Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Kilit ve Disk Kiliti

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Merhaba,
    Motosikletimi bu hafta teslim alıyorum ve güvenlik konusunda hala eksiklerim var..
    Onguard 8016 Beast zincir ve bir tanede disk kilidi almak istiyorum fakat, onguard zincir bulamadım hiç bir yerde kalmamış sanırım.. Disk kilidi konusunda hala kararsızım bu konuda fikir ve görüşlerinize ihtiyacım var. Abus 7000 rs1 detecto'ya okadar para vermelimiyim yada öneriniz varmıdır.
    Fikir ve görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.. Teşekkürler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bana göre bu tür önlemler sadece çaydırıcılık amacı taşıyor.
    Adam niyet ettikten sonra makasla, takım çantasıyla gelip hallediyor olmadı motoru kucaklayıp araca atıp götürüyor.

Hırsız uzaktan baktığında göze çarpan renkli bir kilit ben buradayım desin yeterli..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Abus 7000 rs1 detecto al bence. bende var üç adet disk kildi takıyorum abus sleg abus 7000rs1 bir tanede cin malı .

Aynen hocam hırsıza kilit dayanmaz amaç caydırıcılık ama eşeğide sağlam kazığa bağlamak lazım.. Yorumlarınız için teşekkürler.. Peki zincir kilit önerileriniz nedir?

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R

Bu videodan sonra etkılendım ısın dogrusu 200 lıra ıcın guzel bı guvenlık
    StiF bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Zincir kilit haricinde markalı sağlam bir disk kilidi tercih et ve özellikle alarmlı olsun.

Neden alarmlı olmalı? :
    Çünkü dünyanın en sağlam kilidini de taksan alarm gibi caydırıcı bir unsur olmadıkça şerefsiz tırrekler tenhada motorunun başına üşüşüp kilidini kesmeye ve kırmaya çalışırlar, 5-10dk da kilidini kıramasa bile motorunun fren diskine, jantına, zarar verip motorunun ağzına s.çarlar... Motorun çalınmasa bile durup dururken çıkan masrafa canın sıkılır bu sefer de...

Ama elleştiği anda veryansın edip öten bir alarmlı kilidin olursa en azından motorunla uzun uzun uğraşıp sağına soluna zarar da veremezler
    oluroyle bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    valla ben abus felan almadım onun yerine 3 adet mts aldım tanesi 45 den anahtarları ve kilitleri karıştırmamak adına 3 fark renkle boyadım mis gibi

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    ucuz disk kilidine boşa para vermeyin,defalarca yazdım bunu,tutya malzemeden yapıldıkları için levyenin ucunu takıp kastırarak kırması 2 saniye sürüyor,,alacaksanız disk kilidi olarak abus 8077 alınki işe yarasın,motoru çalacak olan hırsız aptal değil,uzaktan disk kilidine bakınca ne bok olduğunu anlıyor,

adamın işi o,ucuz kilidi görünce alaycı bir şekilde gülüp 2 saniyede disk kilidini kırıp oraya bırakıyor,,ama 8077 yi görünce tecavüz edilmiş sıpa gibi bakıp uzaklaşıyor,,ha gece kesinlikle kalın zincir kilit ile bir yere bağlayıp takviye edilmesi gerekli,yoksa yanaşıp kaldırıp kamyonete yükleyip götürebilirler,,alarm çalsa bile kamyonetin gaz pedalına basarak alarm sesini bastırıyor ve kimsede kamyonet 10 saniyelik motor sesinden şüphelenmediği içinde yükleyip motoru götürüyorlar
    oluroyle bunu beğendi.

Motosikleti
    Forza 250

Motosikleti
    evet üstteki gece için alttakine takviye olarak kesinlikle olması gerekli,alttaki gündüz alarmlı olduğu için yeter

http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/a...Q&gclsrc=aw.ds

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Düzgün bir disk kilidi mutlaka al. Bakma sen sadece ucuzlara. Caydırıcılık olsun diyorlar doğru dandik bir kilidli motor varken neden abus,artago gibi kilidli motorlarla uğraşsınları ki. Binlerce motor var

Motosikleti
    Alıntı Eagle7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzgün bir disk kilidi mutlaka al. Bakma sen sadece ucuzlara. Caydırıcılık olsun diyorlar doğru dandik bir kilidli motor varken neden abus,artago gibi kilidli motorlarla uğraşsınları ki. Binlerce motor var
    herhalde kardeş,hırsızın mesleği o zaten,işin püf noktalarını bilmek zorunda,,uzaktan baktığında bile markasını dayanıklılığını nasıl kırılacağını veya kırılamayacağını,çalıp çalamayacağını anında anlıyor,,ucuz tutyaları görünce bıyık altından sinsice gülüyor,bir levyeyle anında açılıyor,,yani varlığıyla yokluğu hırsız için çok bişey farkettirmiyor

Motosikleti
    Forza 250
    Alıntı YERUÇAĞI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet üstteki gece için alttakine takviye olarak kesinlikle olması gerekli,alttaki gündüz alarmlı olduğu için yeter

http://urun.n11.com/kilit-ve-alarm/a...Q&gclsrc=aw.ds
    çok pahalı be hocam , zaten kasko yaptırıyoruz, ben motoru kurcalayıp üzerine binen çoluk çocuğa tedbir olsun diye alarmlı disk kilidi takıyorum. Brandası örtülü motora çıkmaya çalışıyorlar hala, geçenlerde yan ayakta olduğu için sağ tarafa kilitlediğim tarafa devirmişler, zincire bağlı olarak yerde buldum motoru sinyali de kırılmış. Orta ayak olmayan motor da çok zor ya. Eğimli yere felan da parkedemiyorsun, çoluk çocuk meraklısı. Aslında kapalı garajın olacak rahat edeceksin. Ama kahretsin yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:29 ----------

Alıntı xawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abus 7000 rs1 detecto al bence. bende var üç adet disk kildi takıyorum abus sleg abus 7000rs1 bir tanede cin malı .
    690 a ben neler takarım biliyor musun Güle güle kullan hocam tekerine taş değmesin...

Motosikleti
    Alıntı MimTolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok pahalı be hocam , zaten kasko yaptırıyoruz, ben motoru kurcalayıp üzerine binen çoluk çocuğa tedbir olsun diye alarmlı disk kilidi takıyorum. Brandası örtülü motora çıkmaya çalışıyorlar hala, geçenlerde yan ayakta olduğu için sağ tarafa kilitlediğim tarafa devirmişler, zincire bağlı olarak yerde buldum motoru sinyali de kırılmış. Orta ayak olmayan motor da çok zor ya. Eğimli yere felan da parkedemiyorsun, çoluk çocuk meraklısı. Aslında kapalı garajın olacak rahat edeceksin. Ama kahretsin yok.
    haklısın çok pahalı ama gerçek koruma istiyorsan bir defa para verip ömür boyu kullanacaksın,

ben senin gibi düşünüyordum,disk kilidi almak için eşimle birlikte mağazaya gittim,satıcı bana görüntümü olsun yoksa bu işin zirve noktasını ve en iyisinimi istersin dedi ve seçenekleri önüme koydu,zaten bakınca 8077 kendini belli ediyor,fiyatını duyunca gözlerim fırladı ama özelliklerini duyunca hak verdik,,hanım alacaksan bidefa al dedi ve zorlamasıyla taksitle onu aldık ama şimdi iyiki bunu almışım diyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler