Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Okula motor sokmama

Motovento
    REKLAM ALANI
    MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Merhabalar.
    Gittiğim okuldaki bir öğrenci yola çıkan sağır birine çarptı ve adam komada kaldıktan sonra vefat etti. Okul yönetimi bir karar aldı. Motosikletle okula gelenlerin plakaları polise verilecek ve motorları çektireceğiz dediler. Şehirdışında (yaklaşık 10km) olan okula her gün motorla gidiyorum zaten. Sizce pazartesi gittiğimde çektirebilirlermi okulun otoparkından (her şeyim tam) veya çektirebileceklerse yol üzerinde okula 400 metre uzaklıkta olan benzinliğe bıraksam daha mı iyi ama çalınmasından korkuyorum. Teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    iyi de arkadaşım ehliyetin yok mu senin ? Şayet yoksa okul yönetimi haklı. Ayrıca mutlaka toplu taşıma imkanı vardır diye düşünüyorum bence bahane olamaz.

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Her şey tam diye belirttim ehliyet olmasa niye motor kullanayım

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı MotoGlock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.
    Gittiğim okuldaki bir öğrenci yola çıkan sağır birine çarptı ve adam komada kaldıktan sonra vefat etti. Okul yönetimi bir karar aldı. Motosikletle okula gelenlerin plakaları polise verilecek ve motorları çektireceğiz dediler. Şehirdışında (yaklaşık 10km) olan okula her gün motorla gidiyorum zaten. Sizce pazartesi gittiğimde çektirebilirlermi okulun otoparkından (her şeyim tam) veya çektirebileceklerse yol üzerinde okula 400 metre uzaklıkta olan benzinliğe bıraksam daha mı iyi ama çalınmasından korkuyorum. Teşekkürler
    eğer tüm malzemelerin tamsa çektiremezler.Ne gerekçeyle çektirebilirler ki zaten?

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Yani okulun otoparkı ya ne bileyim özel alan gibisinden mi desem devlet okulu, hadi bekçi diyelim içeri almadı kapıya bırakırım ama çektirebilirler mi diye sorayım dedim

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    çektiremezler bizim okuldaki hocalarda laf yapıyor ama kendileride araba ile gelmesin o zaman o senin en doğal hakkın devlet sana bunu kullanabilirsin die ehliyet veriyor

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hangi okul burası? Şu vatandaşa çarpan kişi kampusun içindemi ölümlü kaza yaptı? aferim ona...
    MotoGlock bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Araba çarpsa öğretmenler otobüsle mi gelecek.
    MotoGlock bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Okulla tek alakası okulda okuyor olması çocuğun. okul bandırma recep gencer lisesi

Motosikleti
    -
    oyle bır kanunı hakkı yok,motorun tum evrakları tam olsun sen dıkat et,orası park yasagı olan yada ıl ozel ıdaresı kararıyla park yasaklanmıs alan degılse hıcbır yaptırımı yok,cektırınce usenmeyıp sıkayette bulunacaksın,otoparktan cıkarken mumkunse bır noter zaptı,teblıgatla gonderceksın bunlara zararının odenmesı dıye,hatta motorda da zarar gosterıp yetkılı servıs faturası falan kestırebılırsen onu da kıtlersın bu cok bılmıs mudure,ama mesaketlı tabı,ayrıca belkı 1 kere tamamda hergun hergun cekıcıde gelmez bır yerden sonra,acaba kendı aracının muayenesı yangın tupu ılk yardım cantası tammı onada bakmak lazım.
    MotoGlock bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Peki bekçi otoparka almazsa kapının yanına koysam oradan çekme hakları var mı? park yasağıdır muhtemelen?

"çektirebilirlermi okulun otoparkından "

okulun otoparkı diyorsan, okulun arazisinden bahsediyorsun demekdir, yani okulun mülkünden, eğer okul orayı araçlara kiraya ayırmadı ise, karar aldırarak araçları kendi mülkünden kaldırtabilir, sen okulun mülküne araç park edemezsin, normalde yaz tatillerinde kiraya verilir, otopark olarak kullanılır böyle bir durum yoksa, okulun otoparkına park etmeni önermem. yönetim bir karar alır tüm araçları kendi mülkünden çektirir, buna dikkat et, önce öğretmenler göstermelik dişariya çıkartır kendi araçlarını, kalan araçlarıda çekerler,

en mantıklısı okul dişinda bir alana bırakmak, araçların park ettiği ceplere felan.
    üni versite değilse pek sıcak bakmıyorum okula öğrencinin kendi aracıyla gelmesine, hadi geldin içeriye bırakma bari diğer öğrenciler görmesin, ayrımcılığa sebebiyat verir, alamayanlar var gözüne gözüne sokmuş oluyorsun o öğrencilerin, onların derdi öncelikle okumak, para kazanıp motor almak olmamalı heves edip alamayanda vardır içinde çok fakir olanlar..
    MotoGlock, Mengu16 ve metinkilic bunu beğendiler.

