Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Yzf R25 Aldım Ama...Aması Var Yaw!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    arkadaşım öncelikle hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim, r25 rakiplerine göre performanslı bir motor evet, fakat ben bu başlangıç motoru olur olmaz olayını r25 konusunda yeteneğe bağlıyorum biraz, aşırı heyecanın, cahil cesaretin ve hava atma derdin yoksa kontrollü bir şekilde gayetten başlangıç motoru olabilir, ben başlangıç olarak mt25 ile başladım gayet memnunum 32 yaşındayım kontrollü kullanıyorum 20 metre düzlük görünce gaz açmıyorum yeni başlayanlar gibi. Kimseye ders vermek değil amacım ama kontrollü ve sakin kullanırsan çok zevk alacağın bir motorsiklet. tekrar hayırlı olun.
    Keoma bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Abartmayın bu kadar 250cc makine 600cc değil. İlk 1500 km uçak gibi gelir daha sonra normal gelmeye başlar 5000km sonra hele bide büyük motorlarla tur yapıyorsanız sahibinden temiz r25 diye ilan açıp 600lük aramaya baslayabilirsiniz
    Keoma ve gokberk6426 bunu beğendiler.

Pisman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    r25 benzerlerine göre agresif bir motor, birileri kabul etmese de bir çok kişi için başlangıç motorundan fazlası, hatta 3.000 km tecrübe bile yetmiyor demekki, tabi bu kişiden kişiye değişir ancak genelde böyle düşünüyorum.
    sizin bunun farkına varmanız yaşınızın, mesleğinizin de getirdiği olgunluk sayesinde olmuş ki bu da bir avantaj, siz yine de ilk bir kaç bin km tedbiri elden bırakmayın, hatta yapabiliyorsanız bir eğitimle destekleyin bu süreci.
    son olarak hayırlı olsun diyelim, tekerin düz bassın
    Keoma bunu beğendi.

Motosikleti
    Msx 125
    Yukarıda arkadaşında dediği gibi 125 cc bile kendini bilmeyen için tehlikeli, bence r25'in lastiklerini değiştirip sakin sakin devam edin.
    Keoma bunu beğendi.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    ABS hikaye , madem eğitimcisiniz , eğitime gidiniz ...

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün motoru teslim aldım.50 km kadar sürdüm.Motorun tepkisini öğrenebilmek için Bir kere olmak kaydıyle 7 bin deviri aştım.Şunu diyebilirim bu motosiklet başlangıç motosikleti olamaz.! Çok korkuttu beni,bilemiyorum.Bundan önce mt-125 vardı.3 bin km kadar sürdüm.Acemi sayıyorum kendimi ve Öğretmenim...

Bir yanım pişman,bir yanım boşver aklında kalacağına kapının önünde dursun diyor.Almasaydım aklımda kalacaktı hep.30 yaşındayım.Kontrollü olabilirim,bilmiyorum bi korku yok değil.Paylaşmak istedim.

Tekerimize taş değmesin.Kazasız belasız sürüşler inşallah.
    Hayırlı uğurlu olsun, bence satmayın GİS akademi/Motto Akademi, Yamaha sürüş okulu, Honda sürüş okulu gibi kendini ispat etmiş bir kursa gidin. 200-300TL sorun olmaz. Gidin slalomu, freni virajı rahat rahat yapın öğrenin.

Sonrasında karar verirsiniz zaten. Hiç olmadı bir sukuter alırsınız, günlük işlere onla, zevkli sürüş içinse r25'i kullanırsınız. (böyle yapanlar var)

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Arkadaşlar çok sağolun.Bugün anayolda,yoğun trafikte ve boş alanda bol bol pratik yaptım.Güvenim geldi.Frenleme,slalom,viraj...Hatta boş alanda labutlardan buldum slalom çalıştım Ani frenleme yaptım.Limon sıkar gibi arka frenle kombine şekilde 50 ile giderken ani fren çalıştım.Yaklaşık bi 40 km sürdüm.

En yakın zamanda eğitimlerede katılacağım.Çok teşekkürler.Ciddi olarak söylüyorum SAYENİZDE BUGÜN KORKMADAN VE KENDİME GÜVENEREK BİNDİM.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Evet,ABS önemli ama trafiği okuyamayan adama o da para etmez.Ben 900 cc lik 110 beygir motora biniyorum yıllardır.Bende de ABS yok.Ama bugüne kadar abs'yi devreye sokacak kadar sert fren yaptığımı hatırlamıyorum.
    Keoma ve tolgakızılgü bunu beğendiler.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    zamanında bana da çok sert olmasa da sert gelen motosiklet şimdi kesmiyor 600'lük sürdükten sonra ama R25'e devam
    Keoma bunu beğendi.

Race_Blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha-YZF-R25
    El bileğinize hakim olun ve gaz tepkilerine çok dikkat edin.
    Panik ya da gergin halde iken farkında olmadan gaza asılmayın.
    Vites geçişlerine, dur kalka iyice alışın.
    Hızlı kullanmayın. Bol duruş ve fren egzersizi yapın, koruyucu kıyafet edinin.
    Konu ile ilgili yayınları temin, hepsini dikkatlice okuyun.
    http://ommriders.com/pages/ArtTR.aspx?artID=2010
    http://ommriders.com/pages/ArtTR.aspx?artID=2011
    http://www.hepsiburada.com/motorsikl...i-pm-kntv56407
    http://www.motoron.com.tr/HaberDetay...-bukmek-ii-238
    Keoma bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Motorunuz hayırlı olsun ..

