Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

ABS'li Motosiklet Seçenekleri

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    Alıntı alicebbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bajaj rs 200 var abs var önde arkada kaymıyor her zeminde denedim. ABS sistematik bir bileşendir. iki tekeri aynı anda kaymasını önler nerede duydun bilmiyorum ama yanlışın var.
    Burda yazan arkadaşlar da söylediler arka da ABS yokmuş. Bende sizin dediğiniz gibi biliyorum ama RS'te sadece ön ABS. Ancak kayma olmadığı için biraz daha ısındım RS'e
    Mondial Loyal / Salcano Wolf / Motoran Karry / Regal Raptor 150 / Bajaj Discover 125 ST/ SYM Fiddle 2/ Honda Pcx 125 Motorsuz Araştırma İçerisinde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

pcx+ = medley 150 (36 lt bagaj, daha büyük teker, abs)

Motosikleti
    Nissan Juke + Honda PCX
    Alıntı ehil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pcx+ = medley 150 (36 lt bagaj, daha büyük teker, abs)
    PCX son motorumdu. Severek kullandım ancak scooter benim için son buldu artık vites ile uğraşmadan motor kullanmış gibi olmuyor. Rahatlık tepiyor.
    Mondial Loyal / Salcano Wolf / Motoran Karry / Regal Raptor 150 / Bajaj Discover 125 ST/ SYM Fiddle 2/ Honda Pcx 125 Motorsuz Araştırma İçerisinde

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rs200 de arkada abs yok.ktm orange testinde ilk defa absli motor kullandım.rc390 ön fren gerçekten iyidi.ister eze eze ister bas abs devreye girsin 2 karakterli olması çok hoş bi detay.ama arka fren şu ana kadar kullandığım en kötü arka frene sahip.basıyorum tutmuyor yavaşlama var ama tambur fren sanki.biraz daha basarsan abs zaten direk ele alıyor.bence test motorunda bi sıkıntı vardı çünkü bu kadar kötü olmaz açıkcası.
    Superduke 1290R da öyle. Bir de arka fren hidroliği simsiyah. En yüksek kalite Brembo fren sözde. Önler mükemmel (gerçi onlarda da rotor sürtmesi kronik sorun) ama arka sadece hız kesiyor azcık.

Açıkçası denediğim yüksek performanslı motorsikletlerin hepsinde arka fren zayıf. Çünkü asıl amacı durmak değil, motorsikleti stabil hale getirmek. Yine de CB1000R'ın arka frenler çok daha iyiydi.
    burak burk bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    bugün Mecidiyeköy den geçerken gördüğüm Bajaj bayiine girdim,RS modelinde yeni nesil Abs lere göre daha ucuz olan tek kanal ABS olduğunu ve her iki tekerleğede müdahale ettiğini öğrendim...bu tek kanal Abs yi tek tekere müdahale ediyor şeklinde yanlış bir algılama olduğunu bayideki ilgilerde onayladı.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    once abs sistemini ogrenin bence nasil calistigini arkada abs olmamasi imkansiz cunku on ve arka tekerin sensorleri sayar eger biri daha eksikse o teker kitlenmistir ve freni kapatip acar yani . ama varsayalim yok bencede koymasinlar surekli devreye giriyor benim motorda bi turlu alisamadim

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .......... bencede koymasinlar surekli devreye giriyor benim motorda bi turlu alisamadim........

sürekli devreye girmesi birşeylerin yanlış gittiğine işarettir..

ya lastiklerin aşınmış veya yanlış basınç uygulanmış yada yol şartlarına göre çok sert frenleme yapıyorsundur..

motorunda abs olmasaydı bu kadar sık kilitlenmelerin birinde düşecektin belkide..

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Şu ön frende ABS devreye girdiğini kesin anlar mıyız?

Duke 390 var bende, bi ara arka frene kasıtlı olarak abandım; bildiğin "tak tak" hem ses hem de geri tepme yaptı. Şimdilik 1 kere ani ön fren yaptım, ne tepme ne ses duydum? Farkında olmadan çok mu iyi fren yapıyom yoksa devreye girdi de ben mi hissetmedim?

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu ön frende ABS devreye girdiğini kesin anlar mıyız?

Duke 390 var bende, bi ara arka frene kasıtlı olarak abandım; bildiğin "tak tak" hem ses hem de geri tepme yaptı. Şimdilik 1 kere ani ön fren yaptım, ne tepme ne ses duydum? Farkında olmadan çok mu iyi fren yapıyom yoksa devreye girdi de ben mi hissetmedim?

aynisini bende denedim lastikler rosso2 oldugu icin on teker cok iyi yapisiyor ve absyi yol bozuk degilse sokamadim . 2-3 defa toplasan anca on tekeri soktum abs gunesli guzel asfalttan cok yagmurlu refuj sulamasi olur yerde yag olur bu gibi durumlarda faydasi cok daha fazla diger turlu zaten lastik sakiz gibi asfalta tapisiyor

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynisini bende denedim lastikler rosso2 oldugu icin on teker cok iyi yapisiyor ve absyi yol bozuk degilse sokamadim . 2-3 defa toplasan anca on tekeri soktum abs gunesli guzel asfalttan cok yagmurlu refuj sulamasi olur yerde yag olur bu gibi durumlarda faydasi cok daha fazla diger turlu zaten lastik sakiz gibi asfalta tapisiyor
    bilmiyom artık, düşüp-müşüp yere yapışmayım diye "la şu ön frene de bi abanalım bakalım ABS'si nasımış" demedim, tırstım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)