Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet.net Üyeliğinin Sadece Forum Üyeliği Olmaması - Minnet ve Teşekkür

Motovento
    REKLAM ALANI
    HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Merhaba sevgili forum sakinleri. Biraz uzun ve kişisel bir konu olacağından sıkılıp okumayabilirsiniz, inanın hiç sorun değil. Bir üyemize olan minnetimin dışarıdan görülebilir olmasını istedim sadece.

Biraz farklı bir konu olacak. Beni az çok tanıdınız, pek konu açmasam da forumda özellikle neden sevilmediğini anlayamadığım bir tarz olan cruiser ile ilgili konuları takip edip bilgim dahilinde hem yeni başlayanlara hem de özel mesajla teknik konulara mümkün olduğunca ve yine bilgim dahilinde yardımcı olmaya gayret ediyorum. Yeri geliyor bazı arkadaşlarla anlaşamıyoruz, yeri geliyor bir konu üzerinde fazlasıyla istişare ederek çözüm bulmaya çalışıyoruz. Yapı itibarıyla insanlarla pek kaynaşabilen birisi değilimdir. 2007'den beri forumu takip edip geçen sene üye olarak da bunu desteklemişim adeta. Ama burada öyle mühim insanlar var ki, gerçekten tanışıp bilgi alışverişinde bulunmak, karşılıklı sohbet eder gibi yazışmak ve bunların sadece bir veritabanı içerisinde kalmayıp gerçek hayatta da sürdürülebilir olması dolayısıyla kıymetlerinin bilinmesi gerekmekte.

Böyle sıkıcı bir sempozyum konuşmacısı girişinden sonra konuya gelelim. Bildiğiniz gibi hepimizin çok beğendiği bir tarz var ve bunların içerisinde de Seattle'da bulunduğum süreç içerisinde de beni etkileyen tek bir tarz oldu: Cruiser. Ülkemizdeki sürücü profilini incelediğimizde ve çok severek sürdüğümüz Japon motosiklet üreticilerinin de ticari amaçları doğrultusunda bu profile uygun ithalatlar yapması dolayısıyla neredeyse kültürü, felsefesi, tarihine rağmen yeterli ilgi ve saygıyı görmediğinden ölmek üzere olan bir tarz.

Ben de çok fazla ilgilenmediğim diğer tarzlar dışında bu forumda bu tarza yönelmiş veya yönelmek isteyen arkadaşlara elimden geldiğince yardımcı olarak bu eksiği ve açığı kapatmaya çalışıyorum. Yaklaşık 10 yılı aşkın motosiklet yaşantımda nerede bir cruise motoru görsem inceler, sahibiyle tanışır, muhabbet eder ve şansım olduğunda deneme sürüşü yaparım. Sahip olduklarım dışında da çok fazla motosikleti sürerek, okuyarak, inceleyerek haklarında epey bir şey öğrendim ve bunları da yeri geldiğinde paylaşmaya gayret ediyorum. Bu bilgilerden faydalanıp da güzel geri dönüşler, teşekkür mesajları ve "Yeni konu açtım, sizin de fikrinizi almak isterim" gibi mesajlar görmek insanı gerçekten onore ediyor ve karşılık beklemeksizin büyük bir sevinçle elimden geldiği kadar yardımcı olmak adına apayrı bir şevk kazanıyorum.

Tam da bahsettiğim bu benzeri durumlardan birini de sey_47 nickli İbrahim kardeşimiz yaşattı bana. Kendisi de benim kullandığım motosikletten edindikten sonra takıldığı, merak ettiği konuları bana danıştı. Ama yanlış, ama doğru bilgim dahilinde kendisine elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. Daha sonra kendisinden beklenmedik şekilde "Abi emeklerinden ötürü sana bir hediye göndermek istiyorum, adresini yazarsan memnun olurum." tarzında bir mesaj aldım. Önce ne desem bilemedim, sonra kabul etmek istemesem de kültürümüzde ikramın reddi görgü kuralları gereğince ayıp olduğundan zahmete girmemesini rica ederek adres bilgilerimi paylaştım.

Bu sabah ofisime geldiğimde masamda duran paketi görünce önce anlam veremedim ama sonra İbrahim'in böyle bir güzellik yapmış olduğunu hatırlayıp burada böyle güzel kalpli ve takdir ile minnet duygusunu kaybetmemiş insanların hala var olduğunu göstermek amacıyla bu konuyu açma gereği duydum.

İzninizle görgüsüzlük olarak algılanmaması dileğiyle İbrahim'in hediyesini de göstermek isterim:

Denizli'den İstanbul'a, üşenmeyip, masraf ve zahmet edip böyle şık bir hediye gönderdiği için huzurunuzda kendisine teşekkürlerimi iletiyorum. Beni çok mahçup etti, kendisine paylaştığım yazı ve bilgilere gösterdiği takdir dolayısıyla ayrıca minnettarım. Demek ki bir şeyleri doğru yapabilmişim ki içinden böyle gelmiş. En kısa zamanda ekip olarak Denizli'ye sürüp kendisiyle de yüz yüze tanışmak isterim.

Arkadaşlık ve yalnız olmadığını hissetmek gerçekten insanı insan yapan değerler. Bana bu değeri hissettirebilen tüm forum içi ve dışı arkadaşlarıma da yine bu konu aracılığıyla teşekkür ederim. İnanın hediyenin paha ve değerinin bir önemi yok. Düşünülmüş olması zaten başlı başına bir saygı ve sevgi ifadesidir.

Konuyu okuyan, okumayan herkesi saygıyla selamlıyorum. Bu konunun açılmasına vesile olanlara da tekrar teşekkürlerimi iletiyor, başta İbrahim arkadaşımız olmak üzere Denizli'deki motosiklet sürücüsü tüm arkadaşlara selamlar gönderiyorum.
    Enes Bakır, beko12345, MoKo777 ve 24 diğerleri bunu beğendiler..
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    reyzink hakkında yardımcı olunur
    potasyum, mhmtesk, kurubuz ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Takdire şayan bir davranış olmuş. Dilerim her insan bu şekilde yardımlaşma ve hoş görü içinde olur...

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Şık hareket. Burada olmasa da sözlüklerde çok sıkı dostlarım var. Bi lafıma bakıp 500-600 km yol gelen güzel insanlar tanıdım. Umarım hayatın her alanında karşınıza çıkar böyle insanlar.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    Okumadım...

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Hem sizin hemde İbrahim adına çok güzel bir şey... Başka insanlara bilgilerinizi aktarmak ve bu insanların sizden bu şekilde bir şeyler öğrenmesi çok güzel.

İbrahim motorunu hayırlı hayırlı kullansın , sizde hediyenizi

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı volkanmet86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okumadım...
    Kısaca anlatayım,
    Çok güzel şeyler olmuş 😊

Teşekkür mesajıda gayet güzel bir incelik.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Süper......

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Haydaa
    Ne demek abi, önemli değil, Güle Güle kullan, güzel günlerde.

Ben teşekkür ederim asıl. Böyle bir konu açman için.
    Yeni olduğum şu motosiklette; yardım, bilgi ve yorumların için.

İnşallah yakın zamanda da yüzyüze görüşmek ve beraber sürüş yapmak dileği ile.
    beko12345, SweentLy, MotorKafa ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    insanlar birbirine kucak açarak art niyet aramayıp iyi niyetlerini gösterdiğinde zaten her şey çok daha güzel oluyor.çok iyi ve güzel bir dostluğun temelleri buradan gözüküyor zaten. sizlerin adına çok mutlu oldum.
    oggomoggo bunu beğendi.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Duygulandim yemin ediyorum, tebrikler ve tesekkurler.
    oggomoggo bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Demek ki hala umut var
    oggomoggo bunu beğendi.

duygulandım, ayrıca ibrahim arkadaşımızada yeni motoru hayırlı olsun
    oggomoggo bunu beğendi.

toseabul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ustam bana yardımcı ol. ama ben böle şık mık hediye göndfermem. diyarbakırdan gocaman karpuz göndereyim..
    Honda, Kawasaki, Suziki, Ducati, Yamaha Çok xoştirrr emaaa Benanaaa...

Motosikleti
    Jawa 250 cafe racer
    Sizinle tanismiyorum ama Denizliye gelirseniz haberimiz olsun bi cay kahve ismarlamak muhabbet edip biraz gezmek isteriz bizde

Kırıkpedal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne diyecegimi bilemedim.Paylasim ve yardimlasma konularindaki dusunceleriniz cok guzel, ne yazik ki bazi insanlar yardimlasmayi ince hesaplar halinde yapar olmus bu zamanlarda bunu gormek ilac gibi.Tebrikler

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ne güzel birşey paylaşmışsınız

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Alıntı biyeybaraküs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam kurnaz : )

Alıntı Emreaygn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizinle tanismiyorum ama Denizliye gelirseniz haberimiz olsun bi cay kahve ismarlamak muhabbet edip biraz gezmek isteriz bizde
    Olur ne demek, işten güçten kafayı kaldırıp ilk fırsatta Anadolu için planladığımız geziye Denizli ve Pamukkaleyi de dahil edeceğiz bir aksilik olmazsa. Bu toplu sürüş gerçekleşmeye yakın olduğunda siteden duyururum muhakkak.

Alıntı sey_47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydaa
    Ne demek abi, önemli değil, Güle Güle kullan, güzel günlerde.

Ben teşekkür ederim asıl. Böyle bir konu açman için.
    Yeni olduğum şu motosiklette; yardım, bilgi ve yorumların için.

İnşallah yakın zamanda da yüzyüze görüşmek ve beraber sürüş yapmak dileği ile.
    Eyvallah kardeşim, çok teşekkür ederim tekrardan.

Arkadaşlar, yorumlarından ötürü herkese teşekkürler. Güzel davranışların devam etmesi dileğimle...
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    okuduktan sonra aklıma gelen ilk şey "olum bu millette hala umut var,insanlık var".

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şey47 ve hazzılhar yazdıkları yazılar ile kaliteli kişiliklerini zaten gösteriyordu. böyle forum üyelerinin hâla aktif olduğunu görmek bizler içinde çok sevindirici

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)