Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

tek teker yapabilmek..bikaç sorum var...

Motovento
    REKLAM ALANI
    jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Pulsar motoru bağırtıp debriyajı bırakırsam ya patinaj atıyor yada debriyaj kaçırıyor. Halbuki Pulsar reklamlarında motora düz binen yok. Neden böyle yanıltıcı reklam yapıyolar basit bi 125'lik vitesli motor bile daha kolay tekere geliyo.
    yanıltıcı reklam değil abi. hintliler 7/24 tekerle geziyorlar pulsar ile...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

bu işler için bi süpermoto lazım deli tekere geliyorlar
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    ön disliyi küçük arka disliyi büyük tak cc farketmez 125 lik le yokuş aşağı bile 3. viteste tekeri yerden rahatlikla alırsın..

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön disliyi küçük arka disliyi büyük tak cc farketmez 125 lik le yokuş aşağı bile 3. viteste tekeri yerden rahatlikla alırsın..
    tek teker yapabilmek için mantıklı fikir..fakat günlük kullanımda zircir dişli oranıyla böyle oynamak motorun yapabildiği maksimum hızı da etkiler olumsuz yönde..ama fena bir çekiş ve tork sağlayabilir
    4 teker hastası,2 teker aşığı,tek teker hayali

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    yazdığımı tam okusan görürdün bence. 200 cc bir motor ile arkaya devirmek için baya bir yeteneksiz veya panik bir insan olman lazım. gazı köklemediğin sürece baya zor arkaya devirmen. gazı köklemekten kastım tekere alırken değil tekere geldikten sonra gazı köklemek. yani gazı kökleyip tekere getir sorna gaz kolunu bırakınca zaten fren yapmasan bile tak diye iner yere

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    arka dişliyi büyütürsen sadece gaz açarak da motoru tekere getirebilirsin.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ByYlmzZz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=P3QCboH8kn4 buyur kardeşim 125'lik ybr..adam ikinci defa tek tekere üstelik az bir süratle değil hızlı bir süratle çıkıyorhemde ybr

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:03 ----------

zincir ve dişli ömrü sabit mi kalır ?
    hayır aynı kalmaz yazdıklarımı bir daha okursanız anlarsınız.
    400 cc muhabbetini de gazla kaldırmak için söyledim, başka bir konuda yazdığım gibi pedal çevirmeden bisikletle dahi tekerde giden var, ybr de yapar tabi
    Az silindir, çok iş

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ekstra hengameye gerek yok. Pulsar 200 power wheelie kapasitesine sahip bir makine. 2nci vites 2 bin devir giderken aniden son gaz acarsaniz tekere gelir.

Bunun disinda 1 - 2 - 3 farketmez, debriyajdayken devri 6 bin ve ustune getirip bir anda birakirsaniz tekerdesiniz. Ancak belirtelim, zinciriniz genlesir, motorunuz teker aninda yag eksigi duyar ve zorlanir, ileri vadede de (20+bin km) hos seyler olmaz.

Sonra 23 binde sahibindene koydugunuz motorunuzla ilgili cesitli hurafeler uretiyor oluruz.

Gerek yok abi, teker cok seviyorsan ona ait bir makine alirsin, onla takilirsin. Ama onu 15 binde bir garibana satmazsin. Yapmayin, gerek yok.

Alıntı Sj's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekstra hengameye gerek yok. Pulsar 200 power wheelie kapasitesine sahip bir makine. 2nci vites 2 bin devir giderken aniden son gaz acarsaniz tekere gelir.

Bunun disinda 1 - 2 - 3 farketmez, debriyajdayken devri 6 bin ve ustune getirip bir anda birakirsaniz tekerdesiniz. Ancak belirtelim, zinciriniz genlesir, motorunuz teker aninda yag eksigi duyar ve zorlanir, ileri vadede de (20+bin km) hos seyler olmaz.

Sonra 23 binde sahibindene koydugunuz motorunuzla ilgili cesitli hurafeler uretiyor oluruz.

Gerek yok abi, teker cok seviyorsan ona ait bir makine alirsin, onla takilirsin. Ama onu 15 binde bir garibana satmazsin. Yapmayin, gerek yok.
    2. vites 2 bin devirde yalnızca gaz açarak pulsar tekere gelmez. istediği devirde olsun, yine gelmez. 2 bin devirde ani gaz açmayla, motosikletin vuruntulu bir şekilde hızlanmasından başka bi şey olmaz.
    Hatta ve hatta bırakın 3. vitesi, 2. viteste dahi debriyajda nazlanıyordu

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Şoklar içindeyim. Pulsar 1. Viteste bile tek başına gazla tekere gelmiyor ya 2. Vites hem de rolanti devrinin az bi üstünde hay maşallah. Dişlileri yamultanlar mı dersin powerwheelie ler mi dersin, 125cc stok motorla gaz kapat aç yaparak tekere geleceğini sananlar mı dersin. senteciler ooo burası stuntçı dolmuş.

