Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaldırıma Park Cezasından Son Anda Kaçtım, Okuyun.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Crenox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo

Arkadaşlar bugun kız arkadaşımla hazır bu havaları yakalamışken bebekte oturup yemek yiyelim dedik, yedik içtik kaltık. Tam motorun başına geldiğimizde arkadan, caddeden bir trafik polisi aracı hızlıca yanaştı, yan koltuktan diğer polis inip "Motorunuzu acil çekin yoksa ceza yiyeceksiniz" dedi. Ben motoru hemen çektim ama yanımdaki bir düzine motorun pilakalarını telefonuyla çekip kaldırım boyu bunu yapmaya devam etti. Tahminimce 10 dakikada 100 motor ceza yedi.

Foruma size faydalı olacak konular açmak amacım. Koca kaldırım, yayalara bir zararı yok ama onlarca lira ceza yedi onlarca kişi. Dikkat etmeniz dileğiyle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Kaldırımın tamamını kaplayarak park eden arabalara ceza yazılmazken motosikletlere ceza yazılması çok ilginç.
    GP500-1st ve Mengu16 bunu beğendiler.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Hmmmmm o zaman araçların park ettiği yere park edelim arabalı insanlarda park yeri bulamasın, bu mudur yani istedikleri ?

Bazı noktalarda motosikletler yolu kapatıyor doğrudur, fakat Bebek te o noktada ne zararı var diye düşünmeden edemiyorum.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    siz yine insaflı polise denk gelmişsiniz. Ben 5 metrelik kaldırımın en kenar kısmına kimseyi engellemeyecek şekilde çektiğimde bi polis geldi, polisi görür görmez motoru başka yere çektim. Adam 30sn içinde fotoğrafı çekmiş, ertesi gün ceza makbuzu geldi eve.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaldırımın tamamını kaplayarak park eden arabalara ceza yazılmazken motosikletlere ceza yazılması çok ilginç.
    Lüks clup lar restorantlar dikine 3 tane lüks aracı yayanın kaldırımının tamamını kesip yayaların yola inip geçebileceği şekilde park ediyorlar bunların valeleri ama mekanlarda hesap 2 kişi için 500-1000 tl geleceğinden ve iyi para döndüğünden polis onlara yaya kaldırımlara tecavüze müsade ediyor. Ama hava almaya çıkan kimseye zararı olmayan kenara köşeye sıkışan motosikletli vatandaşa soygun!

Hakkın insanın değil paranın isteiğini yapan sistemin allah belasını versin. Kanun istediği kişiye göre kanun. Bunlarda halkın vergisiyle maaş alıp vatandaşa bunu uygulayan adil kanun adamları
    barodi, mostro, denizildir ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Sonuçta ülkede kurallar uygulanmadığından uygulanan kurallar memnuniyetsizlik yaratıyor.Sonuçta kaldırıma parketmemiz doğru bir davranış değil.
    Ama dememek lazım bence.
    oluroyle bunu beğendi.

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Bence bu aşamada belediye ile iletişime geçip motosiklet park yeri talep etmek lazım.

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmmmmm o zaman araçların park ettiği yere park edelim arabalı insanlarda park yeri bulamasın, bu mudur yani istedikleri ?

Bazı noktalarda motosikletler yolu kapatıyor doğrudur, fakat Bebek te o noktada ne zararı var diye düşünmeden edemiyorum.
    Motorumu avm de motosiklet için ayrılmış park alanına park etmek istediğimde gördüğüm manzara, lüks bir jipin alanı işgal etmesiydi.. Ben de gittim, araç park yerlerine park ettim . Sonra güvenlik görevlisi ile kavga ettim..Nasıl müsade eder siniz, bu alan motorlar için ayrılmış, sen ne diye burdasın diye.. Kurallara uymak istesek dahi mecburen uyamayabiliyorum , avm de işimi görmem gerektiği için ben park etmiştim..

Bir başka adam da gelip , motoru güvenlik görevlisi ile çekmişler,neymiş orası araç park yeri imiş, motor park edemezmiş.

Alıntı mgora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonuçta ülkede kurallar uygulanmadığından uygulanan kurallar memnuniyetsizlik yaratıyor.Sonuçta kaldırıma parketmemiz doğru bir davranış değil.
    Ama dememek lazım bence.
    haklısınız.
    Kadim odur ki evvelini bilir kimse olmaya

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Ortaköy bebek hattında bu uygulama çoktandır var. Dikkatli olmak gerek.

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    Sırf bu yüzden Bebeke takılmıyorum 😀
    Beylikdüzü candır... Beylikdüzü heyecandır...
    Orada herkes kaldırımda yaşıyor...

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    özellikle akşam saatleri 2 metre genişliğinde ki kaldırımları ortalayıp park eden arabalar yüzünden yolun sağından yürümek zorunda kalıyorum çoğu zaman aynaları koluma sıfır geçiyor. ancak araçlar kaldırımda güvende herşeyi geçtim sarı tırtıklı şeridin ve eğimli rampanın önüne üstüne park eden o kadar çok araba var ki annesi çocuk arabasını kucağına alıp kaldırıma çıkararak yürümeye devam ediyo.. pazar çantası olan teyze iki saat nerden geçip devam etsem diye düşünüyo.. bununla beraber çoğu motorcu arkadaşımızda kaldırıma nasıl park edileceğini bilmiyo. ceza caydırıcı olucaksa hepsine kesilmeli

macremmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaslar bencede kaldirima yolu kapatacak sekilde park eden bisiklet bile olsa sahibine ceza kesilmeli insanlarimiz o kadar bencil ki gecen gun islek bi caddede vizir vizir araba gecen bir caddede uzunca bi yolu kaldirimdan gitmek yerine yola inip yoldan gittim hemde bebek arabasiyla dusunun tehlikeyi yani adamlar iki adam yurumemek icin nerdeyse dukkanin bile icine park edecek arabayi bu nedenle eger sen benim yaya yolu uzerindeki hakkimi gasp ediyorsan o insan canindan degersiz olan demir yiginiyla, kusura bakma ama cezanin en buyugunu essek gibi odemesi lazim bence ben nasil araabayla bi yere gittigimde gerektiginde uzak a birakiyosam araci herkes birakacak arkadas kaldirimi kaplamanin cezasini cekecek tabi motorlar icin net bisey diyemiyorum cunku motor araba kadar yer kaplamadigindan kaldirima nasil park edildigine bagli birazda dedigim gibi kaldirimdaki gecisi engelliyorsa zaten ceza yemesi lazim aslinda keske soyle bisey olsa ben yaya yolu uzerinde hatali park eden bir arac gordugumde fotolayip trafik e gonderebilsem de ceza kesebilseler.
    TimFx bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Plaka takmayacaksın..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)