Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

En sessiz kaskı arayan arkadaşlar için kesin çözüm : "Kulak Tıkacı"

Motovento
    REKLAM ALANI
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    ben bi türlü alışamadım tıkaç olayına.
    ya kulağıma batıyor, ya da tam oturmuyor rahatsız ediyor, her türlü daha çok sıkıntı oluyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Kulak tıkacı iyidir, candır. Bir anlamda hayat kurtarır. Misal, çok uzun soluklu sürüşlerinizde, uğultu ve gürültü sizi yıpratır ve yorar. Reflekslerinizi ve yola adaptasyonunuzu düşürür. Tıkaç da tam olarak burada devreye giriyor. Kaskın içindeki gürültüyü azaltıyor. Duymanız gereken sesleri yine duyuyorsunuz.

Benim şahsen karşılaştığım en iyi tıkaç, eczanede satılan silikon tıkaçlar. Rahatsızlık, batma, şekil bozukluğu, baskı vs. hiçbirşeyle karşılaşmıyorsunuz. Tavsiyemdir.
    "CaRPe DieM"

4 sene önce kulağın şekline göre kulak tıkacı yaptırmıştım, Kadıköy'de bir işitme merkezi'nde. Elacin marka filtreleri var. Hala daha günlük kullanıyorum. Temizlenmesi falan çok kolay. Baştan iyi para vermiş olsam da, senede 250+ gün motor üstünde olduğum için 4 seneye vurunca daha ucuza gelmiş bile olabilir.

Alpine motosafe, 3m tıkaçları falan hep denedim ama çok iyi değil onlar, kulağa özel olanlardaki rahatlık yok. Bir de Elacin'in frekans spektrumu daha iyi, rüzgar ve motor sesini ciddi azaltıyor. Konuşma ve korna gibi sesler yine duyuluyor.

Uzun vadeli düşünenlere tavsiye ederim.
    zaferce, oluroyle, sey_47 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    Şehirlerarası seyahatlarimde kullanıyorum bu tıkaçlardan. Sünger gibi olanları da, yapı marketlerde satılan ve ipli olanları da denedim. NoNoise marka kulak tıkacı bile aldım, denedim. Ama en çok rahat ettğim tercihim, sünger gibi olanlar oldu. İşaret ve baş parmağınızla ovuşturup, kürdan haline getirip kulağınıza sokuyorsunuz, bir süre sonra kulağınızda şişiyor ve kulak yolunu tıkıyor. Kulak yolunu komple tıkadığı için, sesi, diğerlerine göre daha iyi kestiğini düşünüyorum. Diğerlerinde bu ses düşümünü bulamadım. Belki benim kulak yapımdan da fark ediyor olabilir. Sünger olanın tek kötü yanı, bir süre sonra yavaş yavaş kulağınızdan çıkmaya başlaması. Vücut dışarı atıyor sanki. Bir de çabuk yıpranıyor.

Şehiriçi sürüşlerde kullanmak çok pratik olmuyor, bence gerekli de değil ama şehirlerarası yollarda kullanmak büyük bir konfor yaratıyor. Bir kez, ilk kez uzun yolda artçım olacak biriyle yola çıkacakken, ben takıyordum, ona da teklif ettim, ben kullanmam, rüzgârın sesini duyacağım demişti, peki dedim Birkaç saat sonra mola verdiğimizde, yahu başım ağrımış, kulaklarımda da bir uğultu var demişti, bende hiçbir rahatsızlık yoktu

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sünger olanlardan kullanıyorum çok rahatsız ediyor.
    Hafta sonu üşendim sarıyer kadıköy arası kullanmadım. Şehir içi sayılır.
    Kulağım hala çınlıyo.
    Yarın ilk işim kadıköye geçip spral tarzı olanlardan almak olucak.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Ben yüksek camın her türlü çok konforlu olduğunu düşünüyorum, otomobil rahatlığı veriyor resmen.

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    En kalitelisi için SUPER 31 Kulak Tıkacı! :D

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Merhaba arkadaşlar,

Forumda açılan yüzlerce konunun içerisinde gözden kaçırmış ve kulak tıkacı mevzusu hakkında bilgi edinmek isteyen arkadaşlar için, güncelliyorum.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Yirmi küsür farklı kulak tıpası denedim. Bariz farkla en iyisi bu:

howard leight pilot

Takıyorken kulakla oynamak, sıkıştırmak, genişlemesini beklemek gerekmiyor, direk takıyorsunuz. Yüzeyi pürüzsüz olduğu için kaşındırmıyor. Şiddetle tavsiye olunur.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "lanet olası tıkaçlar ve fitiller olmasaydı dünya daha güzel bir yer olurdu."
    Tyson Fury - 2014

Motosikleti
    2016 HONDA NC750X DCT-2016 YAMAHA N MAX
    ben uzun yolda eczaneden 6 liraya aldigim bir tıkacı kullaniyorum.buyuk olcude kesiyor sesi.tikacsiz otobanda gitmek aptal ediyor insani bir sure sonra

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Uzun tur camı artı olarak rüzgar saptırıcı, artı kulak tıkacı.Ses derken o da ney

Ben tıkaç da kullandım çeşit çeşit, kulak içi kulaklık alıp uzun yolda da hafif müzik açıp oynaya oynaya gitmek en güzeli

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yirmi küsür farklı kulak tıpası denedim. Bariz farkla en iyisi bu:

howard leight pilot

Takıyorken kulakla oynamak, sıkıştırmak, genişlemesini beklemek gerekmiyor, direk takıyorsunuz. Yüzeyi pürüzsüz olduğu için kaşındırmıyor. Şiddetle tavsiye olunur.
    Kullandıklarım eskidiğinde, bu markayı da deneyeceğim.

