Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kevlar Kot Pantolon alacağım.. Önerileriniz..

Motovento
    REKLAM ALANI
    cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Merhabalar Arkadaslar ;

Yaklasik 1 yıldir Richa motosiklet pantalonumu kullanmaktayim .. Çok memnunum.. Ancak okula gidip gelirken kaba duruşundan dolayı ve çok rahat olmamasindan dolayi önümüzde ki hafta bir kevlar kot pantolon almak istiyorum .. Ancak birçok forum sitesinde diger motosiklet pantolonlara gore güvenliklerinin dusük oldugunu okudum .. Bu doğru mudur ?

Sadece şehir icinde bu kot pantolonumu kullanacağım yani şehirler arasında richayı kullanmaya devam edecegim ancak güvenlik olarakta memnun edecek birsey ariyorum ..

Onerebileceginiz bir model var midir ?

Full kevlar mi olmali yoksa full kevlar olmayanlarda sehir icinde yeterli midir ?

Kalça korumada almayı düsünüyorum ..

Maksimum bütçem 450 Tl , 145€

Tesekkurler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Ben Tech90 kullanıyorum oldukça da memnunum. Üniversitedeyken tüm gün okulda bu pantolonla dolaşmak da çok rahatsız etmezdi ancak tabiki normal jeanden rahatsız. Tamamen Kevlar olması koruma açısından önemli ancak yazın pişirir. O yüzden hem yazlık hem kışlık 2 tane almayı tercih etmiştim. Kışlık olan tam Kevlar, yazlık olanının ise darbe alanlarında Kevlar var.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Arkadaslar ;

Yaklasik 1 yıldir Richa motosiklet pantalonumu kullanmaktayim .. Çok memnunum.. Ancak okula gidip gelirken kaba duruşundan dolayı ve çok rahat olmamasindan dolayi önümüzde ki hafta bir kevlar kot pantolon almak istiyorum .. Ancak birçok forum sitesinde diger motosiklet pantolonlara gore güvenliklerinin dusük oldugunu okudum .. Bu doğru mudur ?

Sadece şehir icinde bu kot pantolonumu kullanacağım yani şehirler arasında richayı kullanmaya devam edecegim ancak güvenlik olarakta memnun edecek birsey ariyorum ..

Onerebileceginiz bir model var midir ?

Full kevlar mi olmali yoksa full kevlar olmayanlarda sehir icinde yeterli midir ?

Kalça korumada almayı düsünüyorum ..

Maksimum bütçem 450 Tl , 145€

Tesekkurler...
    Merhaba hiç kevlar kot kullanmadım.Marka model öneremem. Ancak full kevlar almanı tavsiye ederim, şehir içi de kullanacak olsan korumadan taviz verme bence.
    450 tl bütçe ile pek çok model alınabilir.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/126133-kevlar-pantalon.html

Kazasız belasız
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Kevlar kot düşünen biri olarak takipteyim.

Bende takipteyim.

pardus81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero hunk 150
    Yazlık Tech 90 ve x rider kullanıyorum, Tech 90 da bulunan kevlar insana güven veriyor, x rider da kevlar yok, ikisi de de diz ve yan korumalar mevcut, ikisi de üzerindeyken rahatsız ediyor ancak bir süre sonra alışıyorsun, gerçi rahatlık konusu kişiden kişiye değişir ama güvenlik konusunda hem kevlar olması ve de yan ve diz korumaların kalitesi yönünden kesinlikle tech 90 tavsiye ederim.

yasoyaso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf250L
    Ben henüz kullanmadım ama rider denim samyeline bi bak istersen

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bu kevlar kotlar rüzgar geçiriyor mu ?

pitbullcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Honda VT750 C Shadow & 69' Jawa 250 Classic
    rider denim kullanıyorum kevlar, dizlerde ve kalçada koruma var çok memnunum tavsiye ederim.

