Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Ehliyetsiz Motosiklet Kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese teşekkürler, sorunum çözüldü konu kilitlenebilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    gt250r
    Bence ehliyetsiz kullanmalisin,çok güzel bir ders olur sana hayatına tecrübe katmis olursun.Bu tip tecrübeleri parayla satin alamazsin beynine kazınır hele o 3000küsür TL yi ödemek veya ödetmek kazik misali canini yakincada olgunluk katar,karakterine bile etkisi var bence geç bile kalmişsin.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.8182&MevzuatIliski=0&sou rceXmlSearch=Karayollar%c4%b1%20trafik%20y%c3%b6ne tmeli%c4%9fi

Burada herşey yazılı.Çok kafa yormaya gerek yok.Şimdilik bisiklete devam et.

Alıntı kahraman1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ehliyetsiz kullanmalisin,çok güzel bir ders olur sana hayatına tecrübe katmis olursun.Bu tip tecrübeleri parayla satin alamazsin beynine kazınır hele o 3000küsür TL yi ödemek veya ödetmek kazik misali canini yakincada olgunluk katar,karakterine bile etkisi var bence geç bile kalmişsin.
    3000 küsür TL ceza ödeyincede o tecrübeyi parayla satın almış olmuyor muyum ? :D

Ya bu arada tamam anlıyorum foruma en girilmicek şekilde girdim ehliyet konusu açarak, ama benide anlamaya çalışın internette o kadar gevşek yazmışlar ki polisleri, sanki ehliyetsiz gördükleri kişilere yemek falan ısmarlıyorlarmış gibi bi algı oluştu bende. :D Bende gelip bu işi yıllardır yapan kişilere, polislerin tavrını vs. sordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

Alıntı banro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.mevzuat.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.8182&MevzuatIliski=0&sou rceXmlSearch=Karayollar%c4%b1%20trafik%20y%c3%b6ne tmeli%c4%9fi

Burada herşey yazılı.Çok kafa yormaya gerek yok.Şimdilik bisiklete devam et.
    Teşekkürler.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Alıntı Lykia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu bırakalı 10 sene olmuştur ama tavsiye için sağolun :D https://encrypted-tbn3.gstatic.com/i...tmu3hMyYEWZRUn

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Mesela diğer forumlarda iki ağız yaparsın polis bidaha görmiyim diyip bırakır diyenler vardı, burda hiç öyle yufka yürekli üyeler yok. :D
    Yaşım 16 demistin, 10 yıl önceye kadar bunu kullanıyorsan sıkıntı büyük şaka bir yana 4 ay once bir hata ettik cuma akşamı arabayla çıktım ve yasal sınırın üzerinde alkol alıp direksiyona geçtim. Anlayacağın şuan ehliyetim emniyette ve geri almama hala 2 ay var. Motor kullanmaktan çok fazla keyif alıyorum ama inan elimi bile deymedim bu süreçte. Sana bir abi tavsiyesi ehliyetsiz araç kullanma, alkollüylen araç kullanma. İkisinin de sonucu inan çok fena

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    süçlülük pisikolojisi kendinde hisetiğin eksikliğin verdiği korku görmek istiyorsan ahanda burda

Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Arkadaşın demek istediği bu forumda yaşı küçük biri öneri istediği zaman hemen atlıyorsunuz yok şöyle yok bununla idare et diye falan bunu yapan bir kaç üye var aynı şeyler bana da yapıldı. Siz bir şeyleri güzellikle anlatmayı öğrenmelisiniz. Yok troll falan filan yaşı küçük birinin açtığı her konuya damlıyorsunuz daha sonra da kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz. FORUM bu ya, sorunları çözmekten başka her şeyi yapıyorsunuz. Küçükleri aşağılamak ama sokakta bir yerde kendinden küçükte olsa laf diyecek cesaretleri yoktur bu tür insanların sadece aşağılık komplekslerini klavye ve internet ağı üzerinden giderirler. Bu yazıyı herkes üstüne alınmasın bazı kişiler özellikle bazı kişiler alınsın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Boxer BM 150 2015 Model
    Geçen sene temmuz ayında motorumu aldığım gün motosikletin artçısı olarak eve gitmiştim. Çünkü :-) motosiklete hayatımda hiç binmemiş ve vitesli motor hiç kullanmamıştım. Sonra güzel bir kadınla tanıştım. İlk günler evine gidip gelmek için kullandım. Sonra cesaretimi aldım ve ana yola çıkmaya karar verdim. Şimdi motor vitesli olunca debriyajı öğrenene kadar canım çıktı. Şimdi ise beynim otomatikman debriyaja basıyor. Debriyajı bırakıyodum motor çalışmıyordu. Bir kere rakı içtim sarhoşum motoruda yeni öğreniyom bindim gidiyom. Araba çıktı karşıma ön frene bi bastım beni attı aşağıya :-) Sonra işe gidip gelmeye başladım. İlkadımdan Atakum Kurupelit işime her gün gidip geliyordum. Ama ana yoldan değil.Sabah erken kalkıyor ve saat 06:00 yola çıkıyordum. Sonra Adnan menderes bulvarından işe çıkıyordum. Ehliyet yokya dönerkende cağaloğlu şimdiki Abdullah gül bulvarından çevre yoluna çıkıp eve gidiyordum. Ama bana yetmiyordu bi gün kadamut çıktım motorla. Çok zevkliydi. Sonra sevgilimle evime gitmeye karar verdik. Kadıncağız pazara gitmiş, bi ton erzağı motorun arkasına koymuş üstünüde lastikle kapadık. Sonra benimki biraz arızalıydı hatun kavga ettik o eve yürüyerek gitmeye karar verdi nasıl gidecekse bende motorl gidiyodum. Bi baktım erzak düşmüş haberim yok. Daha o dönemler sevgilimi arkama artçı alamıyorum. Sonra erzağı aramak için yola çıktık. Onuda arkama aldım. Sonra yolda giderken birden debriyajı bi bıraktım pat motor istop etti. Heyt be sevgilim bağırıyor bir yandanda gülüyordu. Sonra bir hafta Amasya gittik kırlarda içtik. Sonra gerisi malum. Sonra dönerken kavakta polis durdurdu beni Ehliyet sordu. Yok dedim ve motoru verecektim ki.e Bir baktım o meşhur kelimeyi söyledi polis amca si....git dedi neyse bidaha kavak öteye geçmedim bi gün ankara yolu adalar mevkinde içiyoruz baraja nazır mevkide akşam oldu eve gideceğim bi baktım yolda polis amcalar ha samsunun polisleri motorluları sevmez bir keresinde ehliyetten sonra haftada 7 kere gbt sorgulamışlardı :-) neyse kafamda güzel arkadaşı aradım ehliyetli geldi aldı beni artçı gittim sonra ya baktın çevirme var sakla motoru git gez dolaş sonra polis zaten gece 22 sonra sabah 07:00 önce polis amcalar kontrol yapmazlar

Bi akşam yine ehliyetsiz amisos yemek yedik hatunla sonra atakum evime gidecez sabah işe gidecem erken gidelim sonra teleferikle indik aşağıya benim boxer gözümde mercedes yanımda sevgilimde var attım arkama onu yemekten sonrada kavga ettik kadın biraz kıskanç ağır konuştum. Bindi arkama sahilden adnan menderes girmeden eve geçecez bi baktık atakum çevik kuvvetin arkasında 5 polis arabası durmuş geleni durduruyor dedim has...... yakalandık benimki türbanlı tabi yan oturmuş bide :-) o esnada ehliyet sorulacak kimlikleri verdik iki tanede şahin durdurmuşlar arabanın egzoz var yok kavgası var birden polis arabaları bağlicak ahan dedim kavga başladı sürücüler polisler birbirine girdi işte kadın olması iyi benim türbanlı eski sevgili çığlık attı yeter diye bare kadınların yanında yapmayın ayıp ama komiserim dedi ver bunların cüzlanlarını yolla biz ordan bi çıktık arkada kavga vardı sonra doğru adnan menderes benim türbanlı sevgiliyle vecihi durduk ve bira içmeye başladık yani içerkende şu şarkı çalıyordu haydi gel gel içelim dertlerini alda gel haydi içelim mazi kalbinde yaraysa unut artık ne varsa haydi gel içelim

Ehliyetsiz bir ayda 5 kere polis durdurdu hiç birinde bağlamadılar dostum ama bağlasalar ruhsat sahibine ayrı sana ayrı kitliyorlar maffolursun doğrulamazsın

Not: Alkol propagandası yamıyorum arkadaşlar ben bir alkoliğim içmezsem yaşayamam ama siz bulaşmayın

