Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

1000rr Çizimim.

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı mostro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğrafın üstüne kağıt konup çizilmiş gibi itiraf et :D Eğer öyle değilse helal olsun jantlar arka kuyruk çok düzgün ama geneline bakıldığında ufak kaydırmalar var gibi gözüküyor.

Ustam vallaha şuna bakarak çizdim öyle ders çalışırken aralarda baya bi eksik olduğunun farkındayım çok teşekkür ederim 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

Alıntı Easx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sektörün içinde birisi olarak (mühendislik 3. sınıf öğrencisiyim ve tasarım konusunda uzmanlaşmaya çalışıyorum) şunu söyleyebilirim ki bu yorumunuzun hiçbir mantığı yoktur.
    Arkadaşın motosiklet tutkunu olduğu ortada. Ve eğer gerçekten hiçbir eğitim almadan bunu yaptıysa ciddi manada şunu söylebilirim ki gelecek vaadediyor. Çizim açısından kabul etmeyecek olanlar olsa da en azından fikir açısından ve hobi açısından

Yorum yaparken yapıcı yapmaya çalışmanızı tavsiye ederim. Bu şekilde ilerleyip teknik çizim kurallarını basit şekilde öğrendikten sonra belkide kendi tasarımlarını yapacak bu arkadaşımız. Öyle olmasa bile belki bir tutkuyla başlayıp CAD/CAM üzerine yoğunlaşıp 10 sene sonra sizin bineceğiniz bir motosiklete yada araca katkısı olacak.

Çizim işini gerçekten bir ergen işi olarak görüyorsanız dh konu dışı tavsiye ederim.

Belki art niyetle yapmadınız ama tamamen hevesini kırabilirsiniz.

Çizim konusuna gelirsek ben başarılı buldum dostum eğer gerçekten hevesin varsa hobi olarakta olsa mesleki olarakta olsa bir teknik resim kitabı almanı öneririm. Ölçülü şekilde çizim kurallarını öğrendikten sonra karakalem yada taslaklarını daha güzel hale getirebilirsin. Eğer çok inandığın bir tasarımın olursa bana mesaj at. Boş zamanlarımda 3 boyutlu hale çeviririm (bu iki ayı es geçiyorum) tasarımının canlı halini görmüş olursun

Ek olarak: Senin gibi başlamış birisi şu anda yaklaşık 500 adet otomobil tasarımı yapmış durumda taslak olarak. Ve parça başı para vererek bunları yakın bir arkadaşıma tasarlatıyor ve sektörün içine girdi bile mükemmel bir şekilde başlama noktası tamamen sıfır ve hiçbir eğitim almadan. Yurt dışı yarışmalara gönderdiği tasarımları dahi var

Eğer ilgin varsa bu konuda elimden geldiğinde yardımcı olmaya çalışırım yol haritası açısından
    Abi gözümü açtım sabah foruma girdim mutlu oldum.

Aklımda uzmanlaşmak gibi şeyler yokken aklıma soktun. O kadar yapıcı yorum yapmışsın ki gidip güzel sanatlar,mühendislik filan yazıcam. 😄

Şaka bi yana dediklerini uygulayacağım şuan sınav zamanım. Yazın kendi motorumu alınca dediklerini dikkate alarak seninlede irtibata geçicem. Öyle ağaç böcek çizmeyi sevmiyorum mekanik şeyler hoşuma gidiyor.

Tekrardan çok teşekkür ederim ustam.
    Kötü veya iyi yorum yapan herkesede.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Alıntı kuvvetmira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harbiden snappy,ye rakip
    Snappy i severim abi aramızda rekabet olmaz 😄

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100

bassturbin, kadango ve Zuzuuw bunu beğendiler.

Yeteneğini geliştirmen lazım buyur çok yardımcı olur
    http://112oyun.com/resim-cizme-oyunu

Alıntı Mertcan00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeteneğini geliştirmen lazım buyur çok yardımcı olur
    http://112oyun.com/resim-cizme-oyunu
    Eyvallah abilerim 😄

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    skoda dün favorit in biri önümde kaldı.

Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    skoda dün favorit in biri önümde kaldı.
    Superbciyiz abi 😄

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    yanlış anlama yaş kaç ablamın 3 sınıfa giden çocuğu bile daha iyi çiziyor eğer forumda paylaşıyorsan eleştiriye açık olmalısın hevesin kırılmasın ama gerçekten düzgün çizip paylaşsan daha iyi olurdu resme merakın varsa üstüne git ama tavsiye ederim birde ek olarak ne tip kalemle çizdiğin önemli değil ben 2004 yılında 05 uçlu lisede kullandığım kalemle bildiğin karakalem resim dersi için resim yapmıştım 100 de almıştım önemli olan ne kullandığın değil elindeki malzemeyi nasıl kullanabildiğin ve gördüğünü kağıda yansıtabilmek birde şu var ha ben sürrealizm seviyorum dersin o zaman çok daha uçuk çalışmalar yapabilirsin

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    İnstagramda berkyazc isimli kullanıcıyı takip etmelisiniz. Sayın Berkay Yazıcıyı buradan selamlıyorum Çizimleri muhteşem.
    https://www.instagram.com/berkayazc/
    berk_cglr bunu beğendi.

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlama yaş kaç ablamın 3 sınıfa giden çocuğu bile daha iyi çiziyor eğer forumda paylaşıyorsan eleştiriye açık olmalısın hevesin kırılmasın ama gerçekten düzgün çizip paylaşsan daha iyi olurdu resme merakın varsa üstüne git ama tavsiye ederim birde ek olarak ne tip kalemle çizdiğin önemli değil ben 2004 yılında 05 uçlu lisede kullandığım kalemle bildiğin karakalem resim dersi için resim yapmıştım 100 de almıştım önemli olan ne kullandığın değil elindeki malzemeyi nasıl kullanabildiğin ve gördüğünü kağıda yansıtabilmek birde şu var ha ben sürrealizm seviyorum dersin o zaman çok daha uçuk çalışmalar yapabilirsin
    Haklısın abi eleştiriye açığım zaten ama seninki gibi yapıcı olanlara. Bu ilk çizimim amatörüm ileride geliştirip daha iyilerini yapacağım inşallah. Çok sağol 😊 Yaş 20 bu arada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:26 ----------

Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnstagramda berkyazc isimli kullanıcıyı takip etmelisiniz. Sayın Berkay Yazıcıyı buradan selamlıyorum Çizimleri muhteşem.
    Takip ediyorum abi adam profesyonel çizimleri gerçekten çok güzel..
    berk_cglr bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    o zaman ne yapıyoruz youtube a abanıyoruz :D çok güzel eğtici tarzda şeyler bulabilirsin hatta güzel olanları o çizerken duraklatarak sende çizmeye çalış en güzel kendini öyle geliştirirsin elin alışır elin ki zaten el alıştığı zaman gerisi geliyor çünkü

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Abi kitlendim gülmekten karnıma ağrı girdi ya siz ne adamsınız böyle ya )))))))))))))) bunu daha önce başka yazı altındada görmüştüm bu honda repsolle tam oturmuş Hayy Allah senide güldürsün ))))))))))
    Aprilia RS 250 GP Nº1

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ciddi bir yetenek
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zaman ne yapıyoruz youtube a abanıyoruz :D çok güzel eğtici tarzda şeyler bulabilirsin hatta güzel olanları o çizerken duraklatarak sende çizmeye çalış en güzel kendini öyle geliştirirsin elin alışır elin ki zaten el alıştığı zaman gerisi geliyor çünkü
    Aynen abi bakmaya başladım. Sınav bitsin abanacam 😄
    berk_cglr bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Abartmamışmısınız biraz yorum yaparken ?

Şahsen gayet beğendim ben. İllaki kusurları var fakat açıkçası bence gayet başarılı eğitimi vs olmayan biri için.

Burada beğenmeyenlerin çoğu bu çizimin kat be kat kötüsünü yapacağına eminim.

Moralinizi bozmayın sakın, şahsen benden çok daha yetenekli olduğunuz kesin.
    berk_cglr bunu beğendi.

Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abartmamışmısınız biraz yorum yaparken ?

Şahsen gayet beğendim ben. İllaki kusurları var fakat açıkçası bence gayet başarılı eğitimi vs olmayan biri için.

Burada beğenmeyenlerin çoğu bu çizimin kat be kat kötüsünü yapacağına eminim.

Moralinizi bozmayın sakın, şahsen benden çok daha yetenekli olduğunuz kesin.
    Sağolasın abim benim. Benimki sadece forumu sıcak gördüğüm için yaptığım bi paylaşımdı. Kusurların bende farkındayım. Bazı arkadaşlar yorum yaparken kırıcı oluyor ama sıkıntı yok canları sağolsun. 😊
    beko12345 bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Kızma kardeş aklıma bunlar geldi,

Bartas3010 bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    gozum skodaya gıttı

Yarıldım abi ya o nedir 😀😀😀😂

Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gozum skodaya gıttı
    Keşke benimde gitseydi 😐

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)