Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Işıklarda uyardım, utandı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Arkadaşlar yakın zamanda Isparta'da Emin Tuna isimli Üniversite öğrencisi arkadaşımızı kaybetmiş. Belki duyan bilen olmuştur. Kask takmadığı için vefat etmişti.

http://www.gazete32.com.tr/isparta/i...-1-olu-11.html

Geçende kazanın yapıldığı kavşakta ışıklara yaklaştım baktım eleman kaskı koluna takmış bekliyor. Yanına yanaştım açtım kaskımın camını;

- Bak dedim geçen bi arkadaşımız kask takmadığı için tam da burada kaza yaptı dedim.
    - Evet duydum, biliyorum dedi....
    - Bi süre bekledi, "takalım" dedi kısık bir sesle taktı yeşil yandı hareket ettik bana korna çalıp el selamı verdi devam etti.

Kask takmayan arkadaşlarımızı, özellikle şu ergenlere söyleyelim en azından utanıp takanlara bi nevi faydamız olur.
    yüksel66, Crixa, Kırıkpedal ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    arayışta
    Tebrikler. Ülkemizde birisini uyarmak büyük cesaret ister oldu, bir arkadaşımızı daha bilinçlendirdiğiniz için teşekkür ederim.

kuzan14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600RR
    Antalya'da aynısını ben yaptım, mondial kullanan bi eleman bana ışıklarda, "oo motorun da iyiymiş" dedi kolunda kaskıyla, ben de dedim "senin hayatın değersiz mi kardeşim taksana kaskını" diye, hemen taktı yolumuza devam ettik. Orda ben geyiğe vurabilirdim ama ciddi bir tonla söylemek şart

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün düşük hızda bir anda yan yoldan dikkatsizce çıkan bir minibüs e yandan çarptım ve motor stoppie gibi birşey yaptı sanırım beni üstünden attı. Sırtım minibüs e çarptı ve tam kafaüstü yere düştüm. Allah korusun kafamda kask olmasa %90 ölüydüm şuanda heralde. Boynum hala ağrıyor ama aynı saniye düşer düşmez kalktım hiçbirşey yokmuş gibi. Kask a baktım baya 15 santim sürtünme izi var üstünde. Siz siz olun ara mahalle de sürücem bile deseniz takın kaskınızı.

Bu da kaskın resmi;

http://i.hizliresim.com/o35nXR.jpg

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Sağlık olsun. Takmazlar, daha çok takmazlar, kaskı da, uyaran bizleri de.

Daha dün akşam, ışıklarda durdum yanımda bir motosikletli yine, artçısına vermiş kaskı kendi kaskını, artçısı koluna takmış.
    Elimle kendi kaskımı işaret ederek dedim" nerede", artçı gördü beni, öndekini dürtüyor "bak oğlum adam kask diyor" diye. Kendisi de peh dercesine bir kafa işareti yaptı. Dedim helal olsun, yürekli çocukmuşsun. Açık egzoslu 150cc ye binen 2 sap, yeşilin yanmasıyla aragaz eşliğinde kalkarak şehrin karanlık sokaklarında kayboldular.

Takmazlar müdür takmazlar, korumalı ceket giyipte kask takmayanı bile gördük.

Ne deyek; "doğal seleksiyon" tam anlamıyla.
    Herkesin bir vadesi var ama, insan tedbirini de almak zorunda be.

Edit:
    Aha kendileri de burada; Videodan aldım, tam arkadaki öndekini dürterken.
    http://www.imgim.com/kaskçı.jpg
    OğuzÖztürk ve Ertugyigit bunu beğendiler.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    İlk zamanlar kaskın vizörünü kapatamıyodum simdide açamıyorum gözlerm rahatsız oluyo cidden kask takmadan sürmek büyük basarı he kask takmadan sürmenin zevki varmıdır bilmiyorum da kasklı sürmenin zevki apayrı

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı okan kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk zamanlar kaskın vizörünü kapatamıyodum simdide açamıyorum gözlerm rahatsız oluyo cidden kask takmadan sürmek büyük basarı he kask takmadan sürmenin zevki varmıdır bilmiyorum da kasklı sürmenin zevki apayrı
    Kask takmamak takmak zevk meselesi olamaz bence ..

