Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Eşimle binebileceğim bir motor yok!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Arkadaşlarım ve Sayın Abilerim;
    Şu sıralar bi kaos yaşıyorum.Ben Türkiye sınırları içerisinde orta sınıfta (250 CC) eşimle binebilecek bir motor bulamıyorum. Kafayı yiicem. Buluyorum ya tarzım değil, kuyrukta oturulacak yer yok (eşim için)...

Scooter diyorum; Xmax 250 düşünüyorum, forumları okuyorum. Güzel motor diyorlar, fakat sarsıntı var arka amortisör çok çırpıyor diyorlar. Hiç scooter kullanmadım hiç... Otomatik olması... Çok da keyif alarak kullanacağımı sanmıyorum, sırf eşim için.

Kawasaki Z300 diyorum; Naked hoş motor, Cbr 250R kullanıyorum... bakıyorum şöyle benim motorun grenajsız hali. Arka sele uygunsuz.300 ara cc ilerde satabilir miyim...

Suzuki İnazuma diyorum; Bi bakıyorum şöyle bu motora oldum olası ısınamadım.Tipi hep itici geldi. "O ön çamurluk nedir öyle yaa" demişimdir her seferinde... Belki de eşimle binebileceğim en uygun motor ama... cık!

KTM Duke 390 diyorum; Bu motorunda kasa çok keskin hatlarla dizayn edilmiş. Bu da uygun değil... Bu motoru da eliyorum...

Son 2 gündür'de Yamaha WR125X diyorum; Kendim bineyim eşimde arada biner dedim. Motoru eşime gösterdim. Azar işittim

Mondial Rx3i diyorum;Hah! Tamam işte aradığım motor bu dedim ama isim Mondial olunca ürküyor insan. gibi gibi...

250 lik sınıfta neden bir Enduro yok? Neden bir tenere, versy, v-strom, varadero, fazer, cbf, nc, er25f,n yok arkadaş?
    Dış ülkelerde her segmentin 250 si varken bu sport sınıfın 250 lik olarak patlaması genç kesime yaradı.
    Bekarken her modeli beğeniyorsun ama evlenince bu iş neden zorlaşıyor?
    İlla 600 e mi geçmek gerekiyor? Bu açığı markalar neden kapatmıyor. Bir mondial mi farkında bu meselenin?

Motoru mu bırakalım illa ki?
    weirdo1 ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oenaj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CRF 250 düşündünüz mü ?

Hyosung 250 aquila bak veya o segment

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Kesinlikle size katılıyorum.

Bence şuan en büyük eksiklik şöyle 25-30 beygir civarı japonların yapmış olduğu 250cc bir Rx3 evo. Yol endurosu mu dersiniz ne demek isterseniz bilemem. Minik 1200gs işte .

Japonların yapmış olduğu dedim diye topa tutabilirsiniz fakat , rx3 ün hali ortada. Bir sürü sensörü ıvır zıvır vs problemleri var. Kesinlikle güven vermiyor.

Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Senin ilacin Suziki Burgman hocam
    freewill ve tr100a bunu beğendiler.

Ofius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı ramcixx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarım ve Sayın Abilerim;
    Şu sıralar bi kaos yaşıyorum.Ben Türkiye sınırları içerisinde orta sınıfta (250 CC) eşimle binebilecek bir motor bulamıyorum. Kafayı yiicem. Buluyorum ya tarzım değil, kuyrukta oturulacak yer yok (eşim için)...

Scooter diyorum; Xmax 250 düşünüyorum, forumları okuyorum. Güzel motor diyorlar, fakat sarsıntı var arka amortisör çok çırpıyor diyorlar. Hiç scooter kullanmadım hiç... Otomatik olması... Çok da keyif alarak kullanacağımı sanmıyorum, sırf eşim için.

Kawasaki Z300 diyorum; Naked hoş motor, Cbr 250R kullanıyorum... bakıyorum şöyle benim motorun grenajsız hali. Arka sele uygunsuz.300 ara cc ilerde satabilir miyim...

Suzuki İnazuma diyorum; Bi bakıyorum şöyle bu motora oldum olası ısınamadım.Tipi hep itici geldi. "O ön çamurluk nedir öyle yaa" demişimdir her seferinde... Belki de eşimle binebileceğim en uygun motor ama... cık!

KTM Duke 390 diyorum; Bu motorunda kasa çok keskin hatlarla dizayn edilmiş. Bu da uygun değil... Bu motoru da eliyorum...

Son 2 gündür'de Yamaha WR125X diyorum; Kendim bineyim eşimde arada biner dedim. Motoru eşime gösterdim. Azar işittim

Mondial Rx3i diyorum;Hah! Tamam işte aradığım motor bu dedim ama isim Mondial olunca ürküyor insan. gibi gibi...

250 lik sınıfta neden bir Enduro yok? Neden bir tenere, versy, v-strom, varadero, fazer, cbf, nc, er25f,n yok arkadaş?
    Dış ülkelerde her segmentin 250 si varken bu sport sınıfın 250 lik olarak patlaması genç kesime yaradı.
    Bekarken her modeli beğeniyorsun ama evlenince bu iş neden zorlaşıyor?
    İlla 600 e mi geçmek gerekiyor? Bu açığı markalar neden kapatmıyor. Bir mondial mi farkında bu meselenin?

