Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Hiç yanlış bir motosiklet tercih ettiniz mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    sanırım chopper asla almam

haraket eden koltuk gibi geliyo bana uykum gelir
    Sokollu bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Motora başlamadan hep Cruiser bakar Racing severdim. Crosslardan nefret ederdim. İlk başlangıc motoru olarak cbf150 aldım 40 bin km kullandım ve anladım ki şimdi cruiseri RR bedava verseler almam ( motora yazık ) ne ben ne motor mutlu olur. günün sonunda kendimi buldum aslinda motorculuktan cok motorla gezmeyi seven biriyim ve yolda mekanik olarak aklımın kalmayacağı her motor bana uygun son motor nc700 aldım 60.000 km oldu satmayıda düşünmüyorum ;)ve artık crossları cok severim ;)

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım chopper asla almam

haraket eden koltuk gibi geliyo bana uykum gelir
    Abi hayirdir motoru satmissin basa mi donuyoruz yoksa
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz hangisiyle mutluysaniz hayat onda.
    naked hiç binmedigimden bilemiyorum ki
    siz soyleyince acaba nasıldır die dusundummmm

ByYlmzZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir Süre Yok
    ben yaklaşık 16 yıllık tam 4 tekerciyim..araba aşığıyım hatta eşimden kaçıp arabayla baş başa dertleştiğim muhabbet ettiğim zamanlar çok oldu ama ihtiyaç dolayısı ile motor almaya geçen sene karar verdim ve başlangıç motoru olarak 200cc sharp 200 aldım çok kahrımı çekti be arkadaş ama çinli minli idare etti beni 1 yılı geçkin sürede aşırı tecrübe ve deneyim sahibiydim..zaten araba sürdüğümden trafiği okuma becerim iyidir buda motsiklet süren adama mükemmel bir artı demek.hatta motoru satın aldım antalya'ya getirttim ne ehliyet vardı ne de daha önce motor kullandım ama üzerine bindim gezmeye gittim :D.uzun yol hastasıyız eşimle..ve naked motorlar her ne kadar yüksek süratlerde rüzgar tokatlasa da , abi yine de naked motor bana çok acayip görünüyor..ne ss ne scooter ne chopper yüzüm görmüyor..deli gibi naked'ciyim arkadaş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Msx125 iyi hoş güzelde trafikte yavas kalıyorum uzamak isteyince uzayamıyorum arkadasımla bir yere gitmeye kalksam bindiremiyorum naked olduğu için boyun ağrısı oluyo galiba ya crf250 ya da cbr250 ye geçicem
    Neden naked olduğu için boyun ağrısı oluyo? Oturus pozisyonu veya kasktan olmasin?

Ideal naked oturus pozisyonun hafif one egimli olmasi lazim, ruzgar basincini vucut agirligi dengelesin diye. Uzun sure yuksek hizada (150km uzeri) kullanmadikca boyun agrisi olmamasi lazim?

Şuan duke 250 kullanıyorum bundan önce kullandığım 5 motosiklet benim için yanlış seçimmis anladım. Zaten hepsini de 1000 km kullanmadan sattım. Sırasıyla, xcity 250, cbr 250r, pcx 125, crf 250l, cbr 500r.
    Son olarak duke ile aradığımı buldum

