Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Antalyada yaşanan üzücü kaza

Motovento
    REKLAM ALANI

Tarik kuralları , diğer taşıt şöyle yapmalıydı böyle yapmalıydı vs vs..

Ben şunu biliyorum bu memlekette altındaki motor ister 3 bin TL lik olsun , ister 30 bin TL lik normalden çok çok fazla hızlı kullanılıyor.

Aynı şey diğer taşıtlar içinde geçerli ancak motosiklet sahipleri özellikle 30 yaş altı motorun canını çıkarmak zorunda hissediyor kendini..

Burası motosiklet forumu ama en az dile getirilen konulardan biri "Burası Türkiye hız yapmayacaksın dikkatli kullanacaksın" meselesi..

Bakın özellikle genç arkadaşlar motosikletin frenlemede durma mesefesi ( ideal asfalt koşulları , kaliteli lastik, kaliteli motosiklet vs den sonra ) bir otomobile göre çok uzundur.. Oda zaten yüksek süratte blok frende patlaman kaçınılmaz ABS olsa bile...

Bir motosikletin uygun gazlama ortamı en az 3 şeritli otoban ve takip mesafesi olması gereken seviyede olandır. Şehir içindeki trafiğin yoğunluklu aktığı ortamlarda hiçbir şekilde motosikletin gazlama lüksü yoktur. Deneyim ne olursa olsun.. Biz AB ülkesinde yada Amerikada japonyada yaşamıyoruz.. Lütfen artık bunun bilincine varalım.. Yazık bitmiyor şu ölümlü kazalar..

SAZMAN, KYorulmaz, Mustaphalanx ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletli arkadaşın hızını ondan önce hız kesmeden geçen araca göre tespit edersek ondan bile hızla olduğu görülüyor. Burda hata ve kual ihlali varda

Yalnız olayda bişey var.

Siz belki o kavşağa o kadar hızlı girmessiniz o ayrı ama bu hareket her motorcuya kaza yaptırır. Çünkü araç sağ şeritte duraksıyor ve sağa yanaşmış duran bir araç görünümünde sizi normal geçemeniz için yanılyıor. Ben dönüş yapacağını anlamadım. motor da hiç öyle bir duyum his almadı.

Rahatlıkla bi touring yapan adamı patlatırdı bu hareket
    istanbu_gezg bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750D Integra 2016 Majestik Gri
    Motor çok hızlıydı, kontra yapamaz mıydı diyenler benim gördüğümü göremiyor mu? aracın son anda hamle yaptığını gören motorcu frene asılıyor ve daha çarpmadan yere düşüyor zaten. arabaya da yerde sürüklenerek çarpıyor. adam yere düşmüş millet kontradan bahsediyor. aracın içinden geçme kabiliteyine sahip dahi olsa kurtulması imkansızdı. düz yolda panik frenle yere düşse kask bile olmadığı için kafa asfaltla buluşunca ne olacağını sanıyorsunuz? birine çarpması değil birinin burun göstermesi yeter bunun için. motoru yerinden 1 metre hareket ettirmek için bile kaskımı eldivenimi giyiyorum. herkese de aynısını tavsiye ediyorum. belki ergenler fazla dikkatli olduğunuz için güler, belki sıcakta biraz terlersiniz ama hiçbirşey hayatınızdan değerli değil.
    GezeGeze bunu beğendi.

araltı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin

Şu ölümlü kazalarda haklı haksız tartışmalarından bir kopamadık be kardeşim...

Motosikletli haklı arabayı kullanan yüzde bir milyon haksız çıktı sonuç?

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    @kuzan14
    "Orda u dönüşü yasak değil, ayrıca sen araba kullanmayı bilmiyorsun sanırım, araba kullanıcısı yapılabilcek en doğru şeyi yapmış yani sol şerit'i kilitlemeyip sağda durup yolun boşalmasını beklemiş. Ama işte o gelen motor değil de araba olsa bu kaza olmazdı"

Demişsiniz.