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kevlar kotlar rüzgar geçiriyor mu ?
    rüzgar geçirmeyen membran ara katmanlı olanları var ve hatta yağmura da kısa süreli dayanıklılar ancak yazın bunlarla motora binilmez, kestane kebap olur.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Rider denim alın Tech90 alacağınıza. Kevlar kumaş direk olarak cilde temas etmediği için kurdeşen dökmezsiniz. Pek çok markada kevlar açıkta bırakılıp cilde temas eder. Rider denimin modellerinde ise kevlar üstü cilde temas eden ayrı bir astar oluyor. Özellikle kargo Samyeli modelleri çok güzel. Ben denedim ama korumalar aşağıda kaldığından almadım. Drop beden üretirlerse başka markadan almam herhalde.

Ayrıca kevlar darbeden korumaz, sürtünmeden korur. Dış kumaşları da aramid destekli kot kumaşı veya bildiğiniz kot kumaşı olur. Bilinenin aksine normal bir cordura, gore-tex vs gibi kumaşlara sahip motosiklet pantolonundan daha koruyucu değildir. Yağmur ve rüzgar da geçirir.

engin_deniz 'di galiba nicki yanlış hatırlamıyorsam, o da yerli kevlar kot üretiyordu. Modelleri biraz Gaziosmanpaşa style ama fiyatının uygun olacağını yazmıştı. Onu da değerlendirebilirsiniz.
    polemos bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Uzun yol için düşündüğüm model http://www.fc-moto.de/Scott-Prowl-Leather-Pant
    Şehir içi okula falan gıtmek ıcın dusundugum model https://www.riderdenim.com/urunler/detay/12

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    o arkadas kotları uretene kadar ya kaza yapacagız normal kotla ya da kıslık pantolonları gıymeye devam edecegız
    ha bugun ha yarın
    bu hafta sonu gıdıp alabılırım bu kadar bekledıgıme değmeyecek

RyuujinJakka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    Riderdenim samyeli kullanıyorum aşırı rahat.

Motosikleti
    CBR 125R
    Cevap yazan arkadaslarima cok tesekkur ederim ..
    Sanirım rider denim alacagim...Ama ne yazik ki anladim ki forumumuzda trollseniz daha fazla cevap aliyorsunuz..

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben ikinci tech90'ımı kullanıyorum. Önceki bol kesim, kısmi kevlarlıydı. Şimdi kullandığım full kevlar, dar kesim. Her ikisinden de çok memnunum. Kevlar kot konusunda tech90'ın üstüne yok. Zaten biraz araştırıldığında bu anlaşılıyor, kalite seviyeleri Türkiye'yle sınırlı değil. Kot alacaksan ve imkanın varsa full kevlardan şaşma
    "CaRPe DieM"

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Merak eden biri olarak geçen hafta feyizoğlunda bir kaç model ve markayı kurcaladım, birisi de tech 90 idi.

Dizlik korumaların içeriden takılıp çıkarılması hoşuma gitmedi, yabancı bir kaç model de diz korumanın dışarıdan takılabilen modeller var. Diyelim uzun bir sürüş yaptım ve mola vereceğim ya da insan içine gireceğim, diz korumaları çıkarır motora atarım. Hem yüküm hafifler hem ısıyı dengelerim bacaklardaki.

Fakat içeriden takılan diz koruma oldu mu problem bana?

Bir de bu kevlar denilen olayı anlamadım, kotun içine çuval bezi gibi hafif yumuşak ve gözenekli sarımsı bir kumaş dikmişler. Bu mudur yani kevlar, beni koruyacağına hiç inandıramadı malzeme valla.

Bilmediğim bir şey mi var acaba, hani "kevlar kumaş bu oluyor zaten, yumuşak basit görünümlü ama süper dayanıklı vs uzay teknolojisi" gibi bir açıklaması mı var?

Bir de baktığım tüm model ve markaların yan kalça korumaları sağlıklı gelmedi gözüme, bir filenin içine koyulmuş ve file üst bölmeden kota dikilmiş.

Her giydiğinizde korumayı düzeltmek ve eliniz ile yerine yerleştimek gerekli, eminim ki bir kaç giyip çıkarmada o file türü koruma kılıfı yerinden kopacak ya da sökülecek.