Bilgi için teşekkürler.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Son derece faydalı bir bilgi ve hatırlatma, teşekkürler @Vader
    vader bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçtiğimiz cumartesi günü ismi lazım değil bir çok farklı ve kaliteli kaskların bir arada satıldığı bir mağazadaydım, markasını tam kestiremediğim (Shadow 750 ya da dragstar1100 olabilir) cruiser kullanıcısı bir arkadaş bir hışımla kafasında yarım kaskla girdi içeri,elinde de kılıflı bir kask var...mağazada başka bir müşteriler de var. Satıcılar ile arasında geçen konuşma hatta tartışma hatırladığım kadarıyla şu şekilde :
    M:Müşteri S:Satıcı

M: yazıklar olsun sizin yaptığınız ticarete, bir dünya para vererek aldım hala aynı terane böyle rezalet olmaz!!!
    S: Beyefendi sakin olun, nedir sorununuz hemen yardımcı olalım çözelim,gerek yok gerginliğe,anlatın hemen yardımcı olalım
    M: Bana sessiz diye sattığınız kask nedir kardeşim böyle?! üstelik 2bin tl'ye yakın para saydım ben buna, hala haşır haşır rüzgar sesi var!!
    S: Hangi kaskı almıştınız,sizle ilgilenen arkadaş bugün izinli ben yardımcı olayım?
    M: Aha bu!
    kutudan çıkan kask Schubert C3 Pro...

S: iyide beyefendi siz en sessiz kaskı almışsınız zaten bundan daha sessizi mümkün değilki? Akustik testlerde dahi en sessiz çıkan kask açık ara Schuberthtir..
    M: Kaskı bi inceleyin bakalım kaskta mı sorun var? Var ise hemen değişelim!

İlgili olduğum için ben de kaskı incelemeye başladım,izin isteyip detaylı incelemek için heryerine baktım,vizör mekanizması kusursuz bir şekilde oturuyor ve çene mekanizması da tam oturuyordu. Kask gayet düzgün.Hatta mağaza çalışanlarından biri izin isteyip balaklava ile kullanmak şartıyla olağan dışı bir durum olup olmadığını kontrol etmek için kendi scooterıyla 'bir tur' atıp gelmek istiyor, eğer olağan dışı bir durum var ise kaskı değiştirecekler...

Çalışan iki dakika sonra geliyor, ve diyorki 'ilk defa schubert kullanıyorum ve hayatımda bu kadar sessiz bir kask kullanmamıştım'.Yani kask normal.
    Müşteri inat ediyor, 'rüzgar sesi' geldiğini söylüyor ve hatta mağaza çalışanlarına 'beni yalancılıkla mı suçluyorsunuz' şeklinde azarlayıp, tüketici mahkemesine başvuracağından fln bahsediyor...

Demem o ki, isterseniz 2bin değil 3bin TL verin, araba konforunda bir sessizlik beklemeyin. Schuberth evet en sessiz kasktır,zaten kask akusttik lisansını münih üniversitesinden ciddi paralara tescilletmiştir ancak motosiklet kullanırken sanki Mercedes S600L konforu beklemek anlamsız. Rüzgar sesi - ıslık sesi - uğultu tarzı ses ve gürültüler, sürdüğünüz motosikletin sürüş pozisyonuna, ön camına , rüzgar şiddetine ve kask kalitesine göre değişkenlik gösterebilir. Ancak hiç bir kask size 'rüzgar sesinden arınmış' bir sürüş konforu sunmaz.

Özellikle uzun yol yapan arkadaşlar için de yegane tavsiyem benim de kulak tıkacıdır. Kullandıktan sonra bırakmak bir kenara, kullanmadığınız günlere lanet edersiniz
    vader bunu beğendi.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Geçenlerde işmont mağazasından atışta kullanmak için büyük kulaklık alırken kendime iki avuç da 3m sünger kulaklık aldım.

Sezon başladığından beri silikon kullanıyordum, fakat sünger gerçekten daha rahat. küçük paketlerde çift çift var, çifti 50-60 kuruş gibi bir şeydi.

Kulak hasarlarının geri dönüşü ve onarımı yoktur arkadaşlar, kulaklarınıza iyi bakın.

Konu sadece konfor değil, sağlık da olmalı.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Konu günceldir, katkıda bulunmak isteyen arkadaşlar olursa memnun olurum.

Motosikleti
    Kuba süperlight 200
    Ben ve benim gibi işitme merkezlerinde çalışan kalıp montaj atölyesinde çalışanlar kişiye Özel kulak tıkacı yapmaktayız en yakın işitme cihazı satıcı dükkânına gidip kulak izinizi aldırıp yaptırabilirsiniz hem havuza girerken de kullanılabilirsiniz

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Alıntı vohabo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ve benim gibi işitme merkezlerinde çalışan kalıp montaj atölyesinde çalışanlar kişiye Özel kulak tıkacı yapmaktayız en yakın işitme cihazı satıcı dükkânına gidip kulak izinizi aldırıp yaptırabilirsiniz hem havuza girerken de kullanılabilirsiniz
    Ücret olarak hangi band da hocam.
    Hiç fiyat ile alakalı birşey geçmiyor.
    Aşağı yukarı birşey verebilir misin.
    SuleymanE bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Bi kaç ilan inceledim şimdi bunlarla ilgili, ses filtreleme sisteminden bahsedilmiş, yani motorumuzun sesini duyabiliyomuşuz kulağımızda bu varken. Gerçekten böyleyse çok güzel, fakat tamamen sesi kesin bi cihaz olursa ben çok korkarım, çocukluğumuzda dust2 de elimize sniperla ses kasarken başladı bu alışkanlık, arkamdan, sağımdan, solumdan geçenleri duyamazsam sıkıntı

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)