Sizin ehliyetiniz var mı? Hiç trafik ile ilgili kursa veya eğitim almaya gittiniz mi? merak ettim doğrusu.Araba en doğru şeyi yapmış diyorsunuz gerçekten güzel güldürdünüz...
    oenaj ve GezeGeze bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Burasi bir uydu yada teknoloji forumu olsaydi insanlar %99 aracin hatasi uzerine konusacakti, ama burasi motorsiklet forumu ve hicbir forumda goremeyeceguniz "Taziye" bolumu olan bir forum.. buralarda sadece kusurlu motorcu olur.. biz gerizekali degiliz aracin hata yaptigi ortada ama burada kusurlu motor hemde yuzde bilmem kac yuz cunku arkadas rahmetli oldu, öldü, toprak oldu...

Yaptigi hatalar trafik kurallarina uymamak, on gorusuz olmak, kendini koruyacak ekipman kullanmamak... bunlara uysaydi hayatta olmayacakmiydi? Simdi kusurlu kim ?

Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Yazık olmuş gerçekten Allah yakınlarına sabır versin, bana göre hatanın %60 otomobil sürücüsünde yanlış dönüş yaptı, kalan %40 motosiklet sürücünde hızı fazlaydı ve ekipman yoktu. Allah rahmet eylesin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    motosiklet sürücüsünün kafasında kask olmaması kusuru düşürüyormuş doğrumu ?

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @kuzan14
    "Orda u dönüşü yasak değil, ayrıca sen araba kullanmayı bilmiyorsun sanırım, araba kullanıcısı yapılabilcek en doğru şeyi yapmış yani sol şerit'i kilitlemeyip sağda durup yolun boşalmasını beklemiş. Ama işte o gelen motor değil de araba olsa bu kaza olmazdı"

Demişsiniz.

Sizin ehliyetiniz var mı? Hiç trafik ile ilgili kursa veya eğitim almaya gittiniz mi? merak ettim doğrusu.Araba en doğru şeyi yapmış diyorsunuz gerçekten güzel güldürdünüz...
    Orası bir bulvar, 45'lik yol. Şehir içi otobanı gibi düşün, sol şeriti kitleyen sürücülerden olduğun kesin, whatsapp kullanıyorsan atıyım ehliyetimi, kusura bakma da 4 tekerlek sahibiysen ve aktif kullanıcıysan çok küfür yiyorsundur.
    emc2 ve akbird bunu beğendiler.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    kavşaklara öyle hızlı da girilmez ki ya :( Araba sürücüsünün sinyalini verdiyse bi hatası yok bence Allah rahmet eylesin, Allah kimseye yaşatmasın böyle bir durumu.

Burada motosikletin hizini kestirebilen var mi tahminen kac km hiz ile gidiyormus ??

Bana cok hizli geldide o yuzden soruyorum yorumlardan biri 100 ile gitmiyoya demis 70 80 yerine gore trafik kurallarina uygun limitler olabiliyor. Kazanin tam olarak ne mevkide gerceklestigini ben vidoeodan anlayamadim sehir merkezimi ora vs vs

Motor kc km hizdaydi acaba bana normalin cok ustunde gibi geldi

Yaklaşık 2 aydır Antalya'da motosiklet kullanıyorum. İstanbul buranın yanında çok çok güvenli. Bu kadar kötü, saygısız, vahşi araç sürücüsünü başka yerde göremezsiniz bence. Yollar da bir o kadar rezalet.

Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı Uçan Kar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 2 aydır Antalya'da motosiklet kullanıyorum. İstanbul buranın yanında çok çok güvenli. Bu kadar kötü, saygısız, vahşi araç sürücüsünü başka yerde göremezsiniz bence. Yollar da bir o kadar rezalet.
    İstanbul'da herkes dikkatli sağına soluna bakıyor, antalyada öyle bişey yok

Biri yorum yapmis videonun altina sol seritten gitmeseydi diye :/ iste buralar boyle mallarla dolu

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet sürücüsünün kafasında kask olmaması kusuru düşürüyormuş doğrumu ?
    Evet galiba oyle guzelim hukukunu sevdigim, acaba o arac surucusune ne oldu