Rider denim'e bakmadım, en kısa zamanda ona da bakıp inceleyeceğim. O da içime sinmez ise normal kot ve mafsallı dizlik devam.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    CBR 125R
    Olcay Bey degerli yorumunuz için gercekten cok tesekkur ederim ..

Kesinlikle bende sizler gibi düşünüyorum.. Zaten bu sebeple rahatca gidip almak yerine forumumuzda sorma ihtiyaci duydum...

Benim için motor üzerindeyken güvenlik gerçekten çok önemli ...Ancak suan kullandigim pantalonum sosyal hayatimda zorluk olusturmakta... Aniden gorusmelere gitmek zorunda kaliyorum ve bu durum bana zorluk çikartıyor .. En azindan siyah bir kot olursa daha rahat hissedebilirim kendimi diye dusundum .. Ki sehirlerarasi yollarda yada haftasonu gezilerimde kesinlikle diger pantalonumu kullanacagim ..
    Bu sebeple bu butcemle alabilecegim en güvenli kotu almak istiyorum .

Tekrar tesekkurler ..
    Bu haftasonu gidip dokunup giyip deneyecegim , sonrasinda da kararimi veririm sanirim..

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak eden biri olarak geçen hafta feyizoğlunda bir kaç model ve markayı kurcaladım, birisi de tech 90 idi.

Dizlik korumaların içeriden takılıp çıkarılması hoşuma gitmedi, yabancı bir kaç model de diz korumanın dışarıdan takılabilen modeller var. Diyelim uzun bir sürüş yaptım ve mola vereceğim ya da insan içine gireceğim, diz korumaları çıkarır motora atarım. Hem yüküm hafifler hem ısıyı dengelerim bacaklardaki.

Bir de bu kevlar denilen olayı anlamadım, kotun içine çuval bezi gibi hafif yumuşak ve gözenekli sarımsı bir kumaş dikmişler. Bu mudur yani kevlar, beni koruyacağına hiç inandıramadı malzeme valla.

Bilmediğim bir şey mi var acaba, hani "kevlar kumaş bu oluyor zaten, yumuşak basit görünümlü ama süper dayanıklı vs uzay teknolojisi" gibi bir açıklaması mı var?

Bir de baktığım tüm model ve markaların yan kalça korumaları sağlıklı gelmedi gözüme, bir filenin içine koyulmuş ve file üst bölmeden kota dikilmiş.

Her giydiğinizde korumayı düzeltmek ve eliniz ile yerine yerleştimek gerekli, eminim ki bir kaç giyip çıkarmada o file türü koruma kılıfı yerinden kopacak ya da sökülecek.

Rider denim'e bakmadım, en kısa zamanda ona da bakıp inceleyeceğim. O da içime sinmez ise normal kot ve mafsallı dizlik devam.
    Markaya bu bir öneri olarak sunulabilir gayet mantıklı dışarıda tak-çıkar koruma olması Kevlar konusu da şöyle; yanmaz elbiselerde ve zırhlarda kullanılan malzeme olduğu için, sürtünmeler ve bundan kaynaklı erimeler için motosiklet koruma ekipmanlarına da düşünülmüş. Esprisi bu
    "CaRPe DieM"

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kevlar zaten karbon liflerden üretilmiş çok hafif ama yüksek sıcaklık ve sürtünmeye karşı dayanıklı bir kumaştır. Yani eve o sarı renkte gördüğünüz kumaş. Dediğim gibi darbede korumaz, ama düşüş esnasında kot yırtılsa bile siz yerde sürünürken cildinizde bir doku kaybı olmaz. Tüm olayı bu. Kevlar tek başına koruma sağlamaz.

Rider Denim'e bakarsanız da çok farklı bir şey bulamazsınız, yalnızca Samyeli modelinin kargo pantolon olmasından ötürü çok şık olduğunu söylemeliyim. Drop beden üretseler kesinlikle alırdım.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)