Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

SJ4000 KASK KAMERASI ALICAM Bİ OKURSANIZ MEMNUN OLURUM

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Kaskıma takmak için kamera arıyorum ve önceden beri duyduğum herkesinde hiç yoktan iyidir dediği SJ4000 aksiyon kamerasınu buldum . Ucuz ve zengin aparatı ile geliyor . Temiz buldum 2 yıl garantiki iyi anlaştığım kişilerce satılıyor . Fakat mikrofon girişi yokmuş . Elimde 250 Tl kadar bir para olacak . İlk önce parasal olarak en büyük yatırımcım olan babamı (nihihihi :D ) ikna etmeye çalıştım ama o fuzuli masraf dedi ve 700 ₺ olan as50 sony aksiyon kamerasını almamı istemedi . Ama ben mikrofon girişi olan birşey istiyorum .

İnternette mikrofon takmak için yapılması gerekenleri anlatan bir kaç video varmış ama bu makineyi deforme ettiğinden hem garanti dışı kalıyormuş hemde su aluyormuş ve bi kaç kere bozanda olmuş alet.

Altarnatif ne alabilirim ? Elden taksitle bu işler oluyormu ? Nasıl hallederim ? Lütfen yardım çok değerli motorcu kardşeilerim

İYİ FORUMLAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Elden taksitli aksiyon kamerada satan varsa artık.

Birisi şuraya yokhh a... Koim capsini eklesin pls

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    sony hdr-as15, as20, as30, as100, as200.. sec begen al, hepsi harici mikrofon girisli.
    standart aksesuarli temiz ikinci eli 350-700 tl arasinda sahibinden'de bulursun mesela.

kendim iki adet as200 kullaniyorum, görüntü kalitesinden bahsetmeye gerek yok, fakat diger kameralara göre en büyük avantaji görüntü sabitleyici olmasi..
    su teste bi göz at derim:

Wokiie bunu beğendi.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir sj4000 kullanıcısı olarak
    Nopro takma isimli sj4000 bir gopro çakması ama o kadar iyi bi çakma ki çakmanın çakması yapılmış bir kamera. Görüntüsü hiçbir zaman gopro veya sony ler kadar tatmin etmez ama benim gibi istanbul trafiği ne olur ne olmaz diye bi kamera alıcaksan tavsiye ederim.
    Dediğim gibi çooook çakması var dikkat et

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sony hdr-as15, as20, as30, as100, as200.. sec begen al, hepsi harici mikrofon girisli.
    standart aksesuarli temiz ikinci eli 350-700 tl arasinda sahibinden'de bulursun mesela.

kendim iki adet as200 kullaniyorum, görüntü kalitesinden bahsetmeye gerek yok, fakat diger kameralara göre en büyük avantaji görüntü sabitleyici olmasi..
    su teste bi göz at derim:

http://www.youtube.com/watch?v=b2PClN-X6po

https://www.youtube.com/watch?v=rj4e1maVDF8
    telefonumdan kulaklığıma kadar hatta müzik setime kadar herşey sony . Ben action cam i acayip pahalı diye biliyordum . Şimdi usta haklısın almak gerekiyor böyle bişey yani lazım bencede bana rehberlik edersen çok memnun olurum . 250 ₺ bütçem var ama birazcık belki uçabilirim ama çok daha az. Motosiklet alma arifesindeyim inşallah yakın zamanda beraber gazlarız .

Neyse şimdi hocam sen ne öneriyorsun ? As200'leracayip el yakıyor . As150 lerde 700 Tl falan . Alıyım beni idare etsin uzun süre götürsün ve kask takma aparatı olsun içinde . Böyle bişey arıyorum . Harici mik girişinide unutmamak gerek tabii ki . Ne önerirsin . Ha gel birini hediye edeyim yada elden taksit yapayım dersin anlarım (BU KISIM ŞAKA :D )

Fakat şaka bi yana rehberlik edersen çok memnun olurum . Saygılar ve sevgiler

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    tavsiye edecegim iki sony var, as30 ve as100, ikiside cok pahali degil ve gps özelligi var. hic ihtiyacim yok diyorsan as20 süperdir, foto ile isim yok diyorsan sirf video cekerim diyorsan as15.

sonylerde kapagin altinda harici mikrofon girisi var:

kendi setup'im söyle:

ama bence bir as100 al ve rahat et..
    Wokiie bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavsiye edecegim iki sony var, as30 ve as100, ikiside cok pahali degil ve gps özelligi var. hic ihtiyacim yok diyorsan as20 süperdir, foto ile isim yok diyorsan sirf video cekerim diyorsan as15.

sonylerde kapagin altinda harici mikrofon girisi var:

http://i.hizliresim.com/VaNLMn.jpg

kendi setup'im söyle:

http://i.hizliresim.com/nMpgW0.jpg

ama bence bir as100 al ve rahat et..
    1.184 ₺ usta internette . Bide bunlarun yanında kol saati gibi bişeyi var. Aslında kartım falan olsa alıcam ama alamıyorum işte. Motosiklet montuda bakıcam ama onu hallederiz ellam galiba sanıyorum . Aklımda var yine bişeyler . Montum var aslında ama acayip terletiyor . Şimdi bu as100 leri alırım da bi olur yolu yok . Ayrıca öğrenci adamım ben pahalı gelir bunlar bana . :/

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Ben kendi kameram dahil iki kameraya harici mikrofon girişi yaptım ve sonuç güzel. Arkadaşınkini açarken ekranın fişi koptu orası ayrı, nasıl olduğunu da anlamadım ama. Çok zor bir iş değil, kendiniz 1,5 saat ayırarak ağır ağır yapabilirsiniz.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Harici mikrofon girişi taktığında normal mikrofonu iptal olduğunu da unutma. Dolayısıyla hep mikrofonla gezmen gerekecek.

Elimde sj4000 olmasa sony as50 alırdım.Telefon veya mont eldiven gibi düşünme. 1 kere alınacak kırılana kadar kullanırsın.
    SJ4000 lerin türkiyede garantisi zaten yok diye biliyorum. İlla ucuz bi başlangıç istersen ikinci el 100 150 tl ye kapatmaya bak.
    Wokiie bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harici mikrofon girişi taktığında normal mikrofonu iptal olduğunu da unutma. Dolayısıyla hep mikrofonla gezmen gerekecek.

Elimde sj4000 olmasa sony as50 alırdım.Telefon veya mont eldiven gibi düşünme. 1 kere alınacak kırılana kadar kullanırsın.
    SJ4000 lerin türkiyede garantisi zaten yok diye biliyorum. İlla ucuz bi başlangıç istersen ikinci el 100 150 tl ye kapatmaya bak.
    Araştırdım 2 firma bakıyor sadece . TR dil desteği falan gelmiş diyorlar . Konuştum alanlar gayet memnun ve orjinalliğini kod ile test ettiğini söylüyorlar . Şimdi sony as50 falan güzel de dediğim gibi bunların hepsi aileye bakıyor elimde çok birikmiş param yok kask falan aldım beyler .

ama bimeks bi ara elden taksit yapıyordu yani senet menet falan. Varsa düşünülebilir bence ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)