Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

honda 250 r başlangıç motoru olurmu ??

Motovento
    REKLAM ALANI

honda cbr 250 r başlangıç motoru olurmu ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı berkay ç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olmaz ama başlayacak adama da bağlı bu. Adamına göre oladabilir. Benim kişisel görüşüme göre olmaz. Olmamalı. 125 veya 150 likle başlamak daha akılcıdır.

ben motor kullanmayı çatpat biliyorum elimde birazcık birkmişim var onla çin malı yerine bunu alıyım honda cbr 250r alıyım diyorum ??

Motosikleti
    nc750x
    ben motor kullanmayı çatpat biliyorum elimde birazcık birkmişim var onla çin malı yerine bunu alıyım honda cbr 250r alıyım diyorum ??
    Şu yazıyı okuyun mutlaka bende aynen böyle düşünüyorum. http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post3877616

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Olur, çok çok zıpır bi motor değil kendini bilirsen altından kaçmaz ama yenisin sonuçta motoru yatırınca çıkabilecek parça fiyatlarını da hesap ederek karar ver, buna da ayıracak bütçen varsa al

tamam ben karar verdim cbr 125 alıp geçicem ya hem sürmesi kolay hemde uzun yola gidebilirim sagolun yinede

Jester8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ben cbr250 ile başladım. 1 ay önce. Aman Allah bu çok zormuş demedim. Temkinli kullanıyorum, 20 mt düzlük görünce gaza abanmıyorum. Sıkıntı yaşamadım şimdilik.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorunuzu google a aynen basliginiz gibi yazsaniz 100 lerce konu cikacakti zaten. Konumuza donecek olursak 250cc bandinin en nayif motorlarindan. Baslangic icin size cok zorluk cikaracagini dusunmuyorum,hersey bilekte bitiyo tabiki. Spacy le sakat kalan bile var,kendinizi bildikten ve ekipmanlarinizi tam kullandiktan sonra sorun cikartmaz.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende tvs apachi var, 136 kg ağılığı. hatta koruma demirleri falandı dahada ağırlaşıyor motor. motoru çok rahat tartıyorum. boşuna göz korkutuyorlar.

bilinçsizce gazı açmıyorsan ve vites geçişlerinde dikkat ederim diyorsan başlangıç motorun cbr600rr bile olur bence. yollarda yapman gereken hızı ezberlemeden çok hız yaparsan sonucunda kaza olabilir.

yollarıda ezberlemen lazım.

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende tvs apachi var, 136 kg ağılığı. hatta koruma demirleri falandı dahada ağırlaşıyor motor. motoru çok rahat tartıyorum. boşuna göz korkutuyorlar.

bilinçsizce gazı açmıyorsan ve vites geçişlerinde dikkat ederim diyorsan başlangıç motorun cbr600rr bile olur bence. yollarda yapman gereken hızı ezberlemeden çok hız yaparsan sonucunda kaza olabilir.

yollarıda ezberlemen lazım.
    Sen neler söyliyosun usta ? 600rr la başlanırmı ? İnsan istedigi kadar kendini bilsin 600rr la başlayıp hayatta kalabilen cok az insan var

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Naked koruma demirli yedek parçası ucuz motor lazım sana
    Cıbır 250r ı bir düşürürsen yandın
    Pulsar 200ns al geç

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğitim aldıysan eğitim sonunda eğitmenin (sürüşünü gelişmeni gördüğü için) onay veriyorsa ninja 300 bile olur.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    yaptım, oldu.

Altindan kacip gitmez ama devirirsen uzulursun. Koruma takozu sart. Ustunde gelen dandik kastikler de motorun cikabildigi hizlarda yetersiz kaliyor. Bu da fren mesafesine yansiyor.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    125--150 motorla da ölebilirsin. 600 lüke sağ kalabilirisn. Biraz sana, biraz lastiklere, biraz da çevreye bağlı. Ama büyük oranda sana. (600 lükle başlama tabi)Mümkün oduğu kadar en küçük cc ile başla..

Motosikleti
    Hyosung GV650
    başlangıç için garenajsız ve parçası ucuz aletleri tavsiye ederim.

halo1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX636R
    kısa ve net olur.

Motosikleti
    DUCATI SCRAMBLER ICON
    Eğitim alırsan neden olmasın , kendi motosikletinle alırsan pektabi daha iyi olur.

Hem motorunu tanırsın hem de eğitmenlerin sana ve motoruna göre yapman gerekenler üzerinde durur, kanımca.

Motosikleti
    HONDA CBR 600
    1000 rr al bence zaten buyutuceksın bıraz arastırın ya su sıtede bunun gıbı 12365886 tane en az konu var

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    CBR 250r başlangıç motoru olmaz, önce 50cc ile en az 10.000 km deneyim ardından 125cc ile 40.000 km sonra 150-200-250... 1000cc'ye kadar yolu var.

Şaka bir yana CBR250 başlangıç motoru olur. CBR250 başlangıç motoru olamıyorsa hiç bir motor başlangıç motoru olamaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)