Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HONDA & YAMAHA SERVİS

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 ABS
    Merhaba

Çok güvendiğim iki marka ''HONDA & YAMAHA '' bu iki markadan birine ait motor almayı planlıyorum ama öncesinde servisleri nasıldır diye bir araştırayım dedim.Özellikle iki markanında şikayetvar.com daki tüketici şikayetlerini okuyunca resmen irkildim.Hakikaten bu markaların servisleri bu kadar kötümü?Bu markaları kullanan arkadaşlar bir sorunla karşılaşınca nasıl çözüm üretiyorlar?

Bu markaları kullanan arkadaşlar.Hangi servisleri kullanıyorlar?Tavsiye edebilecekleri,müşteri memnuniyetini hakikaten ön planda tutan en iyi servisler ve memnun olunmayan müşteriyi hiçe sayan servisler hangileridir?Her iki markayı kullanan arkadaşlardan görüşler rica edebilirmiyim.Yoksa bu markalardan uzakmı durulmalı bilemedim

Honda pcx düşünüyorum
    Yamaha xmax

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Kardeş honda-yamahadan uzak durupta kawasakiye mi gideceksin veya uğur mondiale mi gideceksin.

Genel olarak memnun olunan servisler var, araştırıp bulabilirsin. Her servis bir değil. Kendimden örnek vereyim geçenlerde honda servisinin biri arıza için 3500tl fiyat verdi, başka yerdeki honda servisine gittim 100 liraya hallettim.
    MeehMT bunu beğendi.

Motosikleti
    honda pcx
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş honda-yamahadan uzak durupta kawasakiye mi gideceksin veya uğur mondiale mi gideceksin.

Genel olarak memnun olunan servisler var, araştırıp bulabilirsin. Her servis bir değil. Kendimden örnek vereyim geçenlerde honda servisinin biri arıza için 3500tl fiyat verdi, başka yerdeki honda servisine gittim 100 liraya hallettim.
    Nasil bir ariza icin 3500 tl istediler , sizin icin sakincasi yoksa soyleyebilir misiniz ?

Motosikleti
    Yamaha XMAX 250 ABS
    Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çok uçuk bir fiyat farkı olmuş.Hakikaten bu kadar fark olabiliyormu servisler arasında
    MeehMT bunu beğendi.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Konuya bakabilirsiniz.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...rezilligi.html

Alıntı josepth_o6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasil bir ariza icin 3500 tl istediler , sizin icin sakincasi yoksa soyleyebilir misiniz ?
    [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Motosikleti
    honda pcx
    Aydinlattiginiz icin tesekkurler. Demekki boyle bir sacmalik oldugunda bir baska yere gostermekte fayda var.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı josepth_o6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aydinlattiginiz icin tesekkurler. Demekki boyle bir sacmalik oldugunda bir baska yere gostermekte fayda var.
    Motosiklet arıza yaptığında bir kaç servise göstermekte fayda var bu doğru.
    Fakat saçmalık denilen şeye yaklaşım yanlış.
    Dünyanın hiç bir yerinde aynı iş için bu kadar farklı fiyat istenmez.
    Muhtemelen 3500 lira isteyen servis yanlış teşhis koydu.
    Yani yapılacağı söylenen iş kesinlikle aynı değildir.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Benimde motosiklet dışındaki servislerle bizzat içinde olduğum çakallıklar vardı verilen linkte anlattım yukarıdaki konuda http://www.motosiklet.net/forum/moto...rezilligi.html

Bana kalırsa daha ağresif yapısı olan yamaha tercih et hondanın firebladesi dahi ss sayılmayacak görüntü farkları var ama kalite aynı bence

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı MeehMT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde motosiklet dışındaki servislerle bizzat içinde olduğum çakallıklar vardı verilen linkte anlattım yukarıdaki konuda http://www.motosiklet.net/forum/moto...rezilligi.html

Bana kalırsa daha ağresif yapısı olan yamaha tercih et hondanın firebladesi dahi ss sayılmayacak görüntü farkları var ama kalite aynı bence
    1000RR fireblade ss sayılmaz mı? 😅

Motosikleti
    -
    Oncelıkle marka servısınden zıyade servıs subesıne has bakmak lazım,cunku tum markalardan bazı subeler daha ılgılı ve tıtz yaklasırken bazı subeler cakal ve samımyetsız olabılıyor,ama ıkı marka bazında sormussun.

Sahsı kanaatım yamaha servıslerı daha olumlu,daha ust sevıyede en azından bır tık,ortalama olarak soyluyorum yok sa yamahanında hondanında bır daha kapısından gırmek ıstemeyecegın servıslerdı vardır muhakkak.

bahsettıgın modeller arasında ıse,tabıkı xmax uzak ara daha cazıp bır motor,sonucta nmax bıle pcx ten ıyı ıken xmax zaten maxı scooterlar segmentınde suzukı burgman gıbı efsane olmus bır modeldir.
    kuvan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)