Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Mutlulukmu yoksa heycanmı Buruklukmu nedir...

Motovento
    REKLAM ALANI

32 yaşında 1 yıllık evli bir arkdaşınızım kabul ederseniz tabi.. Çok arada kaldım gittim geldim istanbulda ailemde karşıydı eşimde sonra eşim hevesimi gördükce hevesini al sat içinde kalmasın diyip destek verdi ailem yumuşadı birtek ablam hala karşı gittim pazarlık ettim anlaştım ama içim rahat etmedi alamadım yapamadım sonra 1-2 uykusuz gece gereksiz stress hala bi burukluk var içimde yok değil ama siparişi verdim faturası kesildi trafik sigortası yapıldı plaka işlemi bitmeden teslim bile edecekler mutlu muyum ?
    biraz gidiyo gelio dengesiz bi mutluluk dengesiz bi burukluk var. araban var vs vs ona bin daha ne istiyosun ve yazamayacağım bir sürü diyalok verebileceğim tek cevapsa hevesinizin olmadığı birşeye bukadar karşı olmak neden? ha tabi bu konusma esnasında üzerime çıkmaya çalışan bir dolmuş !!!! koca arabayla seni sıkıştıran motorla ne yapmaz al diye onları haklı çıkarır hareketler.yazarken bile şuan derin bi nefes çktim acaba kaçınız bu yoldan geçti yada geçmedi? aranızda çocuğu olanlar var sizlerin bu konuda düşüncesi nedir istanbulda olupta mtor kullanmak nasıl bi duygu?
    şayet ben çocuk olana kadar binerim dedim öle ikna ettim diyelim hem kendimi hem etrafımdakileri. belki maddi olarak zarar edicem satarken fakat deneyimimin, alacağım hazın bi fiyatı olmayacak. istanbuldan önce bodrumda yaşıyordum orda hep scooter üstündeydim orda serbestti arkdaşlarımdan 636 , srad 1100 gibi deneyimlerimde oldu ama hız meraklısı değilim. yazarken bir oraya bir buraya atlıyorum. içimde çok dagalı bi deniz sert rüzgarlı bi hava var güneş bi görünüyobi bulutların ardında. şimdi aklımdaki içimdeki soru mutlumuyum neyim bu hissettiğim nedir?
    okursunuz okumazsını paylaşmak istedim heycanımı burukluğumu yada her neyse adı koyamadığım.yazmamışım bu arada pulsar ns 150 sahibi oluyorum.

sevgiler sagılar iyi geceler

sizlerinde dediği gibi "tekerimiz düz bassın"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    abi benimde annem ve ablam cok karsiydi halada karsilardir annem yumusada ablam hic haz etmez bizi sevdikleri icin diyorlar . ama bir binseler su merete keyfini alsalar . sonucta hobi icin biniyorsunuz egitimle hobimiz sonunumuz olmasin. ama merak etmeyin aliscaklardir ustune binip foto cekilip facelere aticaklardif . hayirli olsun simdiden
    Lucien bunu beğendi.

GB79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Hayırlı olsun, hevesiniz varsa korkmayın, kendinize zaman verin, eğitimler alın, tehlikeleri önceden görmeyi öğrenin. Alıştıktan sonra, gerektiği zaman defansif, gerektiği zaman agresif kullanmayı öğrendikten sonra, dört tekerler tarafından sıkıştırmalar oldukça azalıyor, biraz deneyim lazım.
    Lucien bunu beğendi.

Alıntı GB79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, hevesiniz varsa korkmayın, kendinize zaman verin, eğitimler alın, tehlikeleri önceden görmeyi öğrenin. Alıştıktan sonra, gerektiği zaman defansif, gerektiği zaman agresif kullanmayı öğrendikten sonra, dört tekerler tarafından sıkıştırmalar oldukça azalıyor, biraz deneyim lazım.
    yıllarca scooter a bindim fakat istanbulda tabiki yavaş yavaş alışırım.arabaylayken motorları kolluyorum bakalım tersi olunca işler nasıl olucak. teşekkürler

Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi benimde annem ve ablam cok karsiydi halada karsilardir annem yumusada ablam hic haz etmez bizi sevdikleri icin diyorlar . ama bir binseler su merete keyfini alsalar . sonucta hobi icin biniyorsunuz egitimle hobimiz sonunumuz olmasin. ama merak etmeyin aliscaklardir ustune binip foto cekilip facelere aticaklardif . hayirli olsun simdiden
    eyw kardeşim sağol.
    gokberk6426 bunu beğendi.

