Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir hevesle motora başladım kursağımda kaldı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba , motora bayadır hevesim vardı sonunda parayı denkleştirip 150 mondial sentor aldım ve bugün sigorta yapmak istediğimde karşıma 1600 lira gibi bir para çıktı ) 3000 liralık motora 1600 lira sigorta parası istiyorlar resmen saçmalık son günlerde bu konu gündemde indirim gelecek felan diyorlar bi yandan satışa koyarken bi yandan indirimi ve bu arada birazda olsun sokak arasında zevk almaya bakıyorum ) 15.000 liralık motor alsanızda 3000 liralık motor alsanızda aynı fiyat çıkıyor böyle saçma sistemde motora binmek gerçekten çok zor acilen buna bi mantıklı çözüm getirilmesi lazım yoksa hayal olarak kalacak bizim motor kullanmamız
    Tolgakan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam yaş kaç üzerinize başka araç kayıtlı mı nerede ikamet ediyorsunuz kullandığınız model dahi etki ediyor ama bu sene şirketler kafalarına göre at koşturuyor hadi bakalım hayırlısı

Onurhan D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fiyat gerçekten çok yüksek çıkmış.Çok saçma bi hâl aldı artık bu sigorta işi bi el atmaları lazım.Bende 3 haftaya motosiklet alcam kara kara sigortayı düşünüyorum napcam diye.
    Yaş kaç ?
    İlk aracınız mı ?
    Daha önceden herhamgi bi araç varsa kaza durumunuz nedir ?

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Aracın fiyatına değil, sürücünün kaza riskine, vereceği hasara bakılıyor.
    100bin liralık motorla da birini öldürebilirsiniz, ölebilirsiniz, karşıdaki aracın kaportasını dağıtabilirsiniz, 3bin liralık motorla da.

1600 lira sigorta ?

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    O değil de, sigorta yapmadan satamıyorsunuz diye biliyorum. Kısır döngüye girmesin olay

Bartas3010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değil de, sigorta yapmadan satamıyorsunuz diye biliyorum. Kısır döngüye girmesin olay
    Sigorta yapmadan satılmıyor, motorun yeni sahibine de sigorta yapmadan ruhsat teslim edilmiyor

YAŞ 20 İLK ARACIM İSTANBULDAYIM YALNIZ BABAMIN ÜSTÜNE DAHİ YAPSAM FİYATI 1100 LİRA OLUYOR ANCA YANİ PEK BİRŞEY FARK ETMİYOR SİGORTA YAPILMADAN SATILIYOR. HADİ SATILMIYO DİYELİM SİGORTA YAPAR SATAR PARAMI GERİ ALIRIM BENCE ARACIN KAZA RİSKİNE DEĞİL ARACIN FİYATI VEYA VERGİ ÜCRETİNE GÖRE Bİ PARA ÖDENMELİ YAKINDA MOTORSİKLET PARASINDAN ÇOK SİGORTA PARASI VERİCEZ DİYE KORKUYORUM

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Bartas3010 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta yapmadan satılmıyor, motorun yeni sahibine de sigorta yapmadan ruhsat teslim edilmiyor
    Noter Öncesi İşlemler

Zorunlu Trafik Sigortası Kontrolü: Zorunlu trafik sigortasının olmaması araç satışına engel oluşturmamaktadır fakat aracı sigortasız trafiğe çıkarmakla alakalı bütün sorumlulukları aracı satın alan kişi üzerine almış olacaktır.

Geçici Ruhsat ile Araç Satışı Yapılır mı? Geçici ruhsatın süresi 1 aydır. Bu 1 aylık süre içerisinde geçici ruhsat ile araç satışı yapabilirsiniz ancak 1 ay geçtikten sonra bu belge geçersiz olur ve artık bu belge ile satış yapamazsınız.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Hah işte! Burada devreye giren ne biliyor musun? Kendine şu soruyu soracaksın öncelikle;

Bende ki HEVES mi TUTKU mu?
    search16 bunu beğendi.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    2012 model Bmw f800r için bugün zorunlu trafik sigortası yaptırdım. Yer:İstanbul, Yaş:25, Sicil:Temiz Fiyat:665TL.

western - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda 125 Ace
    Sigorta parasının, motosiklet parasından fazla olduğu gün ben bu işi bırakıyorum arkadaş...
    O kadar...

Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Alıntı sshad33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YAŞ 20 İLK ARACIM İSTANBULDAYIM YALNIZ BABAMIN ÜSTÜNE DAHİ YAPSAM FİYATI 1100 LİRA OLUYOR ANCA YANİ PEK BİRŞEY FARK ETMİYOR SİGORTA YAPILMADAN SATILIYOR. HADİ SATILMIYO DİYELİM SİGORTA YAPAR SATAR PARAMI GERİ ALIRIM BENCE ARACIN KAZA RİSKİNE DEĞİL ARACIN FİYATI VEYA VERGİ ÜCRETİNE GÖRE Bİ PARA ÖDENMELİ YAKINDA MOTORSİKLET PARASINDAN ÇOK SİGORTA PARASI VERİCEZ DİYE KORKUYORUM

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Noter Öncesi İşlemler

Zorunlu Trafik Sigortası Kontrolü: Zorunlu trafik sigortasının olmaması araç satışına engel oluşturmamaktadır fakat aracı sigortasız trafiğe çıkarmakla alakalı bütün sorumlulukları aracı satın alan kişi üzerine almış olacaktır.