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı leylekbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene temmuz ayında motorumu aldığım gün motosikletin artçısı olarak eve gitmiştim. Çünkü :-) motosiklete hayatımda hiç binmemiş ve vitesli motor hiç kullanmamıştım. Sonra güzel bir kadınla tanıştım. İlk günler evine gidip gelmek için kullandım. Sonra cesaretimi aldım ve ana yola çıkmaya karar verdim. Şimdi motor vitesli olunca debriyajı öğrenene kadar canım çıktı. Şimdi ise beynim otomatikman debriyaja basıyor. Debriyajı bırakıyodum motor çalışmıyordu. Bir kere rakı içtim sarhoşum motoruda yeni öğreniyom bindim gidiyom. Araba çıktı karşıma ön frene bi bastım beni attı aşağıya :-) Sonra işe gidip gelmeye başladım. İlkadımdan Atakum Kurupelit işime her gün gidip geliyordum. Ama ana yoldan değil.Sabah erken kalkıyor ve saat 06:00 yola çıkıyordum. Sonra Adnan menderes bulvarından işe çıkıyordum. Ehliyet yokya dönerkende cağaloğlu şimdiki Abdullah gül bulvarından çevre yoluna çıkıp eve gidiyordum. Ama bana yetmiyordu bi gün kadamut çıktım motorla. Çok zevkliydi. Sonra sevgilimle evime gitmeye karar verdik. Kadıncağız pazara gitmiş, bi ton erzağı motorun arkasına koymuş üstünüde lastikle kapadık. Sonra benimki biraz arızalıydı hatun kavga ettik o eve yürüyerek gitmeye karar verdi nasıl gidecekse bende motorl gidiyodum. Bi baktım erzak düşmüş haberim yok. Daha o dönemler sevgilimi arkama artçı alamıyorum. Sonra erzağı aramak için yola çıktık. Onuda arkama aldım. Sonra yolda giderken birden debriyajı bi bıraktım pat motor istop etti. Heyt be sevgilim bağırıyor bir yandanda gülüyordu. Sonra bir hafta Amasya gittik kırlarda içtik. Sonra gerisi malum. Sonra dönerken kavakta polis durdurdu beni Ehliyet sordu. Yok dedim ve motoru verecektim ki.e Bir baktım o meşhur kelimeyi söyledi polis amca si....git dedi neyse bidaha kavak öteye geçmedim bi gün ankara yolu adalar mevkinde içiyoruz baraja nazır mevkide akşam oldu eve gideceğim bi baktım yolda polis amcalar ha samsunun polisleri motorluları sevmez bir keresinde ehliyetten sonra haftada 7 kere gbt sorgulamışlardı :-) neyse kafamda güzel arkadaşı aradım ehliyetli geldi aldı beni artçı gittim sonra ya baktın çevirme var sakla motoru git gez dolaş sonra polis zaten gece 22 sonra sabah 07:00 önce polis amcalar kontrol yapmazlar

Bi akşam yine ehliyetsiz amisos yemek yedik hatunla sonra atakum evime gidecez sabah işe gidecem erken gidelim sonra teleferikle indik aşağıya benim boxer gözümde mercedes yanımda sevgilimde var attım arkama onu yemekten sonrada kavga ettik kadın biraz kıskanç ağır konuştum. Bindi arkama sahilden adnan menderes girmeden eve geçecez bi baktık atakum çevik kuvvetin arkasında 5 polis arabası durmuş geleni durduruyor dedim has...... yakalandık benimki türbanlı tabi yan oturmuş bide :-) o esnada ehliyet sorulacak kimlikleri verdik iki tanede şahin durdurmuşlar arabanın egzoz var yok kavgası var birden polis arabaları bağlicak ahan dedim kavga başladı sürücüler polisler birbirine girdi işte kadın olması iyi benim türbanlı eski sevgili çığlık attı yeter diye bare kadınların yanında yapmayın ayıp ama komiserim dedi ver bunların cüzlanlarını yolla biz ordan bi çıktık arkada kavga vardı sonra doğru adnan menderes benim türbanlı sevgiliyle vecihi durduk ve bira içmeye başladık yani içerkende şu şarkı çalıyordu haydi gel gel içelim dertlerini alda gel haydi içelim mazi kalbinde yaraysa unut artık ne varsa haydi gel içelim

Ehliyetsiz bir ayda 5 kere polis durdurdu hiç birinde bağlamadılar dostum ama bağlasalar ruhsat sahibine ayrı sana ayrı kitliyorlar maffolursun doğrulamazsın

Not: Alkol propagandası yamıyorum arkadaşlar ben bir alkoliğim içmezsem yaşayamam ama siz bulaşmayın
    Şu mubarek gecede ALLAH C.C islah etsin seni kurtulursun İNŞALLAH şu alkolden Bütün kötülüklerin anası içkidir