Tekerci arkadaşa Cevap olarak;
    200cc pulsar gazla öyle kafana geçecek kadar tekere gelmez. Anca arka peg e bascan gazı kescen, ön amortisör açılırken gazı hart diye açarken gidonu da kendine doğru çekicen de öyle gelir anca.
    Güçlü bi motorla gazla rahatlıkla gelir. Hatta çekmeyi bırak üstüne yatmış giderken gazı biraz sert çevirmenle bile kalkabilir. Veya dik oturuş motorlarda yine sert gaz açışlarında hop diker kafaya ya da arka teker sarar.
    Debriyajla gelir evet. Pulsar debriyajla tekwre gelir. Düşmeyi göze al. Kuyruk sokumu genelde zarar görür dizler ayak bilekleri görür. Sırt korumanı mutlaka tak nadiren de olsa omurilik görür ama çok daha hassastır. Kapalı alanda dene. Denemelerini ufak ufak kaldır gaz tepkisine debriyaja alış.

1- motoru 15-20km hıza çıkart
    2- debriyajı mümkünse tek parmakla çek
    3- vın, vın, vın diye gaz ver tork devrini yakalamaya çalış
    4- yakaladığında bir anda parmağından debriyajı kaçır az bişe kalkınca gazı kes
    Unutma kimse anasının karnında öğrenmedi. Ama yapar yapmaz da sentede gitmedi. Ufak ufak iki parmak bi karış bi kol bi adam boyu sonra 2 mt 3mt 5mt 10mt. Kaldırman rahatladıkça gazla oyna. 1. Vites önü indirmek için yeterince komprasyonludur. Gazı kestiğinde bam diye iner ön. Arka fren kullan diyenler var da sanki 3.-4. Viteste gidiyorsun da denge için ihtiyacın var. Sen ön düşer gibi olunca gaz ver çok arkaya giderse gaz kes. Zamanla oturacak bunlar. Sonra havada 2-3 yapcaksın.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Korkacak bişey yok ilk olarak debriyaj çek devri 3000 getir ve bırak motorun tepkisine bak..Bunu birkaç kez tekrarla devamında 5000 devir ver yine kalkmicaktır bunuda birkaç kez dene alışmak için..Yanlız motoru dizlerin ve topuklarınla iyi tut .. Sonra 7000 ve 8000 bin deviri ver kalkacaktır.

Selede geride oyurmayı unutma . . İyi eylenceler ...

Çok korkuyosan DENEME !!!

KURT-BOZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHİ RTR 150 2014
    Hocam bende başlarda oyleydim arkadaşlar alper hadi bi teker yapta gorek derlerdi :D gaza gelir yapardım duserdim kalkardim illaki o taklayi atacaksin hocam o taklayi atacaksin ki tadını alacaksın korkarsan yapamazsin . boş bi asfaltı güzel düz zemin seç ama biraz açıklık olsun düşük cc olduğu için mecburen debriyaj la almak zorundasın . debrijaya baş gaz ver çek torkunu sanirsam 6 civarında alıyor Pulsar ayağın arka frende olsun. Bunu sakın unutma bak arka fren devrine geldiği zaman çat bırak debriyaji ver gazı dengeli şekilde sabit tut baktık devir yetmiyor kafayı indiriyor hafif hafif gaz arttir senteye geldiğin zaman mükemmel bi his olacak senteye geldiğin zaman gazi sabit tutarsan motor o düzende gider eğer senteden fazla geri gitmeye başlarsa arka frene dökün düzenlemektir. Bide eğer debriyaj gaz yapınca arka teker sariyorsa pati atiyorsa havasink %30 kadarinj indir o zaman fak diye gelir

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Hem tek teker yapıyor hem de bu işi yaptıktan sonra aman dişlilere zarar gelmesin...

Hele helva espirisi ni yapmıyorum artık kanks

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şoklar içindeyim. Pulsar 1. Viteste bile tek başına gazla tekere gelmiyor ya 2. Vites hem de rolanti devrinin az bi üstünde hay maşallah. Dişlileri yamultanlar mı dersin powerwheelie ler mi dersin, 125cc stok motorla gaz kapat aç yaparak tekere geleceğini sananlar mı dersin. senteciler ooo burası stuntçı dolmuş.