alic3lik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Uzun bir süre R25 hayal edip pulsar 200 ns aldım. Pişman değilim, hiç sıkıntı çıkarmadı hem borca girmedim hem de korkmadan çekinmeden kullanıyorum (ilk motorum)
    EldekiDebryj bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    naked hiç binmedigimden bilemiyorum ki
    siz soyleyince acaba nasıldır die dusundummmm
    Bi defa deneyin bence. Ben hala SS çok seviyorum ancak 600cc altı ss filan değil. Neden hem kucuk hacim kullanıp hemde sehir icinde boyle bir motosiklet kullaniyorum dedim. Kendime anlam veremedim. Sonra Duke kullandım kesinlikle aşık oldum ve aklımdan çikmadı diyebilirim. Böylece SS kariyerime eşime artçi olarak devam etmeye karar verdim. Kendim ise naked motosikletten devam etme kararı aldım bu şekilde.
    Denemek lazım.
    something123 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seneleer seneler önce yaşanmış bir hikaye idi benimkisi ve filmin olmazsa olmaz meşhur aktörü canlandırıyordu yine bu filmi. uzun uzun yazmayım hazzılhar'ın yaşadıklarını aynı şekilde yaşayıp birgün kasislerden geçerken seleden hafif kalktığım sırada akünün üzerine oturacağımı nerden bilebilirdim,seleside düşmüştü. en sonunda (1 ay sonunda) geriye sadece fotoğrafları kalmıştı elimde. ilk motosikletlerin yeri başkadır derler, hatırladıkça unutmaya çalışıyorum
    EldekiDebryj bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Evrenalpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığım hiç bir motordan pişman olmadım ama nedense 6 aylık bir sürede sıkılmaya başlıyorum. Arabada böyle değil mesela 2 yıl kullanıyrm mutlaka.
    Demekki daha aradığını bulamamışsın dostum ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Ben de kendi hikayemi yazayım. 250 cc maxi scooter ile başladım. Sanırım 170 kg civarıydı. Zaten o ana kadar kullandığım tek motor ehliyet kursunun 150 cc kundial skuteriydi. Eğitim de almamıştım. Gerçekten çok zorlanıyordum motoru özellikle park hızlarında yönlendirirken. Sonra ilk aldığım motosiklet başlangıç eğitiminde ace 125 ile tanıştım. Aman tanrım nasıl bir hafiflikti bu. Motor beni değil ben motoru kullanıyordum. Yani işin özeti pişmanlığım ağır bir maxi ile başlamamdır motosiklete. Keşke hafif bir skuter ile başlasaymışım. Ama skuter özellikle İstanbul'da şehiriçinde gerçekten nefes almak gibi. Son fikrim her motorcunun şehiriçi için bir küçük skuteri mutlaka olmalı.
    Evrenalpar bunu beğendi.

Motosikleti
    Xciting25Ori - SYM WOLF - Xmax400 - NC750D integra
    Zaten işin kötü tarafı esasen şartların bizleri scootera yönlendirmesi ama aklımızın vitesli makinelerde kalması ve fakat malum fiyatlar ve yeni sigorta fiyatları nedeniyle maalesef tek motora mahkum olmamız. Scooter alıyorum rahat ediyorum, bu sefer vitesliyi özlüyorum yine vitesli alıyorum, sonra şartlar yine scootera zorluyor, sonra yine vitesli hasreti. Böyle bir kısır döngü )

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden naked olduğu için boyun ağrısı oluyo? Oturus pozisyonu veya kasktan olmasin?

Ideal naked oturus pozisyonun hafif one egimli olmasi lazim, ruzgar basincini vucut agirligi dengelesin diye. Uzun sure yuksek hizada (150km uzeri) kullanmadikca boyun agrisi olmamasi lazim?

Boyun ağrısı rüzgarlı günlerde oluyo oturusumda bi sıkıntı olduğunu düsünmüyorum ama eğitim almadığım için henüz doğru oturduğumuda düsünmüyorum

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    3 farklı rengi vardı; özellikle kurbağa yeşilini aldım

Zıplayabilirsek, kawa z250 sl. Zıpla(ya)mazsak da 15 binlik motor havasını verdiğini düşünüyorum 5'te bir fiyata aldığım kubazaki yeşil cr1'in .

Mondial 150zc ilk motorum halada bende 5 aydır galiba en büyük pişmanlığım da bu olucak atsan atılmiyo satsan satilmiyo hergün başka bi masrafı. En çok istediğim şey iğne adası gezileriydi ve hiç kayılamiyicam 150cc ama ibre 80de kaliyo

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı omrgln01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondial 150zc ilk motorum halada bende 5 aydır galiba en büyük pişmanlığım da bu olucak atsan atılmiyo satsan satilmiyo hergün başka bi masrafı. En çok istediğim şey iğne adası gezileriydi ve hiç kayılamiyicam 150cc ama ibre 80de kaliyo
    evet hocam ya sym kymco honda yamaha bir şekilde tamir ettirip satıyorsun ama çin girinc kimse almıyor

kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    Alıntı k_ayhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc 700. insallah uretimden kalkar.700 lul makine 6bin devirde kesiciye giriyordu.
    Nc700 az yaksın diye bütün gücü alınmış
    HAYAT KIZGIN BOĞA BEN KIRMIZI PELERİN: ::

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi hayirdir motoru satmissin basa mi donuyoruz yoksa
    motor gitti aldık 86 model serçe

çocuk olunca işler biraz değişti. biraz ekonomiyi düzeltim arabayı düzeltim sonra da sıra gelecek artık 2 mi silindir olur 4 mü bakıcaz

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)