Hocam zamana bırakın. Benim annem ben ölmeden binemezsin diyordu. Şimdi motorumu satacağımı duyunca satma lazım olan parayı ben vereyim diyor. Nereden nereye yani. İnşallah onlarda alışır, rahat rahat binersiniz. Ekipmanları ihmal etmeyin ama
    Lucien bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Yav zaten karşı olmayan yok merete... Nadirdir yani. Binersin bakarsın çok düşüyor musun, nasilmis iyiymis kotuymus bi karar verirsin. Hayırlı olsun...

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende 22 yaşındayım 3 4 senedir içimde dinmeyen bi sevda var motora karşı hatta hastalık-takıntı derecesine geldi.Babam hiç razı olmasa da gönlü el vermesede bu durumumdan dolayı kabul etti,annem ve abimde öyle.Lise hayatım çok sıkıntılı geçti ailecek zor dönemler atlattık.O yaşlarda yaşadığım şeylerin erkisini atabilmiş değilim.Allaha şükür kafamı takabileceğim bi durum yok ama nedense hiç mutlu değilim.Hep içimde bi burukluk var ama sanki motoru alınca tüm bunlar geçecekmiş mutlu olacakmışım gibi hissediyorum.Bi yandan da sizinde dediğiniz gibi annemin babamın isteksizce kabul etmeleri aklımı çok kurcalıyor.Babamın bu yaşımdan sonra aklım her an her saniye sende kalacak demesi aklımı iyice allak bullak ediyor.Ama motoru almazsam da bu takıntılı sevdayı içimden atamam.Nolursa olsun herşeyi bi kenara bırakıp çok istediğim bu arzuya kavuşup sadece yollarda olmak istiyorum.Bazen gün doğarken şehri ayaklarımın altına alabileceğim yerlere gitmek,bazen stresten kaçıp doğayla başbaşa olabileceğim kendimi dinleyebileceğim yerlerde motorumla olmak istiyorum.Akşam gün batarken sahilde turlamak bütün izmiri karış karış gezmek istiyorum.Bence insan nolursa olsun isteğinden,hevesinden,arzusundan vazgeçmemeli.Benimde içim allak bullak biraz duygusal anıma denk geldi kusura bakmayın artık yazı da uzun oldu.
    Lucien bunu beğendi.

tde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İnazuma F
    Lucien seninle aynı durumdayım sanki beni yazmışsın.
    32 yaşında ve evliliğimin 3 yılındayım. Çocuğum yok. Motosiklet benim çocukluğumdan beri heves ettiğim birşeydi ama maalesef olmadı. Çok düşündüm önce eşimi arkadaşımın motorunda seyehat ettirdim hışuna gitti genede mesafeli durdu.
    Ocak ayında motorumu aldım . Honda gs1 eğitimine gittim be sürekli yeni videolar izledim. Hergün motora yeni küçük küçük aksesuarlar alıyorum. Daha ailemede söylemedim bu arada. Farklı şehirlerde olduğumuz için henüz görmedilerde. Ama hevesimi kıran şey aslında daha farklı bir durum ehliyete kasımda yazıldım ama bir yalancı sürücü kursu çalışanı yüzünden başka kursa yazıldım. Düşün motorla otoparkta 130 km yaptım. İçim gidiyor o orda yattıkça.
    Aile meselesini ise motorla yanlarına gidip sürpriz yaparak halletmeye çalışacağım. Ne derlerse desinler ki benim babam hakikaten çok farklı şahsına münhasır bir adam olup taktımı takan tiplerdendir. Yaş maş dinlemez kendi istediğini yaptırana kadar uğraşır ama alıştım problem değil bunuda göğüslerim. Bı zamana kadar bana şeytan işi dediler, tehlikeli lerinden mi bahsetmediler, işin gücün mü yok napcan motoru, ona yatırdığın paralarla araba alırdın ev peşinatı veriridin falan filan ama ne yApayım istiyorum işte. Benim aklımda hep şu düşünce var " insan bilmediği şeyden korkar". Motor hakkında ne biliyolar ki sadece akıllarına kaza geliyor. Motorun hazzını, verdiği özgürlüğü, zevkini hiç düşünmüyorlar. Hayatta iyi düşününelim iyi olsun kötüyü çağırmayalım o yüzden. Benim aklımda sadece yazın atlayıp motora, çadırımıda alıp güneye inmek var. Bol bol gezmek var. Umarım hayellerimiz olur. Üç günlük dünyada isteklerimizi ertelemek olmaz. Ne zaman ne olacağı belli değil o yüzden güZel bir dille ailemize açıklayıp keyfimize bakalım. Olumsuz söylemlere kulak asmayalım.
    GB79 ve Lucien bunu beğendiler.

Motosikleti
    yok
    Benimde annem ve babam aşırı karşılar,abim biraz sanki daha olumlu bakar gibi :-) sevdigim motorlara bilgisayardan bakarken gorup,bak bu guzelmis kaçlık diye soruyor.ama annem ve babam katiyetle olmaz diyolar..Ama geçen yaz ehliyete yazildim kimseye soylemeden sinavi kazandim dosyami aldim eve getirdim..Annem gordu one filan dedi motorbisiklet ehliyeti aldim dedim inanmadi :-)) aksam babama solemis biraz kızar gibi napıcaksın filan dedi,ama ordan yirttim :-) simdide internet uzerinden bi kac (eldiven vs siparis ettim..bide ucuz kask alip evin icinde gezicem alissinlar:-) mayista kpss sinavim var kazanirsam ilk isim kimseye solemeden motor parasi biriktirip alicam ins..(içimde var napsam durmuyo hislerim,seviyorum motoru,bide kendi halimde sakin bi insanim,arada turistik yerlere gidicem,balıga gidicem,24 yasimdayim sagda solda işler oluyo onlari hallederim.denize gidemiyorum 2 senedir hafta sonlari tek basima yada bi arkadas bulup onunla basar giderim :-)motor olduktan sonrasi ins kolay..simdi yanliz zaman gecmiyo bi an once sinava girip biseler kazanmam lazim..demem oki bi sekilde alisacaklar yalniz ne zorluklarla ikna ediliyo aileler oyuzden degerini bilip kendinizi ekipmanlarla ve sabirli suruslere hazirlayin ..birax uzun oldu k.bkmayim
    Lucien bunu beğendi.

mtunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf-R25
    Babam alırsan bir daha bu eve giremezsin dedi. Herşeyi göze alıp gittim aldım. Görünce ver şunu bir tur atıcam dedi. :D
    Lucien ve Tolgakan bunu beğendiler.

Motosikleti
    yok
    Duygunuzu cok iyi anliyorum yaşadıklarinizi. Bnm sansimada ehliyeti aldigimi ogrendikleri zaman haberlerde sanki gıcıklıgına motorsiklet ölümlerini gosteriyorlardi babamla tv izledigim zaman..ama hersey zamanla olucak insallah her dakika dahada alisacaklar,ama bu isi ekipmanlarla filan ne kdr sevdiginizi iyice gosterip işinizi kolaylastirmanizi tavsiye ederim.benim durumumda aile olarak zor gozukuyo aşagida yazi paylastim onu okursaniz sevinirim..bn isimi kolaylastirmak icin ekipman siparis ettim eldiven vs gibi bide ucuz olarak bi kask alicam sırf alışsınlar diye evde takip dolasicam gostere gostere yer etmesini saglicam onlarda