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    benzinliğe bırakmak ne kadar mantıklı peki? oraya bıraksam çalınır diye korkuyorum ama ?

benziklik çalışanları ile konuş gözeteceklerse kamera önünde bir yere bırakabilirsin, hatta bir miktar para teklif et, birisi gözetmezse olmaz o iş.. anaktarınıda verebilirsin duruma göre saha sola kaydırması gerekebilir.

sonuçda onlarda orada çalışan patrondan, müdürden bir emir gelir yapmak zorunda kalırlar.

eğer bahsettiğin benzinlik atıl bir benzinlik ise yani çok yoğun olmayan, ozaman sorun çıkacağını sanmıyorum kabul edeceklerdir..

bence git bir idareci ile yüz yüze bu motor konusunu konuş neden yaptıklarını bi anla, muhabbet çarpma değildir muhtemelen, de işte benim eğliyetim herşeyim var, uzakdan geliyorum, böyle ucuza maal oluyor, diğer türlü gidiş geliş çok para tutuyor felan yardır işte )

dinle bakalım ne dicek sana, belki sana insiyatif geçer senin için bir sorun yok der getir koy der ders saati içinde, bi konuş önce.. olmadı başka idareciylede konuş şansını kullan sonuna kadar. müdüre çık dert etme bukadar okulun kuralları derler ama onlarda insan..
    MotoGlock bunu beğendi.

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benziklik çalışanları ile konuş gözeteceklerse kamera önünde bir yere bırakabilirsin, hatta bir miktar para teklif et, birisi gözetmezse olmaz o iş.. anaktarınıda verebilirsin duruma göre saha sola kaydırması gerekebilir.

sonuçda onlarda orada çalışan patrondan, müdürden bir emir gelir yapmak zorunda kalırlar.

eğer bahsettiğin benzinlik atıl bir benzinlik ise yani çok yoğun olmayan, ozaman sorun çıkacağını sanmıyorum kabul edeceklerdir..

bence git bir idareci ile yüz yüze bu motor konusunu konuş neden yaptıklarını bi anla, muhabbet çarpma değildir muhtemelen, de işte benim eğliyetim herşeyim var, uzakdan geliyorum, böyle ucuza maal oluyor, diğer türlü gidiş geliş çok para tutuyor felan yardır işte )

dinle bakalım ne dicek sana, belki sana insiyatif geçer senin için bir sorun yok der getir koy der ders saati içinde, bi konuş önce.. olmadı başka idareciylede konuş şansını kullan sonuna kadar. müdüre çık dert etme bukadar okulun kuralları derler ama onlarda insan..
    benzinlik çalışanı ile konuştum gel koy kardeşim istediğin yere dedi ama kamera önü de olsa görüyoruz çalınıyor ediyor. ben disk kilidini de koyarım veririm kilidin anahtarını ama para vericek durumum şuan yok benzine zor yetiştiriyorum bakalım çalınmasından korkmasam okulla muhattap bile olmam da neyse artık.
    Kontrol edebildiğin güç güldürür, edemediğin öldürür.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Bizim okulda bir kekoda lastik mi ne yakmış ya da ölümüne ara gaz atmış kampüsün içinde aylardır bizde okulun içine park edemiyoruz motosikletleri okulun girişinde bırakıyoruz güvenlik kulübesinin karşısına.

Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    Alıntı Gorkem.IX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim okulda bir kekoda lastik mi ne yakmış ya da ölümüne ara gaz atmış kampüsün içinde aylardır bizde okulun içine park edemiyoruz motosikletleri okulun girişinde bırakıyoruz güvenlik kulübesinin karşısına.
    ona izin verirse ben öyle yaparım ama ona bile izin vermicekler bağıra bağıra iş yaptırmaya çalışıyorlar yarın biraz tartışıcaz belli ki
    Kontrol edebildiğin güç güldürür, edemediğin öldürür.

kilit felan bilmemde sen bir alam takdır en iyisi alarmdır hemen dikkatleri üzerine toplar, yoksa kilide felan güvenmem, ışıklarınıda bağlat alarmın tamamdır.. 150tl ye gayet güzel bir alrm takdırabilirsin servisinden veya 20 30tl lik kendin takabileceğin alarmlarda var.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakında motosikletlilere sarı kol bandı takmak zorunlu olacak sanırım.

bunun sarısımı ))

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)