Motoru mu bırakalım illa ki?
    Senin çaren cruiser motor kardeş. Üstteki arkadaşın dediği gibi hyosung veya benzer markalarin 200-250 cc bandinda cruiser'lari bak araştir.
    mehmetenis bunu beğendi.
    Rebel my new last name

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    hyosung.. bütçen yoksa rks cruiser 250, daelim

Merhaba, o paralara cbf 500 alinir, cayir cayir binilir. Ben oyle yaptim

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Cbf250 bakın. Eski ama gideri var.

Mct250
    ||| 500Px.com/Arranger ||| Flickr.com/photos/132925453@N03 ||| Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg |||

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    eşinle beraber scooter den başka hiç bir motorda rahat edemezsin,x max için söylenenlere kulak asma ,gir eşinle test sürüşü yap ona göre karar ver,eminimki eşin bayılacak,,ben 2 yıldır x max kullanıyorum ve hemen her yere eşimle gidiyorum,çok memnunuz,,sarsıntı abartıldığı gibi değil,ağzı olan konuşuyo,2500-3000 devir bandında kalkış anında hafiften bir sarsıntı var ama rahatsız edici değil,,ben j-costa varyatör taktım hem performansı inanılmaz farketti hemde titreşim tamamen gitti,her şeyin çözümü var
    mostro ve computeus bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı mephamd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf250 bakın. Eski ama gideri var.
    Parça fiyatlarına hiç baktınız mı ? Mesela silindir kapağı 3000 lira ve boş fiyatı, subaplar bile takılı değil.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çare +500cc veya araba
    Crf önerenler olmuş, yapmayın etmeyin. Mobilet daha rahat olur
    jackonbir bunu beğendi.

mostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Hypermotard 1100 evo sp
    2012 model xmaxım olmuştu 2 yıl artcılı bindim hiç bir sıkıntı yaşamadım. YERUÇAĞI'nın da dediği gibi ağzı olan konuşuyor. Virajları da mükemmel tek eksisi viraj yapmayı seviyorsan orta sehpa sürtüyor. Çine bulaşma. Bir sissy bar taktırabilirsin ki benimkinde yoktu. Kız arkadaşım hala başımın etini yiyor mis gibi rahat motoru sattın diye :D

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    x-max 400 abs veya cb500f abs

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Az daha koy palio al :d şaka bir yana evli çocuklu çiftlere araba lazım oluyor ama iki kişi için cruiser güzel oluyor. Yamaha xvs650 dragstar örneğin.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Orda duke390 gordum kesınlıkle almayın floryadan kadıkoye bı kere arkaya oturarak gıttım motordan ındıgımde popom yerındemı dıye 1 dakıka yere oturup sorguladım
    karakan68, Onurhan D, fedos ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    nc750x
    Aynı sorunu bende yaşıyorum. Cbf 150 tecrübesinden sonra 250-300cc aralığında güzel adam gibi bi motor bulamıyorum. Scooter grubunu pek sevemiyorum. Ben motor sürmeyi seviyorum scooter sonuçta iki tekerli ancak tam anlamıyla bir motosiklet değil. Bana göre motosiklete binmekle scooter sürmek arasında çook büyük farklar var. Sadece eşiminde rahatlığını düşünerek araştırdıysamda bir türlü ısınamıyorum.

O nedenle geçenlerde bir konu açmıştım bu ara sınıfı atlayıp adam gibi 600cc lik güzel bir enduroya geçebilir miyim diye ve kararımı o yönde kullandım. 150cc ile iyice tecrübe kazanıp gerekli eğitimleride alarak sağlam güzel 600cc enduro bir motor almak inşaallah.

Honda NC sınıfında kararlı gibiyim şu anda ancak daha zamanım var. Sizede bu yöntemi önerebilirim. Uzun vadede 1000 lik africa twin veya bmw leride son hedef olarak düşünüyorum. 600cc den çook km sonra.

Demek istediğim bizim gibi düşünen herkesin yaptığı gibi endurolar bizim ilacımız diye düşünüyorum.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Motosiklet olayını bekarken ve evlendikten sonra diye ayırman tamamen senin problemin. Kalkıp araziye çıkmıyorsan her motora eşte binebilir.
    Benim eşim 600RR kullanıyor ozellikle evlendikten sonra ben istedim o motoru almasını acayipte keyifli. Kendimdede cbr250R var. Ayriyetten kendi motoruma artcida oldum arka sele gayette yayla gibi o bile yetmiyorsa, bence evet motoru birak araba alın siz. Motosiklet bu sonuçta bu kadar nazlanmakta abes.
    Memento-Mori ve mehmetgullu bunu beğendiler.

Motosikleti
    nc750x
    RR serisi motorların hiç biri uzun gezi motoru değildir olamazda. Bunu ben değil üreticileri söylüyor. Bir karış yerde küçücük cbr250 ile 1000 km üzeri gezileri nasıl rahat yapabildiğinizi anlamadım.

Ayrıca kimse nazlanmıyor. Tek tip zevk olmadığı gibi tek tip motosiklette yok. Süper Sport motorlar pistlere aittir. Kısa cadde gezileri içindir en fazla. Oda tek kişi için çok daha uygundur. Bu bilgileri verenler bu motorları üretenlerse siz motosiklet dünyasına çok dar bir pencereden kalın camlı gözlüklerle bakıyorsunuz demektir.

Ayrıca biz iki ayrı motor alıp ayrı takılmak için evlenmedik. Ya hep ya hiç...
    MeNGuC, ramcixx, MD.Murat ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)