Motosikleti
    Derbi ETX
    Beyler burası Antalya trafiğin sağ şeritten aktığı bir şehir.
    Arabalı olan şerefsiz, sola dönmeyi unuttu veya telefona bakıyordu sonradan gördü çapağı, motosiklete saygı diye bir şey yok ki Antalya da. Motosikletli arkadaşın hızı 100civarı diye tahmin ediyorum bende, şerefsizin algısı, Antalyalı biri olarak yazıyorum gördüyse eğer motosikletli durur küçük araç diye düşünmüştür. Görmediyse bu .... ..... .......... .(nokta) Ben gördüğüne emin gibiyim.
    Biri de araç sol şeritten trafik aksın diye sağ da durmuş yazmış, bravo ya valla bravo

Motosikleti
    CBR 600RR
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler burası Antalya trafiğin sağ şeritten aktığı bir şehir.
    Arabalı olan şerefsiz, sola dönmeyi unuttu veya telefona bakıyordu sonradan gördü çapağı, motosiklete saygı diye bir şey yok ki Antalya da. Motosikletli arkadaşın hızı 100civarı diye tahmin ediyorum bende, şerefsizin algısı, Antalyalı biri olarak yazıyorum gördüyse eğer motosikletli durur küçük araç diye düşünmüştür. Görmediyse bu .... ..... .......... .(nokta) Ben gördüğüne emin gibiyim.
    Biri de araç sol şeritten trafik aksın diye sağ da durmuş yazmış, bravo ya valla bravo
    Aynen kardeşim bravo, öğrenmene sevindim trafik'te böyle durumların olduğunu

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    konuşulacak bir şey yok arkadaş vefat etmiş zaten. Kısaca araç sürücüsü 1 hatalıysa motosiklet sürücüsü 3 hatalıymış durum bundan ibaret.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Trafiği "kitlememek" için sola dönerken sağa yanaşmak diye bir kural yok!

Trafiğin penaltı sorusudur bu: kontrolsüz (ışıklandırma olmayan)kavşakta sola nasıl dönersin?

El cevap: Sola sinyal verir; karşıdan gelen ve (varsa) sağdan gelen trafiği bekleyip (geçis önceliği onlardadır), sonra dönersin. Senin solundan gelen ise (varsa), o seni bekler. Nokta.

Bu arada, senin bulunduğun yol 2 şeritliyse, arkandan gelenler, sen solda sinyal verip geçmek üzere kavşağın boşalmasını beklerken, senin sağından devam ederler yollarına.

Senin bulunduğun şerit tek şeritliyse; veya iki şeritli bile olsa, sağdan akıp giden trafiğe senin arkandakiler geçemiyorlarsa, evet, trafiği bal gibi kitlersin! Beklerler!

Trafiği bilmeyenler bu noktada kornaya asıldıklarından falan, sola dönecek olan acemi veya cahil bilgisiz sürücü, "trafiği kitlememek" adına sağa yanaşırsa, trafik kusuru işlemiş olur.

Ha, bu durumu beğenmiyorsa, gider o yolu duble yol yapacak, 3'lü yol yapacak belediye başkanı adayına oy verir, o da başka...

Ama sola dönüşlerde sağa yanaşıp durmak diye bir şey yoktur!

Hangi motorun daha iyi olup olmadığı konusunda özgürce yazın da; trafik araçları ile ilgili bir forumda trafik kuralları konusunda saçmalamayın!
    erk1n bunu beğendi.

Kuzan14 kardesim yanlis biliyorsun ve israrcisin. Motorcu kardese allah rahmet eglesin

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Bu şekilde U dönüşü yapan otomobilde hata yok diyen geçtim motosikleti trafikte karşıdan karşıya geçmesin. Kafasına kask takmayan adam motosiklete binmesin...

Orda kontra verilirdi , sonrası tümsek olsun isterse tepe olsun yere yatılsa bile en azından ölümlü bitmeyebilirdi , ama kask yok motor var gaz var tapa.. Birde antalya garip memleket şehir içi hız minimum 90. Anlıyorum sebebini şehir düz ama çok abi bu hızlar bizim trafik kültürümüze

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)