Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kevlar Kot Pantolon alacağım.. Önerileriniz..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak eden biri olarak geçen hafta feyizoğlunda bir kaç model ve markayı kurcaladım, birisi de tech 90 idi.

Dizlik korumaların içeriden takılıp çıkarılması hoşuma gitmedi, yabancı bir kaç model de diz korumanın dışarıdan takılabilen modeller var. Diyelim uzun bir sürüş yaptım ve mola vereceğim ya da insan içine gireceğim, diz korumaları çıkarır motora atarım. Hem yüküm hafifler hem ısıyı dengelerim bacaklardaki.

Fakat içeriden takılan diz koruma oldu mu problem bana?

Bir de bu kevlar denilen olayı anlamadım, kotun içine çuval bezi gibi hafif yumuşak ve gözenekli sarımsı bir kumaş dikmişler. Bu mudur yani kevlar, beni koruyacağına hiç inandıramadı malzeme valla.

Bilmediğim bir şey mi var acaba, hani "kevlar kumaş bu oluyor zaten, yumuşak basit görünümlü ama süper dayanıklı vs uzay teknolojisi" gibi bir açıklaması mı var?

Bir de baktığım tüm model ve markaların yan kalça korumaları sağlıklı gelmedi gözüme, bir filenin içine koyulmuş ve file üst bölmeden kota dikilmiş.

Her giydiğinizde korumayı düzeltmek ve eliniz ile yerine yerleştimek gerekli, eminim ki bir kaç giyip çıkarmada o file türü koruma kılıfı yerinden kopacak ya da sökülecek.

Rider denim'e bakmadım, en kısa zamanda ona da bakıp inceleyeceğim. O da içime sinmez ise normal kot ve mafsallı dizlik devam.
    Riderdenimde var diz koruması dışdan sökülüp takılabiliyo ( kuryeci pantolonu gibi duruyomuş )

https://www.riderdenim.com/urunler/detay/32

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    D. D. Dars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, ben de haftasonu tech90 ve ya riderdenim almayı düşünüyorum, biraz baktım internette riderdenim de aramid kumaş kullanıldığı, tech 90 da ise kevlar kullanıldığı belirtilmiş, hangisi daha korunaklı ve kullanışlı sizce ?

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ali baba da var görünüyor .30 usd

http://goo.gl/Y5eqHr

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Dizdeki korumalar sabit çıkarılamıyo bu durum rahatsızlık verirmi altın elbiseli çoğu videoda tech 90 giyiyo

Exzina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp 650
    Tekstil motosiklet pantalonları da genel olarak sürtünmeye dayanıklı değil mi? Ortalama üstü tekstil motosiklet pantalonu sürtünme sırasında eriyip gitmiyordur diye umuyorum

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Yeni çıkacak bir marka var onu bekliyorum

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Önerim;

Hani bizim forumda yerli kevlar diye bir konu var onu beklemeni öneririm.

Biz halen bekliyoruz bakalım.. :D
    hakanens bunu beğendi.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı D. D. Dars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    riderdenim de aramid kumaş kullanıldığı, tech 90 da ise kevlar kullanıldığı belirtilmiş, hangisi daha korunaklı ve kullanışlı sizce ?
    Az önce öğrendim, aramid kumaş malzemenin adı. Kevlar ise Dupont firmasının tescilli markası imiş.

Hasanpaşa ya uğrayıp rider denim e baktım, diğer baktığım markalara göre daha kaliteli bir işcilik gördüm.

Yan kalça korumalar file değil de astar bez ile yerleştirilmiş ve hem üstten hem alttan kota dikilmiş.

Kevlar korumanın da üstüne astar dikmişler, böylece vucuda teması ortadan kalkmış.

Hanımla birlikte gidip birer tane alabilirim.
    D. D. Dars bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    MT-25
    Aramid, karbon kökenli , yüksek liflerden oluşan , yüksek mukavvemetli ısıya sürtünmeye dayanıklı olan bir malzeme, kumaş haline getirilip riderdenim de bunu kullanıyolar. 500 dereceye kadar da ısıya yalıtım sağlayabiliyor.

Para aramidin dupont firması tarafından üretilmiş lifleri kevlar ticari adı ile tescil edilen bir malzeme . Kevlar ticari ismi ile tescillenmiş. AEA da bahsediyordu, bu durumdan tech90 tanıtımı videosunda.

