Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

250cc zamanım geldi mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba arkadaşlar öncelikle kazasız belasız sürüşler dilerim hepinize.

Yaklaşık 6 yıldır aktif motor sürücüsüyüm 13 yaşlarında üsten depo mobilet sürerek başladım bu işe 14 15 yaşlarında vitesli 100cc cuplara geçtim 16 yaşında ilk motorum mondial 100cc cup oldu.Yani bu işin içinde uzun süredir varım.gectigimiz yaz ehliyet sınavına girerken debriyajlı motoruda öğrendim yaklaşık 100km Kanuni Breton S (125cc) ve Mondial Dirft 125 kullandım.

Şimdi gelelim soruma bu yaz sonu üniversiteye baslarken kendime yeni bir alet alıyorum diyorum fakat hazır mıyım değil miyim bir size danışayım dedim hem bu maksatla aranıza katılmış olurum.

Aklımda ki cihaz Yamaha YZF-R25 görünüş falan çok hoşuma gitti açıkçası
    Boyum 1.75 kilom 60 sizce nasıl dururum motorun üstünde veya bana uygun başka motor tavsiye edersiniz sevinirim.

Kaza geçmişime gelirsek yaklaşık 4 yıl önce şuan ki motorumla 3 kişi seyir ederken ( biri kardeşim) 60 70 ile giderken motoru yol kenarında ki mıcırlara kaptırmamla gerçekleştirdim yerde 4 5 metre sürükledik ufak tefek sıyrıklarla atlattım çok şükür.o kazadan sonra çok ders çıkardım açıkçası.
    Neyse fazla uzun oldu yazı sorumu cevaplarsanız sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Sıfır tecrübeyle ilk motor olarak r25 almak isteyen kişiden daha riskli senin alman
    Panashira bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ciddi misiniz hocam

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 lik alma. sende tecrübe bol. 600 lük al. ama damarlı olsun...
    Panashira ve Jemand bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    1000'lik olmaz ama 600'lük olur. Boşver 250cc'yi ona para harcama sana bir 600'lük yakışır kardeşim.

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    gızlar koşun motora bakın
    Gerideki kalanlar seni okutmak için emek etikleri için senin helva paranı yetişrimeye bilirler ondan bi bol fıstıklı helva parası bırak öyle al git unversiteye

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Bu ara forumdaki herkes kendini "CEM YILMAZ" sanıyor herhalde, adam ne güzel açıklamış kendisini, tecrübeli olanlar vardır diye buraya açmış konusunu fikir almak istemiş, bilgi almak istemiş, ne kadar meraklısınız her konuyu trollemeye vallahi ayıptır ya
    RAMİREZ, fedos, mostro ve 8 diğerleri bunu beğendiler..
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Motosikleti
    Hyosung GV650
    250'lik alabilirsin alamazsın diye birşey yok. hatta direk 250 cc ilede başlayabilirsin

AMA motosiklet geçmişini okuduğumda kafamda 1-2 tane soru işareti oluştu

Kask
    Mont
    Eldiven
    Pantolon vs.

bunları kullanıyormusun? hekeli 3 kişi motosikleti okuduktan sonra?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250'lik alabilirsin alamazsın diye birşey yok. hatta direk 250 cc ilede başlayabilirsin

AMA motosiklet geçmişini okuduğumda kafamda 1-2 tane soru işareti oluştu

Kask
    Mont
    Eldiven
    Pantolon vs.

bunları kullanıyormusun? hekeli 3 kişi motosikleti okuduktan sonra?
    Açıkçası o zamanlar bu işin ciddiyetini bilmiyordum cahillik diyelim o süreden sonra kasksız ve eldivensiz sürdüğüm 10u gecmez açıkçası
    Genelde sehir içi kullandığım için sadece bu 2 si ile yetiniyordum açıkçası hani özel montum falan yok zaten ama isler büyüyünce iş değişecek tabi ki.

Bu arada dalga geçmeye çalışan arkadaşları pek anlamadım sana uyar veya uymaz demek bu kadar zor olmamalı?

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Kardeşim belli ki apaçilikten kendimi sıyırıp atmaya hazırsın. Bence sana bi 250'lik gider. Umarım dilediklerine sahip olup planlarını gerçekleştirirsin. Kazasız belasız, tekerine taş değmesin
    Panashira bunu beğendi.

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    R25 değilde bence sana cbr daha uygun yada bajaj pulsar rs200, ns 200

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Öncelikle sağ olun hocam.Cok şükür apacilikle aram hiç yok.motorumu asla üzecek hareketlerde bulunmadım,aldığım günden beri hiç oynama yapmadan stock şekilde kullandım,ön kaldırma işlerine girnedim,yaptığım en fazla hız 80 85 o da anayol olduğu için ,oyle hava atma niyetimde yok çok şükür.

Bakalım artık hayalimi gerçekleştiririm, Sizin dediğiniz gibi kazasız belasız motor hayatım olur.
    Sizede aynı dileklerimi sunarım,kazasiz belasız inşallah
    RAMİREZ bunu beğendi.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    250 cc var, 250 cc var. Hayatınızda hiç yarış tarzı motosiklet sürmeden, onların gaz tepkisi ve ürettiği gücü bilmeden kullanmanız yanlış olur elbette. Yarış tipi motosiklet kullanmak istiyorsanız en azından 125'lik bir şeyle başlayın. R25 tahmin ettiğinizin dışında bir güce sahip.

Diğer taraftan cruiser, touring gibi gaz tepkisi nispeten yumuşak ve daha az güç üreten 250 cc motorlara yönelebilirsiniz. Alacağınız motosikletin motor hacminden ziyade bence 20 beygir gücü çok fazla geçmemesine özen gösterin. O zaman size daha uygun motosikletlerle karşılaşırsınız.