1700tl olması lazım erken ödeme indirimi hariç

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı ibrahimxc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1700tl olması lazım erken ödeme indirimi hariç
    1700 sana eğer ruhsat sahibi değilsen 1700 de ruhsat sahibine

berkerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj ns 200/bmw r nine T
    ehliyetsiz motosiklet kullanmanın kötü tarafı 3800 tl vb. ödemek değil bence. para bir şekilde halledilir, ama kazaya karıştığında 1. hakkını arayamazsın, başın yanar ve belki canın da...

ha çok kullanmak istiyorsan genç kardeşim, cross al; korumalarını her şeyini tamamla dağ tepe dolaş. hem heyecanlı olur hem de bir nevi spor yaparak vücudun gelişir
    jimi_hendrix bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Kardeşim benim, normalde bu tip konulara kızarım ama sen gelen cevaplara tabiri caizde atarlanmadan cevap vermişsin. Nedense içim sana ısındı o yüzden güzelce cevap vereceğim sana.

En başından söylemek istiyorum, sakın ehliyetsiz çıkma.

Bursa gibi bir yerde zaten hiç çıkma. Ki bu işin Bursası , İstanbulu, İzmiri yok.

Sana şunu sorıyım. Diyelim ehliyetsiz bir şekilde sürüyorsun. Hiçbir hatan olmamasına rağmen önüne çıkan kişiye çarptın ve kişi hayatını kaybetti.

Bak senin aslında hiçbir suçun yoktu. Fakat ehliyetsiz olduğun için %100 sen suçlu sayılıcaksın ve alacağın cezayı(hapis , para vs) düşünmek bile istemiyorum.

Birde şöyle düşün bir akrabana 16 yaşında biri ehliyetsiz şekilde çarpıp öldürüyor ?

Ne hissederdin kardeşim ?

Kısacası ceza zaten yersin ki az buz bir ceza değil, öyle tatlı dillede kurtulamazsın.Hadi paran var cezayı ödedin. Ya dediğim gibi hiç suçun olmamasına rağmen ehliyetsiz şekilde Allah korusun birinin yaşamına son verirsen tamamen sen suçlu sayılacaksın güzel kardeşim.

Yapma. Oldumu ?

kullan hiç bir şey olmaz virajlarda yatmaya alışırsın hem antrenman yaparsın
    (helvanı yeriz)
    MeNGuC bunu beğendi.

Motosikleti
    nc750x
    Sen daha gencecik bir insansın önünde yaşayacağın çok yılların varken acelen niye? Sen şimdi kuzusun motora binip trafiğe çıktığında insanların o kadarda merhametli olmadığını sana bayramlarda şeker ikram eden adamlara benzemediğini göreceksin. Göreceksin ki otoban dediğin yer bildiğin kurt kaynıyor.

Ama sen tüm riskleri kutup ayısı gibi şirin gözüyorsun da kutup ayıları ne kadar vahşi biliyor musun? Acele etme. Anne baban ne diyor bu işe? BU kadar kolay mı 16 yaşında al motoru yola çık. Sonuçta polis çevirir mi diye sorduğuna göre ara sokakta caddede kullanmayacaksın belli.

Bu güven nereden geliyor? Hiç kendine sordun mu?

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    İki ağız yaparsın polis bırakır 200 metre sonra aracın teki gelir sana çakar sonra 200 metre öteden gelen polis abilerin bir anda sanki seni hayatlarında daha önce hiç görmemiş gibi muamele çeker zaten kaçış yok 100 % suçlusun ;) Bin kardeşim bin birşey olmaz

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Polis cevirmez kopruden vs gecmeyeceksen, fakat olasi bir kazada hapise kadar gidiyor, ustune masraflar falan.ben de surdum 4 ay ama keyif alamiyorsun oyle seni.kisitliyor bence bi sene daha bekle bir sey kaybetmezsin.

Ben bir kaç ehliyet kursunda çalışan insanlarla tanıştım facebook üzerinden a1 ehliyet için 16 yaşında olman yetiyormuş 17 değil yani.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    1850 ödediğinde bu kadar istekli olucakmısın :D

Motosikleti
    HONDA CBR 125R
    Öncelikle Kimse Sana Bişey olmaz Polis Amcam Yazmaz Şöyle Yaparsın Olmaz Diyemez Hayat Bu Ne Çıkacagı Belli olmaz Çevirmenin bir saati olmaz Affıda kesinlikle olmaz istedigin kadar ekipman giy fark etmez amcalar yazar bu sadece çevirme için geçerli degil allah korusun bir yaya atlar önüne adam suçlu olsa sen suçlu olursun bi araba gelip arkandan vursa yine sen suclu olursun adamın arabısını dahi ödettirirler Ama Ben O riske Girerim Diyorsan Kimse Seni Kelepçeleyipte Motora binme diyemez bu forumda :D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)