Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

En sessiz kaskı arayan arkadaşlar için kesin çözüm : "Kulak Tıkacı"

Motovento
    REKLAM ALANI
    vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Herkese merhaba,

Forumda sıkça karşılaştığım “sesssiz kask” konularına ithafen, bu konuda kafa karışıklığı yaşayan veya bilgi sahibi olmak isteyen arkadaşlara yardımcı olabilmek maksadıyla konuyu açtım.

En Sessiz kaskı bulma adına, karasızlıktan kafayı yiyip, büyük paralar vermektense (Baştan bir yanlış anlamayı önlemek maksadı ile : Kask alırken bütçenizi zorlayıp mümkün olan en kaliteli kaskı almalısınız bence) basit bir kulak tıkacı vasıtası ile hem ses sorununu çözüp hem de kulak sağlığımızı korumamız mümkün.

Aşağıda bazılarını kendimin de kullandığı kulak tıkacı resimlerini paylaşıyorum. İlgilenen ve okuyan herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Öncelikle çeşitli tipte kulak tıkaçları - kulağınızın yapısına göre, herhangi birisi size uyacaktır. -

Benim de uzun zaman kullandığım model, Koçtaş'tan 5 TL'ye almıştım

Bu da yeni aldığım daha profesyonel bir model :

Kulak tıkacının nasıl takılması - çıkartılması ve temizlenmesi gerektiğini gösteren faydalı bir grafik.

Tecrübe, limitlerini bilmektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

kesinlikle kullanılmalı . Güzel bir konu , ellerinize sağlık . İleriki yaşlarda vertigo olmak kimse istemez.

Kazasız belasız

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Çok teşekkür ederim. Size de kazasız belasız keyifli sürüşler.

askerde kullandıydım, süper deliksiz bir uykuyu garanti eder, kesin çözümdür..

adamlar gecenin 2 sinde, ranzaların en arkasında uzun eşşek oynarlardı..

plastik olanların şekli sabittir hafif elastikdir, kulağı rahatsız edebilir, ama uzun ömürlüdür yıkarsınız kullanmaya devam..

birde bunların köpük gibi olanları var süngerimsi, bunları ezerek iğne gibi ince uzun yapıp kulağınıza sokuyorsunuz
    ve kulağınızın şekline göre içeride şişerek şekil alıyor, sesi kesiyor ama belli bir kullanım ömrü var..

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Ben nedense sürüş yaparken dışarıdaki sesleri duymak istiyorum.

Motorumdan çıkan sesi, rüzgar sesini, korna sesini.

Daha bütünleşmiş daha güvenli geliyor bana. Sırf bu yüzden müzik bile dinlemem motosiklet tepesindeyken, konsantremi bozmasının yanında sürüşten aldığım zevkide bir miktar düşürüyor.
    mostro, rebel_punto ve Luc bunu beğendiler.

mithrelios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mts 950
    hep duyardim kulak tikacinin cok iyi is gordugunu, trafikte tehlike yaratir mi gibi endiselerle hic denememistim. gecen sene bi motosiklet magazasinda sohbet ettigim tanmadigim biri, cebinden acilmamis pakette tikac verdi ve motor hayatini degistirir bunlar dedi. acikcasi fazla sallamadim, montun cebine attim bi ara denerim dusuncesiyle. 1-2 ay sonra uzunca bir suruse cikmadan cebimde olduklarini farkettim ve bir deneyim dedim. sonuc ise tahminlerimin cok otesinde oldu.

su anda 15-20dk uzeri olacak tum suruslerimde kullaniyorum, olamaz boyle bir guzellik. sanilanin aksine cevredeki onemli seslerin algilanmasini onlemiyor aksine arttiriyor. aea'da fuat domanic, gunes gozlugu gibidir nasil gunes gozlugu gormenizi engeller duzeyde olan isigin gozunuze daha az glmesini saglayarak aslinda gormenizi kolaylastiriyorsa, kulak tikaci da ses icin ayni islevi gorur demisti, gercekten cok hakliymis (tabi adam ses muhendisi��). muzik dinlemek farkli konu, tikac korna, motor sesi gibi kritik seyleri kesmiyor aksine temel olarak ruzgardan kaynakli cevre gurultusunu kesip bu sesleri daha iyi duymanizi sagliyor.

buna ilaveten motor ustunde surekli ugultunun yol actigi yorgunlugu gidererek cok daha az yorulmanizi sagliyor, resmen motosiklet keyfini katliyor. yeni baslayan birine tek bir tiyo verecek olsam "kulak tikaci kullan" olurdu.
    vader, chetaq, Onurhan D ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    okoca ve mithrelios katkılarınız için teşekkürler.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı mithrelios adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep duyardim kulak tikacinin cok iyi is gordugunu, trafikte tehlike yaratir mi gibi endiselerle hic denememistim. gecen sene bi motosiklet magazasinda sohbet ettigim tanmadigim biri, cebinden acilmamis pakette tikac verdi ve motor hayatini degistirir bunlar dedi. acikcasi fazla sallamadim, montun cebine attim bi ara denerim dusuncesiyle. 1-2 ay sonra uzunca bir suruse cikmadan cebimde olduklarini farkettim ve bir deneyim dedim. sonuc ise tahminlerimin cok otesinde oldu.