Yukarıda nines nickli arkadaşımızın yazdıklarına aynen katılıyorum anlattıklarınız dolayısıyla bırakın kaskı, herhangi bir ekipman dahi kullanmadığınıza eminim. Unutmayın ki biraz daha yüksek hacim, biraz daha ağırlık, biraz daha güç ve doğal olarak biraz daha sürat demek. 3 kişi yaptığınız kaza gibi sıyrıklarla atlatamamanız kuvvetle muhtemel. O sebeple en az orta kalite ekipmana para ayırmanız gerekiyor ki o da nereden baksanız 1500 TL civarı.

Hesabınızı siz yapın, kitabına göre oynayın ki çok daha fazla yaşayıp çok daha fazla sürün. Şimdiden hayırlısı olsun.
    sey_47 bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Öneriniz için sağ olun hocam benimde aklımda o var bi yanım 125cc ufak giriş seviyesinde motor alıp daha sonra yükseltmem yönünde diğer tarafım ise sabırsız bi şekilde 250cc bir makine istiyor.
    Zaten kafamda direk 1000 1500 civarı ekipmana ayırdım özellikle kaza raporun bölümünde bir kaç konu okuduktan sonra daha da bilinçlendim ne kadar önem sarfettigini daha da anladım zaten kaza yaptıktan sonra ilk işim kask almak oldu,onceden de vardı çenesi açık alttan bağlamalı takmıyordum tabi ki kazadan sonra 120 lira civarı (tam yanlış bilgi vermeyim) kask almıştım o günden beri o kaskı kullanıyorum,eldiven ise 25 lira civarı nispeten koruyan bir eldivene sahibim.dedigim gibi o konuda biraz dolaştıktan sonra şu kullandığım ekipmanlar bile çöp olduğunu anladım.

Neyse fazla uzatmadan bir kaç tane daha görüş alıp bana uygun karari vermeye çalışacağım.
    Teşekkürler hocam,iyi sürüşler

@HAZZILHAR

nefretxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki gsxr-1000 l5 -Honda cbr 250 2013
    250 cc için tam yeri ve zamanı sizin adınıza.İçinizden r25 geçiyorsa direk onu alın kendi hayatınızı ve kendi zevklerinizi biz ve bizler tabiki belirleyemeyiz.Ama üzerine bindiğinizde temkinli davranın ilk kullanımlarda aklınızı başınızdan alabilecek motosiklet.Dikkatli sürün ve şimdiden hayırlı uğurlu olsun

Hamza Toruk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DORUKOĞLU
    Merhaba 250 cc motosıklet guzel ancak bende üniversite öğrencisi olarak şunları eklemek istiyorum
    1-)Motor az yakmalı
    2-)Çok az arıza çıkarmalı
    3-)Parçası ucuz olmalı
    4-)Rahatça satabılmelı
    5-)İşletim maliyetleri düşük olmalı
    şimdi bence al bi ybr tarzı motor yani 125-150 cc sınıfında bakımı vs ucuz olsun başına dert açmasın millet otobus metroda perısan olurken sen rahat rahat gez Bu yüzden benım sana tavsiyem boşver 250 cc yi 4 zamanlı tek sılındırlı japon 125-150 cc civarı birşey al mis gibi gez

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten motosikletlerle icli disli oldugun ortada,egerki sende kendini hazir hissediyosan neden olmasin.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bu kararı biz veremeyiz sadece sen verebilirsin

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Cbr 125le gezdiğim kadar su an gezemiyorum. Yakmıyordu problem çıkarmıyordu vs.

Çift silindir paran limitli ise kasabilir

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı AZADE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 250 cc motosıklet guzel ancak bende üniversite öğrencisi olarak şunları eklemek istiyorum
    1-)Motor az yakmalı
    2-)Çok az arıza çıkarmalı
    3-)Parçası ucuz olmalı
    4-)Rahatça satabılmelı
    5-)İşletim maliyetleri düşük olmalı
    şimdi bence al bi ybr tarzı motor yani 125-150 cc sınıfında bakımı vs ucuz olsun başına dert açmasın millet otobus metroda perısan olurken sen rahat rahat gez Bu yüzden benım sana tavsiyem boşver 250 cc yi 4 zamanlı tek sılındırlı japon 125-150 cc civarı birşey al mis gibi gez
    Bu yoruma aynen katılıyorum. Arkadaş gerçekten güzel söylemiş.
    Yukarıdaki 1. 3. ve 5. maddeler R25 e uymuyor. Üniversite okuyacaksın, öğrenci halinle R25 maddi olarak seni yorabilir. Düşersen parçası pahalı, gazlarsan çok yakıyor, 1 set kaliteli lastik takmak istesen fiyatlar daha yüksek (ebattan dolayı)

Ama alsan cbf veya ybr, en kral lastiği 300tl ye taktırırsın, çok daha az yakacağı için çok daha kafan rahat gezersin. İlla R25 alacağım dersen de çok sakin kullanmak ve gazlamamak koşuluyla alıp kullanabilirsin elbette.
    Ancak R25e binerken "amaaan alt tarafı 250cc ne olacak" diye düşünüp gazlarsan büyük hata yaparsın. Son hızı 180 civarında olan bir aletten bahsediyoruz sonuçta. Bu süratler pek de acemi dostu olmayan hızlardır.
    Sürebilir miyim diye endişen varsa, daha önce vitesli motosiklet de kullanmışsın, elbet sürersin. Ancak yapacağın ufak hatalar hep daha pahalıya patlayacak sana bunu unutmamanı öneririm.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)