Ben 2 hafta önce R25 sahibi oldum.R25 3. motorum alışmam çok kısa sürdü..Şu anda gitmiyor demeye başladım 2 haftada .. R25 başlangıç motoru değildir 17-18 yaşında yağız delikanlıyı fena harcar .. Benim tavsiyem 2. yada 3. motor olarak almasın kimse (hız merakı varsa) ben şuan pişmanım..Çok güzel motor çok rahat ve karizmatik ama gitmiyor :D
    Keoma bunu beğendi.

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Hem racing alıyorsunuz hem de değişik değişik kelamlarda bulunuyorsunuz yapmayın hocaam

MotoGlock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R25 2015'
    r25le başladım alışmam uzun sürdü, sakin kullanırsan sıkıntı olmaz elinin ayarının yumuşak olması lazım.

Motosikleti
    Günden güne daha çok güvenim geliyor kendime.Bugünde okulu motorla geldim.Yavaş yavaş alışıyor gibiyim.Yazın mutlaka ama mutlaka eğitimlere katılacağım.

Şu anlık tek sorunum virajlar biraz keskin bazı yerlerde.50-60 km ile felan dönüyorum.Şu ana kadar arkamda araç yoktu Allahtan.Geliştirmem lazım bu konuda kendimi...

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Resim yok mu? Hocam

tolgakızılgü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jester8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bende motora 250cc ile başladım. 2 hafta kadar önce cbr250 ile. Tabi cbr250 r25'e göre daha naif olsa da o bile korkutuyordu beni. Ama trafiğin sakin saatlerinde kısa sürüşlerle bayağı mesafe katettim. En azından o tedirginliğimi aştım. Daha rahat kullanabiliyorum motoru.
    Daha önce cbr 250m vardı cbr bütün devirlerde torklu bir motor düşük devirdede hissettiriyor yüksek devirdede hissettiriyor R 25 okadar değil 5bin 6bin devire kadar sakin kullanıma çok müsade ediyor 7bin devirden sonra işte olay ozaman başlıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:39 ----------

Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günden güne daha çok güvenim geliyor kendime.Bugünde okulu motorla geldim.Yavaş yavaş alışıyor gibiyim.Yazın mutlaka ama mutlaka eğitimlere katılacağım.

Şu anlık tek sorunum virajlar biraz keskin bazı yerlerde.50-60 km ile felan dönüyorum.Şu ana kadar arkamda araç yoktu Allahtan.Geliştirmem lazım bu konuda kendimi...
    lastikler deiğiştirmediyseniz virajlardan korkun derim motor nekadar dengeli olsada lastikler çok kararsız kimi zaman yapışıyor kimi zaman yağ gibi kayıyor virajlarda tedbiri elden bırakmayın.
    Keoma bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Sizi korkutan o motor fazla değil 5-6 ay sonra yetmeyecek size..

"250cc motor mu lan" deyip burun kıvıracan..
    Keoma bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi korkutan o motor fazla değil 5-6 ay sonra yetmeyecek size..

"250cc motor mu lan" deyip burun kıvıracan..
    250 cc motor mu lan :D

R1 mi alayım 1000rr mı :D şakaydı

SİYAH İNCİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Hayırlı olsun kazasız sürüşler tecrübenin olmadığı yerde korkular başlar bu korkular da cesaretle kırılır zamana bırak motoru kullanmaya bak bunun sadece bir basamak olduğunu göreceksin
    Keoma bunu beğendi.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayirli olsun,hala bi motorum yok ve hicte motor sahibi olmadim. Arkadasin elektrikli scooter i vardi ilk ona bindim,gazi fazla actim direk beni geri atti. Boyle agir agir giderken hafiften aciyorum beni geri ittiriyo falan ooo dedim fenaymis millet 250yle nasil basliyo. Sonra spacy getirdi arkadas,bide ona bindim. Elektrikliden 10 kat daha sert,daha agir. Ilk bi bindim ulan noluyo motoru tutamadim,sonra neyse kontra falan veriyorum ooo iyiymis dedim icimden. Sonra kose basindan saga donerken gazi fazlami verdim noldu anlamadim park halindeki arabaya yandan carpicaktim,cart diye frenleri sktim on kaydi tam gidecekken biraktim topladi. Dusmedim ama icimden yine,millet nasi 250likle basliyo helal olsun valla dedim. Bunu anlattigim herkes bana,spacy yi 1 hafta kullansam oyuncak gibi gelecegini soyledi ama o an beni gercekten heyecanlandiran bi motordu. Eminim mt125 e ilk bindiginizde sizde bu duygulari yasamis ama sonunda alismissinizdir. R25 lede 1 hafta,buda boyleymis gibi soylenerek gecirirsiniz. 2. Hafta bi bakmissiniz yakit tuketiminiz artmis Kazasiz belasiz surusler,keyifli forumlar dilerim
    Keoma bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)