su anda 15-20dk uzeri olacak tum suruslerimde kullaniyorum, olamaz boyle bir guzellik. sanilanin aksine cevredeki onemli seslerin algilanmasini onlemiyor aksine arttiriyor. aea'da fuat domanic, gunes gozlugu gibidir nasil gunes gozlugu gormenizi engeller duzeyde olan isigin gozunuze daha az glmesini saglayarak aslinda gormenizi kolaylastiriyorsa, kulak tikaci da ses icin ayni islevi gorur demisti, gercekten cok hakliymis (tabi adam ses muhendisi��). muzik dinlemek farkli konu, tikac korna, motor sesi gibi kritik seyleri kesmiyor aksine temel olarak ruzgardan kaynakli cevre gurultusunu kesip bu sesleri daha iyi duymanizi sagliyor.

buna ilaveten motor ustunde surekli ugultunun yol actigi yorgunlugu gidererek cok daha az yorulmanizi sagliyor, resmen motosiklet keyfini katliyor. yeni baslayan birine tek bir tiyo verecek olsam "kulak tikaci kullan" olurdu.
    Aklımdakı butun soru ısaretlerını yanıtladınız tesekkurler denemeye can atıyorum suan :D
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    okoca arkadaşımızın bahsettiği kulak tıkacı tipi :

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Motor için özelmi varsa link vs.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Ben 10 tlye almistim turuncu renkli, ahim sahim kesmiyor sesi ama yinede faydali. Bu arada takip cikarmak bayagi onemli ben cikarirken kopardim

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 10 tlye almistim turuncu renkli, ahim sahim kesmiyor sesi ama yinede faydali. Bu arada takip cikarmak bayagi onemli ben cikarirken kopardim
    ya içinde kalırsa
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    kulak tıkacı kesinlikle uzun yolculuklarda kullanılmalı, kulak tıkaçsız 3 saatte yoruluyorsanız kulak tıkacı takarsanız 5 saate belki 6 saate kadar dayanabilirsiniz. çok işe yarıyor

Marka model tavsiye ederseniz özellikle yol göstermek adına çok müteşekkir oluruz. Link varsa hele tadından yenmez.

Teşekkürler

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı godfather adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka model tavsiye ederseniz özellikle yol göstermek adına çok müteşekkir oluruz. Link varsa hele tadından yenmez.

Teşekkürler
    http://www.motomaxonlineshop.com/alp...ulaklik-pmu280

http://www.motomaxonlineshop.com/alp...laklik-pmu1314

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya içinde kalırsa
    Grip olunca burnuna pamuk tikayip cikartamayanlar geldi aklima, kulak zarina kadarda cokmican ya :D

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı vader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okoca arkadaşımızın bahsettiği kulak tıkacı tipi :

http://i.hizliresim.com/v57dam.jpg
    nerden alabiliriz bunu ?

Motosikleti
    Honda CB500F
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerden alabiliriz bunu ?
    iş güvenliği ile ilgili ekipman satan yerlerde bulmak mümkün. beklerim derseniz aliexpress'te de vardı. ben ordan almıştım. 3m markalı olanların 50-100-200 çift paketleri var.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ben motosiklet eğitmeni hocası vesaire değilim ama sürüş esnasında bunu takmanın yanlış olacağını biliyorum...

sürüş esnasında tüm duyu organlarınızın yüzde yüze açık olması gerekmektedir...reflekslerinize karar alma zamanlamanıza herşeye olumsuz etkisi olabilir...

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben motosiklet eğitmeni hocası vesaire değilim ama sürüş esnasında bunu takmanın yanlış olacağını biliyorum...

sürüş esnasında tüm duyu organlarınızın yüzde yüze açık olması gerekmektedir...reflekslerinize karar alma zamanlamanıza herşeye olumsuz etkisi olabilir...
    Yanılıyorsun kardeş, tam aksine sürüş kalitene acaip faydası oluyor. Ben şehir içinde bile kullanıyordum, şimdi yeni motorumla yine kullanacağım. Benim kulaklardan birinde durup dururken ani işitme kaybı oldu, oksijen tedavisi görüp epeyce düzelttim ama eski kalitede işitmiyor bir kulak artık. Bunun motosiklete binmekle alakası yoktu ama bu durumun ilerlememesi için artık kısa mesafelerde bile kullanacağım kesin. Hele hele uzun yolda takmamak bence büyük hata, otomobilde gidiyor gibi kaliteli bir sürüş yaşatıyor, artı dışarıdan gelen ve size lazım olan hiç bir sesten de mahrum etmiyor, mahrum olacağın ses en fazla yandaki taksiden sana edilecek küfürdür ki onu duymaman daha iyi zaten. Bir ara Donald Duck yazmıştı yıllar önce sanırım, ABD'de eski Harleycilerin çoğu duvar gibi sağırdır, çünkü yıllarca kasksız ve kulak tıkaçsız motor sürmüşlerdir diye. Evet kask bir miktar ses kesiyor ama zaman içinde ses yüzünden kulaklarınızın yıpranıp duyma kaybına sebebiyet vermesine engel olamıyor, oysa kulak tıkacı bu işi görüyor.

Ve ciddi motosiklet eğitmenlerine sorarsan emin ol onlar da sana en azından uzun süreli sürüşler için mutlaka tıkaç tavsiye edeceklerdir. Şehir içi çok kısa mesafelerde ya da ticari kullanım yapıp telefon kullanmak zorunda olanlar için kullanılamayabilir belki ama belli bir sürenin üstündeki sürüşlerde sağlık için bence mutlaka kullanılmalıdır. Bilhassa o ipli ve kademe kademe olanlardan kullandım sıkça ve çok memnun kaldım, yine bauhaus ya da koçtaş gibi bir yerden bir kaç çift alacağım mutlaka.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)