Anca bilincsizlik cahilliktir..
    BLACK_ICE bunu beğendi.

yeniii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand dink 250i - pulsar 200ns - ktm duke 390
    Kask takmayanları mümkün olduğunca uyarıyorum, aldığım cevap genelde kısa mesafe gidiyorum.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Ömrümü harcarım

Kaskı ekipmandan saymam.

O benim gözüm kulağım gibidir vizör göz kapağım.

motor almak için ekipmandan kısacağım dedim konuda millet atladı durdu kask ekipman değil şunu anlatamadım.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haftada en fazla 3-5 tane takan görebiliyorum onlarda sarı yelekli ve go pro taşıyan arkadaşlar oluyor.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Kask takmayan apaçi 17 lik gençte pistte yarışırken diğer motora çarparak yere yapıştı gözümün önünde.
    Zaten CG lerin üzerinde yatarak yarışıyorlardı, yüz üstü düşünce asfalt suratını peynir gibi yemiş. Yanına vardım çevirmek istedim ama bacakları kırılmıştı. Kafasını kaldırdım burun hiç yok, çene, dudaklar, alın kaybolmuş nefes bile alamıyor, kan boşaldı zaten kaldırınca.
    Motosikleti patlayarak 3 mt ileride yanarken, başında çaresizce can verene kadar bekledim.

Kask takanın biride bağlamamış kayışı, kask fırladı çıktı onunda kafasına bir cisim girmiş parmağım kalınlığında kafası delinmiş şuursuzca yatıyordu..

Velhasıl biri olay yerinde yanımda, diğeri de hastanede ertesi gün ölmüş.

Kötü..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Ambulans mı ?
    Öldükten sonra 3 tane geldi, cenazeyi bırakıp 2 yaralıyı alıp gitti.

Crixa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha 1100 dragstar
    Vefat eden arkdaş başkent lokantasının oğluydu ehliyeti de yoktu kıyafeti kaskı da arkadaşın yamaha r125 aldı onunla kaza yaptı çok üzüldük daha gencecikti

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün düşük hızda bir anda yan yoldan dikkatsizce çıkan bir minibüs e yandan çarptım ve motor stoppie gibi birşey yaptı sanırım beni üstünden attı. Sırtım minibüs e çarptı ve tam kafaüstü yere düştüm. Allah korusun kafamda kask olmasa %90 ölüydüm şuanda heralde. Boynum hala ağrıyor ama aynı saniye düşer düşmez kalktım hiçbirşey yokmuş gibi. Kask a baktım baya 15 santim sürtünme izi var üstünde. Siz siz olun ara mahalle de sürücem bile deseniz takın kaskınızı.

Bu da kaskın resmi;

http://i.hizliresim.com/o35nXR.jpg
    boyun ağrın 1 hata daha sürer
    127 bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250
    ama bu genç arkadaşlarımız kask takarsa nasıl hava atacaklar, kimse tanıyamazki kaskın içinde kim olduğunu. Ölen insana üzülüyorum her canlıya üzüldüğüm gibi ama sonuçta doğal seleksiyon denen bir mekanizma var. Aptallar ölecek, akıllılar hayatına devam edecek bir şekilde...

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı yeniii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask takmayanları mümkün olduğunca uyarıyorum, aldığım cevap genelde kısa mesafe gidiyorum.
    aynen öyle tam dediğim bu.Çlaıştığım iş yerinde biri var 20 tl ye kask almış.ama motoru görsen çin malı lifan olmasına rağmen üzernde iyi bir kask parası kadar modifiye.ha plakası da yok. kaskı taksana yav öleceksin dedim '' heheheh burası zaten bişey olmaz'' eh iyi dedim sen bilirsin ölen sen olacaksın sonuçta.Ha bu arada benim motosikletim yok 500 tl ye mont aldım yarın da 500 e kask alacağım.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask takmayan apaçi 17 lik gençte pistte yarışırken diğer motora çarparak yere yapıştı gözümün önünde.
    Zaten CG lerin üzerinde yatarak yarışıyorlardı, yüz üstü düşünce asfalt suratını peynir gibi yemiş. Yanına vardım çevirmek istedim ama bacakları kırılmıştı. Kafasını kaldırdım burun hiç yok, çene, dudaklar, alın kaybolmuş nefes bile alamıyor, kan boşaldı zaten kaldırınca.
    Motosikleti patlayarak 3 mt ileride yanarken, başında çaresizce can verene kadar bekledim.