Tekerci arkadaşa Cevap olarak;
    200cc pulsar gazla öyle kafana geçecek kadar tekere gelmez. Anca arka peg e bascan gazı kescen, ön amortisör açılırken gazı hart diye açarken gidonu da kendine doğru çekicen de öyle gelir anca.
    Güçlü bi motorla gazla rahatlıkla gelir. Hatta çekmeyi bırak üstüne yatmış giderken gazı biraz sert çevirmenle bile kalkabilir. Veya dik oturuş motorlarda yine sert gaz açışlarında hop diker kafaya ya da arka teker sarar.
    Debriyajla gelir evet. Pulsar debriyajla tekwre gelir. Düşmeyi göze al. Kuyruk sokumu genelde zarar görür dizler ayak bilekleri görür. Sırt korumanı mutlaka tak nadiren de olsa omurilik görür ama çok daha hassastır. Kapalı alanda dene. Denemelerini ufak ufak kaldır gaz tepkisine debriyaja alış.

1- motoru 15-20km hıza çıkart
    2- debriyajı mümkünse tek parmakla çek
    3- vın, vın, vın diye gaz ver tork devrini yakalamaya çalış
    4- yakaladığında bir anda parmağından debriyajı kaçır az bişe kalkınca gazı kes
    Unutma kimse anasının karnında öğrenmedi. Ama yapar yapmaz da sentede gitmedi. Ufak ufak iki parmak bi karış bi kol bi adam boyu sonra 2 mt 3mt 5mt 10mt. Kaldırman rahatladıkça gazla oyna. 1. Vites önü indirmek için yeterince komprasyonludur. Gazı kestiğinde bam diye iner ön. Arka fren kullan diyenler var da sanki 3.-4. Viteste gidiyorsun da denge için ihtiyacın var. Sen ön düşer gibi olunca gaz ver çok arkaya giderse gaz kes. Zamanla oturacak bunlar. Sonra havada 2-3 yapcaksın.
    küçümseyecek laflarda bulunmadan önce az araştırma yap..ya da bizim gibi görenlerden bilgi iste kardeşim olur mu?korkma façan çizilmez. ybr 125 ile tek tekere 40 km/hızda bile çıkanları tanıyorum..hadi tanıdıklarımı geçtim konuya iyi bakarsan video paylaştım.. sana ve bilgi yoksunluğuna bu hayatta başarılar..

küçümseyecek laflarda bulunmadan önce az araştırma yap..ya da bizim gibi görenlerden bilgi iste kardeşim olur mu?korkma façan çizilmez. ybr 125 ile tek tekere 40 km/hızda bile çıkanları tanıyorum..hadi tanıdıklarımı geçtim konuya iyi bakarsan video paylaştım.. sana ve bilgi yoksunluğuna bu hayatta başarılar..
    kardeş sen okuduğunu anlıyor musun acaba yoksa yazdıklarında ironi mi var çözemiyorum çünkü ?

Motosikleti
    Bir Süre Yok
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sen okuduğunu anlıyor musun acaba yoksa yazdıklarında ironi mi var çözemiyorum çünkü ?
    anlamadım kardeşim ne demek istediğini?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim Pulsar motoru bağırtıp debriyajı bırakırsam ya patinaj atıyor yada debriyaj kaçırıyor. Halbuki Pulsar reklamlarında motora düz binen yok. Neden böyle yanıltıcı reklam yapıyolar basit bi 125'lik vitesli motor bile daha kolay tekere geliyo.
    yapan yapıyor yapamayan konuşuyor

slayer2694 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 zx636r
    her ne kadar yapmaya çalışsan da içgüdüsel olarak korkuyosun bu yüzden yapman zorlaşıyor.mesela öncelikle biraz arkaya doğru oturmalısın ağırlık merkezin önde olursa yapamazsın.gazla mümkün değil yapamazsın bunun için motorun en az 600cc olması lazım.debriyajla yapabilirsin ancak motor gücü az olduğundan yüksek hızlarda yapamazsın düşük hızlarda yaparsan da geriye değil ama yanlara düşme ihtimalin var.en dengeli teker yöntemi sol ayak arka pegde sağ ayak ön pegde debriyajı tek parmakla tokatlayarak ayakta teker yapmaktır ancak düşük hızlarda bu da zor bir yöntem.debriyajı sıkıp bırakma süresi içersinde gaza yüklenmiş olman lazım ancak debriyajı bıraktıktan sonra gazı içgüdüsel olarak kapatıyor olabilirsin bunu yaparsan sadece amortisörün esner belki bi kaç cm kalkar,gazı bırakmaz gidonu da kendine doğru çekersen teker yapabilirsin.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    barodi nin 600cc ile "hafif 5cm" olarak nitelendirdiği ön kaldırma videosu vardı, baktım silmiş. ben gülmeyi haketmiyor muyum ya.. neyse çalışmayla düşe kalka öğrenilcek şeyler bunlar, bak 600 ile beceremeyende var, 125 le jeneriklik sahneler çekende.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Zamanında yeterince kitap okumalıydın
    BatuhanK bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)