    250 CC standart motosikletler o yöntemle en fazla 2 karış keser tekeri. en az 400 cc şart onun için

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

Alıntı halo1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka dişliye torku bir anda verdiği için dişlinin dişlerini çok çabuk yamultuyor diye biliyorum. aynı zamanda şanzımana da bir zarar veriyor diye duydum ama çok emin değilim. vites dişlilerine falan zarar veriyor olabilir. ama emin değilim ikinci söylediğimden
    şanzımana bir şey olmaz, olan debriyaj başatasına olur. Ama motosiklet ağır değil, tekere zorlanmdan kalkıyorsa yokuşta motosiklet kaldırmak kadar eskir balatalar. dişlileri eskitebilir ama zincir gerginliği düzgün olduktan sonra ve her gün her dk tekl teker yapılmadıkça önemseyecek kadar bir zararı olmaz. tabi *okunu çıkarmamak lazım

günde 1 teker iyi gelir

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    ben anlatamadım galiba...dişlyimi yer motorumu bozar demiyorum sayın arkadaşlarım...tekere geldiği hızda arkaya devrilirmi yoksa biyerde duruyomu o kalkma onu soruyorum yaaaa....

Alıntı burak.findik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben anlatamadım galiba...dişlyimi yer motorumu bozar demiyorum sayın arkadaşlarım...tekere geldiği hızda arkaya devrilirmi yoksa biyerde duruyomu o kalkma onu soruyorum yaaaa....
    zaten senin soruna cevap değilde yaaaaa...
    durmaz, arkaya devrilir
    burak.findik bunu beğendi.
    Az silindir, çok iş

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    o zaman gerek yok belimizi flan kırarız mazallah değmez...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Modifiyeli Cg 210cc ile 1. viteste 5-10km hızla giderken ani gaz kesip sonra tam gaz verince ön kaldırıp yarım metre kadar gittim ama daha fazlası yok Alışmak lazım heralde. Motoru bağırtıp debriyajı bırakınca da pek olmadı, genelde debriyaj geç kilitliyo motor sönüyo o arada. Henüz iş gören 10 bin km yapmış debriyaj göbeğini elimdeki yedekle değiştirirsem taze balatalarla olur galiba. Bu iş daha çok cesarete bakıyo ama güçlü ve ağır bi motorla ön kaldırmayı denerken kendinizi ve motorunuzu parçalamanız an meselesi. Arka çatala slider demir takarak çalışmalı en iyisi.
    burak.findik bunu beğendi.

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    250 CC standart motosikletler o yöntemle en fazla 2 karış keser tekeri. en az 400 cc şart onun için

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:33 ----------

şanzımana bir şey olmaz, olan debriyaj başatasına olur. Ama motosiklet ağır değil, tekere zorlanmdan kalkıyorsa yokuşta motosiklet kaldırmak kadar eskir balatalar. dişlileri eskitebilir ama zincir gerginliği düzgün olduktan sonra ve her gün her dk tekl teker yapılmadıkça önemseyecek kadar bir zararı olmaz. tabi *okunu çıkarmamak lazım

günde 1 teker iyi gelir
    https://www.youtube.com/watch?v=P3QCboH8kn4 buyur kardeşim 125'lik ybr..adam ikinci defa tek tekere üstelik az bir süratle değil hızlı bir süratle çıkıyorhemde ybr

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

günde 1 teker iyi gelir
    zincir ve dişli ömrü sabit mi kalır ?
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)