Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBF 150 Stop etme sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    arkadaşlar bugün az daha yolda kalıyordum.
    kısaca özetlemeye çalışacağım ,

motosikletim geçtiğimiz günlerde çevre yolunda hafif yokuş tırmanırken (gaz kolu sonuna kadar açık iken) gaz yememeye ve teklemeye başladı. yavaşlayınca en sağ şeride geçtim hemen , sonra debriyaja basınca motor durdu. bu esnada 80 le falan gidiyorum.
    hemen marşa bastım elim debriyajda ve çalıştı devam ettim.

sonrasında aynı sorun dün ve bugün tekrar yaşandı. denemek için birkaç deneme yaptım.
    düşük vites son devirlerde giderken stop etmiyor. (tapa gaz basmadığım durumda)
    düz yolda tapa gaz denedim ne olacak diye aynı şekilde stop etti.

yani , sadece gaz kolu sonuna kadar çevrildiği durumda 2-3 dakika sonra motor öksürüyor ve gaz yemiyor duruyor yolda giderken.

bu arada bujimi değişeli 1000 km oldu.
    karbüratör temizliği de aynı zamanda oldu. bunları yaptırma sebebim de benzer bir stop etme sorunu idi. ancak o zaman bunun deponun hava almamasından kaynaklandığını keşfetmiş ve depo kapağı contasında çizik atarak gidermişti usta. bu sefer ise depoyu açıp havalandırıp çıktım aynı stop etme tekrar yaşandı. yani depodaki negatif basınç ile alakası yok.

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benzin hortumunu depo tarafindan degil, motor tarafindan sok ve ufle, pislik kacmis olabilir

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bende benzin azken yapıyor bunu arada. Depodaki benzin ne alemde?

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    karbüratör ayarı bozuk. muhtemelen fakir karışımda. iyi bi ayar yaptırın düzezlir.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    buna benzer bir durumda abinin motorun başinda geldi bi cbf150 deniyim dedim habire stop ediyor cikle yi açmayı unutmuşum soğuktan ondan ediyormuş acaba benzer bir durum olabilirmi ?

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Buji nemleniyor. Pipoyu çıkar biraz bekle çalışır. Çıkarmadan da beklesen olur.

Motosikleti
    yok
    Depoda benzin tam hep fullerim
    Motor sıcakken oluyor soğukla alakası yok.

Benzin hortumunu çıkarıp bakıcam, benzin filtresi varsa ona bakıyım bide. Karbüratör ayarından olabilir gerçekten ona da baktırayım. Buji nemleniyor mu bilmiyorum zor ihtimal çünkü hiç su değmedi motora nerdeyse 3 aydır. Siliyorum yıkanmıyor.

Teşekkürler arkadaşlar yorumlarınız için. ☺

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Fakir karışım gibi sorun.
    Sıkıştırmaya gelmiyor hava filtresinede baksanız olur aslında

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Sele altında bez var mı

Motosikleti
    yok
    Hava filtresi değişeli 1500oldu. Ancak bez yok da alarm sistemini oraya koydum. Ondan dolayı da olabilir hiç aklıma gelmemişti. Onu da başka yere alıp bakayım. Teşekkürler =)

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Motor kaç kmde yağ yakımı hızlanmış olabilir

Motosikleti
    yok
    Evet arkadaşlar bugün takımları alıp çevre yoluna çıktım.
    5.vitese kadar hızlanıp tapa gaz yaptım hemen stop etti. Buji yi çıkarıp baktım bişey yoktu. Tekrar taktım.
    Bir daha gazladım yine stop. Alarmı çıkardım hava filtresinin ağzından tekrar denedim yine stop.
    Hava filtresini söktüm taktım bir sıkıntı yoktu yine stop.
    Karbüratörün benzin ve hava ayarı kaldı, tornavida ile biraz oynadım. Tekrar stop.

Sonra hava vidasını sonuna kadar sıkıp 1.5tur açtım. Öbür taraftan benzin vidası ile rölanti yi 1.5e ayarladım.
    Ardından gazladım, sıkıntı yok. Test amacıyla Çiğliden bucaya sonra tekrar Çiğliye tekrar bornovaya kadar tapa gaz gittim. Bidaha stop etmedi.

Tekrar olmaz umarım. Bu arada otoyolda bu kadar tapa gaz giderken top speed ini de gördüm motorun, yokuş aşağı 130km.

Umarım bir daha yaşamam, bu motoru aldığım günden bu yana birkaç kez yolda kaldım ve gerçekten korka korka sürer oldum artık. Arka dişli bilyası dağıldı, benzin kapağı yüzünden stop ediyordu bir ara. Biraz hor kullanılmış heralde. 2-3bin km dir bende. Umarım başka sorun çıkarmaz.

Problem yüksek hızda ortaya çıkınca mecbur otoyolu tamirhane yaptım ama sorun çözüldü 😀

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bugün takımları alıp çevre yoluna çıktım.
    5.vitese kadar hızlanıp tapa gaz yaptım hemen stop etti. Buji yi çıkarıp baktım bişey yoktu. Tekrar taktım.
    Bir daha gazladım yine stop. Alarmı çıkardım hava filtresinin ağzından tekrar denedim yine stop.
    Hava filtresini söktüm taktım bir sıkıntı yoktu yine stop.
    Karbüratörün benzin ve hava ayarı kaldı, tornavida ile biraz oynadım. Tekrar stop.

Sonra hava vidasını sonuna kadar sıkıp 1.5tur açtım. Öbür taraftan benzin vidası ile rölanti yi 1.5e ayarladım.
    Ardından gazladım, sıkıntı yok. Test amacıyla Çiğliden bucaya sonra tekrar Çiğliye tekrar bornovaya kadar tapa gaz gittim. Bidaha stop etmedi.

Tekrar olmaz umarım. Bu arada otoyolda bu kadar tapa gaz giderken top speed ini de gördüm motorun, yokuş aşağı 130km.

Umarım bir daha yaşamam, bu motoru aldığım günden bu yana birkaç kez yolda kaldım ve gerçekten korka korka sürer oldum artık. Arka dişli bilyası dağıldı, benzin kapağı yüzünden stop ediyordu bir ara. Biraz hor kullanılmış heralde. 2-3bin km dir bende. Umarım başka sorun çıkarmaz.

Problem yüksek hızda ortaya çıkınca mecbur otoyolu tamirhane yaptım ama sorun çözüldü ��
    önceki ayarı kaç turdu acaba?

Motosikleti
    yok
    Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önceki ayarı kaç turdu acaba?
    daha fazla açıktı ama kaç tur olduğunu bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Şunu da dip not olarak sevinerek yazıyorum. Bugün bir 100km benzin denemesi yaptım. Karbüratör ayarı yaptığım için.
    Normalde 200km de bitiyordu depo şehir içinde. Bugün denemek için uzun il dışına sürdüm biraz, 2.75lt yaktı 100km de.

Yani bu sorun beni baya kara geçirdi. 😁

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha fazla açıktı ama kaç tur olduğunu bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Şunu da dip not olarak sevinerek yazıyorum. Bugün bir 100km benzin denemesi yaptım. Karbüratör ayarı yaptığım için.
    Normalde 200km de bitiyordu depo şehir içinde. Bugün denemek için uzun il dışına sürdüm biraz, 2.75lt yaktı 100km de.

Yani bu sorun beni baya kara geçirdi. ��
    12 litre 200 kmre bitiyorsa arabayla aynı yakıyomuş iyiki başına geldi ayarı yaptın yoksa benzine para yetişmezdi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)