Geçici Ruhsat ile Araç Satışı Yapılır mı? Geçici ruhsatın süresi 1 aydır. Bu 1 aylık süre içerisinde geçici ruhsat ile araç satışı yapabilirsiniz ancak 1 ay geçtikten sonra bu belge geçersiz olur ve artık bu belge ile satış yapamazsınız.
    Noter sigortasız aracın satışını vermiyor ya da devletin memuru kanunlara karşı geliyor.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Benim aracımda motorumda babamın üstüne . Aldığım arac dizel getz 39 plaka sigortası 650 küsür çıktı , geçen ay motor aldım heves ettim 2 milyara motor aldım 870 lirada sigortası tuttu ki allahtan babamın üstüne kendi üstüme olsa gereksiz bir dünya vereceğim . Ruhsatta yazan isim benim olsun diye haybeye fazla vermeye gerek yok bence baştan hata yapmışsınız

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)

Peki bir sorum olacak?

Adıma kayıtlı bir arabam var. Diyelim ki motor alacağım ve ilk kez motor sahibi olacağım. Sigorta yaptırırken adıma kayıtlı olan arabanın bir etkisi olur mu sigorta bedeline? Yoksa motosiklet ayrı bir kategoride sayılıp üstüme kayıtlı araba olmasının bi etkisi olmaz mı?

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Noter sigortasız aracın satışını vermiyor ya da devletin memuru kanunlara karşı geliyor.
    Nasıl vermiyor ?

Vstromumu sigortamın bitişinden 2 hafta sonra sattım ben.
    Gayet satılıyor.
    Sonuçta adı üstünde Zorunlu TRAFİK sigortası. Araç belki çıkmayacak trafiğe nerden bilecekler bunu. Bu yüzden sigortasız satış yapılabiliyor.

Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl vermiyor ?

Vstromumu sigortamın bitişinden 2 hafta sonra sattım ben. Gayet satılıyor.
    Sonuçta adı üstünde Zorunlu TRAFİK sigortası. Araç belki çıkmayacak trafiğe nerden bilecekler bunu. Bu yüzden sigortasız satış yapılabiliyor.
    Beşiktaştaki noter bana satışı alırken sahibin üzerine sigorta olmadan kesinlikle satış yapılsmayacağını söyledi. Ve satışı yapmadı zaten. Gidip adamın üstüne sigorta yaptık satıştan sonra iptal ettik parayı aldık ve babam için yaptık sigorta

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Beşiktaştaki noter bana satışı alırken sahibin üzerine sigorta olmadan kesinlikle satış yapılsmayacağını söyledi. Ve satışı yapmadı zaten.
    Yanlışınız olmalı biryerde veya sizi çok yanlış bilgilendirdiler.

Zaten resmi sitede de Zorunlu trafik sigortasız aracın satılabileceği yazıyor. Fakat alan kişi öyle trafiğe çıkarsa tabiki ceza yer.

Ben 2 adet motosiklet sattım sigortasız. Kesinlikle eminim yani.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Alıntı turbocharge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adıma kayıtlı bir arabam var. Diyelim ki motor alacağım ve ilk kez motor sahibi olacağım. Sigorta yaptırırken adıma kayıtlı olan arabanın bir etkisi olur mu sigorta bedeline? Yoksa motosiklet ayrı bir kategoride sayılıp üstüme kayıtlı araba olmasının bi etkisi olmaz mı?
    Hocam hepsinin sınıfı ayrı . Şöyle söyliyim benim aracım annemin üstüne ve otomobil geçiyordu hasarsızlığı vardı geçen yaz sattım . Sonra geçtiğimiz yazdan sonra babamın aracını sattık oda partner idi ticari geçiyordu . Sonra yeni aracı babamın üstüne yaptık fakat ticariden sonra otomobile geçtiği için hasarsızlığından faydalanamadı . Yani annemin üstüne olsa yine daha uygun olucak sigorta . Sonra geçen ay motosiklet aldık oda ayrı bir sınıf olduğu için ondanda indirimden faydalanamadık . Hasarsızlık alman için 1 sene boyunda devir yapmadan kazasız kullanman gerekiyor taşıtı . . Sigorta hasarsızlığı devretmesi için aynı kategori ve en az 1 yıl o taşıtı kullanmış olman lazım
    turbocharge bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Activa, 98 zx6r
    Hocam doğrudur bilemiyorum kurumlar muhteşem çalışıyor falan değil bana olmaz dedi noterdeki arkadaş. Çok da sorgulamadım niye neyi gerekçe gösteriyosun diye. 30 40 liralık bi fark oldu sigortayı iptal ederken zaten çok da önemli değil. 110 lira civarı noter aldı diye hatırlıyorum. Satışın ruhsatın peşinde koşmak ayrı zor iş çalışan insan için. Tekrardan devir vs çok karlı olur mu bilmiyorum. Belki de olur

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Yaş 29 yer istanbul 150cc 2015model 960 tl çıktı dendi bi kaç firmayada bakılmadı babanızın üzerine verin daha uygun çıkar sgortacılar sizi yemiş bence veya 120 devir parası insana koymaz babanın üzerine yap yaş çıktıkça fiyat düşüyor eyer babanın üzerine yaparsan ve uygun çıkarsa buraya gel bizlere söyle tesçilenmiş olur bu fikrim sonrada bana bi dua edersin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)