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:23 ----------

Alıntı mtunc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babam alırsan bir daha bu eve giremezsin dedi. Herşeyi göze alıp gittim aldım. Görünce ver şunu bir tur atıcam dedi. :D
    Abimde arada bilgisyarda bakarken gordugunde söyler bisiklet saniyo herhalde ben bunla ön kaldırırım diyo alirsan(bnde icimden anahtari bulursan kaldirirsin diyorum
    Lucien bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki EL-250 ,Mondial Z-ONE 150
    Sadece paranoyak olucaksın abi , önümüzde yol ayrımı var - bu önümdeki manyak reno sinyal vermeden en soldan en sağ ayrıma girecek diyeceksin ve buna göre konumlanııp hazır olacaksın ,girmezsede yoluna devam edeceksin ama arkanda karın senin bunu yaptığını görecek , bunu görmese diğerini görecek ve bir süre sonra diyeceksiniz ki birlikte : motorsuz çekilirmi şu dünya be... Hiiç yorma kendini doğrumu yanlışmı, su yolunu bulur abi.
    Lucien bunu beğendi.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Gazı açtığınızda unutuyorsunuz hocam sıkıntı yok tekerinize taş gelmesin
    Lucien bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Konuşa konuşa biraz hevesinizi, heyecanınızı kırmışlar buruk bir mutluluk olmuş.
    Ölüm bizi arabadada bulabilir, yataktada bulabilir. Motosiklete binmeyerek ölümden kaçamazsınız. Ha kalkıp kasksız, ekipmansız binip deli gibi ölüme sürenler zaten belli az çok ama yeterli önlemleri alıp, kendimizi bilinclendirirsek, bilegimize hakim olursak yani elimizden geleni yaparsak gerisini Allah bilir. Öyle kazalardan canlı çıkanlar var ki mucize gibi ama çok uyduruk bir sebepten bu dünyadan göçenlerde var.
    Bende neredeyse iki senelik evliyim. İlk motosiklete binmek istedigimde banada ailemden bazıları kız kısmı motora mı binermişten girip yolda taciz ederlerden çıktılar. Eşimle tanıştık o motosiklet kullanıyordu halihazirda, yinede onuda ailesi sürekli araba almaya teşvik etmeye çalısıyordu sonra ikimiz biraraya geldik ve birbirimize destek olduk. Artık kimse araba lafını edemiyor.
    Lucien ve Tolgakan bunu beğendiler.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Hocam donkey kadar adamsin senin hayatin senin secimin, herkes saygi duymali, evet sorumluluklarin var ama senden de 1 tane var. Sana dusen bunun kitabini iyi ogrenmek iyi egitim almak ve stay alive!.
    Kendini sevindir, omur dedigin ne kadar, oyuncagini al gazi ac ama sorumluluklarini unutma...

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    İnsanların bencillikleri yüzünden keyfinizden olmayın.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    seven insan der binme diye.. bu durumda buruk olmalı bence de içiniz çünkü sizi sevenlere ihanet ettiniz. şaka şaka mutlulukta değil timsah gözyaşlarıdır onlar

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Evli çocuklu insan motora binemez klişesinden o kadar sıkıldım ki artık... Ne alakası varsa ? Herkes de mantıklı olanın bu olduğunu düşünür. Evli adam motora mı binermiş değil mi ?

Binmeyin kardeşim, binmeyin. Zaten kafanız karışıyorsa o kadar da çok istemiyorsunuz demektir.

Motosikleti
    Yamaha Nmax 125
    İnanin sizi çok net anlıyorum. Bende 36 yaşındayım ve 3 aylık bir oğlum var. Çocuk olduktan sonra çok düşündüm motorumu satmayı ve binmemeyi aslında hala daha düşünüyorum bazen diyorum manyakmısın ne işin var (istanbul da sürmek akıl işi değil) bazende diyorum bu seni çok mutlu eden bir şey bundan vazgeçme ne kadar ömrümüz var bilmiyoruz bunun için tadını çıkararak yaşa, işte bu ikilem sürekli devam ediyor bende karar veremiyorum bir türlü. Siz çocuk olana kadar demişsiniz inanın bende öyle diyordum çocuk olduktan sonrada direk bırakamıyacaksınız bir kere içinize işledimi bırakmak gerçekten çok zor oluyor.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aileler,biraz da bizim güvenliğimizi düşündüğünden motosiklete hep aynı tepkiyi veriyor.Annem hiç bir zaman benim motosiklet tutkuma karşı çıkmadı zaten kendisi de gençliğinde küçük bir motosiklet sahibiymiş,eşim de sürekli karşı çıksada belli bir noktadan sonra o da benimle motosiklet ile gezmeye başladı.En çok motosiklet tutkuma babam karşı çıktı.Ortaokuldan beri motosiklet sürmeme rağmen askerlik ve işe başlangıçtan dolayı bir süre motosiklete ara verdim.2011 yılında ucuz bir motosiklet ile tekrar başlangıç yapayım dedim.Daha önce yıllarca motosiklet sürdüğümü bilmesine rağmen babam küplere bindi.Ama motosikleti aldıktan bir süre sonra yumuşadı hatta en son motosikletimi alırkan "Bak Yamahalar daha sağlam onlardan al.Honda'da iyi onlara da bak" diye tavsiye veriyordu. Kısaca siz dikkatli oldukça başınıza bir iş gelmediği sürece sevdikleriniz motosiklet tutkunuza zamanla saygı göstermeye başlıyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)