Kask takanın biride bağlamamış kayışı, kask fırladı çıktı onunda kafasına bir cisim girmiş parmağım kalınlığında kafası delinmiş şuursuzca yatıyordu..

Velhasıl biri olay yerinde yanımda, diğeri de hastanede ertesi gün ölmüş.

Kötü..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Ambulans mı ?
    Öldükten sonra 3 tane geldi, cenazeyi bırakıp 2 yaralıyı alıp gitti.
    Cok uzuldum. Olenlere uzuldum de orada yasadiklariniza daha cok uzuldum.

Ben de 20km kadar kasksiz kullanmak durumunda kalmistim. Kask almaya gidiyordum. Ve cok zor abi... Gozlerimi acamadim. Yuzume tas gibi carpan bocekler... Bu eziyete niye katlanirlar, anlamam...

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle tam dediğim bu.Çlaıştığım iş yerinde biri var 20 tl ye kask almış.ama motoru görsen çin malı lifan olmasına rağmen üzernde iyi bir kask parası kadar modifiye.ha plakası da yok. kaskı taksana yav öleceksin dedim '' heheheh burası zaten bişey olmaz'' eh iyi dedim sen bilirsin ölen sen olacaksın sonuçta.Ha bu arada benim motosikletim yok 500 tl ye mont aldım yarın da 500 e kask alacağım.
    Kaskı en son motosikletle birlikte al bence. Kask bekleyince olmuyor :D Kasktan önce topla dizlik bot vs korumaları motorla birlikte kask a

Motosikleti
    R25
    Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağlık olsun. Takmazlar, daha çok takmazlar, kaskı da, uyaran bizleri de.

Daha dün akşam, ışıklarda durdum yanımda bir motosikletli yine, artçısına vermiş kaskı kendi kaskını, artçısı koluna takmış.
    Elimle kendi kaskımı işaret ederek dedim" nerede", artçı gördü beni, öndekini dürtüyor "bak oğlum adam kask diyor" diye. Kendisi de peh dercesine bir kafa işareti yaptı. Dedim helal olsun, yürekli çocukmuşsun. Açık egzoslu 150cc ye binen 2 sap, yeşilin yanmasıyla aragaz eşliğinde kalkarak şehrin karanlık sokaklarında kayboldular.

Takmazlar müdür takmazlar, korumalı ceket giyipte kask takmayanı bile gördük.

Ne deyek; "doğal seleksiyon" tam anlamıyla.
    Herkesin bir vadesi var ama, insan tedbirini de almak zorunda be.

Edit:
    Aha kendileri de burada; Videodan aldım, tam arkadaki öndekini dürterken.
    http://www.imgim.com/kaskçı.jpg
    Koruma ceket giyip kask takmayani gordukte ceketini giyip sortla ss binenleride goruyoruz :/

Kask takmadigi icin olmemistir yol kotu oldugu icin ya da arabalar oldugu icin olmustur
    ramcixx bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    ya ne olucak şurdan gidicez kaska gerek yok düşmem nasılsa diye düşünen zaten 30 ton sürücü var.sırf düşmeyle ilgili değilki olay.bahar geliyor işte çiçekler böcekler sinekler arılar.kask takmayan arkadaşlar siz hiç 100 km ile bi arıya vurdunuzmu acaba?kask olmasaydı evet ben vurmuştum diyebilirim kurşun gibi geldi komple arı oldu vizör.aynısını at sineğiylede yaptım bu seferde kan gövdeyi götürdü vizörde.sağa çekip sildim.gözünüze gelse direk göz iptal zaten.evet belki kaza yapmicaksınız ama sinek böcek gelmeyeceği gözünüze ne belli.başlı başınca bir kaza sebebi ufak bi arı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)