Kevlarlarında türevleri var. Alıntılı örnek aşağıdadır.

Kevlar 29 lifi; yüksek mukavemet (3600 MPa), düşük yoğunluk (1440 kg/m³), yüksek kopma uzaması (%4.0). Zırh malzemeleri, halatlar, kablolar ve asbest yerine kullanılır.
    Kevlar 49 lifi; yüksek modül (131 GPa), yüksek mukavemet (3800 MPa), düşük yoğunluk (1440 kg/m³), düşük kopma uzaması (%2.8). Denizcilik ve otomotiv uygulamalarında yaygın olarak kullanılır.
    Kevlar 149 lifi; çok yüksek modül (186 GPa), yüksek mukavemet (3400 MPa), düşük yoğunluk (1470 kg/m³), çok düşük kopma uzaması (%2.0). Havacılık ve uzay uygulamalarında kullanılır.
    Kevlar 100, Kevlar 119, Kevlar 129, Kevlar 159, Kevlar XP gibi çeşitli uygulama sahaları için geliştirilmiş para-aramid ürevleri de mevcuttur. Piyasada yaygın olarak bulunabilen ve kısaca kevlar olarak belirtilen ürün ise Kevlar 49'dur.

Dünya üzerindeki ikinci büyük aramid üreticisi ise Japon Teijin'dir. Para-aramid ailesinden Technora (Kevlar 29 muadili) ve Twaron da (Kevlar 49 muadili) geniş bir kullanıcı yelpazesine ulaşmıştır. Twaron molekül yapısı olarak Kevlar'dan hafifçe farklılık gösterir.

Rüzgarın izinde Riderdenim den denediği ürünü tanıtmış
    D. D. Dars bunu beğendi.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    bu pantolonlar iyi ama okulda falan dizleri rahatsız ediyor beni şahsen. Ayaktayken dizlikler dizin altında duruyor sürtüyor durmadan yürüdükçe.

D. D. Dars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cevaplar için teşekkürler, Yarın Riderdenim'i bi deneyim

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Yarın 14.00 da ikitelli de kevlar kot alacağım
    benim motosiklet kulublerinden bir tanesi ile. 230 Euro değerinde yuzde yuz su geçirmezlik özelliği mevcut.
    Kevlar kotun sahibinin ihracat fazlası orijinal kevlar kotlarini sadece gruba özel 100 TL olarak yarın 2 çift alacağım. Fazla varsa alabilmek gibi şansım varsa burada nasıl alacaginizi ve adresi yazarım. Öncelikle bizim grup bi alsın bakalım kalirsa şizede bilgi verecegim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Türkiye'de üretilip yurt dışına satılan John Doe Kevlar kotun üreticisi müsbet bir abimiz. Ürünler yurt dışında 239 €. Oldukça pahalı yani . Gelelim sadede ihraç fazlası pantolonları 100 lira civarında bize verecek. Ürünler ciddi manada kaliteli su geçirmez, sürtünmeye karşı dayanıklı, full koruma.
    Kot FC motoda bile 239 Euro Türkiye fiyatını siz tahmin edin.
    http://www.fc-moto.de/epages/fcm.mob...on=ViewProduct
    F54 ve sonalp bunu beğendiler.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarın 14.00 da ikitelli de kevlar kot alacağım
    benim motosiklet kulublerinden bir tanesi ile. 230 Euro değerinde yuzde yuz su geçirmezlik özelliği mevcut.
    Kevlar kotun sahibinin ihracat fazlası orijinal kevlar kotlarini sadece gruba özel 100 TL olarak yarın 2 çift alacağım. Fazla varsa alabilmek gibi şansım varsa burada nasıl alacaginizi ve adresi yazarım. Öncelikle bizim grup bi alsın bakalım kalirsa şizede bilgi verecegim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:59 ----------

Türkiye'de üretilip yurt dışına satılan John Doe Kevlar kotun üreticisi müsbet bir abimiz. Ürünler yurt dışında 239 €. Oldukça pahalı yani . Gelelim sadede ihraç fazlası pantolonları 100 lira civarında bize verecek. Ürünler ciddi manada kaliteli su geçirmez, sürtünmeye karşı dayanıklı, full koruma.
    Kot FC motoda bile 239 Euro Türkiye fiyatını siz tahmin edin.
    http://www.fc-moto.de/epages/fcm.mob...on=ViewProduct
    Kardeşim, beden bilgiside eklersen tadından yenmez.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)